МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Кіровограді залишилося 18 кілометрів придатної для роботи освітлювал

06/25/2003 | Майдан-ІНФОРМ
У Кіровограді більше немає зовнішнього висвітлення вулиць - його відключили. Страйк розпочатий працівниками підприємства триває вже 13 діб. Домовленості про поновлення роботи підприємства "Міськсвітло" в стадії завершення. Страйковий комітет, вимагає погашення заборгованості по зарплаті за 6-8 місяців ( насправді стверджується, що 4 місяця), загальна сума якої складає 78 тис. грн.
Існує думка, що без затвердженого міського бюджету Кіровограда засобів для ліквідації заборгованості немає.. Однак бюджет відповідно до Бюджетного кодексу затвердила Верховна Рада, а при незатвердженні на місцях йде фінансування в розмірах 1/12 від розмірів фінансування минулого року. Кроки по штучному нефінансуванню окремих галузей у місті справа рук винятково тих хто бажає нагнітати напругуу місті і намагається невміло перекласти на інших провину за такі витівки. Крім того, за фінансування зовнішнього висвітлення повинні відповідати і районні ради Кіровограда, однак повноваження рад на цей рік не були затверджені на сесії Кіровоградської міськради. З'ясувалося, що відсутні і юридичні відносини між осетителями і райрадами, а міськрада щорічно не передбачає своїм бюджетом погашення заборговоності минулих років
За час проведення страйку , що полягає в знеструмленні освітлювальної мережі , зі стовпів зникають ліхтарі і проводи.. Саме тому що в місті ліхтарів дуже мало залишилося , та й проводів теж стає меньше всі місто практично освітлювати вже неможливо. Страйк гарна нагода для місцевих "металістів" "збирати метал" . Багато хто схильний думати, що "металисти" орудують за одно з освітлювачами і не одна заробітна плата зникла з міських стовпів. До речі для їхнього зняття потрібні спецзасоби, якими володіють тільки електрики, та й відключення для цього потрібно робити. Більше 40 працівників "Міськсвітла" фактично насильно утримують місто в темряві, бо місцевому обленерго гроші за електроенергию, як виявилося перераховано.
Картина в Кіровограді неприваблива: 235 кілометрів стовпів уже без дротівв , 191 кілометр стовпів без ліхтарів, а здатних фукціонувати всього 18 кілометрів освітлювальної мережі ..
Страйковий комітет, зі слів керівниківпіприємства, читнить перешкоди в проведенні робіт на підприємстві. Що ще коментувати ?
Підсумки прості: більше семисот вулиць і провулків без освітлення у місті з 260-ти тисячним населенням..
З'явилася слабка надія на припинення страйку, якщо страйковий комітет зможе зібрати збори трудового колективу. Хто відповідатиме за нові крадіжки дротів і ліхтарів ? Питання теж зависло у повітрі, але не між освітлювальних стовпів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua