МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Американці тиснуть на Бельгію щоб та поміняла свої закони...

06/13/2003 | sych
про військових злочинців. Зараз по Бельгійським законам військові злочинці з любої країни можуть бути засуджені на теріторіі королевства. Американцям це, звісно, не подобається - Бельгія вже розпочала судові справи проти деякіх американськіх генералів останньої іракської війни.

http://www.guardian.co.uk/nato/story/0,12667,976499,00.html

US threatens to boycott Belgium over war crimes law

...
The US defence secretary, Donald Rumsfeld, warned Belgium at a Nato meeting to drop its controversial war crimes law or face a boycott of Nato's Brussels HQ.

Belgium, a founder member of Nato, has a law giving it jurisdiction to try war crimes, genocide and other crimes against humanity wherever they are committed. The government has already been trying to water it down.

Mr Rumsfeld condemned "divisive politicised lawsuits" such as the one threatening General Tommy Franks, the commander of US forces in Iraq.
...
The British government regards the (USA) exemption as the least bad option, because it will avoid a repeat of the standoff last year in which the US threatened to block peace keeping operations unless it was given an opt-out.
...
"This is a new Nato, a Nato transformed," said Lord Robertson, its British secretary general.
...

Відповіді

  • 2003.06.13 | юрко

    Re: Американці тиснуть на Бельгію щоб та поміняла свої закони...

    >The British government regards the (USA) exemption as the least bad option, because it will avoid a repeat of the standoff last year in which the US threatened to block peace keeping operations unless it was given an opt-out.

    а що тут дивного. Логіка проста, американські миротворчі сили чи, для прикладу, українські приймають участь у операціях у якійсь країні, а тоді комусь з бельгійський адвокатів захочеться трохи заробити і він розпочинає кримінальну справу щодо тих миротворчих сил на підставі, що вони вчиняли військовий злочин. Ну, для того ж таки прикладу, українські миротворчі сили не змогли встановити порядок у відведеній їм частині Іраку, тобто, захистити цивільне населення від грабунку своїх же іракських бандитів. А тому, що захист цивільного населення є обов'язком окупаційних сил і його несповнення потрапляє під визначення військового злочину, то таке відкриття кримінальної справи проти українців є цілком можливе. І не лише в Іраку, всюди, де лише будь-які миротворчі сили є присутні, бельгійські законники можуть використати для відкриття справ. Навіть проти своїх, з НАТО, членом якого Бельгія є. Тепер, яку кількість миротворчого війська надає Бельгія, і яку США? Ну, то чого дивуватися, що США відмовляється дати свої 22% коштів на розбудову штабквартири НАТО, якщо Бельгія не змінить цей закон? Хай бельгійці за свої гроші і добудовують.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.13 | CACTUS

      Re: Американці тиснуть на Бельгію щоб та поміняла свої закони...

      Радіо Свобода (Міжнародний Щоденник)

      Другий день зустрічей міністрів оборони країн- учасниць НАТО у Брюсселі завершився сесією Ради Євро Атлантичного Партнерства . У форумі окрім міністрів країн –учасниць НАТО взяли також участь їх колеги понад сорока країн світу. Основна тема сесії Ради Євро Атлантичного Партнерства стосувалася поглиблення співробітництва між НАТО і країнами партнерами Альянсу у боротьбі з тероризмом , боротьбою з поширенням зброї масового знищення, участь країн партнерів у наведенні порядку в Афганістані та Іраку. Учасники зустрічі також затвердили графік спільних військових навчань в рамках програми “Партнерство заради миру.”


      З Брюсселя інформує наш кореспондент Славко Волинський.


      Відразу слід відзначити, що після завершення засідання міністрів оборони НАТО,що проводилось у четвер пізно ввечері відбувся серйозний інцидент. Він наклав відбиток на атмосферу сьогоднішніх зустрічей в Брюссселі. Суть цього інциденту полягала в тому що міністр оборони Сполучених Штатів Америки Дональд Рамсфельд демонстративно заявив що не бажає більше знаходитись в товаристві бельгійської військової делегації у зв”язку з існуванням Закону про універсальну компетентність бельгійської юстиції у справах пов”язаних з воєнними злочинами та геноцидом. Дональд Рамсфельд залишив Брюссель, а крім того ще й заявив що США заморозять фінансування будівництва нових будинків Штаб-Квартири НАТО якщо Бельгія не скасує параграф про право порушувати судові справи проти американських офіційних осіб в Бельгі. Вашингтон не бажає визнавати цей Закон оскільки він дозволяє Бельгії бути в якості арбітра скажімо між Іраком та США, і порушувати проти офіційних осіб США судові справи. Як виявилось одна із таких справ стосується навіть Буша старшого. Ірак після першої війни в Перській затоці надіслав в бельгійський суд позов проти екс – Президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша (старшого) і навіть проти нинішнього міністра оборони США Дональда Рамсфелда, оскільки в час першої війни в Перській затоці Дональд Рамсфельд був одним із головнокомандувачів американських збройних сил. Більшість тутешніх диплоиатів, аналітиків і журналістів розцінюють демарш США проти Закону про універсальну компетенцію бельгійської юстиції у справах військових злочинів лише приводом. Основна ж причина лежить в іншому. США таким чином нагадала Бельгії її заяви про те що війська Сполучених Штатів Америки в Іраку є окупаційними, а також нагадала ініціативу Бельгії стосовно створення Європейських збройних сил незалежних від НАТО , що не є в інтересах США.


      Отож Дональд Рамсфельд повернувся до Вашінгтона. А його крісло під час сесії Ради Євро Атлантичного Партнерства зайняв молодий посол США при НАТО Ніколас Бернс. Учасники обговорили питання спільної боротьби з головною загрозою 21 століття – міжнародним тероризмом і поширенням зброї масового знищення конкретні шляхи взаємодопомоги під час виникненння військових конфліктів, взаємодопомоги у стабілізації становища в Іраку та Афганістані. 13 –го червня відбулось також засідання Ради Росія –НАТО. Росія заявила що політично підтримуватимиме дії стабілізаційних сил НАТО в Афганістані , але в самий Афганістан свої війська Росія не надішле жодного солдата. Натомість міністр оборони Росії Сергій Іванов заявив що Росія надаватиме ровідувальну інформацію НАТО стосовно Афганістану, зробить все необхідне щоб перекрити шляхи транспортування наркотиків із Афганістану до Таджикістану і далі в Росію і Європу, надасть повітряні коридори в разі потреби транспортувати військові підрозділи НАТО до Афганістану та Іраку.

      P.S. from CACTUS: Бельгійський Парламент вніс вже поправки до Закону і тепер позови проти офіційних осіб стосовно воєнних злочинців Бельгія надсилатиме в національні суди тих країн звідки походять "злочинці".
      Рамсфельд знав про це , але зробив ефектний фарс щоб показати Бельгії хто слон, а хто моська. І взагалі показати хто в світі господар.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".