МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Винесено вирок Дунайському заповіднику

08/04/2003 | Майдан-ІНФОРМ
1 серпня 2003 року з 13:30 до 14:30 Радикальна екологічна організація "Передусім Земля!" ("Земля прежде всего!" російською мовою) проводила пікетування Міністерства екології та природних ресурсів України (Київ, Хрещатик 5).

Приводом для проведення пікету стало затвердження 10 липня 2003 р. заступником Державного секретаря Мінекоресурсів України А. Гриценком позитивного Висновку №105 державної екологічної експертизи щодо доопрацьованого техніко-економічного обґрунтування інвестицій "Створення глибоководного суднового ходу Дунай - Чорне море на українській ділянці дельти". Цей висновок, як і сама експертиза, що проведена Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, були відверто "замовленими" Мінтрансом України, який продовжує наполягати на будівництві каналу "Дунай-Чорне море" по гирлу Бистрому через зону суворої охорони Дунайського біосферного заповідника всупереч діючому законодавству, міжнародним зобов'язанням України, економічним
розрахункам спеціалістів і, взагалі, всупереч здоровому глузду.

Чому чиновники знищують Дунайський Заповідник?

Єдина причина такої впертості міністра транспорту А. Кирпи та його поплічників, ДП "Дельта-Лоцман", - бажання отримати доступ до 30 млн. доларів бюджетних грошей на будівництво каналу та кількох мільйонів щорічно - на поглиблювально-розчисні роботи.

Зазначена екологічна експертиза була проведена пеціалістами Київського національного Університету з явними порушеннями Закону України "Про екологічну експертизу". Нею не враховано сучасний охоронний статус гирла Бистрого та висновки попередніх Державної екологічної експертизи
(від 14.12.2001) та Науково-правової експертизи (від 17.09.01), проведеної НАН України; не було також витримано вимоги щодо підбору експертів (один із яких, до речі, вже відмовився від свого підпису), був допущений ряд суттєвих помилок та навмисно замовчано і перекручено декілька
фактів. На даний час Коаліцією українських екологічних організацій "За дику природу" підготовані матеріали щодо оскарження зазначеної екологічної експертизи, які, найближчим часом, будуть передані до розгляду відповідних органів.

Таким чином, громадська екологічна думка дійшла висновку, що, підписавши висновок цієї експертизи, А. Гриценко остаточно дискредитував себе як корумпований чиновник, який нічого не розуміє в предметі своїх повноважень (тобто в екології та охороні природи). Ми вважаємо, що пан
Гриценко не має права займати відповідальну посаду в структурі Міністерства екології.

Учасники пікетування Мінекоресурсів тримали плакати наступного змісту: "А.ГРИЦЕНКО ПІДПИСАВ ВИРОК ДУНАЙСЬКОМУ ЗАПОВІДНИКУ", "ПАНЕ ГРИЦЕНКО, НАВІЩО ВИ ПІДПИСАЛИ ЗАМОВЛЕНУ ЕКСПЕРТИЗУ?!!", "КОРУМПОВАНОМУ ЧИНОВНИКУ НЕ МІСЦЕ В МІНЕКОЛОГІЇ!" та "ПАНЕ ПОЛЯКОВ! ЖЕНІТЬ ГРИЦЕНКА З МІНІСТЕРСТВА!"

Організатори пікету сподіваються, що їхній виступ, а також висвітлення проблеми в ЗМІ, дозволять новому міністру екології Полякову прийняти розумне рішення і не допустити призначення своїм новим заступником А. Гриценко. Такий крок приведе до позитивних і для заповідника, і для
вітчизняної природи взагалі наслідкам у рішенні проблеми будівництва каналу "Дунай - Чорне море" (тобто траса каналу не буде перетинати і знищувати найцінніші природні комплекси, що зберігаються в зоні суворої охорони).

ПРОТЕ, ЗАВДЯКИ ВИСНОВКУ ЗАЗНАЧЕНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ, ШЛЯХ ДО ВТРУЧАННЯ КАНАЛОКОПАТЕЛІВ НА ТЕРИТОРІЮ ЗАПОВІДНИКА СТАЄ ВІДКРИТИМ.

Лише активні дії "друзів заповідника" - громадськості, президента НАНУ Б.Є. Патона, міжнародних екологічних організацій, - можуть відвернути смертельну загрозу, яка нависла над перлиною водно-болотяних угідь Європи - Дунайським біосферним заповідником.

Додаткову інформацію щодо будівництва судноплавного каналу "Дунай-Чорне море" можна подивитися на сайті http://www.seu.ru/projects/dunay

"ПЕРЕДУСІМ ЗЕМЛЯ!" - apach@ukr.net

Відповіді

  • 2003.08.04 | Postmaster GKNBU

    Виправте дату - 1 серпня 2003 року , а не липня

  • 2003.08.04 | Максим

    Re: Хватить захищати інтереси Румунії під стінами мінекології

    Канал - корисна справа для України, для її економіки і для людей, які мешкають у тому регіоні.
    Регіон занепаду має шанси перетворитися на регіон процвітання. Румунським друзям це, зрозуміло, не подобається.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.04 | Набряк

      Дурний Ви, та й все! (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.05 | Максим

        Re: Ну, не зовсім так

        Я тут якось мав розмову з однією волинянкою. Вона працює у структурі, що контролює якість прокладання та капремонту доріг. Цікава жінка. Справжній фазівець:
        Закінчила Львівську Політехніку, типова ІТЕЕРІВКА, має ще радянське трудове минуле і цікаві політичні уподобання - вона палка прихильниця Юлії Тимошенко.
        Апропо - вона також має негативний досвід спілкування з Кирпою - по роботі - у бутність його керівником Львіської Залізниці (тоді він здався їй надмірно пихатим і неприступним). Так от
        Ця жінка вважає що:
        1. Кирпа навів порядок на залізниці. Далеко не ідеальний, але прогрес значний і очевидний. У порівнянні з тим, що було до нього.
        2. Прожект з авіаперельотами, можливо, й не дуже ефективний, але загалом корисний, бо, принаймні, хоч якось підтримує сам "технологічний процес".
        3. Те, що "цього року нарешті взялися за дороги по всій Україні" це "дуже добре", бо "ще б один рік" і ця "галузь повністю розвалилася б".
        При цьому вона виразний противник СДПУ(о), але вважає, що на посаді Міністра транспорту Кирпа - на місці.

        Так от, якщо мислити за аналогією, то виходить, що проект каналу, за який виступає Кирпа, швидше - позитивна річ для України, ніж - негативна.

        Цю думку неабияк підсилює і той факт, що "екологи" виступають саме той з проектів, який найбільше влаштовує Румунію/СБ.

        Якби ж екологи були справжніми і висували свій власний ефективний варіант, що був би "не по носу" Румунії, то я б ще сумнівався.

        А так, елементарна логіка, здоровий глузд і визнання заслуг Кирпи навіть його політичними опонентами (до яких я відношу й себе), смхиляє мене до думки, що канал - на користь Україні, а не на шкоду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.05 | Stepan Salo

          Замість аналогізування подивіться на проблему власними очима (-)

  • 2003.08.05 | Franko

    Дайош "Громадяни проти мінтрансу"!!! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | Virr

      Re: Дайош "Громадяни проти мінтрансу"!!!

      А це, до речі, дуже цікава ідея. До того ж і попсує рейтинг одному з потенційних кандидатів у Президенти Кирпі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".