МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перше, що необхідно, для того щоб людина почала боротись за свої права

06/19/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Це знання про те, які невід"ємні права є у кожної людини, а також чітке розуміння що вони означають. Не варто сподіватись, що життя в Україні зміниться на краще, допоки такі знання має меньшість населення.

Корисне та цікаве ( хоч і не надто репрезентативне ) дослідження було проведено НаУКМА у двох містах України
(співробітниками НаУКМА було опитано близько тридцяти осіб, різних за віком, статтю, фахом, освітою та рівнем доходів.):


За результатами дослідження було виявлено, що найбільше цінує захист прав громадян молодь до 30-ти років – причому чим вище рівень освіти людини, тим більше вона зацікавлена в цьому: від 37% серед громадян без повної середньої освіти до 51% серед громадян з вищою.

Водночас дослідження продемонструвало, що інформованість населення щодо прав людини знаходиться на низькому рівні,
а розуміння деяких прав є викривленим. Приміром, серед найважливіших прав людини опитувані назвали, перш за все, соціальні права: на життя, труд, медичну допомогу – причому право на життя більшість трактувала виключно з точки зору свого негативного ставлення до інституту смертної кари. Водночас лише одна людина сказала, що ознайомлена з Декларацією прав людини.

При цьому серед організацій, які найчастіше називалися
як такі, куди можна звернутися з приводу відстоювання своїх прав, був суд і взагалі не згадувалися громадські правозахисні організації.

Тобто, є нагальна потреба у розвитку освітніх програм щодо прав людини і особливо програм, орієнтованих на осіб середнього віку.
Також керівник групи, що проводила дослідження, вважає що необхідно видавати довідники, інформаційні матеріали для населення, та організувати телефонну довідку, яка б рекомендувала населенню, до якої державної або громадської правозахисної організації слід звернутися в тому чи іншому випадку.

Дослідження також зафіксувало масове розчарування населення у діях виконавчої влади і Президента, а респонденти з Донецька практично одностайно заявили про порушення свого права свободи голосування. Всі опитані також вважають, що порушення прав людини є дуже ймовірним у випадку затримання громадян міліцією.

УНІАН

Таким чином одним з головних завдань для тих хто хоче змінити ситуацію в Україні на краще - в тому числі партійної/політичної опозиції - це розповсюдження
(максимально широко) інформації та знань про поняття "права людини", а також спеціальних знань, необхідних для захисту своїх прав - в тому числі таких які вимагають акцій прямої дії. Все у ваших руках - якщо є бажання, то можна допомагати поширенню слова при кожному зручному випадку.

Наївно сподіватись що влада (особливо поточна) зацікавлена в розповсюдженні таких знань - сподіватись можна лише
на себе.

Відповіді

 • 2003.06.19 | Navigator

  А думає вона: "Великий розум добре, а великий... краще"

  Не знаю, до кого пишу, але коротко так: хто має змогу посприяти - посприяйте. Було б добре, аби середня школа в Україні давала базові знання з:
  1. Права і судочинства (вивчати цивільний і карний кодекси - і як застосовувати!!!)
  2. Економічених знань - фінанси, бізнес, кредити, податки й т.д.
  3. Захист своїх прав - приклади написання паперів, до кого і як звертатись, приклади вдалих дій.
  А то готують філологів і біологів, а не громадян для повсякденного життя. Виходить як в анекдоті - що думає жінка професора, коли спить зі слюсарем. А думає вона: "Великий розум добре, а великий... краще"
  Вважаю, що в кінці кінців багато чого можна не знати в повсякденному житті, а засадничі елементи громадянського суспільства потрібні кожному і кожен день. Великий розум - добре, а корисні знання - краще!!!
  Якось відсудив 2000 доларів за затримку контракту, для чого провів в бібліотеках три місяці.
  Аби то в школі хоч трохи викладали!
  Не в пику треба давати, а в суд.
 • 2003.06.19 | Navigator

  От приклад того, як потрібно діяти. А на нас гадять століттями.

  Житель Каліфорнії подав до суду на авіакомпанію після того, як два шматки заморожених туалетних відходів упали з літака, який пролітав над його човном.  Авіакомпанія “Amerіcan Aіrlіnes” була змушена заплатити близько 3200 доларів компенсації Рею Еріксону із Санта Круз, США.

  Він подав позов на авіакомпанію після того, як заморожені відходи з туалету літака впали на його човен і пошкодили вікно на даху судна.

  Майк Фергус, представник Федерального управління авіації, сказав, що ніколи не чув про подібні позови і рішення суду його вкрай здивувало, пише Ananova.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua