У мене запитання до тих, хто любить покритикувати донецьких
06/25/2003 | Чучхе
Поясніть мені темному, як ви себе позиціюєте, щодо донбаського етносу: Донбас є частиною України, а населення Донбасу не є частиною України? Може Донбас це частина України тимчасово окупована якимись зайшлими донбасцями? Чи немає тут якогось протиріччя?
Іще скажу від себе, як виходець із Донбасу, що в принципі у масовій свідомості дончан (в тому числі російськомовних) їх регіон цілком ідентифікується з Україною як державою і лише дуже мала частина їх виступає проти незалежності цієї держави. Але, спостерігаючи пиху усіляких „Панів п”ємонтистів” щодо себе, вони потроху творять якусь „квазі-ідеологію” окремішності свого регіона (гасла „Донбас нікто нє ставіл на колєні” з цього ряду), однак ця ідеологія не протиставляється тезі „Донбас=Україна” і лише обслуговує ідеологічні потреби верхівки клану (мотивація „Янукович має бути прем’єром, бо ми дуже класний регіон”).
Іще скажу від себе, як виходець із Донбасу, що в принципі у масовій свідомості дончан (в тому числі російськомовних) їх регіон цілком ідентифікується з Україною як державою і лише дуже мала частина їх виступає проти незалежності цієї держави. Але, спостерігаючи пиху усіляких „Панів п”ємонтистів” щодо себе, вони потроху творять якусь „квазі-ідеологію” окремішності свого регіона (гасла „Донбас нікто нє ставіл на колєні” з цього ряду), однак ця ідеологія не протиставляється тезі „Донбас=Україна” і лише обслуговує ідеологічні потреби верхівки клану (мотивація „Янукович має бути прем’єром, бо ми дуже класний регіон”).
Відповіді
2003.06.25 | Добра Фея
Re: Ти і Янукович два різних типи "донецьких"(-)
2003.06.26 | Чучхе
Янукович має таке ж відношення до волевиявлення дончан +
як, наприклад, Щербань -- до волевиявлення сумчаняк на мене - пряма аналогія
2003.06.25 | Правник
"...я всьо знаю, я сам, брат, із етіх" (с) Ю.Шевчук
Чучхе пише:> Поясніть мені темному, як ви себе позиціюєте, щодо донбаського етносу: Донбас є частиною України, а населення Донбасу не є частиною України? Може Донбас це частина України тимчасово окупована якимись зайшлими донбасцями? Чи немає тут якогось протиріччя?
> Іще скажу від себе, як виходець із Донбасу, що в принципі у масовій свідомості дончан (в тому числі російськомовних) їх регіон цілком ідентифікується з Україною як державою і лише дуже мала частина їх виступає проти незалежності цієї держави. Але, спостерігаючи пиху усіляких „Панів п”ємонтистів” щодо себе, вони потроху творять якусь „квазі-ідеологію” окремішності свого регіона (гасла „Донбас нікто нє ставіл на колєні” з цього ряду), однак ця ідеологія не протиставляється тезі „Донбас=Україна” і лише обслуговує ідеологічні потреби верхівки клану (мотивація „Янукович має бути прем’єром, бо ми дуже класний регіон”).
----------------------------------------------------
Я б не казав про донбаський етнос. Не знаю, що воно таке. Є населення Донбасу, там є українці, росіяни, греки, гебреї, самі знаєте, хто ще. З поміж них є знов-таки, ідейні українці, ідейні росіяни, але чисельно переважають ідєйно-бєзідєініє савєцкіє люді.
Відповідно, якщо тут і мало тих, кто виступає проти незалежності України, то тільки тому, що багато тих, хто виступає за союз з Московією. Що, як розумієте, одне й саме, але доступніше на побутовому рівні.
При цьому на тому ж рівні термін "рускіє" екстраполюється назагал ними і на себе, рівно як відоме п'ятилітерне слово на літеру "Х" (на вибиття якого з лексикону своїх приятелів мені свого часу довелося багаторазово вжити відоме п'ятилітерне слово на літеру "К")нерідко вживається до "західняків".
2003.06.26 | Роман ShaRP
Re: "...я всьо знаю, я сам, брат, із етіх" (с) Ю.Шевчук
Правник пише:> Чучхе пише:
> ----------------------------------------------------
> Я б не казав про донбаський етнос. Не знаю, що воно таке. Є населення Донбасу, там є українці, росіяни, греки, гебреї, самі знаєте, хто ще. З поміж них є знов-таки, ідейні українці, ідейні росіяни, але чисельно переважають ідєйно-бєзідєініє савєцкіє люді.
Гм. А останні це хто? Якщо це ті, хто каже "Байдуже, якою мовою розмовляє, аби людина була нормальна " , -- то це теж ідея, і , як на мене, краща, аніж "ідейний націоналізм".
> Відповідно, якщо тут і мало тих, кто виступає проти незалежності України, то тільки тому, що багато тих, хто виступає за союз з Московією.
> Що, як розумієте, одне й саме, але доступніше на побутовому рівні.
? а це що за динозавричний конструкт? "За союз" там виступають такі самі маргінали, як і скрізь.
> При цьому на тому ж рівні термін "рускіє" екстраполюється назагал ними і на себе,
Ну і? Цей термін екстраполювався на все населення USSR, спадково він екстраполюється і на населелення Ex-USSR, і що в ньому такого страшного, власне?
Це екстраполяція, а не точне означення чи самоозначення.
> рівно як відоме п'ятилітерне слово на літеру "Х" (на вибиття якого з лексикону своїх приятелів мені свого часу довелося багаторазово вжити відоме п'ятилітерне слово на літеру "К")нерідко вживається до "західняків".
Треба сказати, що забобони та пристрастність аж ніяк не є монополією Сходу. Свого часу на Майдані публікувалися матеріали, згідно яких Схід думає про Захід краще, ніж навпаки. Хоча для донецьких це не завжди так, але я не бачу принципової різниці між пристрастністю перших та других.
2003.06.26 | Правник
Re: "...я всьо знаю, я сам, брат, із етіх" (с) Ю.Шевчук
Роман ShaRP пише:> Правник пише:
> > Чучхе пише:
> > ----------------------------------------------------
> > Я б не казав про донбаський етнос. Не знаю, що воно таке. Є населення Донбасу, там є українці, росіяни, греки, гебреї, самі знаєте, хто ще. З поміж них є знов-таки, ідейні українці, ідейні росіяни, але чисельно переважають ідєйно-бєзідєініє савєцкіє люді.
>
> Гм. А останні це хто? Якщо це ті, хто каже "Байдуже, якою мовою розмовляє, аби людина була нормальна " , -- то це теж ідея, і , як на мене, краща, аніж "ідейний націоналізм".
----------------------------------------------------------------
Ну, щодо ставлення до націоналізму - то Ваша справа, кожному - своє.
А донбаський савєцкій чєлавек - то людина, що розмовляє приблатньонним суржиком, котрий вона вважає за російську мову, має дику ностальгію за серісером, закохана (незалежно від статі) у Вову Путіна, слухає принципово радіо "Шансон", за головну свободу людини вважає свободу халявно назюзюкатися на День Донецька/День Шахтаря, російські війська у Чечні називає "нашими" і має глибокий піїтет до слів "Рінат Лєонідовіч Ахмєтов".
> > Відповідно, якщо тут і мало тих, кто виступає проти незалежності України, то тільки тому, що багато тих, хто виступає за союз з Московією.
> > Що, як розумієте, одне й саме, але доступніше на побутовому рівні.
> ? а це що за динозавричний конструкт? "За союз" там виступають такі самі маргінали, як і скрізь.
А що за динозавричний конструкт вислів "динозавричний конструкт"?;)
Щось багато таких маргіналів. А маргінали, котрих чи не більшість - не маргінали.
> > При цьому на тому ж рівні термін "рускіє" екстраполюється назагал ними і на себе,
>
> Ну і?
Ну і елемент свідомості. Пунктик.
> Цей термін екстраполювався на все населення USSR,
Ким? Українцями - ні. Росіянами (в масі)- ні. Вєлікорос завжди розрізнить себе і ..... Закордоном - так, з подачі Москви.
> спадково він екстраполюється і на населелення Ex-USSR, і що в ньому такого страшного, власне?
Спадково...Отож, що спадково. Якщо комусь роками щоденно казати, що він - свиня (підкреслюю -я не ототожнюю, би занепокоєні не денервувалися), то не виключено, що колись-таки зарохкає. Коли батьки вбивають дітям, що вони - русские, чи це не такий собі 25-й кадр, спосіб (свідомий чи ні) формування світогляду і позиціонування. Ба більше, повірте, я нерідко спостерігав поряд з цим і відверте протиставлення - "ми", "рускіє" - і "хахли" україномовні під желто-блакитными прапорами.
У контексті - 1989 чи 1990 рік. Військо. Частина - в Україні. В роті - більшість українці та чеченці. Отці-командіри вирішують, що крокуватимемо з піснею "Расія - любімая мая, радние берьозкі-тапалья". Чому? "Таво, шо руская армія". У підсумку крокували під "Розпрягайте, хлопці, коней", але от Вам аналогія.
2003.06.27 | Роман ShaRP
Re: "...я всьо знаю, я сам, брат, із етіх" (с) Ю.Шевчук
Правник пише:> А донбаський савєцкій чєлавек - то людина, що розмовляє приблатньонним суржиком, котрий вона вважає за російську мову, має дику ностальгію за серісером, закохана (незалежно від статі) у Вову Путіна, слухає принципово радіо "Шансон", за головну свободу людини вважає свободу халявно назюзюкатися на День Донецька/День Шахтаря, російські війська у Чечні називає "нашими" і має глибокий піїтет до слів "Рінат Лєонідовіч Ахмєтов".
Скидається на міфологічну істоту. Я таких коли там був не зустрічав.
"Шансон" слухають блатні, або водії -- останні майже повально.
> > ? а це що за динозавричний конструкт? "За союз" там виступають такі самі маргінали, як і скрізь.
> А що за динозавричний конструкт вислів "динозавричний конструкт"?;)
> Щось багато таких маргіналів.
Де? Всі стояли на площі і чекали поки Ви порахуєте ?
>А маргінали, котрих чи не більшість - не маргінали.
Звідки таке? Ті, хто дійсно побував у Росії, нікому не радили туди їхати, і ані про який союз навіть не думали. Москва лікує.
> > > При цьому на тому ж рівні термін "рускіє" екстраполюється назагал ними і на себе,
> > Ну і?
> Ну і елемент свідомості. Пунктик.
Чому б і ні?
> > Цей термін екстраполювався на все населення USSR,
> Ким? Українцями - ні.
> Росіянами (в масі)- ні.
Спірне твердження.
> Закордоном - так, з подачі Москви.
От і я про то саме.
> > спадково він екстраполюється і на населелення Ex-USSR, і що в ньому такого страшного, власне?
> Спадково...Отож, що спадково. Якщо комусь роками щоденно казати, що він - свиня (підкреслюю -я не ототожнюю, би занепокоєні не денервувалися), то не виключено, що колись-таки зарохкає. Коли батьки вбивають дітям, що вони - русские, чи це не такий собі 25-й кадр, спосіб (свідомий чи ні) формування світогляду і позиціонування. Ба більше, повірте, я нерідко спостерігав поряд з цим і відверте протиставлення - "ми", "рускіє" - і "хахли" україномовні під желто-блакитными прапорами.
Так воно є, протиставлення. Я, наприклад, старанно протиставляю себе націоналістам, що люблять ходити під отими самими прапорами.
Багато з них теж протиставляє себе націоналістам, багато преферує російську, але з цього не випливає лояльність ані до Росії, ані до Путіна. В свою чергу, ті, котрі під прапорами, теж багато кому себе протиставляють. Це вже їх пунктик.
Хтось назве себе "русским", а хтось ні. Розумний спершу розбереться, а що ж мається на увазі. Хтось може сказати і "хоч би й вареником, аби не в глечик".
> У контексті - 1989 чи 1990 рік. Військо. Частина - в Україні. В роті - більшість українці та чеченці. Отці-командіри вирішують, що крокуватимемо з піснею "Расія - любімая мая, радние берьозкі-тапалья". Чому? "Таво, шо руская армія". У підсумку крокували під "Розпрягайте, хлопці, коней", але от Вам аналогія.
У кожного свій маразм. Що таке "перемикання бічності другого шляху" не знаєте? Або ще можете Гайда почитати, у нього теж ті ще перли.
Але я ну геть не бачу масового захворювання у Донбасі на маразм, або путінолюбство.
Певно, Ви ті страхолюдства перебільшуєте.
2003.06.27 | Правник
Re: "...я всьо знаю, я сам, брат, із етіх" (с) Ю.Шевчук
Роман ShaRP пише:> Правник пише:
> > А донбаський савєцкій чєлавек - то людина, що розмовляє приблатньонним суржиком, котрий вона вважає за російську мову, має дику ностальгію за серісером, закохана (незалежно від статі) у Вову Путіна, слухає принципово радіо "Шансон", за головну свободу людини вважає свободу халявно назюзюкатися на День Донецька/День Шахтаря, російські війська у Чечні називає "нашими" і має глибокий піїтет до слів "Рінат Лєонідовіч Ахмєтов".
>
> Скидається на міфологічну істоту. Я таких коли там був не зустрічав.
Ви там були,а я там м'яко кажучи, буваю.
> > > ? а це що за динозавричний конструкт? "За союз" там виступають такі самі маргінали, як і скрізь.
> > А що за динозавричний конструкт вислів "динозавричний конструкт"?;)
> > Щось багато таких маргіналів.
>
> Де? Всі стояли на площі і чекали поки Ви порахуєте ?
Площі б не вистачило.
> >А маргінали, котрих чи не більшість - не маргінали.
>
> Звідки таке? Ті, хто дійсно побував у Росії, нікому не радили туди їхати, і ані про який союз навіть не думали. Москва лікує.
Не можу не погодитись (трохи;)) деяких лікує. Але бачив і зворотний ефект.
> Так воно є, протиставлення. Я, наприклад, старанно протиставляю себе націоналістам, що люблять ходити під отими самими прапорами.
> Багато з них теж протиставляє себе націоналістам, багато преферує російську, але з цього не випливає лояльність ані до Росії, ані до Путіна. В свою чергу, ті, котрі під прапорами, теж багато кому себе протиставляють. Це вже їх пунктик.
>
> Хтось назве себе "русским", а хтось ні. Розумний спершу розбереться, а що ж мається на увазі. Хтось може сказати і "хоч би й вареником, аби не в глечик".
>
> > У контексті - 1989 чи 1990 рік. Військо. Частина - в Україні. В роті - більшість українці та чеченці. Отці-командіри вирішують, що крокуватимемо з піснею "Расія - любімая мая, радние берьозкі-тапалья". Чому? "Таво, шо руская армія". У підсумку крокували під "Розпрягайте, хлопці, коней", але от Вам аналогія.
>
> У кожного свій маразм. Що таке "перемикання бічності другого шляху" не знаєте? Або ще можете Гайда почитати, у нього теж ті ще перли.
> Але я ну геть не бачу масового захворювання у Донбасі на маразм, або путінолюбство.
Що таке теє "перемикання", не знаю, чесно мушу (мусю) зізнатися:)
Маразм - поняття узагальнююче, проявів багацько. А вже щодо путінолюбства - повірте, є таке. І вельми поширене. Знаю, бо зустрічаюся з проявами вовофілії регулярно і косить вона навіть ненайдурніших людей, саме на яких мені і випадає з цього приводу витрачати відведене Богом красномовство:)
> Певно, Ви ті страхолюдства перебільшуєте.
Не думаю, що так, бо я маю великий досвід польових спостережень:). Якщо я і перебільшую (трішечки), то тільки гостроту зовнішніх проявів, а не сутність - недемократичність, неукраїнськість (тут я не про мову, розумієте), неіндивідуалістичність, не-вільність свідомості і домінанту "єдіно-нєдєлімого" східного вектору. Але, ясна справа, це той випадок, коли не проти був би помилитися.
2003.06.28 | Роман ShaRP
Re: "...я всьо знаю, я сам, брат, із етіх" (с) Ю.Шевчук
Правник пише:> Маразм - поняття узагальнююче, проявів багацько. А вже щодо путінолюбства - повірте, є таке. І вельми поширене. Знаю, бо зустрічаюся з проявами вовофілії регулярно і косить вона навіть ненайдурніших людей, саме на яких мені і випадає з цього приводу витрачати відведене Богом красномовство:)
Я можу зрозуміти. Якщо порівняти жополиза кучму і тирана путіна, то порівняння буде не на користь першого. Багато в чому поступається.
> > Певно, Ви ті страхолюдства перебільшуєте.
> Не думаю, що так, бо я маю великий досвід польових спостережень:). Якщо я і перебільшую (трішечки), то тільки гостроту зовнішніх проявів, а не сутність -
> недемократичність,
модне, але суперечливе слово.
> неукраїнськість (тут я не про мову, розумієте),
А про що? Хочте визнавайте, не хочте ні -- зараз українського ну ніяк не вистачить "культурно" ""нагодувати"" людину. І нескоро ще вистачить. І є дуже багато людей, які вважають, що "українське чи ні" -- не головна проблема.
>неіндивідуалістичність, не-вільність свідомості і домінанту "єдіно-нєдєлімого" східного вектору. Але, ясна справа, це той випадок, коли не проти був би помилитися.
Ну, то вже Ви загнули. Все якраз навпаки. Жінки прагнуть виїхати в ту саму Європу, хоч би Київ. Чоловіки теж. Здається мені, вектор таки західний. Просто стиль -- свій.
2003.06.25 | Maксим
Re: А мені подобаються і "донецькі" і дончаки
І Янукович був би не найгіршим варіантом. Як Президент.Діловий чоловік. Приструнить есдеків.
Він дуже добре дивиться - людина гора. Проти нього Путін - пігмей.
Якщо у нас дійсно існує цивілізаційний розлам (у що я не дуже вірю), то Президент - Янукович найлегше зміг би цей розлам залатати.
Парадоксальним чином, я гадаю, що і українізацію України швидше проведуть східняки, ніж западенці. Їм психологічно це було б на багато легше зробити. А, враховуючи їхню ділову хватку, то й мови нема.
Я не здивуюся, якщо Президент Янукович запропонує портфель міністра фінансів Ющенку. І ще якийсь портфель Тимошенко.
Лишень би він на культуру не поставив якогось націонал-демократа. Бо знову толку не буде
ІМХО
2003.06.25 | Добра Фея
Re: Не буде Янукович нічого латати
/Максим пише:Якщо у нас дійсно існує цивілізаційний розлам (у що я не дуже вірю), то Президент - Янукович найлегше зміг би цей розлам залатати./Нафіга йому для Вас, чи для когось ще, щось там латати,створювати якісь умови для об'єднання? Такі люди не працюють, нічого не створюють, навіщо "напрягатись", якщо все що подобається можна просто "тупо" забрати, власників "зає"ошить", або заставити працювати на себе. Таке об'єднання під "себе" абсолютно реальна перспектива для України, але навряд чи Вам це сподобається. Донецький клан нічим не кращий від інших, можливо тільки більш "канкрєтний". Для всєх несогласних місця в землі достатньо.
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: Які у Вас дикі погляди на президента
Maксим пише:> І Янукович був би не найгіршим варіантом. Як Президент.
> Діловий чоловік. Приструнить есдеків.
Та може хай буде Медведчук. Приструнить донецьких
> Він дуже добре дивиться - людина гора. Проти нього Путін - пігмей.
Був у Росії Єльцин-гора, і всі вважали його за дурника. Став Путін-пігмей, і користується шаленою популярністю. Невже ми, як дикуни, маємо оцінювати президента за зовнішніми даними?
> Парадоксальним чином, я гадаю, що і українізацію України швидше проведуть східняки, ніж западенці.
Янукович проведе. Чекайте.
> Я не здивуюся, якщо Президент Янукович запропонує портфель міністра фінансів Ющенку. І ще якийсь портфель Тимошенко.
Я теж не здивуюсь.
> Лишень би він на культуру не поставив якогось націонал-демократа. Бо знову толку не буде
А кого поставити? Конкретного пацана?
2003.06.25 | Maксим
Re: А тепер розглянемо ситуацію
У другий тур виходять Янукович і Грач.За кого проголосує п. Свистович?
І що важливіше - за кого порадить голосувати НУ?
ПС
Янукович кращий ніж Медведчук. ІМХО І на відміну від Єльцина - не бухарь.
Не те щоб я був його палким прихильником, але думаю, що Янукович, дійсно, не найгірший варіант, порівнюючи з можливими іншими кандидатами від влади.
2003.06.25 | Предсказамус
Угол зрения
Maксим пише:> Не те щоб я був його палким прихильником, але думаю, що Янукович, дійсно, не найгірший варіант, порівнюючи з можливими іншими кандидатами від влади.
Есть у меня основания считать, что с Януковичем все не так просто. Губернатор Донецка физически не может не ииеть фатальной уязвимости в виде компрматериалов на него. Слишком уж в криминальном регионе довелось ему службу служить. Это даже если верить, что обе судимости были именно по молодости да по хулиганке. Но верить нужно с оглядкой, т.к. достоверной информации нет. Т.е. коротко говоря, Януковича есть за что подвесить. Таким образом, на выборах в виде Януковича победит донецкий клан плюс те из правоохранителей, которые убирали его дела из архивов (надеюсь, вы не думаете, что их уничтожили?).
2003.06.25 | Maксим
Re: Победителей не судят
Хіба цю тезу вже відмінили?Для мене наявність компромату, а головне, грошей за кордоном найгірше у тому сенсі, що робить можливого Президента залежним від США.
Бо мені здається, що от Росії Янукович (наприклад)їздити на собі не дасть.
Хоча
Це дійсно велика проблема, що на всіх з кандидатів є якийсь компромат.
2003.06.25 | Предсказамус
А кто сказал, что победителем будет он?
В том и прикол, что победит не человек, а сила. Причем сила, доказавшая свою жизнеспособность в очень неблагоприятных условиях, т.е. наиболее криминализованный в Украине донецкий клан. И если от других кланов еще можно ждать почтения к должности, то здесь это исключено. Развивать мысль или так понятно?Maксим пише:
> Це дійсно велика проблема, що на всіх з кандидатів є якийсь компромат.
Есть. Но слишком уж он разный. Поэтому не нужно упрощать.
2003.06.25 | Maксим
Re: А кто он?
Ви все дуже слушно говорите, Предсказамусе, і я геть не готовий з Вами сперечатися. Просто, навіть Ви можете помилятися. А всі ми разом схильні до самонавіювань.Наприклад на рубежі 80-90-х існував міф про КГБ. Ми всі у нього радо врили. Усіх таврували кагебістами. Хоч я думаю, що все те була химера.
Якось говорив з депутатами віломими один від КПУ, один від СДПУ(о), один від СПУ. Вони мені кажуть: вибори в Україні зробить Америка. Це казали дуже відомі люди і при цьому активно киавли головами. Я питаю: ну як вона може зробити тут вибори (малося на увазі, що переможе Ющенко)? А вони мені: Ви нічого не розумієте. Щось типу того.
Так от. Я думаю, що усе це теж самонавіювання.
І ці розмови про "донецьких". У них теж багато містифікації. Я от дивлюся на Януковича - прем'єра і не бачу бандита. Але...
2003.06.25 | Предсказамус
Угадайте с двух раз ;)
Миф о "донецких" - да, есть. Мифологизируеются любое заметное явление. Но есть и сам Донецк как явление, в котором этот миф обрел плоть. Если есть сомнения, поищите по ключевым словам "Донецк Владимир Бойко". Этот журналист, пожалуй, один из наиболее удачных летописцев города и клана.2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: А кто он?
Maксим пише:> А всі ми разом схильні до самонавіювань.
Особливо Ви
>
> Наприклад на рубежі 80-90-х існував міф про КГБ. Ми всі у нього радо врили. Усіх таврували кагебістами.
Чому міф? Хіба КГБ не існувало? І не усіх таврували кагебістами, хоча манія така поширена була.
>
> Якось говорив з депутатами віломими один від КПУ, один від СДПУ(о), один від СПУ. Вони мені кажуть: вибори в Україні зробить Америка. Це казали дуже відомі люди і при цьому активно киавли головами.
Менше слухайте депутатів. Мандат ще не означає розуму, знань і навіть поінформованості.
>
> Я питаю: ну як вона може зробити тут вибори (малося на увазі, що переможе Ющенко)? А вони мені: Ви нічого не розумієте. Щось типу того.
Не зважайте. Це надування щік.
>
> Я от дивлюся на Януковича - прем'єра і не бачу бандита.
Погано дивитесь
2003.06.25 | chytach
Не приведи Господи американцi захочуть з нас другу Германiю або
Японiю зробити. То ж як працювати доведеться! От Росiя -зовсiм iнша справа: випив - закусив, потiм заспiвав, або комусь у
морду дав. I так кожного дня: оце Життя! З великої лiтери!
2003.06.25 | Maксим
Re: Захоче дожене і ще раз захоче Ваша
Зробити з нас другу Германію чи Японію. Саме про це вони й мріють. Уже 12 років. Споглядаючи як ця країна провалюється у болото злиднів та економічної розрухи. З їхньої ж подачі.От Польщі вони допомагають конкретно. 50 мільярдів боргу пробачили. Ще більще додатково загнали туди грошей. Це факт. А робити з нас Японію?
Не смішіть мене. І нехай американці спочатку самі навчаться так працювати, як Ваші родичі у нашому селі.
2003.06.25 | chytach
До "Кольчуг" ми були на третьому мiсцi в свiтi за об`ємами
американської допомоги. чи то вони нам обрали Кучмо?Може, пригадаєте, на яких лозунгах i за чиєї пiдтримки вiн
прийшов до влади? I яка країна чи не єдина в свiтi його
пiдтримує? I, нарештi, яка країна чи не єдина знов-таки, яка
каже, що вiн мусить пiти?
2003.06.25 | ГММ
Кучма прийшов до влади на націоналістичних лозунгах і
за підтримки Галичини. Я кажу про другі вибори.2003.06.25 | chytach
Ну да, канєшна. А Росiя пiдтримувала Ющенка...(-)
2003.06.25 | ГММ
До чого тут Ющенко? Він не висувався на минулих виборах.
На останніх виборах президента України к другий тур пройшли Леонід Кучма (позапартійний) і Петро Симоненко (Комністична партія України) Кучма переміг завдяки щирим (тільки б не пройшов Симоненко у другому турі) голосам Західної України, та адмінресурсу. Ніякої руки Москви тоді не було.А якщо казати про те яка країна підтримує Кучму то теж не так вже й однозначно. можна згадати, що завжди коли була загроза міжнародної ізоляції Кучми, руку допомоги йому протягали не тільки зі сходу, але й з-за океану.
Наприклад в історії з кольчугами
http://www.cn.com.ua/N264/personage/politician/politician.html
А накануне инаугурации президента Буша в январе 2001 года Киссинджер пообещал Украине «сильную поддержку» от новой администрации США. Его слова не разошлись с делом. В ноябре прошлого года, когда украинско-американские отношения переживали кризис, Киссинджер пригласил в гости главу администрации президента Украины Виктора Медведчука. О чем говорили гость и хозяин — достоверно известно только им. Несомненно, Медведчук доложил о содержании бесед своему непосредственному начальнику — Президенту Леониду Кучме. С кем поделился результатами встреч с украинским политиком Киссинджер — неизвестно: он лицо не подотчетное. Но только после этой встречи в отношениях между Киевом и Вашингтоном наметился сдвиг в сторону потепления.
2003.06.25 | chytach
1).Чому не балотувався? 2).То треба було голосувати за КПУ?(-)
2003.06.25 | ГММ
З часом ми змінюємось. Тоді я голосував за Кучму.
А зараз я вважаю, що краще було б, якби пройшов Симоненко. Це хоча б сконсолідувало українців.А взагалі тоді найкращий вибір для України був Мороз (а не Марчук або Кучма), на жаль тоді ми цього не зрозуміли. А Мороза Кучма за допомогою Марчука і Ткаченка красиво "розвели" на "канівську четвірку"
Чому Ющенко не балотувався спитайте у нього. Ви хіба на інші планеті жили? Я думаю, що у нього було б дуже мало шансів.
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: А я за Симоненка (-)
2003.06.25 | chytach
Ющенка залякали убивством Гетьмана (хто? - велике питання).
Думаю, його шанси були дуже високими. Але навiть якщо це не так,то, принаймнi, не варто звинувачувати захiднякiв у пiдтримцi
Кучми: вони голосували за найменше зло, як i Ви.
2003.06.25 | Maксим
Re: Хто-хто?.. Пихто
Кучма Ваш і залякав. Був би живий Гетьман, він би цього тютю випхав на вибори. Тому я і не вірю у версію Лазаренка (хоч всяке може бути). Принаймні, можете не сумніватися, що Гетьмана вбили з відома Кучми.А потім ви за нього проголосували як за "меньше зло". А Ваш месія пішов працювати до убивці свого "батька". І потім став уже називати "татом" Кучму.
Ну хіба не так воно все виглядає?
2003.06.25 | chytach
Як i про майже всi полiтичнi вбивства у всьому свiтi сказати
напевно тут навряд чи що можна. У пресi було щось про якiсь йогосправи з якимсь темним росiйським банком. Але далi поголосу справа на
пiшла.
2003.06.25 | Maксим
Re: Блюзнірство, а не допомога
Йдеться про ті смішні 80-120 млн. дол. у рік, які США витрачає на "демократію" в Україні.Це гроші на проекти. Американські.
50% тих грошей навіть не виходять з США. Їх виплачують американським готелям, авіалініям і прочая, які задіяні у прийомі українських делегацій "з обміну досвідом". От Свистович їздив по такій лінії. І я колись.
Ще 30% іде на оплату праці американців в Україні та найманих українців.
Решта оренда + офісні видатки + ще щось.
От і вся допомога. Ми були третіми у світі за її розмірами? Можливо. Але це видатки США на пропаганду себе в Україні, а не допомога.
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: Та не треба нам допомоги
Ми самі маємо зробити своє життя краще. Щось дали і то добре. Мало? То треба гордо відмовитись, а не кричати: "Дайте ще". Я ж не пишу відвідувачам "Майдану", які надсилають по 20 доларів, що це - мало, що могли б і більше дати.2003.06.26 | Чучхе
Аналогія не вірна
Михайло Свистович пише:> Ми самі маємо зробити своє життя краще. Щось дали і то добре. Мало? То треба гордо відмовитись, а не кричати: "Дайте ще". Я ж не пишу відвідувачам "Майдану", які надсилають по 20 доларів, що це - мало, що могли б і більше дати.
Ті 20 доларів, що жертвуються на майдан це умовно кажучи грант, тобто разова матеріальна допомога на розвиток якоїсь програми. Вам пояснити чим відрізняється грант від кредиту? Та елементарно: грант НЕ ПОТРІБНО ВІДДАВАТИ. Ви ті 20 доларів можете потратити на свій розсуд, хоч пропити, як совість дозволяє. А якщо продовжувати аналогії, то ті кошти виглядають так, наче прийшов Чучхе до Свистовича і сказав "давай негайно мені 20 баксів, як борг з відсотками за ті 5 гривень, що чотири роки тому позичив у мене Мартинюк". Та й те, що сюди доходить, крадеться і вивозиться з держави, а платить за векселями хто буде?
А я не настільки свідомий, як південні корейці, які, як в країні почалася фінансова криза, понесли до нацбанку свої золоті речі, щоб підтримати свою валюту.
2003.06.26 | Михайло Свистович
Максим писав не про кредити, а саме про безповоротну допомогу -
2003.06.27 | Чучхе
Але та допомога не інвестується ні в економіку, нікуди (-)
2003.06.27 | Михайло Свистович
Re: А це вже інша тема (-)
2003.06.29 | Чучхе
От я зара все поясню „конкретно на пальцях”
Михайле! Уяви собі, що в твоїй кишені завелася „квотер-гривня” (як тобі назва для монетки в 25 коп, га?) і ти вирішив надати допомогу першому ж ліпшому бомжу. Сказано-сдєлано, і ти їх вручив якомусь жебраку на ірпінському ринку. Той залишився задоволений, гречно тобі подякував, купив собі чверть українського хліба і з’їв. Ти вважаєш ти цим допоміг йому фінансово. Але насправді не так. Ти допоміг зовсім не йому, він залишився таким же бідним як і був. З твого „чвертка” інвестиції пішли в даному разі виробникам хліба: 5 копійок – компанії „Хліб України”, ще 5 – торгівельній мережі, 5 – на податки вихованцям фінансового генія Мельника, стільки ж на потреби сільгоспвиробників України та Казахстану які чомусь зареєстровані на Коморських островах.Що стосується бомжа, то єдине, що з ним станеться, це психічна травма, оскільки він тепер буде будувати плани свого фінансового благополуччя через позички. І в нас таких багато, на заході є цілі містечка людей, які живуть на соціалі. Ба більше: є навіть цілі країни, які сидять на „соціалі”. Це не тільки бананові латиноамериканські республіки, а й моя любима Північна Корея, яка настільки звикла жити на дармівщини, що у неї почалися справжні ломки, як її знали з „соціальної” голки.
2003.07.02 | Михайло Свистович
Re: Ай, дарагой, як ти мене дістав
На фіга мені ці пояснення. Йшлося про те, що Максим написав, мовляв, американці погані, Прольщі допомагали, а нам - ні. А я кажу, що нам ніхто не зобов"язаний допомагати, тому нема чого дорікати американцям, що мало дають чи не так дають. Сподіватися треба на себе, а не на того, що хтось дасть. А ти завів зовсім в інші дєбрі.2003.07.02 | Maксим
Re: Хіба я так писав?
Не пригадую. Можливо. Нехай.Але зазначу. Коли усі у нас розводяться про "успіхи Польщі", треба мати на увазі, що все це блеф. Якби в Україну кинули стільки ж мілярдів (уже більше 100), як в Польщу, розташувавши тут неймовірну кількість власних виробництв, то і ситуація тут була б іншою.
Але Польща то для Заходу зовсім інше діло. А ми - інше. Ми для них сировинний і людський придаток/ресурс. Це треба завжди мати на увазі.
І правильно - ні від кого нічого не чекати. Навпаки - гнати усіх поганою мітлою з їх СОТ, ЄС, НАТО і їхніми облудними "допомогами".
Крапка
2003.06.26 | Чучхе
А я думаю, що не були
Адже говорячи про третє місце за отриманням допомоги ми забуваємо, що мова йде про державну допомогу (більшість якої до речі залишається в самих США як оплата усіляких менеджерів проектів, консультантів офісів, семінарів з кофе-брейками, закупівлі оргтехніки, яка має купуватися тільки у конкретних виробників тощо). Головні ж джерела (в тому числі і в згаданій тут Польщі) я бізнесові вливання у виробництво, які раз в 10 більші за ту формальну державну допомогу. У нас один лише був солідний інвестор - "Деу", та й того ми так кинули, що всі інші бояться.А заодно, може розкажете, як американські інвестиції благодатно вплинули на економіку, наприклад, Гаїті, де зберігається американська військова присутність вже 20 років.
2003.06.26 | chytach
А може, краще обговоримо Пуерто Рiко? Останнє є вiйськовою базою
США десь близько 100 рокiв - i (IМХО) вже мало чим вiдрiзняється вiд США.Вважаю забобоном комунiстичної доби упевненiсть, що будь-який
етнос чи нацiя могли б за 20 рокiв "догнать i пєрєгнать" США, якби не "проiскi свiтового iмперiалiзму i його Кiнг-Конга США.
2003.06.27 | Чучхе
А що Ви знаєте про статус Пуерто-Ріко?
Власне кажучи офіційно воно називається "країною, що добровільно приєдналася до США" і є тими ж Стейтами, тільки що нарід тамтешній не бере участі у виборах федеральної влади. З таким успіхом можна казати, що "Америка підняля рівень Техасу".І прошу не показувати мені на Японію та Пд. Корею, як на зразок ефективності американської допомоги (а це єдині приклади, які можеть навести прихильники отримання такої допомоги). Японія піднялася виключно завдяки працездатності власного народу. В Пд. Кореї можна прослідкувати чітку закономірність: чим більш холодно ставиться до американців уряд, тим вищі економічні показники країни. При військових диктаторах Лі Син Мані, Чон Ду Хвані була така голодуха і бардак (а ще й солдати могли вільно стріляти на вулицях кого хочеш), що куча народу потікала на північ, навіть декілька міністрів (один і зараз там ще живе, очолює релігійну партію Чхондогьо). При Пак Чжон Хі процвітало хабарництво й безлад, поки й саму цю маріонетку не пристрелив її ж охоронець по п"яні в якомусь борделі.
2003.06.27 | chytach
Регулярно проводяться плебiсцити про статус Пуерто Рiко. Поки що
бiльшiсть за статус асоцiйованої територiї. Але доля державникiв зростає потроху i, абсолютно упевнений, як тiльки вони матимуть бiльшiсть - штати нададуть їм самостiйнiсть.Щодо ж Кореї то наполягаю на своїй тезi: вони не тому жили погано,
що були надто прихильними до США, а тому, що були ще дикими.
Повторюю: не вiрю, що будь-який Гондурас може "льогко" i швидко стати
врiвень зi штатами, варто лише стати анти~американцями.
2003.07.01 | Чучхе
В чомусь ви праві
chytach пише:> Щодо ж Кореї то наполягаю на своїй тезi: вони не тому жили погано,
> що були надто прихильними до США, а тому, що були ще дикими.
Без сумніву, такий елемент має право бути. А кореєзнавці, з якими я підтримую контакт, стверджують ще один фактор, який допоміг корейцям піднятися - у них не було бандюкізму українського штибу. Дуже цікаво простежити погляди південного корейця на тюрму, як явище. Фактично, від людини, яка відсиділа строк там відвертається вся сім"я, він виключається із суспільного життя повністю.
В Північній Кореї, думаю, вже не так. Коли там почнуться капіталістичні стосунки, стане як у нас. В Україні багато людей ні за що повідсижували в таборах і якнаслідок в загальному сприйнятті порушився причинно-наслідковий зв"язок між злочином і карою за нього. Потрапляння до тюрми багатьма зеками сприймається не як плата за злочин, а як випадковість, ну, на ктшталт того, що в яму на темній вулиці впав. А народ, часто буває, відверто співчуває в"язням.
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: Захоче дожене і ще раз захоче Ваша
Maксим пише:> Саме про це вони й мріють. Уже 12 років. Споглядаючи як ця країна провалюється у болото злиднів та економічної розрухи. З їхньої ж подачі.
Не шукайте ворога за океаном. Він у Вас під носом.
>
> От Польщі вони допомагають конкретно. 50 мільярдів боргу пробачили. Ще більще додатково загнали туди грошей. Це факт. А робити з нас Японію?
Що за споживацькі настрої. Допомогти собі маємо ми самі.
> Не смішіть мене. І нехай американці спочатку самі навчаться так працювати, як Ваші родичі у нашому селі.
А навіщо їм це, коли вони працюють більш ефективніше. І врожаї мають більші, і втомлюються менше.
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: Не захочуть
Всі керуються лише своїми інтересами.Щось зробити з України можемо лише ми самі.
2003.06.25 | chytach
Та то я стiбаюся. Ну як можна серйозно дискутувати з людьми, якi
вважають, що найбiльшою проблемою України є США?2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: Победителей не судят
Maксим пише:>
> Бо мені здається, що от Росії Янукович (наприклад)їздити на собі не дасть.
А куди він дінеться?
2003.06.26 | Чучхе
У нас компромат "не катить"
Maксим пише:> > Це дійсно велика проблема, що на всіх з кандидатів є якийсь компромат.
Найбільше компромату на сьогодні є на Кучму, але це не заважає йому виконувати службові обов"язки. При загальній апатичності населення наявність чи відсутність компромату не грають великої ролі.
2003.06.26 | Предсказамус
Речь не идет о "компромате для населения" (-)
2003.07.02 | Бурлака
Re: Це дивлячись як його "катить" (-)
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: А тепер розглянемо ситуацію
Я не займаюсь фантастикою, але відповімMaксим пише:
> У другий тур виходять Янукович і Грач.
> За кого проголосує п. Свистович?
За Грача
> І що важливіше - за кого порадить голосувати НУ?
За Януковича або проти обох, або різні сили НУ пропонуватимуть один з цих двох варіантів.
>
> Янукович кращий ніж Медведчук.
Тіштеся цим
> Не те щоб я був його палким прихильником, але думаю, що Янукович, дійсно, не найгірший варіант
Один з найгірших. Хіба що Медведчук з ним може посуперничати тут.
2003.07.02 | Богдан
Боже, який наш народ тупий!!!!!
Цей максим би краще спитав за кого краще голосувати: за Чикотила чи за Онупрієнка?От через таких даунів ми і маємо те що маємо.
2003.07.02 | Maксим
Re: Довго думав?
Розумнику?2003.06.26 | Чучхе
Ще у таджиків кремезний президент. І в білорусів (--)
2003.06.26 | Єнакієвський привіт : )
Українізація а-ля Янукович виглядатиме так
http://www.grani.kiev.ua/2003/21/Boyko38L_ukr.htm...
з 22-х музеїв, розташованих в області, третина конче потребує капітального ремонту, а 88% музейних експонатів залишаються в запасниках через аварійний стан музейних приміщень, але це не сильно турбує донецьких керманичів. Можливо, це тому, що широке висвітлення історії краю може зашкодити офіційній ідеологічній доктрині, рупором якої є донецька газета “Город”, що стверджує на своїх сторінках наступне:
“На Украине еще не сформировалась ни политическая, ни этническая нация. Развитие этнической нации тормозится по той причине, что украинцы (до ХХ века — малороссы) — особая этническая категория... Нам нужно заниматься не мифотворчеством и не выдумывать себе допотопную родословную, а объективно и строго изучить ситуацию в стране...”
...
Прокоментувати принципи іміджевої політики Донецької області (а з недавніх пір — і всієї України) “Грані плюс” попрохали Костянтина Воробйова, виконавчого директора Благодійного фонду “Золотий скіф”.
— Після розпаду Радянського Союзу виникла потреба в нових символах, які б відбивали нові реалії, в яких став перебувати Донбас. Через це в 1999 р. Донецька обласна рада оголосила конкурс на геральдику області. У цьому конкурсі взяли участь понад ста робіт. Ми запропонувала свій варіант того, як повинен себе позиціонувати Донбас — був представлений не просто герб, була представлена концепція іміджевої програми Донецької області, де основним брендом стала відома історична реліквія — викувана г’юзівським робітником Олексієм Мерцаловим з одного шматка залізничної рейки металева пальма. На наш погляд оригінальна історія цієї пальми, філософський зміст цього виробу (а пальми посідали особливе місце ще з часів античного світу, пригадайте пальму першості) найбільше відповідає завданням, які перед собою ставить регіон. Пальма — це відображення того, якою би себе хотіла бачити область — це й символ праці, і символ надр, і символ першості. А чому Менделєєв? Тому що будь який герб повинен, насправді, мати девіз. Коли ми шукали девіз, то проглядали висловлювання щодо регіону різних історичних постатей і з’ясували, що наприкінці ХІХ ст. на завдання Академії Наук в наш край приїздив Дмитро Іванович Менделєєв. В блокноті вченого з’явився запис “Недавняя пустыня ожила. Успех полный. Возможность доказана делом”. Ми й взяли цей слоган, що найбільше пасував пальмі, як символу людської праці.
— А чи не спробували Ви підшукати для Донбасу українські символи? Чи звертання до російських джерел — то була принципова позиція керівництва регіону?
— Якщо вже на те пішло, Мерцалов є нащадком запорозьких козаків, який народився в селі Кураховка поруч з нинішнім Донецьком. По-друге, я не розумію такого поняття, як “українські символи”. Розумієте, ми жили в певному історичному просторі. Україна входила у склад Російської імперії. Менделєєв — не тільки відомий російський вчений, це вчений зі світовим ім’ям, який відкрив Періодичний закон. І коли така людина каже про Донбас такі речі, то ми повинні цим пишатися. Ми насправді повинні бути космополітами. Сьогодні світові притаманні такі риси, як інтеграція й глобалізація, і обмежувати себе парканами нелогічно.
— Металева пальма, встановлена в Донецьку, то лише копія виробу, який експонується в Санкт-Петербурзі. Як Ви бачите подальшу долю оригінальної пальми Мерцалова?
— Дійсно, пальма, що стала символом Донеччини, знаходиться в Росії, у музеї Гірничого університету. Ми звернулися до губернатора Санкт-Петербурга з проханням передати нам цю реліквію. Пан Яковлєв відповів, що пальма знаходиться у віданні федерального уряду і переговори треба вести на міжурядовому рівні. У зв’язку з цим ми направили офіційний запит на ім’я голови Адміністрації Президента Віктора Медведчука з проханням посприяти поверненню пальми Мерцалова як культурної цінності в Україну.
2003.06.25 | ГММ
Re: У мене запитання до тих, хто любить покритикувати донецьких
Не зовсім розумію в чому питання. Слово "донецькі" вживається тільки до відомого всім кримінального-політичного клану. І у цьому значенні вона ніколи не переноситься на інших донетчан. Це так само як при Брєжнєві казали дніпропетровські, і всім було зрозуміло, що йдеться не про жителів цього міста.Нащо змішувати праведне з грішним.
З повагою,
мешканець Донецька
2003.06.25 | Михайло Свистович
Re: Абсолютно погоджуюсь з Вами (-)
2003.06.26 | Чучхе
Я мав на увазі інше, не клан
А якусь уяву, що є в головах певного відсотку національно свідомої людності про донбасця (мається на увазі пересічного мешканця Луганської та Донецької областей) як обов"язково ностальгента за СРСР, російськомовного україноненависника, вічно п"яного (читай-кацапа), що живе в бараці з забльованною підлогою, дуже далекого від культури, який якщо і робить в житті якісь переміщення, то лише по лінії шахта-"зона".Є такий стереотип, його адептів можете побачити в цій гілці.
2003.07.02 | Михайло Свистович
Re: Таке враження, що тобі подобається такий образ донеччанина
Бо тобі пишуть-пишуть, що під словом "донецькі" мають на увазі бандюків з цього регіону, а не простих людей, які всюди різні, а ти все одно торочиш своє: "Ні, ви все ж вважаєте всіх донеччан бухарями та москалями".2003.07.03 | Чучхе
Я всього-навсього хотів пояснити свою думку
Я мав на увазі узагальнене уявлення про жителів Донбасу - таку ж мітологему, як і легенди про галичан. Але багато хто при слові "донбаські" почав обговорювати Януковича й Ахметова, а це не було моєю ціллю. Я лише ще раз пояснив, що маються на увазі уявлення про Донбас, притаманне деяким національно свідомим людям, і навіть одним із чільних майданівців, наприклад:Правник пише:
> А донбаський савєцкій чєлавек - то людина, що розмовляє приблатньонним суржиком, котрий вона вважає за російську мову, має дику ностальгію за серісером, закохана (незалежно від статі) у Вову Путіна, слухає принципово радіо "Шансон", за головну свободу людини вважає свободу халявно назюзюкатися на День Донецька/День Шахтаря, російські війська у Чечні називає "нашими" і має глибокий піїтет до слів "Рінат Лєонідовіч Ахмєтов".
От проти таких уявлень я й дописав
2003.07.03 | Andrij
Re: Але як на мене, то вас важко зрозуміти
> Правник пише:> > А донбаський савєцкій чєлавек - то людина, що розмовляє приблатньонним суржиком, котрий вона вважає за російську мову, має дику ностальгію за серісером, закохана (незалежно від статі) у Вову Путіна, слухає принципово радіо "Шансон", за головну свободу людини вважає свободу халявно назюзюкатися на День Донецька/День Шахтаря, російські війська у Чечні називає "нашими" і має глибокий піїтет до слів "Рінат Лєонідовіч Ахмєтов".
Ви не згодні, що донбаський савєцкій чєлавек саме таким і є? Інша справа, що таких людей може бути десь 10-20% від всього населення.
>
>
> От проти таких уявлень я й дописав
Проблема в тому, що ви не писали проти цього, ви писали проти того, що вам здається.
Краще напишіть, чому Донбас не голосував за Тимошенко, Мороза, Ющенка. В тому є також провина опозиції, але треба це пояснювати без зайвих принижень донеччан до рівня "савєцкава чєлавєка".
2003.07.03 | Чучхе
Re: Але як на мене, то вас важко зрозуміти
> Краще напишіть, чому Донбас не голосував за Тимошенко, Мороза, Ющенка. В тому є також провина опозиції, але треба це пояснювати без зайвих принижень донеччан до рівня "савєцкава чєлавєка".А де ви бачили на Донбасі хоч якісь структури цих політичних сил? Ці структури самі себе з"їли і погрязли у взаємозвинуваченнях у КГБізмі тощо. Хіба не було націонал-демократів у Славяногорську? Та була ж вся рада, мер рухівець був. У Маріуполі чи не Поживанов був обраний мером, братався зі Львовом (тоді ще здається Куйбіда був у Львові), коли все в місті було синьо-жовте і нарід намагався переходити на суржик, аби продемонструвати свою українськість. Де ділась газета "Східний часопис", інтелектуали, типа Білецького? А УСС, яка принаймні лунала в Донецьку. Куди вони ділись? Ті що могли собі щось заробити не бачачи ніякої зацікавленості в своїй роботі з Києва пішли собі заробляти гроші, самі крикуни залишилися на ктшталт пані Олійник (це місцевий КУН, хто не знає, жіночка, яка провіщає про Бандеру і її крутять (ну крутили колись) по телеканалам як дурочку).
Про Тимошенко там ніхто й не чув. Якщо й є там якісь структури "Батьківщини" то вони бачать своє завдання у виклянчуванні грошей у головної спонсорки, а не в партійній роботі.
А щодо популярності Мороза, то я дуже хотів би почути звіт О. Луценка про свою роботу на Донбасі, на який він з таким шумом поїхав піднімати соціалістичні структури...