МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПР: все друзья - враги, а Ющенко - "запроданец"!

06/21/2003 | Спостерігач
http://obkom.net.ua/main.php?id=331
ПР: все друзья - враги, а Ющенко - "запроданец"!

В конце минувшей недели увидел свет очередной номер информационно-аналитического и методического вестника Партии Регионов, в котором ставится краеугольный вопрос политического бытия: "Хто нашi друзi i противники?"
Василий СКИБА


Вопрос для партии очень актуальный и своевременный. Он вызван самой жизнью - а то партийцы иногда не понимают: с кем они и против кого. Достаточно вспомнить только события недалекого прошлого.

Сначала возникли "непонятки" по поводу договоренности фракции "регионалов" с социалистами и "тимошенковцами" по поводу взаимной поддержки программы правительства и закона о пропорциональной системе выборов, обернувшейся "отсутствием договоренностей", когда "регионалы" получили требуемое. Что это, беспринципность или политическая мудрость? - задавали себе вопросы рядовые члены ПР.

Потом премьер-регионал, воспользовавшись введением постов заместителей министров, заявил соратникам по парламентскому большинству, чтобы те "рот не раскрывали" на эти должности, так как политические договоренности о назначениях в Кабмине касались только министров.

Но и после этого министра экологии Шевчука от квоты Народно-демократической партии отправили в отставку, прокомментировав, что договоренности Януковича с "большевиками" по составу правительства являются политическими, а не юридическими, потому никаких последствий и обязательств за собой не несут.

А то еще в прессе появляются шикарные фотографии Виктора Ющенко в окружении самых махровых "регионалов" на их исторической родине.

Все это вводит в заблуждение и наводит на ненужные размышления рядовых членов Партии Регионов: кто с нами? Против кого мы?

Дабы не созревшие за два года существования ПР умы ее членов не кидались в крайности и не изгибали генеральную линию партии, информационно-аналитический и методический вестник "Регионы Украины" попытался поставить в их мозгах большую точку.

Итак. Поначалу описав всевозможные "популистские" методы работы других политических сил "вестник" констатирует (все выделения наши - "Обком"):

Партiя регiонiв обрала iнший шлях: завойовувати довiру суспiльства своїми конкретними справами, створенням належних умов для соцiально-економiчного розвитку регiонiв, полiпшенням життя людей, якi проживають в них...

Но даже с такой прагматичной установкой Партия Регионов чувствует себя одинокой и, наверное, никому не нужной, потому спешит определиться - с кем ей идти на политический Олимп далее:

I зразу ж виникає резонне питання - у "великому" походi до президентських виборiв та й взагалi в полiтичнiй боротьбi - хто нашi друзi, хто попутники, хто конкуренти, а хто просто противники?

З минулого ми знаємо, що Партiя регiонiв виникла на ґрунтi об'єднання кiлькох партiй центристського спрямування. Екзамен витриманий. Партiї злились, позицiї збiглись. I нинi iснує монолiтна, єдина в поглядах i дiях партiя. I нiхто не питає, з якої той чи iнший партiєць прийшов. З впевненiстю можна сказати - всi, хто об'єднався з Партiєю регiонiв, - це нашi друзi, однодумцi...

С друзьями, как говорится, все понятно. Но вот кем являются те, кто по воле случая или по нужде оказались с "регионалами" в парламентской "бильшости"?

Але все рiвно питання не зникають: хто з нами, хто не з нами? Було б наївно думати, що в парламентськiй бiльшостi партiй панує абсолютна одностайнiсть. Такої iдеальної позицiї не було i не буде. Це ж полiтика. По-людськi зрозумiло: кожна партiя парламентської бiльшостi має свої далекогляднi плани, свою полiтичну стратегiю. I якщо хочете - свiй "гонор". Зрозумiло, кожна з цих партiй пророкує собi "переможнi" кроки. Хоч, будемо вiдвертими, кожна з цих партiй тримає поки що в "секретi" своє бачення майбутнього президента... Деякi лiдери цих партiй час вiд часу заявляють про своє автономне "плавання" в полiтичному просторi.

Так хто ж вони для нас - нашi друзi чи конкуренти? Вiдвертiсть завжди була доброю ознакою порядностi, особливо в полiтицi. I якщо це так, то скажемо: настає час конкурентної боротьби за першiсть. Як на нас, Партiя регiонiв спокiйно це сприйняла. Вона може визначитись i незабаром, мабуть, визначиться з своїм кандидатом. Взагалi мистецтво мати владу i мистецтво втратити її - поняття дуже не рiвноцiннi. I обидва важливi. Згадалось, як з цього приводу висловився Бонапарт Наполеон: "МОЯ КОХАНКА - ВЛАДА. Я ЗАПЛАТИВ ЗА НЕЇ НАДТО ВИСОКУ ЦIНУ, ЩОБ ДОЗВОЛИТИ ВКРАСТИ ЇЇ У МЕНЕ ЧИ НЕ ДОПУСТИТИ АБИ ХТО-НЕБУДЬ З ЗАЗДРIСТЮ ПОЗИРАВ НА НЕЇ". Так, Партiя регiонiв робить високу ставку. Лiдер партiї Вiктор Янукович заявив: Партiя регiонiв - назавжди. Це ж позицiя!

...Подобається комусь В. Янукович чи нi - це, зрештою, право кожного. Звiсно, що декому з наших друзiв-конкурентiв це i не до вподоби. Ми це все бачимо i чуємо. Бачимо i чуємо в поведiнцi, в заявах...

В общем, и здесь все понятно - надежных союзников в природе просто не существует. Но таковыми могут стать те, кто признает, что только Партия Регионов и ее лидер В. Янукович имеют бесспорное право на власть. Ведь именно власть является их "любовницей", покушаться на которую "регионалы" не позволят никому. А тот из "собольшевиков", кто не поймет этого, то им будет плохо. Очень плохо.

С союзниками-конкурентами, вроде бы, все ясно. Осталось только разобраться с противниками.

А що ж з позицiями наших противникiв? ... Фактично опозицiйнi до влади партiї i рухи, говорячи мовою древнiх римлян, в "когортi чотирьох"...

Останнiм часом з-пiд пера лiдерiв цих партiйних структур було пiдписано багато угод, узгоджених "ультимативних" заяв. I все це крутиться, як в тому колесi, - вниз-догори i знову. За заявами i ледь узгодженими акцiями протесту, вiдставки президента, фактично нiчого нема. Бiльше того, заяви про єдиного кандидата в президенти вiд "когорти чотирьох" розбиваються зразу ж. Зрозумiло, що на президентськi вибори i комунiсти, i соцiалiсти, i тимошенкiвцi виставляють своїх людей. I ми сьогоднi бiльш-менш обґрунтовано можемо прогнозувати - хто цi люди, поiменно. Хiба це секрет? Ми впевненi, що В. Ющенко є головним "героєм" передвиборних баталiй, що таке б аж дуже вiтали Сполученi Штати Америки. Це їх людина. Надiйна.

Вот он главный ВРАГ всех партийных "регионалов" - продавшийся Америке Ющенко. Политик, предавший национальный интерес Украины стране, не поддерживающей демократические режимы в Туркмении, Белоруси, Ливии и Северной Корее. И подавившей силой народный режим Саддама Хусейна в Ираке.

Для сравнения на его фоне можно привести крепкую межгосударственную дружбу главного "регионала" Виктора Януковича с оплотом демократии - Россией. Надеждой всего демократического мира в Туркмении, Белоруси, Ливии и Северной Корее. И мечтающей о восстановлении всенародного режима Саддама Хусейна в Ираке.

Демократические ценности для Партии Регионов всегда стояли на первом месте, потому проамериканской политике Ющенко - нет, пророссийской политике Януковича - ДА!

Остальные в лагере оппозиции - просто политическая мелочь, которую можно разменять, "развести", а то и просто "кинуть".

Така нинi розкладка полiтичних сил в таборi опозицiї. Докупи їх звести нiколи не вдасться. Всi цi "iлюстрацiї" спiльностi, до яких вдаються лiдери цих партiй i блокiв, - просто фарс, i не бiльше. ... Не треба фантазувати - "купа" полiтичних партiй i рухiв єдиний фронт створити не здатна. Вони не здатнi навiть "примирити" рухи i їх об'єднати. Нашi дороги з ними не схрещуються.



А що ж тодi БЮТ i Соцпартiя? З ким вони? Здалека видно, що i одна, i друга полiтичнi сили, як писала одна газета, "поставили хрест на виборчiй кампанiї В. Ющенка. Повна зневiра з одного боку - в ньому самому, з iншого - в його перемозi". Визнання вiдверте. I нинi цiлком можливо, що роблять деякi полiтологи, прогнозувати, що БЮТ i Соцiалiстична партiя практично втратили свiй полiтичний iмiдж. Вони орiєнтуватимуться (i це проглядається) на те, хто буде наступним президентом. I з такою фiгурою будуть шукати контактiв.

Чи можуть цi полiтичнi сили бути нашими союзниками? Однозначно: такими вони не були i не будуть. Рiзнi позицiї i рiзнi полiтичнi орiєнтири, хоч питання i далi залишається предметом роздумiв i прогнозiв для полiтологiв i аналiтикiв...

То есть, социалистам и "тимошенковцам" стоит всерьез задуматься над этими прозрачными намеками Партии Регионов: если они в будущем хотят иметь хоть что-нибудь, то им уже сейчас нужно ориентироваться на "регионалов". После победы на президентских выборов, если у Виктора Федоровича будет хорошее настроение, им, может быть, что-то и "обломится". А может, и нет. Лохов всегда кинуть не грех.

А что касается тех, кто пока еще состоит в других партиях, отличающихся от "региональной", "вестник" ПР дает добрый совет, который можно трактовать однозначно: если вы бегом и очень быстро "добровольно" не встанете под наши знамена, то потом ни вашим партиям, ни вам самим в политической жизни страны места не будет:

Чим сильна полiтична партiя? Своєю громадянською свiдомiстю, своїм свiдомим членством, єднiстю думок i дiй її партiйцiв. Пiд "батогом" полiтичнi партiї нiколи не були монолiтними. На жаль, практика останнiх рокiв засвiдчує, що в деяких партiях в силi членство пiд кар'єрнi умови, пiд положення в суспiльствi, пiд певнi матерiальнi умови. НЕДОРЕЧНО НАЗИВАТИ ТАКI ПАРТIЇ. Скажемо так в цьому випадку - вони є.

НА ВIДМIНУ ВIД НИХ ПАРТIЯ РЕГIОНIВ БУДУЄ СВОЮ ПАРТIЙНУ ПОЛIТИКУ НА ДОБРОВIЛЬНОМУ, СВIДОМОМУ ЧЛЕНСТВI. ЦЕ НЕ ПРОПАГАНДИСТСЬКИЙ СТЕРЕОТИП. ЦЕ ДIЙСНО ТАК. ЦЕ КОЖНИЙ В ПАРТIЇ ПIДТВЕРДИТЬ. В ЦЬОМУ ЇЇ СИЛА. I В ЦЬОМУ ЇЇ МАЙБУТНЄ.

Все все поняли? Тогда констатируем: задачи поставлены, цели ясны и все дружно вперед - на выборы Виктора Януковича в Президенты Украины. Иначе всем будет...



--
Spy!

Відповіді

  • 2003.06.21 | Анатолій

    Панове, заПАХЛО віцепрем"єром Mr. Азаровим! (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".