МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КПІ замість Крут

06/23/2003 | Олекса
КПІ замість Крут
----------------

Цієї неділі "Nариси Nаціоналізму" (http://www.geocities.com/nacnarisi) збиралися до Крут, де планували відзняти новий фотонарис.

Але минулому протистало сьогодення.

У Києві триває голодування студентів КПІ, які вимагають припинення репресій ректорату до політично активної молоді.

Можна було поїхати до розстріляних студентів-киян, що загинули в Крутах, або до студентів-киян, які сьогодні голодують біля Міністерства освіти, і двоє з яких в надважкому стані вже потрапили до лікарні.

Я вибрав живих - http://www.geocities.com/nacnarisi/narisi/kpi_kruti.htm .

Я знімкував ці обличчя з дитячими очима й думав про те, що такими були й очі в юнаків і 29 січня 1918 року. Але тоді був мороз, а зараз йде дощ.

Тоді майже ніхто ничого не знав про трагедію - дізнались лише в березні, коли двадцять вісім із трьохсот загиблих було урочисто перепоховано на Аскольдовій могилі в Києві. Про тих не знали, а про цих знати не хочуть.

Сьогодні студентський пікет проспектом Перемоги минають тролейбуси з байдужими киянами. З тими киянами, які сьогодні - 22 червня - пригадують початок Великої Вітчизняної. Але кожен має власну війну, і багатьом твоя війна здається дурницями.

Біля голодуючих студентів ревуть компресори та гримають перфоратори - хтось дозволив або замовив розпочати земляні роботи в п'яти метрах від того дерева, під яким ховаються від дощу ці дівчата та хлопці.

Були б у пікетувальників намети - то їх би знесли. Але наметів нема. То нехай у потьмарених від голоду головах луною віддається гуркіт важкої техніки...

Можна захоплюватися історією визвольних змагань, але без шани до небайдужих сучасників вишуки аматорів-істориків просто втрачають сенс!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua