МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Одесі затримано активістів УБ

06/23/2003 | UB
В Одесі затримано активістів УБ

Затриманням десяти активістів Українського Братства закінчилось 23 червня пікетування зустрічі Президентів Польщі та України в Одесі. “Вибачень не буде!”, “Волинь - українська земля!”, “УПА - герої!” - такі гасла скандували кілька десятків учасників акції навпроти облдержадміністрації, де мала бути прес-конференція Кваснєвського та Кучми. Активісти УБ вимагали припинити провакативні кроки польської сторони, стосовно Волинського протистояння 1943 року. Нагадаємо, що тоді відбулась ескалація збройного конфлікту між Українською повстанською армією та польською армією Крайовою, яка збройно виступала за приєднання Волині до Польщі. Нещодавно Польща заявила, що бажає почути вибачення від України за дії УПА. Пікет супроводжувався стукотінням пластикових пляшок об бруківку, свистом та дощем, який хлинув на пікетчиків.
Одразу після пікетування десятьох членів Українського Братства було затримано і доставлено до Шевченківського відділу, ніби то для з’ясування особи. Справжньою ж метою затримання було нейтралізувати протестуючих на час проведення прес-конференції Президентами. Через дві години затриманих звільнили. Наступна акція протесту в Одесі планується другого липня біля Польського консульства, яке відкривається під час візиту голів двох держав.

Прес-служба
Українського Братства

Українське Братство

Звернення
До Президентів Польщі та України
з приводу Волинського протистояння
1943 року

Панове Президенти! Сьогодні Світ переживає бурхливі часи, які відкривають нашим державам великі перспективи. Скористатися ними Україна та Польща зможуть лише у разі спільних дій та врахування національних інтересів кожного. Тому будь-який крок спрямований на приниження однієї з сторін треба розцінювати як провокацію!
Певні політичні кола Польщі, саме зараз активно розпалюють україно-польське протистояння та заробляють сумнівні політичні прибутки, розкручуючи питання подій на Волині у 1943 році. Провакатори свідомо зайняли позицію, яка є відверто неправдивою. Від України вимагають вибачитись за дії Української повстанської армії, під час її боротьби проти Армії крайової. Такі кроки носять провакаційний характер з багатьох причин:
1. АК під час війни займала відверто антиукраїнську позицію і збройно виступала проти українців. Про це не згадують.
2. УПА захищала споконвічні українські землі.
3. Під час тих подій загинуло понад 20 тисяч українців, хто вибачеться за них?
4. Яке право має вибачатись, нинішня влада України, за дії УПА, якщо УПА в нашій державі, навіть не визнано воюючою стороною.
5. Волинь - українська земля.
6. Провакатори знають, що питання ОУН-УПА, для широких кіл українських патріотів, є принциповим і виступи проти УПА викличуть в Україні велику хвилю незадоволення, що буде носити неприємний для Польщі характер.
7. Висунення претензій до України, з боку Польщі, породить зворотній процес. А Польській стороні, за сотні років кривавої історії, претензій можна висунути безліч.

Тож панове Президенти, проявіть державницьку мудрість, і припиніть ганьбити честь українських героїв. Наші солдати, будуть разом служити, на далекій іракській землі, невже Ви хочете, що б на їхні взаємини, впливали провакації польських “діячів” та безхребетність українських політиканів.
Фільм Єжи Гофмана “Вогнем і мечем”, яскраво показав, як колись польський гонор став причиною українського бунту. Не дайте повторитись історії!


м. Одеса
23 червня 2003 року


opir@ukr.net

Відповіді

  • 2003.06.23 | Костя Порох

    Навіщо?

    Навіщо протестувати проти питання Волині і тут же звертатися до Кучми, який має досвід вбивства людей? За що протестувати, за визнання, що рахунок Українці:Поляки був не "10:60", а "20:60"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua