МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Самміт" "молоді ООН": "У нове тисячоліття - з Чучмою!"

06/25/2003 | Костя Порох
Найсмішніше в кінці.
"...пристосування цілей розвитку тисячоліття до українських умов" і т.п.


ПРЕС-РЕЛІЗ
Всеукраїнський молодіжний саміт ООН
18-20 липня Київ Контактні особи – Богдан Терещенко, Ольга Смирнова
(044)253-9363 Bogdan.Tereshchenko@un.kiev.ua Olga.Smyrnova@undp.org

18-20 липня у санаторії „Пуща-Озерна” у м. Києві відбудеться Всеукраїнський молодіжний саміт ООН: Цілі розвитку Тисячоліття та участь молоді у процесі прийняття рішень. У саміті візьмуть участь близько 250 молодих людей віком від 14 до 28 років, що представляють різноманітні молодіжні громадські організації з різних регіонів держави, а також різні рівні молодіжного самоврядування.

Мета саміту полягає в: 1) обговоренні та вдосконаленні проектів дій молоді за Цілями розвитку Тисячоліття (ЦРТ), а саме:
1. Викорінення злиднів та голоду, 5. Поліпшення здоров’я матерів,
2. Розвиток освітнього потенціалу, 6. Боротьба з ВІЛ/СНІДом та іншими хворобами, 3. Забезпечення гендерної рівності, 7. Забезпечення сталого розвитку довкілля,
4. Зменшення дитячої смертності, 8. Зростання партнерської мережі задля розвитку;
2) розробці оптимальних моделей діяльності органів молодіжного самоврядування різних рівнів та їх взаємодії з владою та адміністраціями навчальних закладів.

Учасників буде розподілено у 15 комітетів, 8 з яких працюватимуть за ЦРТ, а 7 присвятять свою роботу розгляду молодіжного самоврядування у школах, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, містах і селах, областях, на всеукраїнському й міжнародному рівнях.

Обов’язковою передумовою участі в роботі одного з комітетів ЦРТ є написання короткого опису проекту, тож дискусія йтиме в практичній площині. В цьому й полягає принципова відмінність цьогорічного саміту від торішнього. Тоді, 26-28 жовтня 2002 р., учасники розробляли рекомендації органам влади; зараз настав час самостійних дій молоді за сприяння органів влади.

З метою ознайомлення учасників з наявними ресурсами для реалізації їхніх проектів, у рамках саміту відбудуться фандрейзинговий семінар та презентації неурядових організацій і міжнародних фундацій, що видають гранти на соціально значущі ініціативи. На церемонії відкриття та закриття запрошено голів міст, представників Державного комітету у справах сім’і та молоді, інших відповідальних осіб.

Саміт має також яскраво виражену освітню спрямованість. Отож, для консультування комітетів буде залучено експертні групи у складі співробітників ООН в Україні, урядових та громадських структур, НДІ тощо. Крім того, представники ООН проведуть три відкриті дискусії на теми здорового способу життя, боротьби з дитячою працею та торгівлею людьми і проблем біженців та іммігрантів в Україні.

Проведення молодіжних самітів ООН є одним з ключових елементів стратегії укорінення міжнародно узгоджених ЦРТ в українських реаліях. Перший підпис від імені держави під переліком ЦРТ поставив Президент України Леонід Кучма на Сесії Тисячоліття Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2000 р. З того часу як Програма Розвитку ООН в Україні, так і органи державної влади виконали чималу роботу з пристосування ЦРТ до українських умов та їх використання при підготовці довгострокових програм та стратегій розвитку. Подальший поштовх цій роботі дадуть активніша участь молоді та вихід друком Першого національного звіту ЦРТ, що відбудеться найближчими місяцями.

Відповіді

  • 2003.06.25 | Тестер

    Re: Пороху приватно

    Якщо живий, звяжись зі мною. vkb@bigmir.net
  • 2003.06.25 | Vadym Gladchuk

    Re: "Самміт" "молоді ООН": "У нове тисячоліття - з Чучмою!"

    При чому Кучма до ООН. Там головний Кофі Анан :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua