МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інший погляд на події, що пов"язані з голодуванням

06/26/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Близько 400 студентiв Нацiонального технiчного унiверситету України "Київський полiтехнiчний iнститут" пiкетували в четвер Мiнiстерство освiти, вимагаючи об'єктивного висвiтлення подiй, пов'язаних з дiяльнiстю органiзацiї Дмитра Корчинського "Братство-РОСТ" (Революцiйне об'єднання студентiв).


Перед лiтньою сесiєю з КПI були виключенi 94 студенти, у тому числi представники "Братства", пiсля чого члени цiєї органiзацiї провели кiлька пiкетiв i голодування пiд стiнами Мiносвiти, вимагаючи вiдновлення в унiверситетi i звiльнення керiвництва КПI. На думку студентiв, головним мотивом для їх виключення є полiтичнi мотиви, але представники КПI вiдзначають, нi про якi полiтичнi мотиви мова не йде.


Група "Братство", iдеологом якої є вiдомий ТБ-ведучий Д.Корчинський, з'явилася i дiє в унiверситетi. За повiдомленням представникiв КПI, члени цiєї органiзацiї займаються "екстремiстською" дiяльнiстю.

За словами глави студради студентського мiстечка Андрiя Гаврушкевича, члени "РОСТу" дiйсно розповсюджували листiвки i газети iз закликами до мiжнацiональної ворожнечi, однак були виключенi з унiверситету згiдно iз законом про освiту - через невиконання вимог освiтнього плану i графiка навчального процесу.


"Ми звертаємося до Мiнiстерства освiти з вимогою об'єктивного висвiтлення подiй. Представники "РОСТу" заявляли, що їх виключили через полiтичнi погляди, але навiть спецiально створена комiсiя Мiнiстерства освiти пiдтвердила, що вони були виключенi на законних пiдставах через неуспiшнiсть", - наголосив А.Гаврушкевич.


Заступник держсекретаря Мiносвiти i науки Михайло Степко заявив: "Я готовий на всiх телевiзiйних каналах вiд iменi Мiнiстерства освiти i науки заявити, що студенти були виключенi на законних пiдставах, а не через полiтику", - сказав вiн.


Інтерфакс

P.S. з того що вдалося з"ясувати нам, виглядає що реальні події знаходяться десь посередині між тим, що говорять кожна з сторін:

Так, студентів дійсно виключили (принаймні частину з них) за те що мали проблеми з навчанням, але дуже вірогідно також і те, що їх не виключали, якби вони не займали активну позицію.

Так, правда що "Братство" підтримувало студентів (з самого початку, чи приєднавшись потім), декілька з учасників акції мають відношення до цього об"єднання, в таборі розповсюджувалась література та використовувалась символіка братства - але навряд чи щось заважало іншим політичним силам поцікавитись проблемою, більше того, недостатня та формальна робота опозиції з молоддю, сприяє збільшенню прихильників організацій типу "Братства".

(Ієрархічна, тим більше з лідером типу Корчинського - це вчорашній день)

Тому що якраз Дмитра Корчинського ніяк не можна вважати "революціонером" та нонконформістом - цей популярний телеведучий з 1+1 відчуває себе абсолютно комфортно, співпрацюючи з поточним режимом та виконуючи часто не дуже, м"яко кажучи, чисту роботу в ефірі контрольованого владою (СДПУ(0) ) каналу.

Але за будь яких умов - спроба студентів щось активно робити для того, щоб захистити свої права, що вони вважають що їх порушено, не може не викликати хоча б декількох зацікавлених слів, якщо не декількох слів поваги.

Можливо, що це не остання акція протесту студентів (взагалі) і цих конкретно хлопців та дівчат, які провели голодування.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua