МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До уваги тих, кого цікавить проблеми комунальних послуг

06/25/2003 | Михайло Свистович
Зараз ми в Ірпені розповсюджуємо ось цей матеріал в якості лікнепу. Написав його згаданий у статті моєї дружини інженер-теплоенергетик.

Про комунальні послуги взагалі

Віталій САВЕНКО

Комунальні послуги – головний біль більшості споживачів в частині їх вартості та якості. При існуючих доходах і тарифах більшість споживачів є неплатоспроможними: коли з двох проживаючих в квартирі пенсіонерів одна пенсія йде на оплату комунальних послуг, або жінка з малими дітьми, на яких дається лише мізерна державна допомога, або молоді люди, які не мають можливості працевлаштуватися за спеціальністю тощо.

Але ж є заможні споживачі, які не хочуть сплачувати комунальні послуги. І, дивлячись на таких, злиденні кажуть: “Він не платить, то чому я повинен?” Зауважу, що це неправильний погляд, хоча б тому, що в нього є гроші, він їх прокручує, а у вас їх немає. Наприклад, якщо борг в 5000 гривень не сплачувати, а покласти на депозит, то за рік можна мати до 900 грн. відсотків. Тобто через 4-5 років борг можна заплатити відсотками, заощадивши свої гроші. А в разі, якщо справу передадуть до суду, заможний споживач за один день сплатить ці 5 тисяч, а у вас таких грошей не буде. Тому конфіскують майно, а то і квартиру. Отже, по мірі можливості сплачувати комунальні послуги треба, але одночасно треба й боротися за підвищення життєвого рівня.

Інша річ – скільки треба платити, тобто, якими мають бути тарифи. Споживачі повинні сплачувати за ті комунальні послуги, які фактично отримали. Але ж комунальники, використовуючи своє монопольне становище, закладають до тарифів всі збитки, всю свою безгосподарність, а до графи “інші операційні витрати” на підставі п.20 Положення про бухгалтерський облік №318 від 31.12.99р. можуть включити безнадійну дебіторську заборгованість, накладені на них за погану роботу штрафи, пеню, витрати на утримання об’єктів соціально-культурного призначення, саун, теплиць, баз відпочинку і навіть кошти на оплату путівок для своїх співробітників. І все це за наш рахунок. Списуються на споживачів також марні втрати води, як в зовнішніх, так і у внутрішньобудинкових мережах. В підсумку виставляється до сплати використаної води навіть більше, ніж встановлена норма, яка і так є немала.

Але постачальники повинні не допускати марних втрат, не мають права перекладати свої проблеми на плечі споживачів, бо це колись призведе до соціального вибуху. Тут важливу роль повинні відігравати мудрість місцевих керівників: де зменшити апетити комунальників, а де й допомогти з бюджету. Тоді люди не кричатимуть на зборах “Ганьба” та “Геть”. Взагалі для більш-менш нормального існування пенсії повинні бути в межах 600-900 грн., а зарплати – 2000-3000, але з нашими темпами економічного зростання це – далека перспектива.


Квартплата

Важливо також те, за що ми сплачуємо. Тобто якість та обсяг наданих послуг. Бо комунальники намагаються взяти оплату за послуги, які споживачі не отримують зовсім. Або які надаються не в повному обсязі чи ненормальної якості. Наприклад, ЖЕК – це єдина організація, яка не уклала договори із споживачами. І невідомо які послуги буде надавати споживачам після реорганізації.

Ми мовчки сплачуємо, не знаючи за що. Старий ЖЕК лише прибирав прибудинкову територію, вивозив сміття (і то з перебоями) та ліквідовував аварії, хоча гроші брав і за поточний ремонт будинку та внутрішньобудинкових мереж (до вводу в квартиру), і за підготовку житлового фонду до експлуатації в зимовий період, і за утримання майстерень та транспортних засобів для обслуговування і поточного ремонту житла. До тарифу також входило прибирання сходових кліток у під’їздах будинків, яке було припинене невідомо на якій підставі рішенням 21-ї сесії Ірпінської міськради 23=го скликання 1 березня 2001р.

Отже, сплачуючи по 0,32 або 0, 39 грн. за 1 кв. м. загальної площі, крім аварійних робіт та прибирання прибудинкової території, ніяких послуг по утриманню та ремонту житла ми практично не отримуємо. На всі звернення керівництво ЖЕКу лише обіцяє і нічого не робить, або відповідає, що не має технічної можливості. Звернулись, наприклад, мешканці буд. №5 по вул. Паризької Комуни до Контрольно-ревізійного управління – побілили під’їзди. Але не пофарбували панелі. Звернулися споживачі буд. №3 по тій же вулиці до управління у справах захисту прав споживачів – теж побілили під’їзди (третій раз за 27 років), відремонтували 2 вхідних дверей, запланували капітальний ремонт даху (обіцяли поставити 3 шиферних шатрових покриття). Замінили частково запорні крани на стояках холодного водопостачання.

А що робити, коли треба замінити сантехнічні прилади в квартирі? Доводиться відключати весь будинок загальним краном, зливати воду з системи (при цьому всі споживачі сидять без води), а потім заповнювати систему та зливати брудну воду. Хто відшкодує споживачам ці збитки?

Водоканал подає воду до стіни будинку, а яка роль ЖЕКу? Ніякої. Треба, щоб був один відповідальний постачальник. З водоканалом ми уклали договори і сплачуємо за спожиту воду. Тому він і повинен нести відповідальність за водопостачання від свердловини до вхідного крану квартири, для чого взяти сантехніків з ЖЕКу до свого штату.

Незрозуміло, ЖЕК – це організація для надання послуг чи для проїдання оплати за послуги? Хоча і їх можна зрозуміти – вищевказані тарифи (0,32 та 0,39 грн.) були встановлені в 2000р., але тільки за рахунок зарплати на 01.07.2002р. собівартість обслуговування 1 кв. м. загальної площі зросла до 0,94 грн. Але ж і за цю плату щось потрібно робити – виконувати хоч мало витратні роботи: відремонтувати перекошені вхідні двері, прибити до них зламану ручку або пружину, закріпити перила на сходах, вставити шибку та ін. Бо навіть і цього не робиться, не кажучи вже про капітальний ремонт дахів, комунікацій тощо. Але щось робити треба – будинки руйнуються, комунікації потребують заміни, а квартплата просто “проїдається”.


Електроенергія

З приводу електропостачання особливих зауважень немає – слава Богу перестали робити регулярні відключення, та й тариф поки що хоч і високий, але терпимий. А ось до порядку оплати за спожиту електроенергію претензій чимало.

Раніше ми сплачували за розрахунковими книжками за фактично спожиту електроенергію. Все було зручно. Робили все самостійно – і облік, і оплату, а контролери РЕМ лише раз на півроку робили перевірку.

З переходом “Київобленерго” у приватну власність звичну для споживачів форму оплати замінили на оплату за рахунками, які виписує РЕМ, хоча п.22 “Правил користування електричною енергією для населення” №1357 від 26.07.2002р. передбачають оплату за розрахунковими книжками, рахунками, які виписує постачальник, та картками попередньої оплати. На неодноразові звернення до Генерального директора “Київобленерго” Джеймса Елісона та Антимонопольного комітету (Київське обласне управління) була надана відповідь, що така форма оплати була обрана постачальником (наказ №307 від 23.08.2001р.) в зв’язку з відміною “касового” методу обчислення податку на додану вартість (Закон України “Про внесення зміни до ст. 11 Закону “Про податок на додану вартість”) та через те, що значна кількість побутових споживачів мають різні тарифи, різновиди пільг та субсидії. “Київобленерго” пояснює, що часта зміна законодавства стосовно пільг і податкового законодавства в значній мірі ускладнюють розрахунки за спожиту електроенергію по книжкам та змушують проводити постійні перерахунки. А також стверджує, що форма оплати за рахунками прийнята у всьому цивілізованому світі. От тільки забуває додати, що в рідній для пана Елісона Америці в рахунках вказується точна цифра спожитої електроенергії, бо там показники лічильників знімають контролери. В нас же, на відміну від цивілізованого світу, і організація праці низька, і виконавча дисципліна, а от плинність кадрів висока і кількість контролерів недостатня (1 на 1200 споживачів). То може варто почати з цього, а не зі зміни форм розрахунків? Дім же будується не з даху, а з фундаменту. Так і форма розрахунків – це вже наслідок створених умов, а не причина їх виникнення.

Тепер стосовно обслуговування. По-перше, рахунки мають властивість губитися як при доставці (технічний стан поштових скриньок не забезпечує їх стопроцентного збереження), так і при збереженні, оскільки вони не зшиті як розрахункова книжка. Тому радимо споживачам наклеювати їх в календарному порядку в звичайний шкільний зошит, якого вам вистачить на три роки. Та й взагалі берегти квитанції як зіницю ока. І тоді, коли вам прийде попередження про несплачені вами рахунки, можете не звертати на них увагу й не долати неблизьку відстань до РЕМу. У вас є всі квитанції, а якщо РЕМ не має відповідних відомостей, то хай вони ідуть до вас, а не ви до них.

До речі, з пропозиціями перенести абонслужбу РЕМ і водоканалу до центру міста люди зверталися неодноразово як до керівників міста, так і до “Київобленерго”. Був побудований корпус за міськвиконкомом, куди збиралися перенести всі служби Ірпеня, але його вистачило тільки для податкової служби. Зараз для цих цілей ремонтується приміщення колишньої перукарні біля центрального ринку. Може там знайдеться місце для цих служб?

По-друге, між споживачем та РЕМом у плані рахунків відсутній зворотній зв’язок. На ваші записи про очікуване споживання електроенергії в наступному місяці та телефонні дзвінки (якщо додзвонитесь за тел. 54-179) про збільшення чи зменшення спожитої енергії ніхто не звертає уваги. Йде гра в одні ворота – надсилають іноді по два, а то й по три рахунки за місяць, а іноді – жодної (як в квітні 2002р.). І розбирайтесь самі що до чого.

Отже, треба хоч раз на квартал або півроку до договірної величини вносити зміни і робити перерахунки за вже оплачену електроенергію, щоб вас не заплутали остаточно (це вже вимушена необхідність вашого візиту до РЕМ). А взагалі треба вимагати, щоб “Київобленерго” розробив правила обслуговування населення за рахунками, де були оговорені всі подробиці й відповідальність обох сторін, оскільки діюча система обслуговування недосконала, і потрібні чіткі визначення, а не довільне трактування.

Кабінет міністрів збирається скасувати всі пільги та замінити їх адресною допомогою. Тоді всі сповивачі будуть в однакових умовах щодо сплати – всі будуть сплачувати 100%. Отже, відпадуть всі перелічені причини, які обмежують оплату за розрахунковими книжками. Тільки невідомо, як регулярно надходитиме ця допомога. Бо, наприклад, зараз чорнобильцям держава винна понад 700 млн. грн., є чималі борги по зарплаті та ін.


Водозабезпечення та теплопостачання

Що стосується холодного та гарячого водозабезпечення та теплопостачання, то порядок надання і якість послуг, а також відшкодування в разі неякісного та неповного надання послуг викладено в Правилах надання населенню послуг з тепло-водопостачання та водовідведення” від 30.12.97р. №1497.

Якої ж якості надають нам послуги “Ірпіньводоканал” та “Ірпіньтепломережа”? І як ці організації дотримуються згаданих Правил?

Вода, яка постачається в приватні будинки не зовсім відповідає Держстандарту 2874-82 “Вода питна” за кількістю механічних включень та запахом (в осінньо-зимовий період), а також має нижчий за норму тиск (в літній період). А за порушення якості води споживач повинен сплачувати на 20% менше за весь термін відхилення від ГОСТ 2874-82, за перебої ж у водопостачанні або зменшення тиску – на 3,3% від місячної плати за кожен день порушення.

До речі, за підсумками перевірки Антимонопольним комітетом “Ірпіньводоканал” повинен за 2000 рік зробити перерахунки в бік зменшення нарахування на 2 коп. за 1 куб. м. стоків за рахунок вартості послуг Київміськводоканалу. Перерахунки повинні бути зроблені протягом 6 місяців поточного року.

Якість послуг з теплопостачання передбачає своєчасний початок та закінчення опалювального періоду за розпорядженням міськвиконкому. Але “Ірпіньтепломережа” постійно порушує ці терміни. Наприклад, в 2000 році розпочали сезон 24 жовтня замість 17 жовтня, а закінчили 4 квітня замість 10 квітня; в 2001-му розпочали 23 листопада замість 19-го, а закінчили раніше ніж 9 квітня; в 2002-му, не зважаючи на мінусову температуру навколишнього повітря, замість 10 жовтня затопили 15-го і то на один день, а потім була тижнева перерва. І лише в цьому році опалювальний сезон закінчили своєчасно, бо були під постійним контролем громадськості та перевіряючи організацій.

Другим показником якості є безперебійне постачання протягом усього опалювального сезону. Допускається перерва у теплопостачанні не більше 12 годин на добу 1 раз на місяць. Фактично ж перебої з теплопостачанням, згідно книг обліку витрат газу, електроенергії, води та теплової енергії (за даними вахтового журналу котельні), були: 2000р.: жовтень – 4 дні; листопад – 10,5 днів; грудень – 3,5 дні; 2001р.: березень – 4 дні до 20 числа (далі немає записів); квітень – 4,3 дні; листопад – 3 дні; 2002р.: лютий – 3,7 дні; березень – 5,4 дні; жовтень – 10 днів; листопад – 10,7 днів.

