МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

до уваги Майдан-Інформу

06/23/2003 | німець
Сьогодні перший канал нім. ТБ показував новину: затримано судно з величезним вантажем вибухівки, що йшло з Тунісу до Судану. Затримано пятеро українців та двоє азербайджанців (члени екіпажу). Пікантність зокрема полягає у тому, що Судан належить до тих країн, що, на думку США, підтримують тероризм.

Я глянув в українські інтернет-видання - ані пари з вуст. Якийсь недобрий це знак.

Можливо варто поставити таку новину на Майдані?

Детальніше тут:
http://www.tagesschau.de/aktuell/meldungen/0,1185,OID1971690_TYP6_THE_NAVSPM1_REF1,00.html

Відповіді

 • 2003.06.23 | Г-т

  Re: до уваги Майдан-Інформу

  UNIAN

  Серед моряків судна, затриманого в Греції з вибухівкою на борту, п'ять громадян України
  [23.06.2003 13:55]


  Міністерство закордонних справ України підтверджує інформацію, що серед членів екіпажу судна "Baltic Sky", затриманого в Греції з вибухівкою на борту, п'ять громадян України. Про це повідомив УНІАН начальник прес-служби МЗС Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ.

  За його словами, зараз громадяни України перебувають під вартою, місцеві компетентні органи розпочали слідство у даній справі. Речник МЗС також повідомив, що екіпаж судна не надав необхідних документів на перевезення вибухівки.

  Як повідомляв УНІАН, судно "Baltic Sky" затримано в Греції з 680 тоннами вибухівки на борту. Власником судна є компанія, зареєстрована на Маршаллових островах. Судно, що йшло під прапором Коморських островів, відбуксоване в один з портів на заході Греції для ретельного огляду.

  Команда судна складається з українців і громадян Азербайджану. Капітана корабля і всю команду затримано, їх допитують співробітники спецслужб. Водночас представники влади перевіряють документи на вантаж.

  За інформацією прес-секретаря уряду Греції Телемахоса ХІТРІСА, вибухівка, виявлена на борту судна - це аміачна селітра, яка широко застосовується в гірничовидобувній галузі, але може бути використана і для терористичної діяльності як детонатори і запали. Він зазначив, що, на думку грецької влади, корабель прямував до Тунісу. Він також не виключив, що вибухівка призначалася для мирних цілей.


  --------------
  Бі-бі-сі

  Проти екіпажу корабля з вибухівкою порушено справу

  На судні було знайдено 680 тонн вибухівки

  23.6.2003 17:48 за Києвом

  За повідомленнями з Греції, проти екіпажу судна, на якому перевозився вантаж вибухівки, порушено карну справу. Екіпаж складався із п'яти українців та двох азербайджанців.

  Серед звинувачень - володіння та перевезення вибухових речовин. Їх також звинувачують у тому, що вони провезли вибухівку до грецьких територіальних вод без офіційного попередження грецької влади за 24 години, передає Рейтер із посиланням на грецького посадовця.

  Раніше грецькі представники повідомили, що судно з вантажем вибухівки, затримане антитерористичними підрозділами у неділю, прямувало до Судану.

  Грецький міністр мореплавства Єріоріос Аномерітіс сказав, що вантаж призначений компанії у Хартумі, але супроводжувальні документи не мали адреси компанії, а лише номер поштової скриньки.

  Після перевірок виявилося, що тієї компанії не існує.

  На борту корабля знаходилося 680 тонн вибухівки.

  Речник Міністерства закордонних справ України Олександр Горьков підтвердив повідомлення, що на борту судна "Балтік скай" перебували п'ять громадян України.

  МЗС планує відрядження своєї делегації, яка, зокрема, має провести розслідування інциденту та захищати права затриманих українських громадян.

  Затримане судно зареєстроване на Маршаллових островах (у Тихому океані.), але більшість екіпажу на ньому становили українці та азербайджанці, який зараз допитують.

  Сили НАТО в Середземному морі віднедавна посилили перевірки торговельних суден в межах кампанії боротьби з міжнародним тероризмом.

  Берегова охорона Греції допитує капітана і членів команди з метою перевірити законність вантажу.

  Міністерство морської торгівлі в Афінах повідомляє, що судно, приписане до порту на Коморських островах, належить компанії, зареєстрованій на Маршаллових островах у Тихому океані.

  Повідомляють, що судно йшло з Чорного моря до однієї з країн Північної Африки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.06.24 | visitor

   Яка країна є виробником тієї вибухівки ?(-)

   ***
  • 2003.06.24 | Мартинюк

   Аміачна селітра є добривом для сільського господарства.

   Звичайно з неї можна зробити ще й вибухівку, але то вже за бажанням . Ще можна арештовувати судна із бавовниковою пряжею, тому що з неї також можна робити вибухівку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.06.24 | Mykyta

    Бррр, я не дуже розуміюсь у цих справах, але передають, що

    перевозили тротил під маркою інших вибухових речовин. До чого тут селітра?


    http://www.korespondent.net/main/25690
    У Греції висунуто обвинувачення українському екіпажу, який перевозив сотні тонн вибухівки
    Кореспондент.net

    24 Червня 2003, 13:02

    Власті Греції висунули обвинувачення екіпажу судна, затриманого вчора, 23 червня, у територіальних водах країни з великим вантажем вибухівки на борту. П"ятьох українців і двох азербайджанців обвинувачують у незаконному перевезенні вибухових речовин.

    Зараз судно “Baltіc Sky” перебуває під арештом. Обшук засвідчив, що на борту знаходиться 680 тонн тротилу і зривники. У той же час, у корабельних документах було зазначено, що в трюмах - вибухівка іншого типу, яку застосовують у будівництві. За грецькими законами, за такий злочин екіпажу загрожує від 5 до 20 років тюремного ув"язнення, повідомляють Вести.ru.

    Судно вийшло з Тунісу, потім зайшло в Стамбул, де змінило екіпаж. Кораблі берегової охорони Греції стежили за підозрілим судном з минулої п"ятниці, 20 червня. Воно з"явилося біля західного узбережжя Греції нібито для того, щоб поповнити запаси продовольства.

    Власником судна є компанія, зареєстрована в тихоокеанській республіці Маршалови острови, однак судно ходить під прапором Коморських островів.

    Треба зазначити, що не так давно сили НАТО в Середземному морі в межах боротьби з тероризмом підсилили перевірки торгових судів.

    За інформацією ИТАР-ТАСС, затримання “Baltіc Sky” відбулося після анонімного дзвінка.
   • 2003.06.24 | Augusto

    680 Tonnen TNT und 8000 Zeitzünder

    Себто 680 тон трінитротолуола (ТНТ) та 8000 часових детонаторів.
    Це все з тої ж теми про проституцію та торгівлю нирками, або про повний занепад суспільної моралі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.24 | Skapirus

     Чекайте, чекайте, звідки вже взявся ТНТ?

     Я вчора (понеділок, 23 червня) на for-ua.com (ForUm) зустрів інформацію про затримане судно з 680 тонами аміачної селітри (або нітрат амонію), яку було представлено як вибухівку. Я тоді ж на форумі вказаного сайту як спеціаліст дав спростування, суть якого точно передав Мартинюк, тобто:
     аміачна селітра є чудовим сільськогосподарським добривом
     аміачна селітра може бути використана лише як КОМПОНЕНТ вибухівки

     Тепер (тобто сьогодні, 24 червня) вже мова йде про тринітротолуол та часові детонатори. Питання: кому це вигідно? Чому про детонатори не повідомили вчора? Якщо це провокація проти України, то хто її замовник?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.06.24 | Mykyta

      Re: Чекайте, чекайте, звідки вже взявся ТНТ?

      Німці зі самого початку казали про ТНТ - дивіться перший лінк. Я сильно здивувався, коли пан Мартинюк заговорив про селітру.

      І дійсно, виникає резонне питання, кому це вигідно?

      > Я вчора (понеділок, 23 червня) на for-ua.com (ForUm) зустрів інформацію про затримане судно з 680 тонами аміачної селітри (або нітрат амонію),

      Кажете, ForUm пише...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.24 | Skapirus

       Не зрозумів

       > Німці зі самого початку казали про ТНТ - дивіться перший лінк. Я сильно здивувався, коли пан Мартинюк заговорив про селітру.

       Який саме? Я не знайшов лінку від німців. Навіть якщо він і є, то коли він з"явився: 23-го чи 24-го червня? Цей лінк є першоджерелом чи передруком спотвореної інформації?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.06.24 | Skapirus

        Лінк знайшов. Але що було раніше: ТНТ чи амміачна селітра?(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.24 | Mykyta

         Про аміачну селітру в закордонних ЗМІ взагалі не бачив (-)

       • 2003.06.24 | Mykyta

        Re: Не зрозумів

        Skapirus пише:

        > Який саме? Я не знайшов лінку від німців.

        У першому постингу (на самій горі) є лінк на канал ARD.

        >Навіть якщо він і є, то коли він з"явився: 23-го чи 24-го червня?

        23-го червня

        >Цей лінк є першоджерелом чи передруком спотвореної інформації?

        Ніяких посилань (окрім як на владу Греції) на їхньому сайті нема.

        Точно таке саме 23-го надрукував журнал Spiegel тут
        http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,254164,00.html
        Ніяких підстав підозрювати його у викручуванні інформації немає.
       • 2003.06.24 | Patriot

        Re: Не зрозумів

        Але німці казали і про те, що даний вантаж можна використовзувати у мирних цілях, для гірничих робіт.
      • 2003.06.24 | Augusto

       24.6.2003 13:35 за Києвом

       Міністерство закордонних справ Судану заявило, що Греція не мала права затримувати судно з сотнями тонн вибухівки, переважно український екіпаж якого звинувачений у незаконному володіння і транспортуванні вибухових речовин.

       Суданський міністр закордонних прав Мустафа Ізмаїл заявив, що вибухівку купила в Тунісі зареєстрована суданська компанія і що усі документи щодо вантажу були затверджені його міністерством.

       Керівник суданської компанії Integrated Chemicals and Development Company заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що 680 тонн вибухівки та 8 тисяч детонаторів, знайдених на борту судна, належали його фірмі.

       За його словами, вибухівка призначалася для мирних цілей, і компанія зажадала від грецьких властей повернути вантаж.

       Тим часом затримане у неділю судно "Балтік Скай" з українським капітаном та переважно українськими моряками перебуває під посиленою охороною в Греції.

       За повідомленням британської газети "Індепендент", капітана судна звуть Анатолій Балтак.

       Міністр торговельного флоту Греції Ґеорґос Аномерітіс заявив, що перехоплене судно являло собою, за його словами, "еквівалент атомної бомби" і заявив, що інцидент міг бути пов'язаний з міжнародною терористичною мережею.

       Судно мало вийти з Тунісу до Судану, проте його бачили в Дарданеллах, Босфорі, у Стамбулі, Егейському та Іонічному морях. Можлива причетність до терористичної організації

       Судно мало вийти з Тунісу до Судану. Невідомо, як воно опинилося в Дарданельській протоці, Босфорській протоці, в Стамбулі, в Іонічному морі чи в Егейському морі. Все це вказує на можливість, що може бути наявна причетність до терористичної чи якоїсь іншої незаконної організації".

       За повідомленнями, український капітан судна повідомив грецьким властям, що судно втратило орієнтацію.

       Влада намагається з'ясувати, чому судно провело місяць у східній частині Середземного моря, не намагаючись вирушити до Судану.

       За повідомленнями місцевої преси, весь цей час екіпаж чекав інструкцій щодо доставки вантажу.

       Кореспонденти кажуть, що справу ускладнює заплутана система торгівельного мореплавства, де справжні власники ховаються за офшорними компаніями, а самі судна плавають під прапорами країн третього світу, зокрема для уникнення податків.

       http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news1.shtml
      • 2003.06.24 | Augusto

       Цей корабель вже раніше затримувався. Під іншою назвою.


       FOREIGN MERCHANT SHIPS UNDER DETENTION IN UK PORTS
       SHIPS DETAINED IN MARCH 2003

       1.Date & Place of Detention

       06/08/2002, Seaham


       2.Vessel Name, Type, IMO No & GT

       SEA RUNNER, General Cargo, 6701101, 1242gt

       3. Flag

       Cambodia

       4. Company

       Belize Bureau of Shipping ltd., Istanbul, Turkey


       5. Classification Society

       Honduras International Naval Survey Bureau

       6. Summary

       Released on 07/03/03. 47 recorded deficiencies. No ISM manuals or documentation on board. Lifeboat davits severely corroded. Echo sounder inoperative. No large-scale charts available for the area, other charts not corrected. Monkey island and other areas of vessel show severe corrosion. (Vessel changed name and flag during detention. Released under old name/flag and re-inspected as “BALTIC SKY” on 04/03/2003. Re-detained – engine room deckhead holed).
     • 2003.06.24 | Augusto

      Frachter mit fast 700 Tonnen TNT gestoppt (Stand: 23.06.2003)

      Хто не зрозуміє: документи були на вибухівку, але на малопотужну для будівництва, насправді вантажем був значно більш потужний ТНТ.
      Все йшло в Судан, де нікому невідома фірма щось десь збиралася підривати.
      Фіг його знає як з Туніса в Судан плавають через Грецію, але греки (рветься на грудях з тріском сорочка, бо правослаааааавні) його зупинили.
      Тепер інше запитання, звідки взялася "аміачна селітра"?


      Frachter mit fast 700 Tonnen TNT gestoppt

      Nach dem Fund einer riesigen Sprengstoffladung an Bord eines Schiffes im Mittelmeer ermitteln die griechischen Behörden in alle Richtungen. Griechische Medien berichteten am Abend, die Staatsanwaltschaft habe Anklage gegen die siebenköpfige Besatzung des Schiffes erhoben wegen illegalen Besitzes und Transport von Sprengstoff. Die fünf Männer aus der Ukraine und zwei aus Aserbaidschan wären dazu verpflichtet gewesen, den Transport der gefährlichen Ladung den Behörden zu melden. Auch gegen den unbekannten Auftraggeber des Transports sei Anklage unter anderem wegen Handels mit Sprengstoff erhoben worden.

      680 Tonnen TNT und 8000 Zeitzünder
      Ersten Erkenntnissen zufolge befand sich die "Baltic Sky" mit 680 Tonnen TNT und 8000 Zeitzündern an Bord auf dem Weg von Tunesien nach Sudan, wie der griechische Handelsmarineminister Georgios Anomeritis in Athen sagte.

      Sudan gehört zu den Ländern, die von den USA der Unterstützung des Terrorismus verdächtigt werden. Die Ladung sei die weltweit größte bislang auf einem Schiff sichergestellte Sprengstoffmenge und entspreche in ihrer Sprengkraft "einer Atombombe", so Anomeritis weiter. In den Schiffspapieren war die Fracht nicht als TNT, sondern als ANFO ausgewiesen, ein Sprengstoff, der häufig im Bergbau oder bei Bauarbeiten verwendet wird. Der Frachter stünde zudem auf einer "Schwarzen Liste" der internationalen Sicherheitsbehörden.

      Ladung war für Briefkastenfirma bestimmt
      Die Ladung des auf den Komoren registrierten Schiffes war den Papieren zufolge für eine Briefkastenfirma im sudanesischen Khartum mit Namen "Integrated Chemical and Development" bestimmt. Diese existiert nach ersten Ermittlungen gar nicht.

      Dem griechischen Minister zufolge, hatte die "Baltic Sea" eine Irrfahrt von Tunesien durch die Dardanellen über Istanbul und erneut durch die Dardanellen hinter sich. Möglicherweise habe die Mannschaft bemerkt, dass die Empfängerfirma nicht existierte, und einen neuen Abnehmer für ihre gefährliche Fracht gesucht, sagte Anomeritis. Das Schiff wurde schließlich im Ionischen Meer in griechischen Hoheitsgewässern gestoppt und in den Hafen Platiyali 235 Kilometer nordwestlich von Athen gebracht.

      TNT zur Erhöhung der Detonationskraft
      Die Abkürzung TNT steht für den chemischen Sprengstoff Trinitrotoluol. Er wird seit Ende des Ersten Weltkrieges vom Militär für Grananten und Bomben verwendet und heute oft moderenen Sprengstoffen beigemischt, um die Detonationskraft zu erhöhen. Außerdem kann TNT im Straßen-, Tunnel- oder Bergbau eingesetzt werden. Er gilt als leicht zu handhaben.

      Stand: 23.06.2003 20:12 Uhr

      http://www.tagesschau.de/aktuell/meldungen/0,1185,OID1971690_TYP6_THE_NAVSPM1_REF1,00.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.24 | Skapirus

       Дякую, тобто все-таки вибухівка

       Дякую Вам за переклад - німецької не знаю. В мене все-таки була надія, що то аміачна селітра і це є провокацією проти України. Насправді ж, як показують наведені Вами дані, затримано все-таки тринітротолуол, тобто дуже потужну вибухівку. Тоді виникає наступне питання: можливо, аміачну селітру було запущено в обіг лише для того, щоб всі заплуталися і не змогли знайти винного? А винні, виходить, громадяни України, і через них Україна? Де правда?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.06.24 | Mykyta

        Хто тут винен ще треба розібратися

        А от що іде деза, то це вже цікаво. Кому вигідно її запускати?
       • 2003.06.24 | Augusto

        Правда в тому, що Кучмаїна - посміховисько.(-)

       • 2003.06.24 | N.

        Москальский след

        Я думаю, что это снова проделки ФСБ.
        Они подложили взрывчатку для того чтобы очередной раз опустить Украину. Это безусловно, заговор 5 колонны русонfцистов в Украине
        Украина вообще никогда не виновата. Украина святее папы римского. Это все они, злые москали. Нужно провести раследование, а не гекосген ли это был? Если гексоген, это многое обьясняет. Путинский след. Его почерк. no doubt.Азербайджанцы- это всего лишь прикрытие.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.24 | Augusto

         Що, балаган, знов русофобія замучила? :)(-)

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.06.24 | N.

          Нет, я наблюдаю очередной...

          приступ укронацюкизма.
          Как в Холланде погода? Не скучаете за Ненькой?
          Или испугались тортур?
          Патриот ВЫ наш забугорный. хехехе
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.06.24 | KAKTUZZ

           Re: Можна більш детальніше про тортури?

           N...пише:"приступ укронацюкизма.
           Как в Холланде погода? Не скучаете за Ненькой?
           Или испугались тортур?
           Патриот ВЫ наш забугорный. хехехе

           Я не знаю хто там з Холанд пише, але я пишу з Бельгії. І мабуть є в такому ж становищі що і той хто пише з Холанд? До того я ще й репортер "люблячої" українських диктаторів однієї західної радіостанції.То хотів би пане N...аби ви більш детальніше описали про отії тортури. Ви мабуть добрий фахівець у цих справах, і маєте фантазію щоб тортури були тортурнішими.Де стажувались і навиків набували. хехехе.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2003.06.24 | N.

            Re: Можна більш детальніше про тортури?


            KAKTUZZ пише:
            > N...пише:"приступ укронацюкизма.
            > Как в Холланде погода? Не скучаете за Ненькой?
            > Или испугались тортур?
            > Патриот ВЫ наш забугорный. хехехе
            >
            > Я не знаю хто там з Холанд пише, але я пишу з Бельгії. І мабуть є в такому ж становищі що і той хто пише з Холанд?

            С Холанда пишет пан Аугусто. Его пытали на Украине, он с нее бежал, подпрыгивая и оплевывая все вокруг. Именно его я имел ввиду и к нему обращался. Вы его спросите, он вам все лучше расскажет. Сделайте с ним интервью. Слушатели будут в восторге.Он научит всех правильно любить Украину с роттердама и расскажет о заговоре русонацюков. Есть еще одна тема где он спец и которая мало отражена в соременной истории- это русофашисты генерала Краснова. Вы поспрашивайте его, он быстро фонтанировать начнет. Пригласите его на кружечку пива. хехехе.
            А насчет диктаторов- я могу вам рассказать только о диктаторе номер 1 в мире - и имя ему Джордж Буш. Только боюсь, такая правда будет не для вашей радиостанции и Вам ваши хозяева живо дадут пинка под зад. У вас же демократия.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.24 | KAKTUZZ

             Re: Mr.N...!А тепер розкажіть про диктатора № 1. Зробіть ласку!

             N.Пише:"А насчет диктаторов- я могу вам рассказать только о диктаторе номер 1 в мире - и имя ему Джордж Буш."

             Їйже-ж Богу дуже цікаво знати Вашу компетентну думку ,що Буш -- диктатор номер 1. Це Буш № 1, чи Буш "№ 2. Хто з них і чому. Ви раптом не магометанин? І тому уВас такі сентиментищодо Буша! Чи може ви мали на увазі бельгійське пиво "BUSH". То справді, не те шо диктатор ,а садист. Дві пляшечки і готовченко!хехехе
       • 2003.06.24 | KAKTUZZ

        Переконаний,що ТНТ українці везли не терористам,а

        виключно для мирних цілей.Для підйому економіки і політичного престижу ісламських країн.Навіть жертвуючи престижом України. А тим часом на шпальтах бельгійських газет знову українці. У місті Монс розпочався суд над українцем , якого звинувачують у копіюванні кількох десяток кредитних карток інших людей (номериі коди карток були зняті через інтернет). Цього нещасного українця звинувачують щей в тому що він зумів зняти за допомогою фальшивих кредитних карток коло пів-мільйона доларів. Основну частину коштівбуло передано . стверджує прокурор чеченським терористам,які під виглядом біженців створили в бельгію свою терористичну організацію.Отакі ми круті українці!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.24 | N.

         Какой ужас

         Чеченцы по природе своей не могут создавать террористические исламские организации, взрывать дома, насиловать женщин, отрезать пальцы, похищать людей, умело отрезать им головы итд. Это все Путинская пропаганда.Как бельгийцы могли подумать такое. На месте несчастных чеченцев бженцев я бы давно написал кляузу во все инстанции где зашищают права человека.Это небывалый расизм и путинизм.
       • 2003.06.24 | DevRand

        плз, ніякої конспірології!

        Аміачна селітра взялася від невігластва (злочинних намірів? ;) ) суданських офіційних осіб.
        http://www.reuters.com/newsArticle.jhtml?type=topNews&storyID=2975811
        "
        In Khartoum, Sudanese Foreign Minister Mustafa Osman Ismail said it had summoned the Greek ambassador to Sudan to complain about the Greek action.

        He told Sudan's official news agency the ship was "carrying materials for known civilian uses, ammonium nitrates."
        "


        Насправді, Mustafa Osman Ismail "частково" правий - за повідомленням у ціЄї ж новини судно везло аміачний динаміт (ammonia dynamite)
        (нітрогліцерін + амоніа нітрат). Різниця - з нітрогліцерином це дуже потужна виробнича вибухівка, без нього - міндобрива


        ВМС НАТО повідомили Грецію про судно:
        http://www.reuters.com/newsArticle.jhtml?type=topNews&storyID=2974422


        греки тихо вели його 5 днів, потім взяли штурмом. Маршрут дуже цікавий
        та загадковий: (потрібно лише було з Тунісу добратись в Судан)

        Baltic Sky left Albania on April 27, stopped at Gabes in Tunisia on May 12 where the explosives were loaded, showed up in Istanbul on May 22 and was sighted in waters off northern Turkey on June 2.


        P.S> німецькі перекладачі в новину вставили TNT(який до справи відношення не має), мабудь тому що це найпопулярніша назва вибухівок
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.24 | Skapirus

         Оце вже дуже схоже на правду! (-)

        • 2003.06.24 | Mykyta

         а що з детонаторами? знову помилка? (-)

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.06.24 | DevRand

          ні, не помилка

          якщо ви зробите пошук на сайті рейтера (reuters.com) по слову "dynamite" воно вам викине з 10 вчорашніх повідомлень, в декількох з них можна знайти про 8 000 запалювачів та детонаторів, що теж були на борту.
        • 2003.06.24 | Mykyta

         Щось тут не так

         DevRand пише:

         > P.S> німецькі перекладачі в новину вставили TNT(який до справи відношення не має), мабудь тому що це найпопулярніша назва вибухівок

         Якби вони просто його вставили (від незнання), то не було би цілого абзацу, з детальним поясненням, що таке TNT:

         TNT zur Erhöhung der Detonationskraft
         Die Abkürzung TNT steht für den chemischen Sprengstoff Trinitrotoluol. Er wird seit Ende des Ersten Weltkrieges vom Militär für Grananten und Bomben verwendet und heute oft moderenen Sprengstoffen beigemischt, um die Detonationskraft zu erhöhen. Außerdem kann TNT im Straßen-, Tunnel- oder Bergbau eingesetzt werden. Er gilt als leicht zu handhaben.
 • 2003.06.24 | Skapirus

  Бачу такий сценарій:

  Аналізуючи перебіг подій з затриманим судном та вибухівкою на ньому в мене вимальовується такий сценарій перебігу подій на основі наведених тут даних:
  1. Греками було затримано (коли, мені поки що невідомо) судно "Baltic Sky" з 680 тонами вибухівки у вигляді ТРИНІТРОТОЛУОЛУ та ДЕТОНАТОРАМИ.
  2. 23-го червня (понеділок) зранку, коли новина лише почала поступово просочуватись через міжнародні інформагенції, винні в перевезені вибухівки терміново запускають таке повідомлення: затримано судно з 680 тонами вибухівки, якою є АМІАЧНА СЕЛІТРА. Його підхоплюють російські (?зацікавлені?) інформагенції, через них це повідомлення доходить в Україну і з"являється, наприклад на сайті ForUm (23 червня 2003 року о 10:27 за Києвом, http://for-ua.com/news/2003/06/23/102738.html). Люди, які розбираються в тому, що то є, починають розуміти, що хтось когось водить за носа, оскільки аміачна селітра не є вибухівкою сама по собі.
  3. 24-го червня все-таки всім стає відомо, що затримано ТРИНІТРОТОЛУОЛ, який насправді є вибухівкою. Але перед цим звучала АМІАЧНА СЕЛІТРА. В людей відбувається роздвоєння свідомості, ніхто нічого не розуміє, що й було потрібно перевізникам вибухівки.

  З наведеного випливає підозра, що все-таки Україна виявилась в черговий раз замішаною в брудних аферах міжнародної мафії. Без сумнівів, якщо це мало місце, то відбувалось лише з відома та дозволу найвищого керівництва України. В черговий раз...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua