Дорогий президент (/)
07/13/2003 | Ольга СНІЦАРЧУК
Дорогий президент
Утримання Леоніда Кучми недешево обходиться бюджету України
Ольга СНІЦАРЧУК, Київ
Розкіш -- поняття доволі відносне. Для когось розкішшю стала гречка за новою ціною. А когось не задовольняє навіть понад десяток апартаментів, розташованих усією країною і "нафаршированих" найдорожчим оснащенням. А тепер відгадайте загадку. Президент якої країни може дозволити собі утримувати (за державні кошти) чималу кількість розкішних резиденцій? Логічна відповідь -- найбагатшої країни у світі. Ну, а правильна відповідь ховається у назві держави -- Україна, зубожілі громадяни якої змушені вдаватися до протестів через нестачу і дорожнечу хліба й макаронів.
Якою є вартість утримання для державного бюджету резиденцій Леоніда Кучми ось уже тривалий час намагається з'ясувати народний депутат Володимир Яворівський ("Наша Україна"). Близько восьми місяців він щедро завалює кабінети можновладців різних структур депутатськими запитами на цю тему. Лише в прем'єра Януковича тричі запитував. Однак, як і варто було очікувати, резиденції пана Кучми -- таємниця за сімома державними печатями. Очевидно, це зумовила президентська благородність: він береже нерви своїх громадян-голодранців, яким абсолютно не варто знати, якими коштами шарудить поза їхніми спинами (і аж ніяк не на їхню користь) влада. Відповіді на свої депутатські запити Яворівський збирає крихтами. Тією інформацією, яку вже отримав, депутат поділився із кореспондентом "Поступу".
Зрозуміло, усі відповіді на питання щодо резиденцій доволі туманні, писані штампами і мають мету, радше, не надання інформації, а навпаки. Скажімо, "заспокійливою" є відповідь першого віце-прем'єра Миколи Азарова. З'ясовується, що офіційних резиденцій президент Кучма не має. Є тільки державні резиденції, які, відповідно, є державною власністю. Тут гріх не згадати дружини президента Людмили Кучми, яка в одному з інтерв'ю страшенно бідкалася: мовляв, усе це -- не їхнє, і що вона тільки мусить ходити за онуком та кричати, аби того не чіпав, цього не розбив (про непосидючість песика, якого разом з онуком показали усій країні на Новий рік, вона чомусь не згадувала). Варто щиро поспівчувати Людмилі Миколаївні, тепер у неї ще й внучка підростає.
Державні резиденції, як повідомив Азаров, "використовують для проведення офіційних державних заходів". А завідує ними Державне управління справами. Нагадаємо, що це чи не найзагадковіша структура часів української незалежності, яку в народі називають просто ДУСя. Азаров зазначив, що в державному бюджеті видатки Державному управлінню справами передбачені за декількома (!) бюджетними програмами, у "межах яких воно самостійно забезпечує діяльність президента України".
Керівник ДУСі Юрій Дагаєв відповів на депутатський запит Яворівського. Окрім усього нам відомого про держвласність і бюджетне фінансування, він усе ж додав список тих же резиденцій. Отже, за офіційною версією ДУСі, їх усього є ... одинадцять. Запам'ятайте ці адреси.
Чотири резиденції в Києві: Маріїнський палац, резиденція на вул. Липській, 4; на вул. Грушевського, 24\2; на вул. Лютеранській, 23. Дві резиденції -- у Київській області: "Межигір'я" та "Залісся". Ну а решта, п'ять, включно з Юсупівським палацо-парковим садибним комплексом, -- у Криму. І в усіх цих "фазендах", зрозуміло, відбуваються "протокольні заходи".
Однак, здається, нам не кажуть усієї правди. А може, Дагаєв випадково забув вписати у цей перелік ще й резиденцію "Синьогора" в Івано-Франківську, яка розкинулась біля села Гута? Хоча, згідно з документами, "Синьогора" потрапила до цупких рученят ДУСі ще 12 грудня 2002 року. А перелік, у якому одинадцять резиденцій, склали 25 січня 2003 року...
Варто зауважити, що ВАТ "Івано-Франківськгаз" дуже швидко, а головне -- безоплатно, передав "Синьогору" ДУСі. Правда, під час голосування з цього приводу на загальних зборах акціонерів ВАТ "Івано-Франківськгаз" проти передачі "Синьогори" все-таки висловилися 37,78% акціонерів. Зрештою, марно протестували і самі мешканці Гути проти нового "сусіда", а надто проти його зазіхань на чималу територію лісу -- 10886 га, на якій можна було вести лісове господарство. "Щодо передачі Гути, то як такі подарунки можна робити?! Це хабар на державному рівні, за який треба судити!", -- вважає Яворівський.
Забути тепер вписати у реєстр резиденцій "Синьогору", або, як її називають, Гуту (за місцем розташування) -- дуже негарно. Здається, саме вона стала улюбленою резиденцією Леоніда Даниловича. Тут він зустрічав кілька разів поспіль свято Нового року. І саме тут минулоріч сердешна Людмила Миколаївну зламала руку. І саме сюди, щоби потішити президентську родину, возили мармур із Бразилії, а мох -- із Голландії... Бо хіба змогла б вразлива натура Леоніда Даниловича гарно працювати чи відпочивати, коли довкола понатицювали б моху з вітчизняного болота?!
"Там, у горах, зробили летовище з освітленням, проклали магістральну дорогу, туди вкладені колосальні кошти, а під час будівництва загинули люди", -- додає інформації про Гуту Яворівський.
Отже, "Синьогора", як мінімум, є дванадцятою резиденцією. "Скільки насправді сьогодні має резиденцій Кучма, навіть я, який займається цією темою, точно назвати не можу, -- каже Володимир Яворівський. -- Зараз я з'ясував, що є ще одна резиденція у Львові -- на вул. Глінки, 2. Думаю, виявиться ще чимало. Уявіть, якщо приховують навіть такий об'єкт, як резиденція в Гуті, про який стільки писали і навіть публікували фотографії (там офіційно відбувалася зустріч з Кваснєвським), то що казати про дрібніші об'єкти. Скажімо, крім названих п'яти резиденцій у Криму, там є ще кілька, які приховані і перебувають на якомусь іншому балансі, через що ДУСя дає такий скупий список. Але, до речі, навіть дачею Брежнєва у Криму, коли його там не було, могли користуватися інші високі чини. Тут же ніхто, крім Кучми, не має права перебувати, хоча це й утримується за наш кошт".
Про гроші -- окреме слово. Юрій Дагаєв у відповіді на депутатський запит зазначає, що утримання одинадцяти резиденцій 2002 року обійшлося Україні понад 7 мільйонів гривень. Сума, звісно, чимала. Однак при тім явно замала для такого глобального господарства. Крім того, нагадаємо, це сума без замовчуваної "Синьогори". "Хто повірить, що для утримання одинадцяти резиденцій витрачається лише 7 мільйонів гривень?!, -- обурюється Яворівський. -- Візьмімо хоча б резиденцію "Залісся", де розвинуто рибальство, мисливство. Невже її утримують на такі малі гроші, які вказує ДУСя? У резиденціях працює великий штат людей, які щоденно виходять на роботу, замітають, прибирають, доглядають за квітами тощо. Ми ж цього всього не знаємо, хоча навіть у комуністичні часи в цьому плані була більше відкрита ситуація. Але ж і резиденції тодішні були значно скромніші. Для чого Кучмі стільки резиденцій? За моїми підрахунками, якби Кучма на кожну з них поїхав, скажімо, на тиждень, то йому і року не вистачило б на ці відвідини".
2003 року видатки на резиденції будуть дещо більшими. Бо до семи мільйонів (хоча цю суму, мабуть, треба збільшити в кілька разів, щоби наблизити її до реальної) варто додати ще майже 100 мільйонів гривень, на які зараз проводять капремонт нової резиденції Кучми -- пам'ятки архітектури, що відома як Будинок з химерами (Банкова, 10). Сюди, нагадаємо, Кучма переїде, оскільки ремонтуватимуть Маріїнський палац. Правда, незрозуміло, за яким принципом вибирали під нову резиденцію саме цю чи ненайгарнішу в Києві будівлю: чи то через її близькість до Адміністрації президента, чи то ... через назву.
Якщо ви гадали, що Кучма вже нарешті схаменувся і наразі його президентському тілу вистачить уже наявних резиденцій, то дарма. Кажуть, нині будують ще одну. І дуже показово, що з'явиться вона поза межами України, під Москвою. "Зараз справді йдуть уперті чутки про те, що під Москвою для Кучми завершують будівництво дачі, -- каже Яворівський. -- Однак навіть якщо Кучмі доведеться переховуватися там, навряд чи Росія його довго ховатиме. Зараз у його руках є національне багатство. Як тільки його не стане, то і Росії не буде потрібен Кучма. Узагалі, в країні, де люди живуть просто жалюгідно, її президент живе в таких розкошах, яких навіть не має президент багатої держави США. Це абсолютно аморально. Я вже не кажу про його робочий кабінет. Нагадаю: Кучма сам займає четвертий поверх Адміністрації президента, обладнаний за чорнобильські гроші, і там, кажуть, є і сауна, й опочивальня, і кімната для причісування".
Згадані розкоші четвертого поверху АП -- також окрема тема. І вона знову підтверджує, що нашого президента скромним у побуті може назвати лишень його дружина. Надто вже багато фактів, які доводять протилежне, виливалися за останні роки. Скажімо, у записах майора Мельниченка можна почитати про неймовірні дари (аж ніяк не волхвів, а найближчого оточення), якими задобрювали Л.Кучму. Згадаймо хоча б скандал із подарованою йому на день народження розкішною яхтою (детально про це розповідав тижневик "Дзеркало тижня"). Уявіть собі, наскільки розкішною, що, як стверджують фахівці, оренда плавзасобу такого класу на одну добу коштує кілька тисяч доларів. Щоправда, сам Кучма спростував цю інформацію. Так само, як колись заперечував справжність плівок Мельниченка.
Зазирнімо на четвертий поверх АП. Дані про його оснащення нещодавно оприлюднила газета "Вечірні вісті". Отже, лише письмовий стіл із червоного дерева з різьбою і золотими рельєфами коштує стільки, як столична трикімнатна квартира. Його ціна, вказана у митній декларації, понад 34 тисячі доларів. Узагалі, як з'ясувалося, улюблений меблевий стиль "гаранта" називається "чіпендейл" (за прізвищем меблевого майстра). Його характерні ознаки -- специфічна примхливість, яку, радше, можна назвати несмаком. Щоправда, цей "несмак" надто вже дорогий. Скажімо, куплений для Леоніда Даниловича стіл для телефону -- 10,5 тисячі доларів, стіл для відвідувачів, як і тумба під телевізор -- майже 16 тисяч доларів. А ще є меблі інших стилів, щоправда, за ціною не менш скаженою. Якесь кріселко, на якому можна відпочити і покрутитися, обійшлося майже 19 тисяч доларів. А кріселець таких купили аж два, -- хто знає, які гості завітають... Знайшли відповідний годинник для кабінету майже за 16 тисяч доларів.
Узагалі, перелік усіх цих принад для президента (переважно з червоного дерева, з рельєфами та позолотами, те ще з якимись декоративними прибамбасами), як указує газета "ВВ", займає 20 сторінок тексту. А облаштування тільки цих апартаментів в АП (що відбувалося знаменного, "касетноскандального", 2001 року) коштувало ... два мільйони 600 тисяч 132 долари 99 центів. Для порівняння: кабінет російського президента Владіміра Путіна умеблювали за 20 тисяч доларів. До речі, меблі для Путіна виготовляла Воронезька меблева фабрика з темного дуба, прикрасивши двоглавим орлом. А меблі для Леоніда Даниловича -- італійські виробники (очевидно, вітчизняний виробник ще не доріс до того, аби оздобити кабінет свого президента). Однак, враховуючи божевільну ціну цих меблів, припускають, що тут не обійшлося без традиційних темних оборудок із "відмиванням" грошей.
Ось такий дорогий у нас президент. Дорогий аж надто непропорційно до того, скільки зробив для своєї держави.
http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=11787
Утримання Леоніда Кучми недешево обходиться бюджету України
Ольга СНІЦАРЧУК, Київ
Розкіш -- поняття доволі відносне. Для когось розкішшю стала гречка за новою ціною. А когось не задовольняє навіть понад десяток апартаментів, розташованих усією країною і "нафаршированих" найдорожчим оснащенням. А тепер відгадайте загадку. Президент якої країни може дозволити собі утримувати (за державні кошти) чималу кількість розкішних резиденцій? Логічна відповідь -- найбагатшої країни у світі. Ну, а правильна відповідь ховається у назві держави -- Україна, зубожілі громадяни якої змушені вдаватися до протестів через нестачу і дорожнечу хліба й макаронів.
Якою є вартість утримання для державного бюджету резиденцій Леоніда Кучми ось уже тривалий час намагається з'ясувати народний депутат Володимир Яворівський ("Наша Україна"). Близько восьми місяців він щедро завалює кабінети можновладців різних структур депутатськими запитами на цю тему. Лише в прем'єра Януковича тричі запитував. Однак, як і варто було очікувати, резиденції пана Кучми -- таємниця за сімома державними печатями. Очевидно, це зумовила президентська благородність: він береже нерви своїх громадян-голодранців, яким абсолютно не варто знати, якими коштами шарудить поза їхніми спинами (і аж ніяк не на їхню користь) влада. Відповіді на свої депутатські запити Яворівський збирає крихтами. Тією інформацією, яку вже отримав, депутат поділився із кореспондентом "Поступу".
Зрозуміло, усі відповіді на питання щодо резиденцій доволі туманні, писані штампами і мають мету, радше, не надання інформації, а навпаки. Скажімо, "заспокійливою" є відповідь першого віце-прем'єра Миколи Азарова. З'ясовується, що офіційних резиденцій президент Кучма не має. Є тільки державні резиденції, які, відповідно, є державною власністю. Тут гріх не згадати дружини президента Людмили Кучми, яка в одному з інтерв'ю страшенно бідкалася: мовляв, усе це -- не їхнє, і що вона тільки мусить ходити за онуком та кричати, аби того не чіпав, цього не розбив (про непосидючість песика, якого разом з онуком показали усій країні на Новий рік, вона чомусь не згадувала). Варто щиро поспівчувати Людмилі Миколаївні, тепер у неї ще й внучка підростає.
Державні резиденції, як повідомив Азаров, "використовують для проведення офіційних державних заходів". А завідує ними Державне управління справами. Нагадаємо, що це чи не найзагадковіша структура часів української незалежності, яку в народі називають просто ДУСя. Азаров зазначив, що в державному бюджеті видатки Державному управлінню справами передбачені за декількома (!) бюджетними програмами, у "межах яких воно самостійно забезпечує діяльність президента України".
Керівник ДУСі Юрій Дагаєв відповів на депутатський запит Яворівського. Окрім усього нам відомого про держвласність і бюджетне фінансування, він усе ж додав список тих же резиденцій. Отже, за офіційною версією ДУСі, їх усього є ... одинадцять. Запам'ятайте ці адреси.
Чотири резиденції в Києві: Маріїнський палац, резиденція на вул. Липській, 4; на вул. Грушевського, 24\2; на вул. Лютеранській, 23. Дві резиденції -- у Київській області: "Межигір'я" та "Залісся". Ну а решта, п'ять, включно з Юсупівським палацо-парковим садибним комплексом, -- у Криму. І в усіх цих "фазендах", зрозуміло, відбуваються "протокольні заходи".
Однак, здається, нам не кажуть усієї правди. А може, Дагаєв випадково забув вписати у цей перелік ще й резиденцію "Синьогора" в Івано-Франківську, яка розкинулась біля села Гута? Хоча, згідно з документами, "Синьогора" потрапила до цупких рученят ДУСі ще 12 грудня 2002 року. А перелік, у якому одинадцять резиденцій, склали 25 січня 2003 року...
Варто зауважити, що ВАТ "Івано-Франківськгаз" дуже швидко, а головне -- безоплатно, передав "Синьогору" ДУСі. Правда, під час голосування з цього приводу на загальних зборах акціонерів ВАТ "Івано-Франківськгаз" проти передачі "Синьогори" все-таки висловилися 37,78% акціонерів. Зрештою, марно протестували і самі мешканці Гути проти нового "сусіда", а надто проти його зазіхань на чималу територію лісу -- 10886 га, на якій можна було вести лісове господарство. "Щодо передачі Гути, то як такі подарунки можна робити?! Це хабар на державному рівні, за який треба судити!", -- вважає Яворівський.
Забути тепер вписати у реєстр резиденцій "Синьогору", або, як її називають, Гуту (за місцем розташування) -- дуже негарно. Здається, саме вона стала улюбленою резиденцією Леоніда Даниловича. Тут він зустрічав кілька разів поспіль свято Нового року. І саме тут минулоріч сердешна Людмила Миколаївну зламала руку. І саме сюди, щоби потішити президентську родину, возили мармур із Бразилії, а мох -- із Голландії... Бо хіба змогла б вразлива натура Леоніда Даниловича гарно працювати чи відпочивати, коли довкола понатицювали б моху з вітчизняного болота?!
"Там, у горах, зробили летовище з освітленням, проклали магістральну дорогу, туди вкладені колосальні кошти, а під час будівництва загинули люди", -- додає інформації про Гуту Яворівський.
Отже, "Синьогора", як мінімум, є дванадцятою резиденцією. "Скільки насправді сьогодні має резиденцій Кучма, навіть я, який займається цією темою, точно назвати не можу, -- каже Володимир Яворівський. -- Зараз я з'ясував, що є ще одна резиденція у Львові -- на вул. Глінки, 2. Думаю, виявиться ще чимало. Уявіть, якщо приховують навіть такий об'єкт, як резиденція в Гуті, про який стільки писали і навіть публікували фотографії (там офіційно відбувалася зустріч з Кваснєвським), то що казати про дрібніші об'єкти. Скажімо, крім названих п'яти резиденцій у Криму, там є ще кілька, які приховані і перебувають на якомусь іншому балансі, через що ДУСя дає такий скупий список. Але, до речі, навіть дачею Брежнєва у Криму, коли його там не було, могли користуватися інші високі чини. Тут же ніхто, крім Кучми, не має права перебувати, хоча це й утримується за наш кошт".
Про гроші -- окреме слово. Юрій Дагаєв у відповіді на депутатський запит зазначає, що утримання одинадцяти резиденцій 2002 року обійшлося Україні понад 7 мільйонів гривень. Сума, звісно, чимала. Однак при тім явно замала для такого глобального господарства. Крім того, нагадаємо, це сума без замовчуваної "Синьогори". "Хто повірить, що для утримання одинадцяти резиденцій витрачається лише 7 мільйонів гривень?!, -- обурюється Яворівський. -- Візьмімо хоча б резиденцію "Залісся", де розвинуто рибальство, мисливство. Невже її утримують на такі малі гроші, які вказує ДУСя? У резиденціях працює великий штат людей, які щоденно виходять на роботу, замітають, прибирають, доглядають за квітами тощо. Ми ж цього всього не знаємо, хоча навіть у комуністичні часи в цьому плані була більше відкрита ситуація. Але ж і резиденції тодішні були значно скромніші. Для чого Кучмі стільки резиденцій? За моїми підрахунками, якби Кучма на кожну з них поїхав, скажімо, на тиждень, то йому і року не вистачило б на ці відвідини".
2003 року видатки на резиденції будуть дещо більшими. Бо до семи мільйонів (хоча цю суму, мабуть, треба збільшити в кілька разів, щоби наблизити її до реальної) варто додати ще майже 100 мільйонів гривень, на які зараз проводять капремонт нової резиденції Кучми -- пам'ятки архітектури, що відома як Будинок з химерами (Банкова, 10). Сюди, нагадаємо, Кучма переїде, оскільки ремонтуватимуть Маріїнський палац. Правда, незрозуміло, за яким принципом вибирали під нову резиденцію саме цю чи ненайгарнішу в Києві будівлю: чи то через її близькість до Адміністрації президента, чи то ... через назву.
Якщо ви гадали, що Кучма вже нарешті схаменувся і наразі його президентському тілу вистачить уже наявних резиденцій, то дарма. Кажуть, нині будують ще одну. І дуже показово, що з'явиться вона поза межами України, під Москвою. "Зараз справді йдуть уперті чутки про те, що під Москвою для Кучми завершують будівництво дачі, -- каже Яворівський. -- Однак навіть якщо Кучмі доведеться переховуватися там, навряд чи Росія його довго ховатиме. Зараз у його руках є національне багатство. Як тільки його не стане, то і Росії не буде потрібен Кучма. Узагалі, в країні, де люди живуть просто жалюгідно, її президент живе в таких розкошах, яких навіть не має президент багатої держави США. Це абсолютно аморально. Я вже не кажу про його робочий кабінет. Нагадаю: Кучма сам займає четвертий поверх Адміністрації президента, обладнаний за чорнобильські гроші, і там, кажуть, є і сауна, й опочивальня, і кімната для причісування".
Згадані розкоші четвертого поверху АП -- також окрема тема. І вона знову підтверджує, що нашого президента скромним у побуті може назвати лишень його дружина. Надто вже багато фактів, які доводять протилежне, виливалися за останні роки. Скажімо, у записах майора Мельниченка можна почитати про неймовірні дари (аж ніяк не волхвів, а найближчого оточення), якими задобрювали Л.Кучму. Згадаймо хоча б скандал із подарованою йому на день народження розкішною яхтою (детально про це розповідав тижневик "Дзеркало тижня"). Уявіть собі, наскільки розкішною, що, як стверджують фахівці, оренда плавзасобу такого класу на одну добу коштує кілька тисяч доларів. Щоправда, сам Кучма спростував цю інформацію. Так само, як колись заперечував справжність плівок Мельниченка.
Зазирнімо на четвертий поверх АП. Дані про його оснащення нещодавно оприлюднила газета "Вечірні вісті". Отже, лише письмовий стіл із червоного дерева з різьбою і золотими рельєфами коштує стільки, як столична трикімнатна квартира. Його ціна, вказана у митній декларації, понад 34 тисячі доларів. Узагалі, як з'ясувалося, улюблений меблевий стиль "гаранта" називається "чіпендейл" (за прізвищем меблевого майстра). Його характерні ознаки -- специфічна примхливість, яку, радше, можна назвати несмаком. Щоправда, цей "несмак" надто вже дорогий. Скажімо, куплений для Леоніда Даниловича стіл для телефону -- 10,5 тисячі доларів, стіл для відвідувачів, як і тумба під телевізор -- майже 16 тисяч доларів. А ще є меблі інших стилів, щоправда, за ціною не менш скаженою. Якесь кріселко, на якому можна відпочити і покрутитися, обійшлося майже 19 тисяч доларів. А кріселець таких купили аж два, -- хто знає, які гості завітають... Знайшли відповідний годинник для кабінету майже за 16 тисяч доларів.
Узагалі, перелік усіх цих принад для президента (переважно з червоного дерева, з рельєфами та позолотами, те ще з якимись декоративними прибамбасами), як указує газета "ВВ", займає 20 сторінок тексту. А облаштування тільки цих апартаментів в АП (що відбувалося знаменного, "касетноскандального", 2001 року) коштувало ... два мільйони 600 тисяч 132 долари 99 центів. Для порівняння: кабінет російського президента Владіміра Путіна умеблювали за 20 тисяч доларів. До речі, меблі для Путіна виготовляла Воронезька меблева фабрика з темного дуба, прикрасивши двоглавим орлом. А меблі для Леоніда Даниловича -- італійські виробники (очевидно, вітчизняний виробник ще не доріс до того, аби оздобити кабінет свого президента). Однак, враховуючи божевільну ціну цих меблів, припускають, що тут не обійшлося без традиційних темних оборудок із "відмиванням" грошей.
Ось такий дорогий у нас президент. Дорогий аж надто непропорційно до того, скільки зробив для своєї держави.
http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=11787
Відповіді
2003.07.13 | пан Roller
А сколько стоит сам Яворивский?
Ольга СНІЦАРЧУК пише:> Дорогий президент
> Утримання Леоніда Кучми недешево обходиться бюджету України
> Ольга СНІЦАРЧУК, Київ
>
> Розкіш -- поняття доволі відносне. Для когось розкішшю стала гречка за новою ціною. А когось не задовольняє навіть понад десяток апартаментів, розташованих усією країною і "нафаршированих" найдорожчим оснащенням. А тепер відгадайте загадку. Президент якої країни може дозволити собі утримувати (за державні кошти) чималу кількість розкішних резиденцій? Логічна відповідь -- найбагатшої країни у світі. Ну, а правильна відповідь ховається у назві держави -- Україна, зубожілі громадяни якої змушені вдаватися до протестів через нестачу і дорожнечу хліба й макаронів.
>
> Якою є вартість утримання для державного бюджету резиденцій Леоніда Кучми ось уже тривалий час намагається з'ясувати народний депутат Володимир Яворівський ("Наша Україна"). Близько восьми місяців він щедро завалює кабінети можновладців різних структур депутатськими запитами на цю тему.
2003.07.13 | пан Roller
ОЛДИ -пишут. Яворивский не чухается. Пора его гнать.
30-06-2003 07:06, пан RollerБренд - СЕРЕДОВИЩЕ культурное.
Мик. Ну раз мы заговорили о Харькове, тогда еще вопрос . Насчет Союза писателей. У вас уже вышло с переизданиями больше 50 книг. Это очень большая цифра по советским меркам. И по всем нормативам Союза писателей вы уже можете в него войти. Однако, насколько мне известно, вы не являетесь его членами. Почему?
Олди. (Олег и Дмитрий) Почему? Мы не знаем. Мы подавали документы. Официально нам не сообщили причину отказа. Нас вообще приглашали стать членами союза писателей России и даже не одного, а сразу двух (там их, как и в Украине несколько). Звали в Союх писателей Молдовы, Приднестровья, в Союз русскоязычных писателей Израиля, в общем много куда. Вариатантов было много. Но мы решили, что раз уж мы живем в Украине, то нам надо именно здесь войти в Союз писателей. Мы пришли в Харьковское отделение Союза писателей Украины, благо, живем совсем недалеко от него, узнали какие нужны документы, все сделали. Принесли энное количество книжек, все бумаги, через некоторое время нам позвонили и пригласили на заседание, где рассматривались все подобные заявления. И мы совершенно нормально поговорили там о наших книгах, литературе- в итоге из 12 голосов 11 было за.
После этого все бумаги и книги уехали в Киев. После чего наступила тишина. И длилась она около трех лет. Более того даже уже не мы, а секретарь Харьковского Союза писателей стал делать запросы в Киев. Мол что там слышно? Ему там не отвечали. И вот совсем недавно, месяца три или четыре назад, он получил ответ, что не прошли мы в союз писателей Украины. Комментировать это мы не будем, не прошли, значит не достойны.
----------
Дальше вы сможете прочитать в журнале сами. Но я обращаю внимание, ПИСАТЕЛЯМ НРАВИТСЯ СЕРЕДОВИЩЕ.
Видимо мальчика возмутило то, что писателей фантастов, Украины обижают. Он не читал еще ОЛДИ. Но у него много томов других зарубежных авторов. И я думаю дело дойдет и до ОЛДИ.
Теперь, я надеясь, вы доведете до общественного мнения мирового сообщества мысль о том, что на Украине хорошее середовище для писателей. Или покажете нам, что и как вы собираетесь с этим делать.
Какой менеджмент и какой маркетинг здесь подходит.
Я бы просто выгнал Яворивского. Кстати кто назначал его, или избирал?
Уж не сами писатели ли?
-----
Все здесь.
переглядів: 39 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1056945971
2003.07.14 | Ja
Re:prezydent- zhlob, jakoho zhloby i posadyly v prez. khliv(-)
2003.07.14 | Анатолій
Президент не дорогий, а дуууже дорогий для України! (-)