Згідно “Правил”, за кожен день перевищення термінів перерви у теплопостачанні “Ірпіньтепломережа” повинна зменшувати оплату за надані нею послуги на 3,3% від місячного тарифу. І вона ці перерахунки робила. Але тільки за опалювальний період. Ми ж платили за квадратний метр опалювальної площі по 0,65 грн. цілий рік, оскільки плата за тепло, яке ми отримували взимку, рівномірно розбивалася на весь рік. Тобто, реально за кожен місяць опалювального сезону ми реально платили 1,3 грн. Тобто, платити по 0,65 грн. цілий рік, це те саме, що платити 1,3 грн. за півроку (опалювальний сезон). Нам же повернули за кожен квадратний метр в 2000 році: жовтень – 0,20 грн. (тариф 0,45 грн.), листопад – 0,20 грн. (тариф 0,45 грн.), грудень – 0,05 грн. (тариф 0,60 грн.); в 2001р.: березень – 0,1 грн. (тариф 0,55 грн.), квітень – 0,23 грн. (тариф 0,42 грн.), жовтень – 0,16 грн. (тариф 0,49 грн.); в 2002р.: лютий – 0,13 грн. (тариф 0,52 грн.), березень – 0,15 грн. (тариф 0,50 грн.), жовтень – 0,22 грн. (тариф 0,43 грн.), листопад – 0,23 грн. (тариф 0,43 грн.)

Таким чином за період з жовтня 2000р. по листопад 2002р. споживачам було повернуто 1,67 грн. за кожен квадратний метр – вдвічі менше ніж потрібно. Наприклад, якщо взяти трикімнатну квартиру площею 60 кв. м., то її власнику не повернули 60х1,67грн.=100 грн. 20 коп. А якщо взяти всю опалювальну “Ірпіньтепломережею” площу для населення (навіть за найменшими даними вона становить 503,613 тис. кв. м.), то це буде 841033 грн. 71 коп. Саме таку суму “Ірпіньтепломережа” не повернула людям. І не хоче повертати. Тому стверджує, що повернення виконані з урахуванням літніх місяців. Але ж їхні накази та розпорядження свідчать про протилежне: перерахунки зроблено з тарифу 0,65 грн. за 1 кв. м. (дивіться цифри в абзаці вище у дужках), а не 1,3 грн. Тобто, літні місяці, коли ми теж платили за зимову оплату наших осель, сюди не враховано.

Це, що стосується повернення за літні місяці. Але ж є і прямі обрахунки. Наприклад, в наказі №77 від 09.04.2001р. за 3 дні теплопостачання встановили тариф за 1 кв. м. 0,42 грн., а повернули 0,23 грн. Фактично ж треба встановити тариф 0,13 грн., а повернути 0,52 грн. Тобто, обрахували кожного споживача на 0,29 грн. І ЦЕ НА КОЖНОМУ КВАДРАТНОМУ МЕТРІ.

А є такі зразки винахідливості, яким позаздрив би навіть Остап Бендер. В наказі №297 з 10 діб перебоїв в теплопостачанні математичним шляхом зробили 5 діб, а в наказі №337-ос ввели коефіцієнт незрозумілий 0,61, який ніде раніше не застосовували. І зменшили цим суму перерахунків на 39%.

Для того, щоб надати наказам більше правдоподібності, починаючи з наказу №50 від 28.02.2002р., стали робити дописку “з урахуванням літніх місяців”. Цей трюк дійсно справляв враження на перевіряючи. Так, коли прийшли представники Антимонопольного комітету, головний інженер “Ірпіньтепломережі” взяв цей наказ і на звороті бігом зробив підтверджуючий розрахунок: 12х6=72 години. 72 : 24=3 дні. 3х0,65х3,3%х2=0,13 грн. І дійсно, все співпадає, і сума повернень (0,13 грн.), і коефіцієнт (2), який враховує долю літніх місяців, і навіть є запис “з урахуванням літніх місяців”.

Так, цей наказ є близьким до істини (хоч днів не 3, а 3,7). Він справив на перевіряючих таке враження, що вони дали офіційну відповідь: “Перерахунки виконано згідно з “Правилами” №1497, при цьому застосовується коефіцієнт 2, який враховує частку літніх місяців.

Аналогічним чином локшина була навішана і на вуха перевіряючих з Управління у справах захисту прав споживачів, які дали відповідь: “Порушень не встановлено”. Але, коли на прохання споживачів була зроблена повторна перевірка, то тут у “факіра” фокус не вдався, він так і не зміг пояснити, чому за 3 дні квітня 2001р. взяли по 0,42 грн. за 1 кв. м., а не по 0.13 грн. А начальник ВТВ Н.Д. Олексієнко навіть надала довідку №76 від 16.01.03, яку надсилають “нахабним” споживачам, які вимагають перерахунків. До речі, в цій довідці вже вказано 8 днів, а не 3. А ще Н.Д. Олексієнко принесла вахтовий журнал котельні по вул. Сакдовій, хоча це – поліклініка, яка не має жодного стосунку до опалення квартир громадян.

Підсумком шестигодинної емоційної роботи став акт №001299 від 24.01.03, приписом якого Управління у справах захисту прав споживачів зобов’язало КПТМ “Ірпіньтепломережа” провести перерахунки по оплаті за теплопостачання з урахуванням літніх місяців, а головного інженера С.О. Осадчого було притягнуто до адміністративної відповідальності. Це була перша поразка непробивної до того “Ірпіньтепломережі”, але вона просто проігнорувала припис і не виконала його на прохання споживачів, які масово подали заяви про перерахунки, посилаючись на припис.

Споживачі зробили розрахунки повернень і звернулися до Державної інспекції по контролю за цінами, надавши їй всі документи. В присутності представника споживачів було зроблено розрахунки, а потім складено акт, який в “Ірпіньтепломережі” який в “Ірпіньтепломережі” відмовилися підписувати, бо там була вказана сума повернення, і навіть заявили, що судитимуться з інспекцією. Все це було передано начальнику інспекції В.І. Панюті. Майже три тижні він думав, а потім з незрозумілих причин інспекція змінила своє вищезазначене рішення, зазначивши, що “на протязі 2000-2001 року актів-претензій з приводу якості надання послуг теплопостачання не надходило”, тому інспекція вважає, що “немає підстав для проведення перерахунку зі споживачами за теплопостачання”. Як кажуть, “на городі бузина, а в Києві дядько”, бо споживачі зверталися зовсім з іншого питання – зробити перерахунки за літні місяці та виправити помилки в деяких інших розрахунках. Одним словом – приїхали.

Оскільки це – справа місцевого характеру, вважаємо, що настала пора депутатам Ірпінської міськради згадати, хто їх обирав, що вони обіцяли і кого вони повинні захищати. Тому повинні створити депутатську комісію за участі представників споживачів і зробити перевірку “Ірпіньтепломережі” з вищезазначених питань, щоб поставити остаточну крапку.


Тепло

Споживачі часто скаржаться на холод у приміщеннях, особливо в наріжних, де температура за нормою повинна бути 20 градусів, а в решті приміщень – 18. При проектуванні системи опалення в кожному приміщенні має бути встановлена необхідна кількість секцій, щоб, надавши в них теплоносій певної кількості та необхідної температури, забезпечити вищезгадану температуру. Теплометрів на будинковій тепломережі немає, хоча місце для них передбачене. Отже, щоб знати, який теплоносій надходить, треба їх встановити. Кількість теплоносія можна встановити за тиском на вхідному манометрі (де-не-де вони ще працюють) та перетину трубопроводу.

Але й тут “Ірпіньтепломережа” застосовує хитрощі – встановлює дросель-шайби (блінди), які знижують кількість теплоносія, який надходить до будинку. На вхідному манометрі показники 5 атмосфер, а встановлена за ним шайба зменшує тиск до 2,8-3 атмосфер. Звичайно, регулювати теплові потоки в зовнішніх мережах необхідно, але це треба робити циркулярними насосами та бліндами безпосередньо на трасах, а не “садити” будинки.

Отже, залишається контроль температури безпосередньо в приміщенні (при цьому вікна та двері мають бути утепленими). Якщо температура дійсно нижче норми, складайте акт-претензію з вимогою зменшити оплату.

До речі, Антимонопольним комітетом в м. Києві було зроблено перевірку теплоносія в опалювальній мережі міста, і було встановлено, що батареї гріють слабше ніж за нормами, а плата бралась як за нормами. В підсумки перерахунків киянам було повернуто 19 млн. грн.., а по Україні сума перерахунків становить 37 млн. грн..


Висновок

Об’єднаймось для захисту своїх прав споживачів! Серед нас, особливо серед пенсіонерів, багато спеціалістів з права, економіки, технічних спеціальностей. Наш величезний досвід стане у нагоді всім громадянам!

Відповіді

  • 2003.06.25 | Бурлака

    Re: І жодна собака не дасть вам гранта?

    Я знаю, що під такі програми люди успішно беруть гранти, а роблять значно менше ніж ви.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.25 | Михайло Свистович

      Re: Жодна

      Не вміємо ми писати гранти так, щоб нам не відмовляли (вже пробували надцять разів). Ми вміємо лише працювати.

      Завтра я пускаю 1265 гривень, що в мене є, на друк матеріалів і переводжу родину на голодний пайок :(

      Але цих грошей все одно недостатньо. Потрібно 2500 гривень.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.25 | Бурлака

        Re: Я надішлю вам 200 гривень (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.26 | Михайло Свистович

          Re: Дякую (-)

      • 2003.06.25 | Maксим

        Re: Залишіть хоч 100 грн. родині

        Краще подумайте над тим як ефективніше поширити матеріали. І чи є сенс їх друкувати?
        Напишіть на листівці: Прочитай і дай прочитати сусідам.
        Навіщо витрачати гроші ідрукувати те, що швидко опиниться у смітнику?
        У Вас невелике місто. Чутка-поголос дасть більше ефекту і дітям буде що їсти.
        Діти головне. Ви й самі це знаєте
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.26 | Михайло Свистович

          Re: Ні

          Maксим пише:
          > Краще подумайте над тим як ефективніше поширити матеріали.

          В нас з приводу цього розроблена ціла система.

          > І чи є сенс їх друкувати?

          Є. Можливо Ви подумали, що я збираюся друкувати те, з чого я розпочав цю гілку. Ні, це будуть інші матеріали.

          > Напишіть на листівці: Прочитай і дай прочитати сусідам.

          Пишемо

          > Навіщо витрачати гроші ідрукувати те, що швидко опиниться у смітнику?

          На жаль, інакше не можна. Будь-яка агітація швидко опиняється у смітнику.

          > У Вас невелике місто. Чутка-поголос дасть більше ефекту і дітям буде що їсти.

          У нас 100-тисячний регіон з одного міста і чотирьох селищ. Тут у великій кількості нетутешнє населення, тому чутки і поголос запустити набагато важче ніж в місцях традиційного поселення.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.06.26 | vujko

            Трохи тeорії дли практиків :)

            Двоє Cвистовичів здіймають бучу у стотисячному рeгіоні. Мeтодом ділeння підрахуємо нeобхідну кількість свистовичів у маштабах країни: 2х48000000/100000= 960. Нe так і багато (порівняйтe з кількістю дeпутатів і їхніх помічників :lol:).



            Михайло Свистович пише:
            >
            > У нас 100-тисячний регіон з одного міста і чотирьох селищ. Тут у великій кількості нетутешнє населення, тому чутки і поголос запустити набагато важче ніж в місцях традиційного поселення.


            Cвистовичі усіх рeгіонів, обєднуйтeсь! :hello:
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.27 | Михайло Свистович

              Re: Ваша теорія неправильна

              Перепрошую, тут треба багато писати, а я зараз не можу. Трохи пізніше.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.06.27 | vujko

                ОК, чeкатиму(-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.06.27 | Михайло Свистович

                  Re: Боюсь, що доведеться відкласти на вівторок

                  Я активно спілкуюсь і заходжу до інтернету час від часу на хвильку. А тут треба написати досить великий і серйозний постинг.
            • 2003.07.02 | Михайло Свистович

              Нарешті дуже сумна відповідь Re: Трохи тeорії дли практиків :)

              vujko пише:
              > Двоє Cвистовичів здіймають бучу у стотисячному рeгіоні.

              Ви помиляєтесь. Нас не двоє. І буча в регіоні - це не лише наша заслуга. Якщо вже казати про кількість, то нас - п"ятеро. І ще є з десяток людей, які наближаються до нашого рівня. Так що, якщо завтра ми з"їдемо з Ірпеня, там нічого особливоне зміниться. Ну може хіба що короткий час буде важко, а потім замість Сімонсена з"явиться не тільки Елк"яєр, але й брати Лаудрупи (була така ситуація у збірній Данії, коли єдина зірка - Сімонсен - зламав ногу і вибув назавжди з футболу, і тоді розкрився талант аж кількох його партнерів, які до того зірками не були).

              Ще таке. Наша буча має фінансове підгрунтя. Нещодавно ми підрахували, що ірпінська активність коштує півтори тисячі доларів на місяць. В основному це гроші обласного штабу "Нашої України", тобто, Жовтяка. Іноді доводиться докладати свої, тобто, майданівські, бо своїх ми ж давно не маємо :( Також час від часу скидаємось всі гуртом, хто скільки може, а можуть наші люди дуже мало :(

              Ці гроші йдуть на офіс, який залишився після виборів з комп"ютером, принтером і факсом, картриджи, папір, телефонні і мобільні розмови, бензин. А в основному на друковану агітацію. Зарплат ніхто не отримує. Живих грошей ми теж не бачимо, тому нема ні спокуси, ні можливості пустити їх наліво. Все отримуємо "в натурі".

              Останні два тижні грошей у Жовтяка не було, а нам кров з носу потрібно було здійняти бучу, тож довелось кинути на це власні 1265 гривень. Добре, що відвідувачка Майдану привезла 200 канадських доларів, а то б я не знав, що вже робити.

              Але цих 1,5 тис. також не вистачає. Реально потрібно тисячі три. Комп"ютер дихає на ладан, інтернету немає, картридж у факсі давно закінчився, друкованої продукції також не вистачає :(

              Тепер порахуйте, скільки грошей потрібно на всю Україну? І де їх взяти? Як знайти потрібних активістів в кожному регіоні. Для цього треба мати там як мінімум офіс з телефоном, а також постійно випускати листівки з цими координатами. А на листівки потрібні гроші. І разовим випуском тут не обійдешся. Нам довелось працювати рік як папи Карло, поки до нас прийшли перші функціональні і безкорисні люди з вулиці.

              > Мeтодом ділeння підрахуємо нeобхідну кількість свистовичів у маштабах країни: 2х48000000/100000= 960. Нe так і багато (порівняйтe з кількістю дeпутатів і їхніх помічників :lol:).

              Кожен депутат має лише чотирьох оплачуваних помічників. Але зарплата в них аж 396 грн. 05 коп. Хто піде на таку роботу? І що можна вимагати в людини з такою зарплатою? До того ж ці помічники потрібні депутатам для інших справ.

              Візьмемо для прикладу Жовтяка. Наш округ складається з Ірпінського регіону та Києво-Святошинського району, який не має адміністративного центру. Люди постійно прагнуть потрапити до депутата, тому в кожному регіоні потрібно мати хоча б одного помічника, який би займався лише прийомом громадян. А бажано більше, бо у Києво-Святошинському районі є два великих міста - Боярка і Вишневе. А в тих округах, де 5 районів? І ці помічники настільки завантажені, що просто не встигають перелопатити всі людські справи, навіть прості звернення не встигають писати.

              Потім у нього є помічник у Верховній Раді, який відповідає на дзвінки, готує папери та робить іншу поточну роботу. І ще один помічник допомагає у законотворчій роботі. При цьому ніхто нічого не встигає. Так що припахати помічників - нереально.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.07.03 | Михайло Свистович

                Re: І ще одна, на цей раз, весело-сумна відповідь

                Подібні речі робляться не лищше в Ірпені. Наприклад, є таке чернігівське село, здається. Ріпки. Там опозиційни блок називається так само як і в нас в Ірпені - "За чесну владу". Так вони добилися, що харчування в садочках у них 6 грн.

                Успішні приклади боротьби з необгрунтованим підвищенням тарифів та іншими зловживаннями місцевої влади мають соціалісти Волині, Рівненщини, Житомирщини, Чернігівщини, Полтавщини.

                Але про це ніхто не знає, бо ніхто не пише. Навіть рідні їхні партійні газети. Я не розумію, чому вони не поширюють цей досвід хоча б в межах своєї рідної партії.

                В багатьох (ну хай в окремих) районах України є люди, які роблять те саме, що ми в Ірпені, але про них мало хто знає. Дурдом якийсь.
  • 2003.06.27 | Сергій

    Ця проблема хвилює не лише пенсіонерів


    Проблема не лише в платнєнеспроможності 85 відсотків громадян
    але й у монопольному пануванні на цьому ринку послуг різноманітних комун. Внаслідок цього безпокарано підвищуються тарифи(за підвищення цін на хліб та харчи реакція влади відома, а ось тут чомусь тиша) та знижується якість надання послуг. Не дотримуються вимоги експлаатації будинків, внаслідок чого руйнується житло. Влада місцева та державна
    патронує та прикриває таку роботу по утриманню будинків, уявляючи що нічого страшного не діється. Людей які активно підіймають це питання починають переслідувати, підключають суди...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.02 | Бурлака

      Re: Це де і кого переслідують?

      Сергій пише:
      >
      > Проблема не лише в платнєнеспроможності 85 відсотків громадян
      > але й у монопольному пануванні на цьому ринку послуг різноманітних комун. Внаслідок цього безпокарано підвищуються тарифи(за підвищення цін на хліб та харчи реакція влади відома, а ось тут чомусь тиша) та знижується якість надання послуг. Не дотримуються вимоги експлаатації будинків, внаслідок чого руйнується житло. Влада місцева та державна
      > патронує та прикриває таку роботу по утриманню будинків, уявляючи що нічого страшного не діється. Людей які активно підіймають це питання починають переслідувати, підключають суди...

      Наскільки мені відомо від своїх ірпінських знайомих, все навпаки. Це Свистовичі переслідують владу в хвіст і в гриву.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.02 | Сергій

        Re: Це де і кого переслідують?

        Пробачте за повтор але це дійсні факти переслідування людей
        Тих, хто підписав такі заяви вже на роботі попереджають про можливі ускладнення та інше... Хто не порацює - тиск здійснюється через чоловіків на їх роботі, та держслужбу. Хочешь працювати - мовчи.



        Прокурору Херсонської області
        Державному раднику юстиції
        другого класу Банчуку М.В.
        Громадянина України
        Стамплевського Сергія Васильовича
        Цюрупинськ, вул Миру 1, корп. 1 кв 15
        75100
        Ш а н о в н и й Миколо Васильовичу!

        На протязі тривалого часу ми, мешканці Цюрупинського житлоселища звертаємося до різних інстанцій з метою привернути увагу до нестерпних умов життя, що створює для нас місцева влада. Ми просимо захистити наші права на гідні умови життя. На підставі свого світогляду і бачення сучасних процесів в Україні, використовуючи своє Конституційне право (ст.27), спираючись на ратифіковані міжнародні угоди, я переконаний в тому, що право людини на гідність і повагу до неї, невід’ємно пов’язані з умовами життя, які створюють для людини. У зв’язку з цим з 1999 року я, в рамках громадської роботи займаюсь правозахисною діяльністю(додаток1). Мої неодноразові звернення до державних посадових осіб з 1999 по 2003 рік (додаток 2, 3) стосовно нестерпних умов життя, руйнації наших будинків, гноблення людей, відкинутих за межу малозабезпеченості надійшли до вказаних адресатів. Але за ці чотири роки ніяких принципових дій і змін. Навпаки, всупереч ст.9 Закону України „Про звернення громадян” я і моя родина почали зазнавати психологічний тиск і переслідування як раз за ті питання які я разом з багатьма громадянами підіймав в своїх зверненнях. Тиск навіть заподіяно через суди, саме збоку тих структур, які довели наші будинки до стану початкової руйнації. Фотографії, безліч документів, звернень і заяв громадян, відповідей офіційної влади, яскраво свідчать про нелюдські умови життя мешканців наших будинків (апеляційна скарга по справі 22-а-897 від 19.06.03). Ці умови склалися внаслідок порушення норм та правил експлуатації житла з боку власника будинку. Але МКП „ККП” безпідставно вимагає сплату за невиконані роботи та неналежним чином надані послуги. Рішення судів фактично стимулює монопольне право Міського коммунального підприємства “Комбінат Комунальних Послуг” безпокарано знищувати наші будинки, чинити моральний і психологічний тиск на людей і, зловживаючи своїм положенням підвищувати тарифи, знижувати якість наданих послуг та створювати такі умови життя, що ведуть до фізичного знищення людей. Суди ігнорують наші звернення і скарги, не беруть до уваги фото звинувачення і вважають скарги громадян несуттєвими, відверто глумляться над Законом, тут навіть можуть заборонити розмовляти українською мовою. Таке упереджене ставлення і протизаконні рішення руйнують авторитет судової влади, затверджують правовий негілізм, завдають моральну шкоду громадянам і перетворюють суди у злочинний інструмент політичного тиску. Наші права починаються біля власного будинку, з добробуту власної родини, з самої можливості захищати ці права на будь якій мові (додаток 5.). На підставі вище наведеного, згідно ст. 9 Закону України „Про звернення громадян”, ст.3,8,27,28,43,50,56 Конституції України. ст. 12,16,17,19 Закону України „Про захист прав споживачів”, ст.5,6,21 Закону України „Про прокуратуру” прошу Вас : 1. захистити мене і мою родину від протизаконного переслідування, психологічного тиску і моральних катуваннь за мою правозахисну діяльність, внести протест на рішення суду. 2. захистити інтереси держави і конституційні права громадян на гідні умови життя і примусити МКП „ККП” припинити руйнування наших будинків та притягнути до відповідальності винних в цьому тривалому злочині.
        Додаток: всі перелічені нижче документи знаходяться у справі 22-а-897 від 19.06.03 Апеляційного суду Херсонської області.
        1. Довідка Херсонської обласної організації „Просвіта” - 1 арк.
        2. Звернення громадян до президента України. - 1 арк
        3. Листи до голови райдержадміністрації та відповіді - 4 арк
        4. Заяви прокурору району - 3 арк
        5. Зауваження до протоколу судового засідання - 2 арк
        6. Фото-факти підтверджуючі стану початкової руйнації будинків -54 фотографії

        26.06.03 Стамплевський С.В.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.02 | Бурлака

          Re: Зверніться до юристів

          Вони навчать вас писати заяви

          Сергій пише:
          > Пробачте за повтор але це дійсні факти переслідування людей

          Я вірю вам, але у написаній вами заяві не побачив жодного факту. Кого конкретно переслідують, яким чином тощо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".