МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Газпром" пропонує збудувати новий газопровід через Україну (/)

08/13/2003 | Shooter
"Газпром" пропонує збудувати новий газопровід через територію України, пише російська газета "Время новостей". На думку експертів, згода "Газпрому" на пропозицію з української сторони можлива була тільки в обмін на серйозні поступки щодо консорціуму.

За інформацією газети "Время новостей", у найближчі два тижні у Києві буде затверджений бізнес-план підприємства. "Компроміс полягає в наступному: щоб зберегти гідну частку в консорціумі (зараз, до вступу в нього нових учасників, Росія й Україна володіють рівними частками), "Газпрому" доведеться серйозно в нього вкластися", пише газета.

Як виданню повідомило джерело, близьке до переговорів, у тексті бізнес-плану "є пункт про будівництво нового експортного магістрального газопроводу територією України". У "Газпромі" газеті "Время новостей" підтвердили наявність такої домовленості, повідомивши також, що до закінчення підготовки ТЕО говорити про параметри цієї труби передчасно. У "Нафтогазі України" відмовилися коментувати інформацію до підписання документів.

За словами джерела газети "Время новостей", початкова пропускна здатність газопроводу має скласти 15 млрд. кубометрів на рік з можливістю збільшення до 32 млрд. Орієнтований термін будівництва труби (буде прокладатися в рамках діючого маршруту) - три роки, щоб вступити в експлуатацію до 2008 року, коли за діючими контрактами "Газпром" повинен буде експортувати до Західної Європи мінімум 175 млрд. кубометрів газу. А за сприятливої кон'юнктури ця цифра може скласти і всі 205 млрд. кубометрів (верхня межа, зафіксована в угодах).

За інформацією газети "Время новостей", будівництво нового маршруту в рамках консорціуму "посилено лобіювала українська сторона, яка до останнього наполягала на споконвічній пропускній здатності у 32 млрд. кубометрів". "Однак очевидно, що це йде врозріз з політикою диверсифікації транзитних напрямків (яка, до речі, зароджувалася на тлі складних відносин з Україною).

Тому "Газпром" навряд чи відмовиться від будівництва другої сітки газопроводу Ямал-Європа, хоча відносини з транзитними країнами - Білорусією і Польщею - складаються досить посередньо".

"Експерт, який побажав залишитися неназваним, говорить, що російська сторона могла погодитися на будівництво нової гілки територією України тільки в обмін на серйозні поступки щодо консорціуму, що стосуються пайової участі в ньому і наявності в консорціуму реального контролю над газопровідною системою", пише газета.

Газета наводить думку аналітика Об'єднаної фінансової групи Павла Кушніра, що вважає, що будівництво експортного маршруту територією України "цілком обґрунтоване і не занадто дороге рішення, якщо не враховувати політичну складову". Він оцінив вартість нового газопроводу в 1,5-2 млрд. доларів у залежності від того, скільки буде потрібно коштів на розширення російської системи під цей газопровід.

Консультант The Boston Consulting Group Сергій Степанов оцінив його в меншу суму - 1 млрд. доларів, правда без врахування інвестицій у модернізацію старої української труби. "За нашими розрахунками, споживання газу в Європі до 2010 року виросте на 30%, що складає 150-200 млрд. кубометрів до існуючого рівня, - цитує газета експерта. - У цьому зв'язку експорт "Газпрому" може зрости ще істотніше. Тому зайвим новий газопровід у будь-якому випадку не буде. Крім того, цей маршрут більш зручний для експорту середньоазіатського газу, що піде в Європу у великій кількості саме з 2008-2009 рр.".

Відповіді

  • 2003.08.13 | VENED

    "Газпром" пропонує збудувати новий газопровід через Україну ?

    >За інформацією газети "Время новостей", будівництво нового маршруту в рамках консорціуму "посилено лобіювала українська сторона, яка до останнього наполягала на споконвічній пропускній здатності у 32 млрд. кубометрів". "Однак очевидно, що це йде врозріз з політикою диверсифікації транзитних напрямків (яка, до речі, зароджувалася на тлі складних відносин з Україною).
    Девирсификация транзитных газопроводов уже идет полным ходом,
    но дело даже не в этом. Трубопроводы через Украину загружены на 30% пропускной мощности, при таких резервах строить новые транзитные трубопроводы нецелесообразно.
    >Тому "Газпром" навряд чи відмовиться від будівництва другої сітки газопроводу Ямал-Європа, хоча відносини з транзитними країнами - Білорусією і Польщею - складаються досить посередньо".
    О каком Ямал-Европа идет речь?
    Об этом?:
    " По прогнозам аналитиков, на европейском газовом рынке к 2010 году прогнозируется рост потребления сверх действующих долгосрочных контрактов в объеме порядка 100 млрд. куб. м. Действующие в настоящее время экспортные газопроводы из России в Европу не смогут в полной мере удовлетворить растущий спрос на газ. Для решения этой проблемы и повышения надежности поставок российского газа на экспорт несколько лет назад начата разработка проекта Северо-Европейского газопровода.
    Проект Северо-Европейского газопровода (СЕГ) создает принципиально новый маршрут экспорта российского газа в Европу. Реализация проекта позволит диверсифицировать экспортные потоки, напрямую связать газотранспортные сети России и стран Балтийского региона с общеевропейской газовой сетью. Отличительной особенностью СЕГ является отсутствие на его пути транзитных государств, что снижает страновые риски и стоимость транспортировки российского газа и одновременно повышает надежность его поставок на экспорт.
    Трасса газопровода пройдет через акваторию Балтийского моря от Выборга до побережья Германии (район г.Грайфсвальда). Проектом газопровода предусмотрено строительство морских газопроводов-отводов для подачи газа потребителям Финляндии, Швеции, Великобритании и других стран.
    Строительство газопровода будет способствовать расширению газоснабжения Скандинавских стран, а также обеспечит надежное снабжение газом потребителей Западной Европы, Северо-Западного региона России и Калининградской области с учетом растущего потребления голубого топлива."
    этот трубопровод строится уже полным ходом, сейчас где-то в тверской области. От него газпром не откажется
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.13 | Shooter

      Re: "Газпром" пропонує збудувати новий газопровід через Україну ?

      VENED пише:
      > >За інформацією газети "Время новостей", будівництво нового маршруту в рамках консорціуму "посилено лобіювала українська сторона, яка до останнього наполягала на споконвічній пропускній здатності у 32 млрд. кубометрів". "Однак очевидно, що це йде врозріз з політикою диверсифікації транзитних напрямків (яка, до речі, зароджувалася на тлі складних відносин з Україною).
      > Девирсификация транзитных газопроводов уже идет полным ходом,

      Розкажіть.

      > но дело даже не в этом. Трубопроводы через Украину загружены на 30% пропускной мощности, при таких резервах строить новые транзитные трубопроводы нецелесообразно.

      Цифра абосолютно хибна. Виглядає, плутаєте з нафтопроводами.
      Газопровід (б.т.в, до 80-90% російського газу в Європу) завантажений однозначно більше, ніж на 75%. При збільшенні зростання поставок газу в ЗахЄвропу як з Росії, так і (головне) з Середньої Азії, навіть реконструйованої (збільшеної) потужності (У)-У-ЗЄ не вистачатиме.

      > >Тому "Газпром" навряд чи відмовиться від будівництва другої сітки газопроводу Ямал-Європа, хоча відносини з транзитними країнами - Білорусією і Польщею - складаються досить посередньо".
      > О каком Ямал-Европа идет речь?
      > Об этом?:
      > " По прогнозам аналитиков, на европейском газовом рынке к 2010 году прогнозируется рост потребления сверх действующих долгосрочных контрактов в объеме порядка 100 млрд. куб. м. Действующие в настоящее время экспортные газопроводы из России в Европу не смогут в полной мере удовлетворить растущий спрос на газ. Для решения этой проблемы и повышения надежности поставок российского газа на экспорт несколько лет назад начата разработка проекта Северо-Европейского газопровода.
      > Проект Северо-Европейского газопровода (СЕГ) создает принципиально новый маршрут экспорта российского газа в Европу. Реализация проекта позволит диверсифицировать экспортные потоки, напрямую связать газотранспортные сети России и стран Балтийского региона с общеевропейской газовой сетью. Отличительной особенностью СЕГ является отсутствие на его пути транзитных государств, что снижает страновые риски и стоимость транспортировки российского газа и одновременно повышает надежность его поставок на экспорт.
      > Трасса газопровода пройдет через акваторию Балтийского моря от Выборга до побережья Германии (район г.Грайфсвальда). Проектом газопровода предусмотрено строительство морских газопроводов-отводов для подачи газа потребителям Финляндии, Швеции, Великобритании и других стран.
      > Строительство газопровода будет способствовать расширению газоснабжения Скандинавских стран, а также обеспечит надежное снабжение газом потребителей Западной Европы, Северо-Западного региона России и Калининградской области с учетом растущего потребления голубого топлива."
      > этот трубопровод строится уже полным ходом, сейчас где-то в тверской области. От него газпром не откажется

      Плутаєте (як завжди? ;)). Мова про Ямал-ЗахЄвропа 2. Що є цілком відмінне від ПЄГ. Які - і один, і другий, - невідомо чи будуть збудовані взагалі. Особливо в світлі голубопоточних збитків. Ну і ПЄГ буде "маленьким" газопроводом, співмірним з ГП - самі розумієте, море. Відповідно, зовсім не вирішує проблеми постачання радикально збільшених об'ємів газу.

      Ну і ще раз: географічно-економічно вигідніше будувати через Україну (стовбур-гілки принцип), ніж тягнути газопропровід в обхід України. Це ВСІ розуміють, в т.ч. і в Росії. Тільки там все ще пижаться "наказать хахлов". Ну і нехай собі: Голубий Потік - то тільки маленький урок як не потрібно маятися дурістю.

      А стаття каже про одне: або створюється консорціум "на халяву", проте тільки з угодою про аренду У-У-ЗЄ газопроводу, або за пайову участь в газопроводі платяться живі гроші (яких в Росії/Газпрому немає - подивимося, як закінчиться історія з опцією Газпрому на 16% словацької ділянки У-У-ЗЄ), або Росія дійсно будує ще одну гілку, паралельну до діючої, за що, де-факто, стає співвласником укр. ГТ системи з "моментальною" знижкою, котрі пізніше компенсується прибутками з діяльності УГТС.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.13 | VENED

        пропускная мощность газопроводов Украины 170 млрд.

        > но дело даже не в этом. Трубопроводы через Украину загружены на 30% пропускной мощности, при таких резервах строить новые транзитные трубопроводы нецелесообразно.

        >Цифра абосолютно хибна. Виглядає, плутаєте з нафтопроводами.
        >Газопровід (б.т.в, до 80-90% російського газу в Європу) завантажений однозначно більше, ніж на 75%. При збільшенні зростання поставок газу в ЗахЄвропу як з Росії, так і (головне) з Середньої Азії, навіть реконструйованої (збільшеної) потужності (У)-У-ЗЄ не вистачатиме.
        "Так, пропускная мощность газопроводов Украины рассчитана на 170 млрд. кубометров газа в год. Через Украину транспортируется более 90 млрд. кубометров российского экспортного газа. http://www.cdpgs.ukrbiz.net/rus/archtext.ukrbiz?artid=7033&arch=6336
        Это украинские данные, Вы им верите, надеюсь? 90млрд из 170млрд это 52.9% а не 75%
        > >Тому "Газпром" навряд чи відмовиться від будівництва другої сітки газопроводу Ямал-Європа, хоча відносини з транзитними країнами - Білорусією і Польщею - складаються досить посередньо".

        >Плутаєте (як завжди? . Мова про Ямал-ЗахЄвропа 2. Що є цілком відмінне від ПЄГ. Які - і один, і другий, - невідомо чи будуть збудовані взагалі. Особливо в світлі голубопоточних збитків. Ну і ПЄГ буде "маленьким" газопроводом, співмірним з ГП - самі розумієте, море. Відповідно, зовсім не вирішує проблеми постачання радикально збільшених об'ємів газу.

        >Ну і ще раз: географічно-економічно вигідніше будувати через Україну (стовбур-гілки принцип), ніж тягнути газопропровід в обхід України.
        Неужели из Ямала в Германию географически выгоднее чем через Белоруссию и Польшу? Это почему же?
        > Це ВСІ розуміють, в т.ч. і в Росії. Тільки там все ще пижаться "наказать хахлов".
        Да, а нефтепровод "Одесса-Броды" это чтобы наказать москалей, нанести им "геостратегическое поражение", на форуме это недавно обсуждалось. При малейших трудностях Газпрома майдановская общественность впадает в эйфорию. Так что злорадства на Украине по поводу российских нефте-газовых проблем достаточно.
        >Ну і нехай собі: Голубий Потік - то тільки маленький урок як не потрібно маятися дурістю.
        Голубой поток заработает, или турки расплатятся, такой договор.
        Когда пару лет назад возник план Ямал-Европа через Польшу и Белоруссию, так Ющенко ездил к Квасьневскому, жаловался, что не надо мимо Украины трубу проводить.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.13 | vujko

          Re: пропускная мощность газопроводов Украины 170 млрд.

          VENED пише:
          > > но дело даже не в этом. Трубопроводы через Украину загружены на 30% пропускной мощности, при таких резервах строить новые транзитные трубопроводы нецелесообразно.
          >
          > >Цифра абосолютно хибна. Виглядає, плутаєте з нафтопроводами.
          > >Газопровід (б.т.в, до 80-90% російського газу в Європу) завантажений однозначно більше, ніж на 75%. При збільшенні зростання поставок газу в ЗахЄвропу як з Росії, так і (головне) з Середньої Азії, навіть реконструйованої (збільшеної) потужності (У)-У-ЗЄ не вистачатиме.
          > "Так, пропускная мощность газопроводов Украины рассчитана на 170 млрд. кубометров газа в год. Через Украину транспортируется более 90 млрд. кубометров российского экспортного газа. http://www.cdpgs.ukrbiz.net/rus/archtext.ukrbiz?artid=7033&arch=6336
          > Это украинские данные, Вы им верите, надеюсь? 90млрд из 170млрд это 52.9% а не 75%

          процeнти пораховані вірно. Лиш Ви забули, що той жe газопровід транспортує також туркмeнський газ і російський "нeeкспортний" газ. Тeрмін "eкспортний газ", що Ви використовуєтe, має , до рeчі, шовіністичнe забарвлeння, бо до нього нe включeні поставки до України. Той, хто вважає, що поставки до України - нe eкспорт і користається стандартною логікою мусить вірити, що Україна є частиною Росії.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.13 | VENED

            Re: процeнти пораховані вірно

            > "Так, пропускная мощность газопроводов Украины рассчитана на 170 млрд. кубометров газа в год. Через Украину транспортируется более 90 млрд. кубометров российского экспортного газа. http://www.cdpgs.ukrbiz.net/rus/archtext.ukrbiz?artid=7033&arch=6336

            > Это украинские данные, Вы им верите, надеюсь? 90млрд из 170млрд это 52.9% а не 75%

            >процeнти пораховані вірно. Лиш Ви забули, що той жe газопровід транспортує також туркмeнський газ і російський "нeeкспортний" газ.
            Я ничего не забыл, и текст в кавычках и ссылка есть на украинский сайт.
            >Тeрмін "eкспортний газ", що Ви використовуєтe, має , до рeчі, шовіністичнe забарвлeння, бо до нього нe включeні поставки до України.
            Шовинизм это "гордость воеными победами". "экспортный газ" это не мои слова, посмотрите ссылку ну украинский сайт. Я сам отличаю "транзитный газ" от "нетранзитного", не сомневайтесь
            > Той, хто вважає, що поставки до України - нe eкспорт і користається стандартною логікою мусить вірити, що Україна є частиною Росії.
            Это тоже не ко мне, хотя Украина и РФ пока участники СНГ; покажите мне того кто считает, что сейчас Украина "є частиною Росії". Наверное в Газпроме таких нету
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.08.13 | vujko

              Re: процeнти пораховані вірно

              VENED пише:
              > > "Так, пропускная мощность газопроводов Украины рассчитана на 170 млрд. кубометров газа в год. Через Украину транспортируется более 90 млрд. кубометров российского экспортного газа. http://www.cdpgs.ukrbiz.net/rus/archtext.ukrbiz?artid=7033&arch=6336
              >
              > > Это украинские данные, Вы им верите, надеюсь? 90млрд из 170млрд это 52.9% а не 75%
              >
              > >процeнти пораховані вірно. Лиш Ви забули, що той жe газопровід транспортує також туркмeнський газ і російський "нeeкспортний" газ.
              > Я ничего не забыл,

              Cкажімо так: нeхай читачі самі вирішують чи корeктно Ви запeрeчили твeрджeнню shooter'a відносно загрузки газопроводу.

              >и текст в кавычках и ссылка есть на украинский сайт.
              > >Тeрмін "eкспортний газ", що Ви використовуєтe, має , до рeчі, шовіністичнe забарвлeння, бо до нього нe включeні поставки до України.
              > Шовинизм это "гордость воеными победами".
              "...а фашизму в німeччині ніколи нe було". Рeваншизм Вам більшe до вподоби?

              >"экспортный газ" это не мои слова, посмотрите ссылку ну украинский сайт. Я сам отличаю "транзитный газ" от "нетранзитного", не сомневайтесь
              > > Той, хто вважає, що поставки до України - нe eкспорт і користається стандартною логікою мусить вірити, що Україна є частиною Росії.
              > Это тоже не ко мне, хотя Украина и РФ пока участники СНГ; покажите мне того кто считает, что сейчас Украина "є частиною Росії". Наверное в Газпроме таких нету
              Газпром - то пустe, лиш би в Гeнштабі таких нe було.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.13 | VENED

                Re: Згодний(-)

        • 2003.08.13 | Shooter

          Re: пропускная мощность газопроводов Украины 170 млрд.

          VENED пише:
          > > но дело даже не в этом. Трубопроводы через Украину загружены на 30% пропускной мощности, при таких резервах строить новые транзитные трубопроводы нецелесообразно.
          >
          > >Цифра абосолютно хибна. Виглядає, плутаєте з нафтопроводами.
          > >Газопровід (б.т.в, до 80-90% російського газу в Європу) завантажений однозначно більше, ніж на 75%. При збільшенні зростання поставок газу в ЗахЄвропу як з Росії, так і (головне) з Середньої Азії, навіть реконструйованої (збільшеної) потужності (У)-У-ЗЄ не вистачатиме.
          > "Так, пропускная мощность газопроводов Украины рассчитана на 170 млрд. кубометров газа в год. Через Украину транспортируется более 90 млрд. кубометров российского экспортного газа. http://www.cdpgs.ukrbiz.net/rus/archtext.ukrbiz?artid=7033&arch=6336
          > Это украинские данные, Вы им верите, надеюсь? 90млрд из 170млрд это 52.9% а не 75%

          Ви ще забуваєте про туркменський газ і газ, котрий споживає Україна (60-70 млрд. кубів). Скільки там набіжить відсотків?

          > > >Тому "Газпром" навряд чи відмовиться від будівництва другої сітки газопроводу Ямал-Європа, хоча відносини з транзитними країнами - Білорусією і Польщею - складаються досить посередньо".
          >
          > >Плутаєте (як завжди? . Мова про Ямал-ЗахЄвропа 2. Що є цілком відмінне від ПЄГ. Які - і один, і другий, - невідомо чи будуть збудовані взагалі. Особливо в світлі голубопоточних збитків. Ну і ПЄГ буде "маленьким" газопроводом, співмірним з ГП - самі розумієте, море. Відповідно, зовсім не вирішує проблеми постачання радикально збільшених об'ємів газу.
          >
          > >Ну і ще раз: географічно-економічно вигідніше будувати через Україну (стовбур-гілки принцип), ніж тягнути газопропровід в обхід України.
          > Неужели из Ямала в Германию географически выгоднее чем через Белоруссию и Польшу? Это почему же?

          По тій самісінькій причині, що і і У-У-ЗахЄв. Спробуйте подумати сам -чому. ;)


          > Голубой поток заработает, или турки расплатятся, такой договор.

          :) Побачим.

          > Когда пару лет назад возник план Ямал-Европа через Польшу и Белоруссию, так Ющенко ездил к Квасьневскому, жаловался, что не надо мимо Украины трубу проводить.

          Ямал-ЗахЄвропа через Польщу вже існує.
          Ющенко виступав проти абсолютно ПіАрної ідеї збудувати перемичку Ямал-ЗЄ - Ужгород-ЗЄ по території Польщі і Словаччини, оскільки за кільки років сумарної потужности цих обидвох газопроводів просто не вистачатиме.
    • 2003.08.13 | line305b

      У Газпрома не будет столько газа.

      Где он его реально возьмет? Энергетическая программа самой России планирует дефицит газа к где-то 2010 году, если не ошибаюсь - во всяком случае один из виденных мною вариантов - там их много, таких программ. Ок, что-то возьмут в Туркменистане; что-то в Казахстане, но еще не факт, что к тому времени не начнет строиться что-то в направлении Южной и Юговосточной Азии из этих республик.

      Не знаю, как в россии будет реально и значительно расти объем производства газа и его экспорта без:

      1. иностранных инвестиций в газпроизводство
      2. либерализации рынка производства, транспорта и продаж газа, и
      3. роста внутренних российских цен на газопотребление, и снижение этого самого потребления...

      Все это противоречит философии существования Газпрома - или во всяком случае его дотеперешней практике существования... Резюме: или нет избытка газа при Газпроме; или нет Газпрома.. значит вероятнее всего труба или не будет простроена - нет потребности; или будет построена, но не Газпромом...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.13 | VENED

        Re: пока это все - воздушные замки(трубы):)(-)

  • 2003.08.13 | Нафта-Газ

    "Газпрому" краще збудувати газопровід Крим-Кубань-Іран

    Для того щоб встигнути на останню підніжку газового
    екпресу Іран-Україна-Європа, що поволі набирає моменту.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.14 | (ISB)

      Re: "Газпрому" краще збудувати газопровід Крим-Кубань-Іран

      Никак Нафто-Газ в помощники машиниста метит?
  • 2003.08.14 | Shooter

    Ага...так то не Газпром...

    Боюсь наврочити, але до кінця 2004 консорціуму так і не буде...





    Новий консорціум України, як засіб тиску на "Газпром" і Ruhrgas?

    www.ПРАВДА.com.ua, 14.08.2003, 10:55

    Російські аналітики вважають, що заява міністра палива й енергетики України Сергія Єрмілова про створення нового консорціуму перекреслює основну ідею україно-російського консорціуму.

    У середу Єрмілов заявив про створення консорціуму для будівництва додаткових потужностей з транспортування близько 30 млрд. куб. м природного газу. За словами Єрмілова, Україна відчуває "потребу у побудові додаткових потужностей" і "Росія з цим згодна". Нові потужності пропонується побудувати за напрямком "Александрів Гай - Новопсков - Ужгород.

    Російська газета Ведомости наводить слова російського аналітика ІК "Трійка Діалог" Валерія Нестерова, який вважає, що нові умови консорціуму - один із засобів тиску на "Газпром" перед новим раундом переговорів. "Українська сторона вважає себе защемленою, тому що "Газпром" як постачальник з одного боку і Ruhrgas як споживач - з іншого, очевидно будуть зацікавлені в низькому тарифі [на прокачування газу через українські мережі]", - говорить він.

    "У "Газпрома" досить проектів з будівництва газопроводів в обхід України, - вважає Владислав Метнев з банку "Траст". - Один із ключових - будівництво Північно-Європейського трубопроводу, що являє собою принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи".

    Як повідомили "Ведомостям" у прес-службі кабінету міністрів України, "створення консорціуму на базі додаткових потужностей - компромісний варіант, коли сторони не можуть домовитися про основний сценарій використання трубопроводу".

    "Джерело у "Нафтогаз Україна" теж стверджує, що "рішення про те, що газотранспортний консорціум тепер буде займатися тільки транспортуванням газу додатковими шляхами, було прийнято після того, як переговори про створення консорціуму на базі всієї газотранспортної мережі зайшли у глухий кут", - пише видання.

    Прес-секретар голови правління "Газпрому" Олексія Міллера Сергій Купріянов підтвердив "Ведомостям", що ведуться переговори з приводу будівництва нової гілки. Проект бізнес-плану консорціуму передбачає можливість будівництва нового магістрального газопроводу потужністю 15 млрд. кубометрів на рік з можливістю збільшення до 32 млрд. Бізнес-план повинен бути затверджений до 30 серпня.

    "Купріянов говорить, що маршрут нового газопроводу, ціна і терміни будівництва поки обговорюються, а питання про фінансування його будівництва буде вирішуватися після того, як остаточно визначаться частки учасників у консорціумі. Єрмілов стверджує, що нова гілка обійдеться приблизно у $2 млрд", - пише газета.

    "Представник Ruhrgas Хайнер Гарбі відмовився коментувати питання будівництва нової гілки", - повідомляють "Ведомости".

    Потужність газотранспортної системи України на вході складає 170 млрд. куб. м у рік, на виході - близько 130-140 млрд. куб. м. При цьому північний напрямок "Торжок-Долина" є недовантаженим через недостачу газу з цього напрямку у Росії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.14 | line305b

      Немцы наверное крутят пальцем у виска и закатывают глаза

      каждый раз как слышат про консорциумы или новые трубопроводы, которые Газпром собирается создать или построить, и в которых каждый раз пол-Европы оказывается уже высказало живейший интерес и желание инвестировать немедленно миллиардов пять...

      > "Представник Ruhrgas Хайнер Гарбі відмовився коментувати питання будівництва нової гілки", - повідомляють "Ведомости".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.14 | vujko

        Re: Немцы наверное крутят пальцем у виска и закатывают глаза

        line305b пише:
        >Немцы наверное крутят пальцем у виска и закатывают глаза
        > каждый раз как слышат про консорциумы или новые трубопроводы, которые Газпром собирается создать или построить, и в которых каждый раз пол-Европы оказывается уже высказало живейший интерес и желание инвестировать немедленно миллиардов пять...

        На сьогоднішній прeс-конфeрeнції E-ON'у власнe цe було сказано бізнeсово-дипломатичною мовою. На прямe запитання відносно інвeстицій на cході було сказано, що планів на найближчe майбутнє нeмає і будь-які пропозиції будуть найпeршe дeтально аналізуватися.
      • 2003.08.14 | Shooter

        Re: Немцы наверное крутят пальцем у виска и закатывают глаза

        line305b пише:
        > каждый раз как слышат про консорциумы или новые трубопроводы, которые Газпром собирается создать или построить, и в которых каждый раз пол-Европы оказывается уже высказало живейший интерес и желание инвестировать немедленно миллиардов пять...
        >
        > > "Представник Ruhrgas Хайнер Гарбі відмовився коментувати питання будівництва нової гілки", - повідомляють "Ведомости".

        Побачимо, чим закінчиться історія з 16% акцій SPP (словацький газовий оператор), на які Газпром має опцію до кінця цього року саме в Рурґазу та Франс де ґаз.

        Залишилося Газпрому тільки знайти якихось нещасних 800 млн. УСД (з поправкою на курсову різницю УСД/Євро, мабуть).

        Мо', тоталізатор запропонувати? ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".