МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАТО ВИРІШИЛО, ЩО ЛІТАТИМЕ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЛІТАКУ (/)

06/12/2003 | Mykyta
www.ПРАВДА.com.ua, 12.06.2003, 14:46

Український літак АН-124 "Руслан" обрано для військово-транспортних перевезень в 12 країнах НАТО - в більшості європейських країн альянсу і Канаді. Використання українських літаків триватиме до 2010 року, коли буде введено в експлуатацію європейський "Аеробус".

США і Британія участі в цьому проекті не беруть.

За словами прес-аташе німецької делегації, яка була причетна до вибору, Райнера Зюльцера, окрім АН-124, можливо, будуть використовувати також американські літаки С-17.

Таке рішення було ухвалено на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.

Низка українських посадовців так само відвідує Брюссель для зустрічі з представниками ЄС та НАТО.

У середу міністр закордонних справ України Анатолій Зленко провів переговори з комісаром ЄС з міжнародних зв'язків Хав'єром Соланою, а у четвер до штаб-квартири НАТО прибуває міністр оборони України Володимир Шкідченко.

Візит міністра закордонних справ України Анатолія Зленка підтвердив невизначеність стосунків, які існують між Україною та ЄС.

У промові перед європарламентарями та під час розмови з комісаром ЄС із питань розширення Ґюнтером Фергойґеном Анатолій Зленко знову вів мову про мету України здобути членство в ЄС та вкотре спостерігав стриману реакцію європейських дипломатів.

На ініціативу Анатолія Зленка після закінчення строку дії угоди про партнерство і співробітництво перейти до виконання робочого плану з перспективою асоційованого членства в ЄС Хав'єр Солана не відгукнувся.

Єдиним питанням, в якому дипломати одразу дійшли згоди, стала участь України в європейській політиці безпеки, яку регулюватимуть угодою про використання української транспортної авіації в Європі.

Українська служба Бі-Бі-Сі

Відповіді

 • 2003.06.12 | Serhiy Hrysch

  Ось вона, перша ласточка!

  Вступ Романії до НАТО почався з того, як було вирішено переобладнати гвинтокрильний завод у натів9999999ський...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.06.12 | Мартинюк

   Цікава ситуація

   Але цьому в цьому не беруть участь США та Британія?
   Схоже це прояв конкуренції між Європою та англосаксами, яких чомусь покинули кандці.

   Європа попри всі потуги не може створити свого власного транспортника до 2010 року. А літати "батальйонами" схоже збираються . Тому й погодилися на "Руслан". Чи не є це ознакою початку геополітичного змагання "Хто кращий миротворець", і прихованим фактом того що українські літаки негайно стали потрібні не так НАТО, як новостворюваним військовим структурам Європи ?

   Для України це чергова різновекторна спокуса ...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.06.13 | Andrij

    Re: Думаю, що ні

    Просто США та Британія не можуть покинути С-17, котрими вони користуються зараз. Для Європи користуватись Ан-124 дешевше, крім того, Ан-124 гарно себе зарекомендував під час перевезень до Афганістану. Європа також користуватиметься С-17, але в менших обсягах.
   • 2003.06.13 | Serhiy Hrysch

    О, ні ні!

    Ніякої конкуренції. З чого це ви взяли? У США є свої приорітети і об"єми, у континенту свої. Все ОК.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.13 | Максим

     Re: Питання в іншому (+)

     1. Яке це замовлення? На скільки літаків? 5, 10 чи 50?
     2. На скільки сильно ми демпінгували? Руслан очевидно кращий, а продали ми його дешевше. На скільки саме?
     3. На скільки вигідною/не вигідною є запропонована нами ціна для наших же виробників?
     4. Що буде після числа Х, коли нам скажуть: дякуємо, негр свою справу зробив, негр може іти. Геть з цього дому!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.06.13 | CACTUS

      Re: Питання в іншому (+)


      Радіо Свобода (Україна і Світ)

      НАТО обирає українські літаки

      [ Славко Волинський ]

      Брюссель, 12 червня 2003 року - Під час першого дня засідання Північно Атлантичної Ради НАТО в Брюсселі відбулося підписання “протоколу про наміри” щодо транспортного забезпечення сил швидкого реагування для їхньої негайної передислокації в гарячі точки. Зокрема йшлося про використання для цих цілей морського транспорту Норвегії і українських літаків Ан- 124(їх ще звуть “Руслан”). Окрім цього в Брюсселі відбулось засідання комісії Україна - НАТО .


      Під “протоколом про наміри” щодо транспортного забезпечення сил швидкого реагування, зокрема про використання для цих цілей найближчим часом українського Літака Ан-124с, а не американського Сі-17 поставили підпис дванадцять країн –учасниць НАТО . А саме Канада , Чеська Республіка , Данія , Франція, Німеччина, Угорщина , Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща , Португалія і Туреччина . Ініціатором підписання стала Німеччина за міцної підтримки Норвегії. Все почалось від представництва української державної компанії АНТК імені Антонова в Берліні, за посередництвом якої Німеччина вже використовувала українські ”Руслани”. Військове керівництво Німеччини дало цим літакам позитивну характеристику. І коли постало питання, які літаки використовувати в разі негайної передислокації військових підрозділів НАТО, офіційний Берлін надав перевагу “Русланам”. Одним із найважливіших факторів того, що пропозицію Німеччини підтримали інші одинадцять країн ось такого багатостороннього консорціуму, як зазначив речник НАТО, став комерційний фактор - ціна за фрахтування “Русланів”, яка значно нижча у порівнянні з ціною за фрахтування американських Сі-17. Йдеться про можливість фрахтування 6 - ти авіамашин Ан-124с з АНТК ім. Антонова. У НАТО сподіваються, що протокол “про наміри” увінчається підписанням конкретного договору у 2005 році, після завершення переговорів з головним керівництвом компанії АНТК ім. Антонова в Україні. Разом з тим Генеральний Секретар НАТО Джордж Робертсон висловив сподівання, що кількість прихильників українського “Руслана” зросте і ці країни зможуть приєднатись у будь - який момент до протоколу .

      На жаль, почути коментарі про результати засідання спільної комісії Україна – НАТО від міністра оборони України Генерала Шкідченка не вдалось. В останні хвилини запланована прес-конференція із генералом Шкідченком і лордом Робертсоном була скасована. Справа в тому, що крім автора цього репортажу охочих поспілкуватись з українським міністром не знайшлось.

      P.S. Від СACTUSa:
      1. Мова йде про "Протокол про наміри", а не вже підписаний договір.
      2. Мова йде про аренду шести літаків.
      3. Для НАТО Аренда українських "Русланів" коштуватиме 1 міль"ярд доларів.
      4. Аренда країнами НАТО американських Сі-17 на аналогічних умовах коштувалаб понад три мільярда доларів.

      Ось і вся комерція і ніякої політики.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.13 | Максим

       Re: Дякую за роз'яснення, Кактусе (+)

       Думаю самі умови оренди для нас достатньо вигідні. Демпінгуючи у три рази ми, все таки, щось заробляємо. Мільярд зайвим не буде. Хоча не ясно, що вони захочуть за той мільярд.

       Шкода, що така мала оборудка, і не будть купувати літаків. Останнє далоб нам шанс пісадити їх на гачок. Але пани знову вказали челяді її місце.

       Що взагалі буде з нашою авіційною галуззю? Цікаво, - чи є якийсь шанс прорватися і потіснити паничів та підпанків?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.06.14 | СACTUS

        Re: Максиме! Я пару тижнів буду в розльотах,але "?" дуже цікаве.

        Дай роз...бусь з цими міністрами і Ґенералами,тими Владиками всіх церков ( хтів би я Шпека в бані побачити)і спробую тобі відповісти!
   • 2003.06.14 | Oleksandr

    Re: Цікава ситуація

    Ніяк не збагну, хто ж таки більше бреше. Москалі стверджують, що то будуть російські літаки, бо Україна АН-124 не має, а все що належить москалям (навіть Боїнг) є російським за визначенням. Див: http://www.gazeta.ru/2003/06/13/natobudetlet.shtml
    Хочу ще додати, що нещодавно американський шпигунський літак з території Китаю був вивезений РОСІЙСКИМ! літаком АН-124. Про це саме так повідомляли по CNN. Так що, панове, зарано радієте... Будь який виріб, зроблений в Україні з використанням хоча би одного російського цвяха є російським. Пригадайте хоча би ісконно рускій ТУ134, який вироблявся у Харкові, але згідно з дивними наказами з Києва було повністю припинено виробництво і була знищена вся технологічна документація. Певне, така сама доля спіткає АН70.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.14 | Andrij

     Re: Маєте рацію

     Oleksandr пише:
     > Хочу ще додати, що нещодавно американський шпигунський літак з території Китаю був вивезений РОСІЙСКИМ! літаком АН-124. Про це саме так повідомляли по CNN. Так що, панове, зарано радієте... Будь який виріб, зроблений в Україні з використанням хоча би одного російського цвяха є російським. Пригадайте хоча би ісконно рускій ТУ134, який вироблявся у Харкові, але згідно з дивними наказами з Києва було повністю припинено виробництво і була знищена вся технологічна документація. Певне, така сама доля спіткає АН70.

     Один маленький хабар Кучмі та Ко - і нема українських Ан-124. І не такі речі продавали.
  • 2003.06.14 | Роман ShaRP

   Ластівка, пане Грищ.

   Недобре виходить -- націоналістичні заяви робимо (не тут, іншим разом було), а мови, як слід, не знаємо.

   Люди сміються.
 • 2003.06.14 | Роман ShaRP

  Якщо будуть літаки.

  Бачив я якось представника одного заводу...
  Так той стверджував, між іншим, що оці "АН-124" скоро почнуть сипатися, тому що ніхто не виділяє ані копійки на їх ремонт.
  Новина добра. Але зі здібностями нашого керівництва (що держами, що заводів), я не радів би так сильно так передчасно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.06.14 | CACTUS

   Re: Не сціть панове ! В цьому випадку все О.К., якщо

   якась сволота з допуском до літаків "Руслан" не підкине якоїсь лажі, як у випадку з "Мрією".Наші "Русіки" возитимуть і наших і ваших хоч до Порту Станлей! Зрозуміла агресивність деяких респондентів.

   ДІЛО ЗРОБЛЕНО! Панове пристяжні! СНІО ВАМВІNO!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.06.14 | Мартинюк

    А що було з "Мрією" ?(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.14 | СACTUS

     Re: А що було з "Мрією" ?(-)

     Експерти РСФСР якось так пишуть і кажуть , що у "Мрії" навігаційні негаразди, тривалість польоту гіперболізована. Тех -хари завищені іт.д. Ну переоцінені можливості , котрі не дають максимальних показників для "Мрії".

     Питаннячко! Перші пробні польоти "Мрія" робила за навігаційних систем КОГО? ПЕРЕКЛЮЧКА "ВЕДУНІВ"(ДИСПЕТЧЕРІВ НА ЗЕМЛІ)? Не вкажу точно кого але 100% не за взаємодіії з НАТО!І так завжди!

     Тому пропоную "Мрію" переназвати в " Дійсність", "Реал", або "Здійсненна мрія"!
  • 2003.06.14 | СACTUS

   Re: 6-ть "русланів " є!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Нехай мене поправить "Вівчар" від імені Марчука!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua