МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Металеві нотки в голосі НУ. (/)

07/03/2003 | Правник
Хочеться сподіватись, що той метал - не порожні консервні бляшанки
--------------------------------------------------------
“Завданням всіх демократичних сил є протидія державному перевороту”, - заява прес-служби Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”
03.07.2003 // 16:26

Джерело: Прес-служба "Нашої України"



Сьогодні, коли ціни на основні продукти за два тижні зросли втричі, а на полях всихає врожай, українцям нав’язують думку про необхідність так званої конституційної реформи.

Влада намагається переконати громадян України, що головна проблема нинішньої кризи полягає у зміні Конституції, а не в нездарності самої влади.

Насправді головна суть пропонованих з Банкової змін полягає у прагненні Президента Кучми подовжити своє перебування на посаді. Гарант не встиг ще “виховати” прийнятного для себе “спадкоємця”, а тому розпочав політичну “какофонію”. Її нехитрому “мотиву” вже підспівують навіть посадовці, чия основна функція дбати про стабільність національної валюти, а не ставити її під сумнів своєю участю у політичних спекуляціях.

“Наша Україна” переконана, що сьогодні завданням всіх демократичних сил є протидія державному перевороту, до якого діячі з Банковою намагаються залучити Верховну Раду України, Конституційний Суд та інші державні органи.

“Наша Україна” заявляє, що не буде підтримувати жодної ініціативи чинної влади, спрямованої на знищення української Конституції та демократії.

“Наша Україна” виступає за прийняття закону про вибори до парламенту на пропорційній основі, за збереження існуючих термінів проведення парламентських і президентських виборів, за розведення у часі виборів до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування.

Блок Віктора Ющенка закликає всі демократичні сили та всіх небайдужих громадян не брати участь в оборудках влади.

Кримінальна влада “сильна, як ніколи”, коли спирається на бандитські закривавлені кастети, податкові шоломи та міліцейські кийки.

Однак коридори влади починає трясти, коли у їхніх інтер’єрах з’являються примари барикад, у повітрі відчувається запах свободи, а народ втрачає страх.

Відповіді

  • 2003.07.03 | Shooter

    Микола Катеринчук: Конституційними мають бути не лише поправк(/)

    Микола Катеринчук: Конституційними мають бути не лише поправки до Основного Закону, але й процедура їх внесення
    03.07.2003 // 16:52

    Джерело: Прес-служба "Нашої України"

    „Наша Україна” наголошує на тому, що згідно Конституції України виключне право офіційного тлумачення Основного Закону має Конституційний Суд. В 1998 році цей орган дав роз’яснення процедури, за якою має відбуватися внесення на розгляд Конституційного Суду законопроекту щодо змін до Конституції. Згідно цього роз’яснення, направлення до Конституційного Суду законопроектів про внесення змін до Конституції Закону має регулюватися окремим законом,” – так народний депутат Микола Катеринчук прокоментував ситуацію з направленням парламентського та президентського законопроектів на законами і Конституцією. „Отже, всі законопроекти про внесення змін до Конституції, якщо вони голосуватимуться без дотримання відповідної процедури, будуть суперечити Основному Закону. Потрібно спочатку повернутися до законопроекту, розробленого в минулому скликанні парламенту народним депутатом Медведчуком. Лише після прийняття цього закону можна буде подавати законопроекти про внесення змін до Конституції, на розгляд Конституційного Суду,” – наголосив народний розгляд Конституційного Суду. Він наголосив, що всі посадові особи повинні виконувати свої обов’язки в межах і у спосіб, визначений депутат.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.03 | 123

      Теж цікавий варіант - про спец. закон (-)

  • 2003.07.03 | Shooter

    Ющенко буде діяти адекватно, якщо Кучма буде проштовхувати свій

    Ющенко буде діяти адекватно, якщо Кучма буде проштовхувати свій проект

    www.ПРАВДА.com.ua, 3.07.2003, 18:50

    Опозиційні фракції українського парламенту вимагають чіткого процедурного рішення, яке б створило рівні права ініціативам президента і народних депутатів, заявив в інтерв'ю журналістам в четвер лідер фракції "Наша Україна" Віктор Ющенко.

    Ющенко зазначив, що опозиційні фракції пропонують надати право голові Верховної Ради України направляти всі зареєстровані законопроекти для висновків у Конституційний суд.

    Лідер "Нашої України підкреслив, що в цьому питанні мова йде про зміну існуючої процедури. "Я вас питаю, що у цій пропозиції є нечесним, недемократичним, некоректним", - сказав він.

    Ющенко також зазначив, що опозиційні фракції не виступають проти того, щоб обидва законопроекти були направлені на розгляд у Конституційний суд. У той же час, на перше місце опозиційні фракції ставлять прийняття такої процедури, яка б передбачала б рівні права і ініціатив президента і депутатів, сказав лідер "НУ".

    Зі слів Ющенка, опозиційні сили будуть адекватно діяти, якщо парламентська більшість спробує змінити процедуру прийняття рішень парламенту.

    Про це він сказав, коментуючи заяву координатора більшості Анатолія Толстоухова про те, що більшість залишає за собою право надалі організувати роботу Верховної Ради таким чином, щоб продовжувалася політична реформа в країні, і приймалися інші законодавчі акти. З його слів, складно коментувати морально-політичний аспект таких заяв.

    На думку лідера "Нашої України", на сьогоднішній день дискусія йде не про суть конституційних змін, а про процедуру, яку більшість не хоче міняти.

    Ющенко вважає, що більшість також не хоче допустити направленя у Конституційний суд альтернативного президентському варіанту законопроекту про внесення змін до Конституції України. Саме тому представники більшості блокують зміни у процедурі, вважає він.

    "Ми розуміємо, кому необхідна політична реформа", - підкреслив Ющенко. "У влади мета одна - і ви це побачите у кінці року - як пролонгувати владу, а не провести справжні політичні зміни", - додав він.

    Зі слів депутата, у випадку якщо демократичним силам не вдасться змінити процедуру направлення законопроектів для висновків у Конституційний суд, залишиться тільки ініціатива президента, яка зможе набрати 226 голосів у парламенті.

    Зі слів Ющенка, зараз у більшості немає шансів досягнути реалізації президентських намірів, тому більшість ігнорує закон, "щоб реалізувати неконституційні цілі, які стоять у задачі".

    "Ми будемо адекватно діяти, ми не випустимо питання парламенту за межі парламенту", - підкреслив лідер "Нашої України".

    Як повідомлялося, вечірнє пленарне засідання у четвер було закрите практично відразу після його початку через блокування роботи парламенту представниками опозиції у зв'язку з конфліктом у питанні про направлення у Конституційний суд законопроектів.

    Інтерфакс-Україна
  • 2003.07.03 | chytach

    Хто це почує? Сотня читачiв Майдану? Може, хоч тепер Ющенко i Ко

    зрозумiють, для чого потрiбнi партiйнi, а також i незалежнi ЗМI.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.03 | Shooter

      Гм...вважаєте, Ви їм на це очі відкрили? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.03 | chytach

        А до чого тут я? Це червоненки вирiшили, що владу можна здобути

        на шару, i не докладаючи жодних зусиль.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.03 | Shooter

          :) червоненки - то лише атрибути маскування

          Доречі, прямою (перманентною) конфронтацією з Кучмою владу здобути важко. Проте легше її передати якому-небудь сексотику чи дважди зеку.

          Хоча, звісно, в моменти "або-або" (як от зараз) без принциповости до влади не прийдеш.

          Бай зе вей, Червоненко нинька троха абрєзаного Шуфрича па галавє настукав - а Ви кажете...;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.07.03 | технолог

            А може те, що замість (+)

            яйєць затиснули у дверях, то нарешті зрозуміли, що кричати треба?
            Суто фізіологічно...
  • 2003.07.03 | Shooter

    Микола Томенко: Сергій Тігіпко допоміг консолідувати опозицію(/)

    Микола Томенко: Сергій Тігіпко допоміг консолідувати опозицію
    03.07.2003 // 18:22

    Джерело: Прес-служба Томенка

    „Сьогоднішній конфлікт у парламенті не в останню чергу зумовлений нещодавно висловленими тезами про продовження терміну перебування Леоніда Кучми на посаді Президента до 2006 чи 2007 року. Ці тези прозвучали від чільного представника пропрезидентських сил – голови Національного банку України Сергія Тігіпка,” – заявив народний депутат України Микола Томенко. Він нагадав, що керівник НБУ нещодавно заявив, що „якщо ми проведемо реальну конституційну реформу, що змістить акценти і дійсно зробить Україну парламентсько-президентською країною, то перенесення виборів глави держави на два роки - це не ціна”.

    Представник „Нашої України” зауважив, що Тігіпко представляє „Трудову Україну” – політичну силу, яка контролює ключовий сегмент українського бізнесу та важливу частину українського медіа-ринку.

    „Опозиція розцінила цей вислів лідера Тігіпка не як його особисту позицію, зумовлену усвідомленням його реальних шансів на виборах 2004 року, а як оприлюднення реальних цілей команди Президента у справі конституційної реформи. Вочевидь, апробується можливий сценарій розвитку політичних подій, коли Президент „відмовлятиметься” від продовження повноважень, а його оточення благатиме його покерувати країною ще 2-3 роки,” – зазначив Томенко. Народний депутат переконаний, що українське суспільство не зможе змиритися з надурочним правлінням нинішнього режиму Леоніда Кучми, навіть під прикриттям конституційної реформи.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.04 | Адвокат ...

      Дивна річ!

      У викладі Томенка ситуація си вимальовує таким чином, що якби не учорашня гіпер- активність Ті-гіп-ка, так опозиція б сьогодня радо б проковтнула Ку-чмову отруту.

      Це,-- що сь нове. Раніш казали, що українці знані тим, що в усих своїх негараздах звинувачуюють будь кого, окрім себе. Тепер черга дійшла,-- до перемог. :)

      Цікаво: що робитиме опозиція, коли прийде до влади? Невже весь час дякуватиме Мудь-ведь-чукові з Ті-гіп-ком за все добре, розмне й корисне, що зробить вона для українського публікуму та Держави? ;)




      P.S. Я вже не кажу про "Майдан", де оті "відкриття" щодо плянів Ку-чма були оприлюднені відразу після появи ще першого Ку-чми-ного тексту. Але були й заяви Мороза, і той же Томенко висловлював си тим же чином, й інші... І лише Ті-гіп-ко,-- відкрив опозиції очи!

      Матір Божа! Коли ж опозиціонери почнуть довіряти одне одному та власним мізкам?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.04 | Shooter

        Хех :)

        Дивіться на світ легше.
        Томенко стібається - а Ви з сурйозним виразом обличчя то сприймаєте.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.04 | Адвокат ...

          Не дуже воно на стьоб схоже.

          Принаймні, зважаючи на результати діяльности опозиції від початку цього депутатського терміну і до сьогодня...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".