МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майбутнє за регіональним спротивом?

07/27/2003 | Чучхе
Події в Мукачево показують, що опозиція знайшла новий способ боротьби із режимом, який можна назвати "регіональним спротивом". Полягає він у створенні реальних зон "вільних від Кучми", вже не на рівні наметів, а на рівні адміністративних одиниць. Ознаки цих зон - тут рішення міського голови важливіше від рішення президента, а рішення місцевого суду важливіше за рішення будь-якого іншого суду. Закони ж вигідні тільки ті, які корисні наразі місцевій владі. Це вже не перші випадки такого спротиву, згадаймо хоча б боротьбу за мера Васьлькова, яка, правда, пройшла на дилетанському рівні, а от вже в Мукачево вона досягла свого ідеалу. Я не буду казати, чи таке "новітнє магдебурзьке право" є добром чи злом. Без сумніву, розширення мережі адміністративних одиниць в яких просто будуть саботувати розпорядження президента ослабить кучмівський режим, який є злочинним по своїй суті, але ж вона призведе і до регіоналізації України, з якою потім буде важко боротися.

Ну однім словом, пропоную всим присутнім висказати свої зауваження з цієї теми.

Відповіді

  • 2003.07.28 | Пані

    Так!

    Чучхе пише:
    > Події в Мукачево показують, що опозиція знайшла новий способ боротьби із режимом, який можна назвати "регіональним спротивом". Полягає він у створенні реальних зон "вільних від Кучми", вже не на рівні наметів, а на рівні адміністративних одиниць.

    Це дуже повільний метод боротьби, але надійний і такий, що дає довготривалі результати.

    > Я не буду казати, чи таке "новітнє магдебурзьке право" є добром чи злом.

    Я скажу. Добром.

    > Без сумніву, розширення мережі адміністративних одиниць в яких просто будуть саботувати розпорядження президента ослабить кучмівський режим, який є злочинним по своїй суті, але ж вона призведе і до регіоналізації України, з якою потім буде важко боротися.

    Справжнє місцеве самоврядування не призводить до регілоналізації. Бо його результатом є таке, що в різних райцентрах обнієї області приймаються різни рішення та можелі управління. Наприклад, з точки зору підприємництва зараз Чугуїв та Дергачі то є дві різні "респубілки". І це добре, як на мене, бо дає поле для маневру підприємцям.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.30 | Іван Драго

      Тут мова йде про саботаж, такий собі укр. гандизм

      Тобто повне ненасилля, при якому президент не критикується, а рішення його саботуються й не виконуються. Наприклад, він закликає Омельченка і Зленка йти у відставку, а ті просто беруть і не йдуть. Він наказує парламенту відсилати до КС один законопроект, а той каже "так-так" й відсилає обидва. Те саме бачимо й на регіональному рівні: Президент сказав Нусера, а Петьовка його послав подалі.
    • 2003.07.30 | Уколов

      Cупер! Прекрасна креативна ідея.

      Головне, щоб вона реалізовувалась. Нормальна держава Західного типу має утворюватись знизу, а не згори. Ще раз кажу - це дуже добра ідея.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".