МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВІТАЮ ВСИХ, для кого це важливо

07/16/2003 | технолог
16 липня 1990 року

Д Е К Л А Р А Ц І Я
Про державний суверенітет України
Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави,маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України,
П Р О Г О Л О Ш У Є
державний суверенітет України як верховенство, самостійність,повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
I. САМОВИЗНАЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
Українська РСР як суверенна національна держава розвивається в існуючих кордонах на основі здійснення українською нацією свого невід'ємного права на самовизначення.
Українська РСР здійснює захист і охорону національної державності українського народу.
Будь-які насильницькі дії проти національної державності України з боку політичних партій, громадських організацій, інших угрупувань чи окремих осіб переслідуються за законом.
II. НАРОДОВЛАДДЯ
Громадяни Республіки всіх національностей становлять народ України.
Народ України є єдиним джерелом державної влади в Республіці.
Повновладдя народу України реалізується на основі Конституції Республіки як безпосередньо, так і через народних депутатів, обраних до Верховної і місцевих Рад Української РСР.
Від імені всього народу може виступати виключно Верховна Рада Української РСР. Жодна політична партія, громадська організація, інше угрупування чи окрема особа не можуть виступати від імені всього народу України.
III. ДЕРЖАВНА ВЛАДА
Українська РСР є самостійною у вирішенні будь-яких питань свого державного життя.
Українська РСР забезпечує верховенство Конституції та законів Республіки на своїй території.
Державна влада в Республіці здійснюється за принципом її розподілу на законодавчу, виконавчу та судову.
Найвищий нагляд за точним і однаковим виконанням законів здійснюється Генеральним прокурором Української РСР, який призначається Верховною Радою Української РСР, відповідальний перед нею і тільки їй підзвітний.
IV. ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Українська РСР має своє громадянство і гарантує кожному громадянину право на збереження громадянства СРСР.
Підстави набуття і втрати громадянства Української РСР визначаються Законом Української РСР про громадянство.
Всім громадянам Української РСР гарантуються права і свободи, які передбачені Конституцією Української РСР і нормами міжнародного права, визнаними Українською РСР.
Українська РСР забезпечує рівність перед законом усіх громадян Республіки незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, освіти, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.
Українська РСР регулює імміграційні процеси.
Українська РСР виявляє турботу і вживає заходів щодо охорони і захисту інтересів громадян Української РСР, які перебувають за межами Республіки.
V. ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВЕРХОВЕНСТВО
Українська РСР здійснює верховенство на всій своїй території.
Територія Української РСР в існуючих кордонах є недоторканою і не може бути змінена та використана без її згоди.
Українська РСР самостійно визначає адміністративно-територіальний устрій Республіки та порядок утворення національно-адміністративних одиниць.
VI. ЕКОНОМІЧНА САМОСТІЙНІСТЬ
Українська РСР самостійно визначає свій економічний статус і закріплює його в законах.
Народ України має виключне право на володіння, користування і розпорядження національним багатством України.
Земля, її надра, повітряний простір, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території Української РСР, природні ресурси її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, весь економічний і науково-технічний потенціал, що створений на території України, є власністю її народу, матеріальною основою суверенітету Республіки і використовуються з метою забезпечення матеріальних і духовних потреб її громадян.
Українська РСР має право на свою частку в загальносоюзному багатстві, зокрема в загальносоюзних алмазному та валютному фондах і золотому запасі, яка створена завдяки зусиллям народу Республіки.
Вирішення питань загальносоюзної власності (спільної власності всіх республік) здійснюється на договірній основі між республіками - суб'єктами цієї власності.
Підприємства, установи, організації та об'єкти інших держав і їхніх громадян, міжнародних організацій можуть розміщуватись на території Української РСР та використовувати природні ресурси України згідно з законами Української РСР.
Українська РСР самостійно створює банкову (включаючи зовнішньоекономічний банк), цінову, фінансову, митну, податкову системи, формує державний бюджет, а при необхідності впроваджує свою грошову одиницю.
Вищою кредитною установою Української РСР є національний Банк України, підзвітний Верховній Раді Української РСР.
Підприємства, установи, організації та виробничі одиниці, розташовані на території Української РСР, вносять плату за використання землі, інших природних і трудових ресурсів, відрахування від валютних надходжень, а також сплачують податки до місцевих бюджетів.
Українська РСР забезпечує захист всіх форм власності.
VII. ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА
Українська РСР самостійно встановлює порядок організації охорони природи на території Республіки та порядок використання природних ресурсів.
Українська РСР має свою національну комісію радіаційного захисту населення.
Українська РСР має право заборонити будівництво та припинити функціонування будь-яких підприємств, установ, організацій та інших об'єктів, які спричиняють загрозу екологічній безпеці.
Українська РСР дбає про екологічну безпеку громадян, про генофонд народу, його молодого покоління.
Українська РСР має право на відшкодування збитків, заподіяних екології України діями союзних органів.
VIII. КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
Українська РСР є самостійною у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації, гарантує всім національностям, що проживають на території Республіки, право їх вільного національно-культурного розвитку.
Українська РСР забезпечує національно-культурне відродження українського народу, його історичної свідомості і традицій, національно-етнографічних особливостей, функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя.
Українська РСР виявляє піклування про задоволення національно-культурних, духовних і мовних потреб українців, що проживають за межами Республіки.
Національні, культурні та історичні цінності на території Української РСР є виключно власністю народу Республіки.
Українська РСР має право на повернення у власність народу України національних, культурних та історичних цінностей, що знаходяться за межами Української РСР.
IX. ЗОВНІШНЯ І ВНУТРІШНЯ БЕЗПЕКА
Українська РСР має право на власні Збройні Сили.
Українська РСР має власні внутрішні війська та органи державної безпеки, підпорядковані Верховній Раді Української РСР.
Українська РСР визначає порядок проходження військової служби громадянами Республіки.
Громадяни Української РСР проходять дійсну військову службу, як правило, на території Республіки і не можуть використовуватись у військових цілях за її межами без згоди Верховної Ради Української РСР.
Українська РСР урочисто проголошує про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.
X. МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ
Українська РСР як суб'єкт міжнародного права здійснює безпосередні зносини з іншими державами, укладає з ними договори, обмінюється дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами, бере участь у діяльності міжнародних організацій в обсязі, необхідному для ефективного забезпечення національних інтересів Республіки у політичній, економічній, екологічній, інформаційній, науковій, технічній, культурній і спортивній сферах.
Українська РСР виступає рівноправним учасником міжнародного спілкування, активно сприяє зміцненню загального миру і міжнародної безпеки, безпосередньо бере участь у загальноєвропейському процесі та європейських структурах.
Українська РСР визнає перевагу загальнолюдських цінностей над класовими, пріоритет загальновизнаних норм міжнародного права перед нормами внутрішньодержавного права.

