МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У нас є лише два варіанти: азіатська деспотія або європейська

06/23/2003 | Майдан-ІНФОРМ
У нас є лише два варіанти: азіатська деспотія або європейська демократіяДо сих пір ми не сказали чіткого "Так" європейському варіанту. Тому змушені вислуховувати рефлексії добродіїв типу Піскуна - наша постколоніальна "еліта" крім азійської моделі з "царьком-батьком", якому підвладне все що рухається , і яка знає лише гасло "придушити всіх, хто не згодний" нічого іншого не може собі уявити.
Генпрокурор Піскун не хоче, щоб його міг знімати парламент - ( виходить, що це може робити лише тільки президент). На свою користь в якості "вбивчих" аргументів він наводить слова одної з самих видатних азіатських "демократів" в історії - Єкатерини II. "Навіть Єкатерина ІІ заборонила звітувати прокурору перд партіями в парламенті". Наразі, чому він не послався на практику ще одного свого улюбленого історичного героя, Нерона, невідомо. Де Піскун знайшов у Росії епохи Єкатерини справжній парламент (це в Росії, яка бачила "парламентаризм" лише в ХХ сторіччі у вигляді бутафорської Думи ) також достеменно не відомо.

Піскун щось говорить про те що цієї норми, яка йому так не подобається " в Європі немає ". При цьому він скромно замовчує механізми врівноваження впливу гілок влади, які там працюють, та не говорить про те, чи має хоч один президент в Європі настільки необмежені повноваження, які має наш гарант.

Як інший варіант Піскун пропонує органом, який може приймати рішення щодо його звільнення парламентом, призначити Вищу раду юстиції, "в яку входять спеціалісти, що приймають рішення не по політичним мотивам".

Останній абзац є дуже смішним - Вища Рада Юстиції, давно вже через свого голову Ківалова (що незаконно займає цю посаду) повністю контрольована СДПУ(0); Вища Рада Юстиції яка, як ви всі знаєте, направила подання у ВР щодо того щоб зняти з посади за "порушення присяги" суддю Василенка за те що він відкрив кримінальну справу проти Кучми;
Вища Рада Юстиції, членами якої є Медведчук, Піскун, Маляренко і проч. - так, саме ці люди є "спеціалістами, що приймають рішення не по політичним мотивам".


Натомість, на думку депутата Володимира Стретовича, якщо парламент буде позбавлений права висловлювати недовiру генпрокурору, то "вiн буде служити одному пану - президенту України".

Більше того, Стретович вважає, що повноваження парламенту стосовно генпрокурора повиннi бути ще бiльш розширенi, що вiдповiдатиме конституцiйнiй реформi для переходу України до парламентсько-президентської республiки.


Більше того, президент повинен бути позбавлений права одноосiбно знiмати генпрокурора. "Призначення i зняття генпрокурора повинно вiдбуватися тiльки iз згоди парламенту", - сказав В.Стретович.

Відповіді

 • 2003.06.23 | Адвокат ...

  У нас нема варіянтів!

  Адже азіятська деспотія в Україні,-- що бур'ян. Не будеш полоти,-- ростиме й квітнутиме.

  Тож, є лише один варіянт: европейська демократія.
 • 2003.06.23 | Len

  Re: Нелепо!

  Вельмишановный пан Майдан! Вам не надоело питридеть про про азийскую деспотию и европейскую демократию?? Разве Вам не известно , что во времена Екатерины французский король Людовик XV заявил : "Государство - это я". Вот такая она демократия по французски. Именно уже в конце царствования Еактерины Национальное собрание Франции ( Конвент) отменило такой "европейский" обычай как право феодала на "первую ночь" , по которому молодых крестьянок приводили к старому герцогу и маркизу за день или два до свадьбы.
  Вельмишановный пан Майдан. Вы уже от руссофобии очумели. Про таких как ВЫ русский поэт Лермонтов писал в стихотворении:" Им солнца божьего не видно , когда главу к России повернут".
  Вы можете хоть малейшую мысль высказать без ссылок на Россию????
  Попытайтесь хоть раз это сделать! Иначе надо обращаться к врачу.
  Что касается Вашего сообщения, то если отбросить питридежные ссылки на Россию, то здравое зерно есть. Парламентский контроль за некоторыми должностями нужен. Что касается Вашего неточного заявления: "чи має хоч один президент в Європі настільки необмежені повноваження, які має наш гарант. " , то поправлю Вас. Президент Франции имеет больше полномочий чем президент Украины, например право распускать парламент.
  С уважением Len 23 июня 2003г. г.Киев
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.06.23 | DevRand

   ти бач як вас перекосило

   ну нічого, нічого - вам я бачу важко відчувати що російська імперія завжди була азійською деспотією, але треба знайти в собі мужність і визнати це.

   щодо єропейської демократії - я не знаю точно, що мав на увазі автор повідомлення, але думаю що йшлося не про Людовіка , а скорше про Ж.Ж.Руссо.


   > Вы можете хоть малейшую мысль высказать без ссылок на Россию????

   ІМХО, Росія це хороший приклад азійської деспотії - чому б його не використати?


   > Президент Франции имеет больше полномочий чем президент Украины, например право распускать парламент.

   знов таки, висловлю припущення що ви не дочитали/ прочитали але не зрозуміли. ІМХО, в повідомленні йдеться про надмірні, аж до авторитарного рівня, (нічим не врівноважені ) повноваження українського президента.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.06.23 | Len

    Re: хватит питридеть!

    Вельмишановный пан Девранд! Кто Вас тянет за яйца питридеть по поводу и без повода.
    Кому нужен Ваш словесный понос!
    У Вас "вам я бачу важко відчувати що російська імперія завжди була азійською деспотією, але треба знайти в собі мужність і визнати це.".

    Не "бачить" надо а думать и приводить факты! Я в постинге привел факты и могу их привести еще много а у Вас один питридеж, только питридеж и ничего кроме питридежа. В Российской Империи деспотии было не больше чем во Франции или другой европейской стране.
    Есть очень интересная книга: Степняк-Кравчинский. Россия под властью царей. В этой книге, автор ненавидивший царизм, на десятках страниц выливавший ушаты грязи на самодержавие, целую главу посвятил русской крестьянской общине. Там у него подробно описывается как по настоящему демократично решались вопросы крестьянской жизни. Найдите и почитайте.
    У Вас "про надмірні, аж до авторитарного рівня, (нічим не врівноважені ) повноваження українського президента.".

    Да ничего подобного! Нет сильных КОНСТИТУЦИОННЫХ полномочий у украинского президента. Самая обычная президентская республика, каких в мире десятки. Другое дело что многим хочется к корыту власти и они лизоблюдничают перед президентом. А Кучма постоянно утыкается в невозможность что сделать.

    Дело в том , пан Девранд, что в генах жителей Украины очень много казачей крови. А казаки имеют тюркское происхождение, происходят от половцев, печенегов, торков, черкасов и других племен, поглощенных Золотой Ордой. Украинский народ любит служить в армии, милиции, быть чиновником. Чинопочитание( азиатская черта) у украинцев выражена сильнее чем у русских. То похожее на государство образование времен Хмельницкого и есть в чистом виде азиатская деспотия, где роль хана играл гетман.
    Но это все преданья старины глубокой.
    Сейчас политическая рехворма на Украине- типичная "царедворская" интрига в азиатском стиле. Пошуметь, покричать и пойти целовать туфли султану(гетману, царю, президенту, директору).
    Вам , пан Девранд, надо больше думать, анализировать. Понос Вас не украшает.
    И если хотите дискуссировать то приводите факты, мысли и не призывайте меня к "мужности" признать тот Ваш бред.
    Простите за резкий тон.

    С уважением Len 23 июня 2003г. г.Киев
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.23 | VENED

     Re: Казачья вольница

     >Сейчас политическая рехворма на Украине- типичная "царедворская" >интрига в азиатском стиле. Пошуметь, покричать и пойти целовать >туфли султану(гетману, царю, президенту, директору).
     В ЛЮБОМ случае - "Казачья вольница" = политическая нестабильность - на порядок хуже. Вот потому все и терпят Ниязова, что таджикская резня помнится(там был чистый трейбализм).
     Помните гражданскую войну в Ливане? Стреляют, стреляют, потом мирно и дружно выращивают опий в долине Бекаа, приглашают экспертов ООН, демонстративно запахивают треть урожая мака, остальное продают, восстанавливают хозяйство и снова воюют...
    • 2003.06.23 | Androfag

     Дійсно досить. Назвіть краще десять президентських республік(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.06.23 | VENED

      ReПрезидентська республіка це не ідеал і не самоціль

      Не понял... Президентская республика это всегда хорошо что ли? Тогда пару слов про США. Знаменитая конституция Америки, которой более 200 лет, это не тот документ по которому живут граждане США. В каждом штате есть еще своя конституция, иногда до 8 томов текста, с своим уголовным и гражданским правом. В Великобританнии вообще конституции и президента нет, и ничего, вроде демократическое общество. Даже рабства негров не было в 1860-х годах. Избирательное право США вообще не прямое - вспомните компанию Буш-Гор. Избирают американцы не президента, а коллегию выборщиков - этакий сословно-феодальный пережиток. И получается - голосов больше у Гора а выборщиков больше у Буша.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.23 | Androfag

       Re: ReПрезидентська республіка це не ідеал і не самоціль

       Парламентська республіка це стандарт розвинутих країн. І оті 2 чи 3 виключення (США, Франція і Фінляндія) мають свою специфіку. По перше скрізь діють партійні системи, і реальні кандидати в президенти висуваються від партії. У Франції, наскільки мені відомо, хоча президент має право призначати прем'єр міністра, але на практиці діє правило, прем'єр міністра призначає парламентська більшість (тобто переможці парламентських виборів), президент тільки ставить підпис. Як ви зауважили, в США також влада не належить цілком президенту, Є штати із своїми законами, є незалежна судова гілка влади, і є парламент який в будь який момент може президенту дати під зад. Моє питання Лену зводилось до того, якщо він вважає що президентська чи парламентська республіка не має значення, то хай назве 10 розвинутих країн які є президентськими республіками. Але він їх не назве, бо їх немає.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.06.23 | VENED

        Re: це велика гарантія проти авторитаризму

        Ну зрозуміло, парламентський режим це велика гарантія проти авторитаризму. От в Америки цього ні, і президент частенько посилає війська зарубіж на операції, не спросясь Конгресу. Здається, Панама, Гренада, ще якісь приклади. У цьому плані, звичайно, парламентська форма краще, про що ми сперечаємося, я згодний . Бувають правда і президентські , на такі формальні і слабкі президенти як в Ізраїлю і Німеччині.Отут скоріше важливо те - чи правова держава або неправове . От у СНД, вибачите , правових держав просто немає. Або місцевий хан типу Ніязова, або "братва" усіх мастей
        Може у Вірменії получше? не знаю
    • 2003.06.24 | Михайло Свистович

     Re:А "питридеть" це з якої мови? (-)

   • 2003.06.23 | VENED

    Re: приклад азійської деспотії

    >ІМХО, Росія це хороший приклад азійської деспотії - чому б його не використати?


    Ну разве что при Иване Грозном...
    Потом, скорее абсолютная монархия с чисто немецкой(ну, ладно, датско-европейской) династией. И потом, вспомним Великое Княжество Финляндское - своя таможня, свои деньги до 1866? года, первое в мире избирательное право для женщин... Финнам это так непротивно было, что по финской конституции аж до 1972 года главой государства значился российский император... Так что "тюрьма народов" при ближайшем рассмотреннии была не так уж и проста как в учебниках пишут...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.23 | Гура

     Re: приклад азійської деспотії

     VENED пише:
     по финской конституции аж до 1972 года главой государства значился российский император...

     ???
  • 2003.06.23 | karakoz

   Re: Нелепо!

   Len пише:

   > Вельмишановный пан Майдан! Вам не надоело питридеть про про
   > азийскую деспотию и европейскую демократию?? Разве Вам не
   > известно , что во времена Екатерины французский король Людовик XV
   > заявил : "Государство - это я". Вот такая она демократия по

   Прошу прощения что вмешиваюсь, но я что-то слышал что сию крылатую фразу любил произносить Людовик XIV. Который умер в 1715-м году. Когда Екатерины II еще и в проекте не было.

   Точно так, кстати, же как и не было в екатерининской России "парламента" и "депутатов", на которых ссылается Вельмишановный Пан Пискун ;-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.06.23 | Len

    Re: Нелепо!

    Вельмишановный пан Каракоз. Французский король Людовик XIV действительно любил говорить эту фразу, я его и имел ввиду но по ошибке пропустил в римском числе один знак и вместо XIV напечатад XV.
    Прошу извинения. Это опечатка. Но говоря о временах Екатерины я имел ввиду весь 18 век. Извините если я неточно выразился.
    С уважением Len 23 июня 2003г. г.Киев


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua