МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Катастрофа у тепловій енергетиці вже близько

06/17/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні Верховна Рада України підтримала депутатський запит члена комітету ВР з питань ПЕК Олександра Гудими до
прем'єр-міністра Віктора Януковича щодо важкого фінансового стану українських генеруючих електростанцій та загрози відокремлення Бурштинського енергетичного острова від паралельної роботи з енергосистемами Європейського Союзу.


Гудима просить уряд терміново проінформувати парламент про стан справ в цій галузі.
"... спостерігається зростання заборгованості енергоринку перед українськими енергогенеруючими станціями", - констатує
Гудима. З 1 січня нинішнього року цей борг перевищив 670 млн. грн. "У зв'язку з тим, що енергоринок заборгував "Західенерго" 180 млн. грн., а Бурштинській електростанції, яка складає основу Бурштинського енергетичного острову, – понад 100 млн. грн., - ці об'єкти не виконують умов паралельної роботи з енергосистемами ЄС. Запаси вугілля на Бурштинській електростанції нульові, тому в будь-який момент українська частина енергосистеми може бути від'єднана. Цим буде перекреслено єдиний позитивний досвід інтеграції України до ЄС", - вважає Гудима.

Він нагадує, що ще за часів прем'єр-міністра Анатолія Кінаха група народних депутатів України звернулася з пропозиціями про спеціальний фінансовий режим роботи Бурштинського енергетичного острова. Незважаючи на позитивні відгуки, "рішення так і не було прийнято". Фінансовий стан Бурштинської електростанції "демонструє, що робота просувається в напрямку, що не
відповідає українським національним інтересам"

Втрата Бурштинського енергоострова, який менше року працює в режимі експериментально-дослідної експлуатації, відкине Україну на кілька років в минуле, вважає депутат.

УНІАН

P.S> потрібно відмітити, що катастрофічний стан спостерігається на всіх без виключення українських теплових електростанціях. Знос основних потужностей знаходиться на рівні, що перевищує 90%. На всіх станціях працює не більше 2 -х блоків (насправді, майже на всіх - по 1-му блокові, лише тому що станцію яку зупинено повністю потім майже не можливо буде запустити знов,враховуючи ступінь зношення обладнання).

До речі, саме Янукович добре знає, чому склався такий стан. Не вдаючись поки що до детальних пояснень, ми хочемо задати нашим читачам одне питання: Як ви вважаєте, чому українським ТЕС заборонено закуповувати дешеве російське та польське вугілля?

І ще одне - запит Гудими, це поки одиничний випадок. Опозиція з незрозумілих нам причин не звертає увагу на катастрофічний стан цієї життєво важливої для кожного з жителів України галузі - хоча ми гарантуємо, що такий аналіз достатньо легко зробити. Також ми гарантуємо що такий аналіз хто, скільки і як наживається на такому стані (а цей стан створено штучно, за рахунок утвореної ще декілька років тому адміністративної монополії ) створить безліч інформаційних приводів для опозиції говорити (кокретно, з механізмами, з іменами) про те, як влада обкрадає народ - масштаби крадіжок в цьому випадку вражаючі. А саме головне, це буде доброю школою для пересічних громадян, для того щоби розуміти які механізми треба міняти і з чим боротися, для того щоб їх не використовували в усі "щілини" представники "геліти", також відомі як кучманоїди всіх мастей та гатунків.

Відповіді

 • 2003.06.17 | Максим

  Re: "Я шалєю, дорогая редакція" (+)

  Тобто Ви хочете, щоб українські ТЕЦ купували "дешеве російське і польське вугілля"? А щоб наші шахтарі і їхні сім'ї клали зуби на полку. Правильно?

  Скажіть у чому, на вашу думку, полягає патріотизм? Український. У тому, щоб лобіювати інтереси польських і російських вугільників?.. Чи підштовхувати уряд до ідіотських рішень?

  А взаємні борги в енергетиці обцисляються мільярдами. Ще з часів вексельних розрахунків. Половина тих мільярдів - дута. Усі знають, що то були векселі, що ніхто нікому нічого не постачав і нічого не винен. Але це вільний ринок. І хлопчики на мерсах - підставні від олігархів - чекають грошей. З горла укрїнських вчених, лікарів, військових.

  Нормальний патріотичний крокза цих обставин послати цих хитрих "хлопчиків" нафіг. Але що скаже світова спільнота? МВФ і прочая.
  А тому обирають інший варіант: підвищують тарифи наприклад. Або просто продають тим же "хлопчикам" кращі об'єкти за копійки, щоб виручені кошти повернути їм же назад. Вільний ринок. Усе законно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.06.17 | алеящебільшийпатріот

   здравствуйтє, таваріщч патріот

   для вас, пане Максим, як для справжнього професійного патріота, пару питань. Почнемо з цього, а далі буде видно на якому рівні продовжувати дискусію:

   1. з вашої цитати про те що шахтарі будуть змушені класти зуби на полицю, витікає що вони зараз живуть і харчуються нормально?

   2. як ви думаєте, за якою ціною у наших, українських шахтарів, купляють вугілля ваші друзі, "проукраїнські лоббісти", які вже давно указами та постановами перекрили доступ польському та російському вугіллю?

   3. Чи чули ви про те, що шахтарі змушені продавати вугілля лише в одному місці, і що таким чином очевидно, на цьому ринку повністю відсутня цінова конкуренція?

   3. Чи вважаєите ви що державні субсидії (гроші платників податків, тобто наші гроші) у цю збиткову галузь, які моментально розкрадаються (головним чином) "данєцкімі", через що шахтарі цих грошей не бачать ніколи, є ознакою:
   1. українського патріотизму
   2. вільного ринку


   4. Пов"язане питання: ви говорите що ринок в енергетиці вільний. Це ваше переконання чи службовий обов"язок?


   Максим пише:
   > Тобто Ви хочете, щоб українські ТЕЦ купували "дешеве російське і польське вугілля"? А щоб наші шахтарі і їхні сім'ї клали зуби на полку. Правильно?
   >
   > Скажіть у чому, на вашу думку, полягає патріотизм? Український. У тому, щоб лобіювати інтереси польських і російських вугільників?.. Чи підштовхувати уряд до ідіотських рішень?
   >
   > А взаємні борги в енергетиці обцисляються мільярдами. Ще з часів вексельних розрахунків. Половина тих мільярдів - дута. Усі знають, що то були векселі, що ніхто нікому нічого не постачав і нічого не винен. Але це вільний ринок. І хлопчики на мерсах - підставні від олігархів - чекають грошей. З горла укрїнських вчених, лікарів, військових.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua