МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Це, мабуть, вперше в Україні

07/28/2003 | Майдан-ІНФОРМ
27 липня у місті Ірпені Київської області народний депутат України Євген Жовтяк, можливо, вперше в Україні застосував новий спосіб спілкування з виборцями – відкритий прийом громадян із запрошенням на нього керівників місцевої влади. Є. Жовтяк скористався наданим йому Законом “Про статус народного депутата України” правом і запросив на прийом Ірпінського міського голову Володимира Скаржинського, директора КПТМ “Тепломережа” Анатолія Кіфорука, начальника водопровідно-каналізаційного господарства Олександра Калашнікова, начальника ЖЕКу Дмитра Мацепу, директора району електросистем Івана Полив”яного, завідуючого відділом охорони здоров”я Станіслава Сичука та завідуючого відділом освіти Степана Парчевського, направивши їм, як цього вимагає Закон, за три дні перелік орієнтовних питань, на які вони мають відповісти.

Замість керівників водопровідно-каналізаційного господарства та району електросистем на прийом прийшли їхні заступники, а “Тепломережа”, порушивши Законом “Про статус народного депутата України”, взагалі проігнорувала запрошення, що дає підстави для звернення до прокуратури.

Питання до місцевої влади висували самі громадяни. Об”єднана навколо місцевого штабу “Нашої України” ірпінська опозиція, готуючись до відкритого прийому Є. Жовтяка, провела 15 зборів громадян за місцем проживання, на яких люди самі піднімали питання і самі складали протокол зборів.

Задушлива зала Ірпінського міськвиконкому, не змогла вмістити всіх бажаючих (Є.Жовтяку було відмовлено у наданні найбільшого приміщення у місті – кінотеатру “Ірпінь”), тому, окрім 300 громадян в кріслах та проходах, частина мешканців міста розташувалася в холі виконкому, слухаючи виступи, питання і відповіді через відчинені двері.

Необхідність саме такого способу спілкування з виборцями була зумовлена двома причинами. По-перше, провівши з часу свого третього обрання у 95-му виборчому окрузі (з 31 березня 2002 року) 42 прийоми громадян та написавши понад 500 звернень, Є.Жовтяк зіткнувся з ситуацією, що 95% питань, які ставлять громадяни перед народним депутатом, належать до компетенції місцевих органів влади. По-друге, сама влада останнім часом взяла в моду, відповідаючи на претензії громадян, регулярно спихати свої провини саме на народного депутата. Так, Ірпінський міський голова Володимир Скаржинський неодноразово заявляв, що Євген Жовтяк нічим йому не допомагає, заважає працювати на благо народу, що недосконале законодавство не дає місцевій владі як слід розвернутися тощо. Дійшло вже до того, що деякі люди, побувавши на прийомі у місцевих можновладців, почали звинувачувати Є. Жовтяка у підвищенні тарифів на водопостачання та водовідведення.

Під час свого прийому Є. Жовтяк пояснив виборцям ази українського законодавства, розтлумачивши, яка з гілок влади за що відповідає. Зупинившись на питанні “Що народний депутат зробив для Ірпеня?”, Є. Жовтяк продемонстрував виборцям статистичні дані саме ірпінської влади. Так от навіть ці цифри свідчать про те, що, завдяки розробленому Є. Жовтяком та Р. Безсмертним Бюджетного кодексу, бюджет Ірпеня збільшився на 26%. Після цього він задав людям питання: “Чи відчули вони, що їхнє життя покращилось на 26%, чи стали на 26% кращими комунальні послуги, чи покращився на 26% стан доріг”. Після дружного “Ні!” з боку народу, Є. Жовтяк пояснив, що, після прийняття бюджету, він, згідно законодавства, вже не має впливу на ці гроші, а розпоряджається ними, знов таки, згідно законодавства, місцева влада. Однак, якщо витрачати кошти нераціонально, закуповуючи, наприклад, продукти для дитячих садочках за завищеними цінами, то і збільшення на 100% бюджету жодного позитивного наслідку не дасть.

Є. Жовтяк також повідомив, що за весь час його депутатства ні міський голова, ні будь-хто з присутніх керівників комунальних служб жодного разу не звернувся до нього за допомогою. Винятком став лише начальник ЖЕКу Д. Мацепа, який, отримавши запрошення на відкритий прийом депутата, швиденько 25 липня, за два дні до прийому, написав звернення до Є. Жовтяка з проханнями та пропозиціями, які народний депутат пообіцяв уважно розглянути.

Також Є. Жовтяк повідомив виборцям, що 2 місяці тому звертався до Ірпінського міського голови зі зверненням, в якому просив того документально підтвердити, яким чином народний депутат заважає меру міста, і коли міський голова звертався до нього за допомогою, а депутат йому відмовив. На це звернення відповіді немає і досі, хоча, за законом, вона мала надійти протягом 10 днів.

Все вищезазначене Є. Жовтяк проілюстрував фактом, коли йому вдалося добитися виділення в бюджеті окремим рядком коштів на завершення довгобуду – Ірпінської поліклініки, однак, В. Скаржинський мало того, що не добивався реального надходження цих грошей, але навіть не повідомив депутату, що гроші не дійшли до Ірпеня в повному обсязі. Але зараз виставляє претензії. В цьому році Є . Жовтяк “вибив” для поліклініки ще 250 тис. грн. і при виборцях попросив ірпінського голову тримати його в курсі надходження чи ненадходження цих коштів.

Щодо недосконалості законодавства Є. Жовтяк навів два приклади. Першим – приклад уряду Ющенка, який за 15 місяців своєї діяльності виплатив 28 зарплат, другим – визнані завищені тарифи на воду в посушливій Одесі – 1 грн. 12 коп. за кубометр води і стоків, тоді як в Ірпені – 2 грн. 41 коп. чомусь вважається нормальним. При цьому народний депутат зазначив, що всі уряди, і всі місцеві влади діють в однаковому законодавчому полі, але деяким танцюристам завжди щось заважає.

Загалом зустріч пройшла нервово і напружено. Є. Жовтяк, читаючи протоколи зборів за місцем проживання, піднімав з місця по черзі місцевих керівників з проханням відповісти на питання, які знаходяться в їхній компетенції, люди, розібравшись, хто за що відповідає, висловлювали різко негативне ставлення до місцевої влади. Час від часу Є. Жовтяку доводилося просити виборців заспокоїтися й не скандувати “Ганьба” та “У відставку” на адресу мера та його підлеглих, оскільки це все ж був не мітинг.

Кілька проблем, які піднімали люди (в тому числі й в індивідуальному порядку), були вирішені під час самого прийому, електроенергетики погодилися виконати цілу низку вимог громадян щодо впорядкування системи розрахунків, відділ охорони здоров”я пообіцяв зірвати оголошення в медичних закладах про сплату “добровільних” внесків і не допускати залежності медичного обслуговування від сплати цих внесків, були дані обіцянки з боку місцевих керівників розібратися з усіма піднятими проблемами й навести порядок.

Наприкінці зустрічі Є. Жовтяк повідомив, що ні він, ні його команда цього літа не зби раються йти у відпустки, й запропонував виборцям подавати до штабу “Нашої України” всі копії скарг громадян до місцевої влади для моніторингу проблем та втручання в разі необхідності з боку народного депутата.

Ірпінська опозиція оголосила про створення робочої групи, яка допомагатиме людям відстоювати свої права громадян та споживачів, в тому числі й представлятиме їхні інтереси у відносинах з органами влади та у судах.

Закінчився прийом обіцянкою провести за наслідками зустрічі народного депутата з виборцями та владою повторного такого ж заходу, на якому будуть підбиті підсумки зробленого і незробленого з боку місцевих керівників та виконання ними даних людям обіцянок.

Відповіді

  • 2003.07.28 | Учасник зборів

    Re: Будемо сподіватися, що востаннє

    Всі ці заходи - це брудна цілеспрямована акція деяких "гопазиціонерів", які вміють працювати лише словом, а не ділом.

    Їхнє гасло - "Чим гірше - тим краще". До основанья, а затем...

    Доказом цьому можуть служити слова представника Київобленерго. В усіх районах області обленерго не має проблем у стосунках зі споживачами. Лише в Ірпені та Києво-Святошинському районі "не склалося". Це він так дипломатично заявив.

    Подивившись на електоральну карту області, неважко помітити, що Ірпінь і Києво-Святошинський район - це округ баламута Жовтяка. От і весь секрет.

    Він нічого не зробив для округу, тому покриває свою бездіяльність вічними мітингами та криками "Геть", і цим не дає нормально працювати людям над благоустроєм, харчуванням та іншими проблемами. А потім ще має претензії, чому вони не вирішуються.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.28 | Анатолій

      Так і побудуємо комунізм в окремо взятому Ірпіні! (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.28 | А може?

        Re: в інших районах "все мовчить, бо благоденствує"?

        А там, де є хоч якийсь спротив, люди не ковтають мовчки плювки, а намагаються боротись?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.28 | Адвокат ...

          Двічи по два дорівнює чотири.

          Але багатьом людям та аритметика крає серце.
      • 2003.07.28 | Дивно

        Re: Навіть на цьому сайті дехто мріє про комунізм?! (-)

      • 2003.07.28 | Бєлочка

        Якби кожен, пане Анатолію, будував "комунізм" там, де він живе,

        в окремо взятому місті, в окремо взятому селі, в окремо взятому районі, в окремо взятому будинку, то давно б вже збудували йогопо всій Україні. А бурчати ми всі вміємо, для цього багато розуму і сил не треба.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".