Відносини Української РСР з іншими радянськими республіками будуються на основі договорів, укладених на принципах рівноправності, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи.
Декларація є основою для нової Конституції, законів України і визначає позиції Республіки при укладанні міжнародних угод.
Принципи Декларації про суверенітет України використовуються для укладання союзного договору.

Прийнята Верховною Радою Української РСР
м. Київ, 16 липня 1990 року
N 55-XII

Відповіді

  • 2003.07.16 | Тестер

    Re: Суттєве доповнення!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Як тольки красива ідея знаходить плоть, ее відразу хочуть трах...ти!

    16.07.2003, 11:49
    До такого не оригінального висновку мене привів аналіз результатів втілення красивих ідей у нас у країні за останні роки. От наприклад. Сьогодні по ідеї – Державне свято. 16 липня 1990 року була прийнята Декларація про державний суверенітет України.

    Яка красива ідея була!

    Нагадаю Вам її зміст мовою оригіналу: «Д Е К Л А Р А Ц І Я Про державний суверенітет України. Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і воль людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України,
    П Р О Г О Л О Ш У Є державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
    Громадяни Республіки всіх національностей становлять народ України. Народ України є єдиним джерелом державної влади в Республіці. (Від автора: ХА-ХА-ХА). Повновладдя народу України реалізується на основі Конституції Республіки як безпосередньо, так і через народних депутатів, обраних до Верховної і місцевих Рад Української РСР. Від імені всього народу може виступати виключно Верховна Рада Української РСР. Жодна політична партія, громадська організація, інше угрупування чи окрема особа не можуть виступати від імені всього народу України. (Від автора: ХЕ-ХЕ-ХІ)».

    А чим же це все закінчилося? Ужили нашу бідну Декларацію всі кому не лінь. І залишилися від ідеї одні спогаду. Деякі совісні тепер соромливо ховають ока і скаржаться на провали в пам'яті. Запитаєте, хто ж цей ґвалтівник? Ви цих ґвалтівників прекрасно знаєте. Думаю, немає необхідності Вам нагадувати їхні прізвища і клички. Вони і сьогодні миготять на телеекранах, займають ті ж владні кабінети, відпочивають на тих же курортах і псують повітря в тих же місцях.

    Пройшло якийсь час. Виникало багато нових красивих ідей. Наприклад, впровадити в життя гасло Жовтневої соціалістичної революції 1917 року: «Фабрики, заводи – рабочим! Землю – селянам!» Кожний повинний стати власником народного добра! Усі на приватизацію! Трудящим – акції з диведентами! Селянам – земельні паї і пайки!

    Красива ідея!

    Чим усі закінчилося? Фабрики і заводи скуплені місцевими бандитами, земля скуповується воскреслими поміщиками. А Народ знову залишився з нулем. Чому? Так тому що красиву ідею знову трах...ли.

    Виникла нова ідея. Написати і прийняти нову Конституцію. Для народу.

    Красива ідея!

    Читали? Приведу декілька статей:

    «Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. (Від автора: ХО-ХО-ХО).

    Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Законі та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і воль людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. (Від автора: ХИ-ХИ-ХИ)

    Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. (Від автора: ХУ-ХУ-ХУ)

    Стаття 34. Кожному гарантується право на волю думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. (Від автора: ХЕ-ХЕ-ХІ)»

    А чим усі закінчилося?

    Нарешті усі владні структури, забравши піт з обличчя після політ-сексуальних ігор із красивими ідеями, зригнувши і поколупавштсь в зубах, стали придивлятися до нових ідей.

    І от вона з'явилася. Красива, перспективна і приваблива!

    Треба змінювати систему влади! Політична реформа. Наблизимо владу до народу! Демократію в маси! Ссвобода слова! Господи! Голова йде навкруги! Яка красива ідея!!!

    Але, не отут те було. Спрацював інстинкт сексуального маніяка. Уроджений. І усі накинулися на красиву ідею. У яких тільки позах її не ужили? У яких тільки високопоставлених апартаментах її не смакували? Ідея пручалася. Дійшла навіть справа до Конституційного СУДУ.

    А чим усі закінчиться? Правильно подумали. Ні в казці сказати, ні матом сформулювати....

    Висновок. Ідея повинна бути страшненька і неприваблива, тихенька і податлива. Тоді в неї їсти шанс втілитися в життя. У цьому житті! І в цьому суспільстві!

    Повні матеріали про долю красивих ідей читайте на Сайте Центра політичного прогнозування ім. Г. Гонгадзе www.ua-pravda.com

    Олександр Божко, для Провокації
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.16 | ri

      Wrong Conclusion

      That is COMPLETELY wrong conclusion:
      'Висновок. Ідея повинна бути страшненька і неприваблива, тихенька і податлива. Тоді в неї їсти шанс втілитися в життя. У цьому житті! І в цьому суспільстві!'

      The problem is in people. Not everyone is prepared to live for a good idea and to do everyday little business for it in a personal life. Too many are about money and do not take seriously a good idea. US is the only counry internaly democratic by nature, by her people. That is not because of elite, that is because of relatively high educational/cultural/onesty tradition of immigrants, or of a simple ordinary people.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.16 | ri

        Peple's Moral & Business

        Bewley (1999) summarizes that morale meant:
        'emotional attitudes toward work, co-workers, and the organization. Good morale meant a sense of COMMON purpose consistent with COMPANY GOALS and meant cooperativeness, happiness or tolerance of unpleasantness, and zest for the job.'

        How many Ukrainian workers share the goals of their 'nachalnik's?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.16 | технолог

          Re: Peple's Moral - І що, жодна б... не скаже українською?

          Не скаже, що дійсно за ці роки всих звичайних людей продали неодноразово, брутально, підло...
          Хто за шматок біля корита, хто за закордонну пайку, хто за "заводы та параходы"...
          Невже не соромно дивитися своїм сусідам у очі, коли гребете повз них на наворочених іномарках???

          Але "На все приходить час розплати...".
          І в ненормальній країні дитина оцього бидла, яке поглумилося над людською мораллю, жируючи з народної крові, від безділля все одно стане наркотою, або повією.
          І навіть якщо вдасться зберегти у нєжном возрасті, навчаючи за кордоном, то ніхто не гарантує від ножа у підворотні від оскаженілих своєю безвихіддю люмпенів, або групового згвалтування там же.

          Не можна безкарно продавати ідеї.
          І це, насамперед, стосується тих, хто продав ідею, проскочивши на народній довірі до демократичних ідей і демократичних організацій...
  • 2003.07.16 | Navigator

    І правда! Сьогодні піду до церкви (-)

  • 2003.07.16 | Анатолій

    Дякую за поздоровлення. Мо коли доживемо... (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".