МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Програма підтримки політв"язнів

08/15/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Прочитав — перешли знайомим

Підтримай політв’язнів грішми. Ти купуєш пляшку пива і матюкаєш «режим», а вони сидять.



Пропонуємо вашій увазі звіт ініціативної групи з допомоги політв’язням за червень.

Хто скільки пожертвував

З часу нашого останнього звіту надійшли наступні пожертви:
- Наша ініціативна група журналістів зібрала 10 доларів.
- Володимир з Лондона прислав 30 фунтів, які ми отримали у вигляді 48 доларів і 3 гривень.
- 200 гривень принесли працівники однієї державної установи.
- 100 гривень пожертвував пенсіонер, котрий приїхав на велосипеді і також побажав залишитися невідомим.

Щиро дякуємо всім жертводавцям.

Кошти отримали:

1. сім’я Горощуків — 550 гривень (27 грн. за поштові послуги). У батька ув’язненого Володимира Горощука інсульт, мама ніде не працює.

2. Ніна Мазур, мама Ігора "Тополі" Мазура — 108 доларів і 78 гривень. Гроші їй передали в руки. За нашою інформацією на момент передачі пожертв Тополя лежав у лікарні.



Новий формат передачі коштів

Отримати список політв’язнів з адресами зон де вони сидять через ряд суб’єктивних й об’єктивних чинників нам так і не вдалося. Після різноманітних консультацій ми вирішити передавати пожертви батькам, або в окремих випадках дружинам, пересилаючи по пошті, чи при нагоді віддавати особисто в руки. Унсовці, корті їздили на побачення зі своїми товаришами, повідомили нам, що з грошима на рахунку в зоні особливо робити немає чого, оскільки асортимент того, що можна купити, там набагато бідніший, ніж на Лук’янівці, пересилання їх додому «з’їдає» додаткові відсотки.

Нагадуємо, що зараз за гратами перебувають дев’ять політв’язнів. Незважаючи на деяку фінансову підтримку від опозиції, сім’ї всіх ув’язнених знаходяться в скрутному матеріальному становищі.


Особлива подяка

Газеті «Свобода», яка вдруге опублікувала інформацію про нашу акцію, завдяки чому надійшло 100 гривень пожертв.
Газеті «Час», завдяки якій надійшло 200 гривень пожертв.
Інтернет-виданню «Главред», яке двічі інформувало своїх читачів про нашу акцію.

Закликаємо всіх приєднатися до нашої ініціативи. Як казав один український міліонер: «Міра патріотизму вимірюється довжиною гривні, яку ви готові пожертвувати на справу».

Пожертви ув’язненим ви можете передати, зв’язавшись з нами — вислати поштою або принести їх до місця нашої роботи.
Контактна особа: Роман Кульчинський
т. (044) 294 8019,
мейл: roman@gc.kiev.ua


Враження від розширення акції.

Спілкуючись з жертводавцями нам здалося доцільним пояснити деякі моменти нашої діяльності.

Хто ми?
Ми не є якимось офіційним центром збору коштів для політичних в’язнів. Наша ініціатива є суто приватною і ми не пов’язані з жодними організаціями. Ми консультуємося з окремими представниками УНА-УНСО, але діємо самостійно. Ми не єдині, хто передає гроші. Ми знаємо принаймні ще одну людину, яка час від часу передає кошти хлопцям.

Чому ми започаткували акцію?
Працюючи журналістами, із доступної інформації ми зробили висновок, що серйозної матеріальної підтримки політв’язні не мають. Тому ми вирішили збирати кошти серед своїх знайомих. Пізніше, зібравши перші кошти і маючи можливість поширювати інформацію, ми після дискусії вирішили надати розголосу нашій ініціативі.

Для чого? Завдань двоє. По-перше — допомогти тим, хто хоче підтримати політв’язнів, але не знає як або не має достатньо часу. Таким чином, ми сподівалися передавати більше коштів. По-друге — дати поштовх до створення якомога більшої кількості груп, подібних до нашої, які б працювали автономно. На нашу думку, громадськість має допомогти хлопцям, які заради України не побоялися сісти за грати. Не припустимо, щоб самі хлопці і їх родини терпіли фінансову скруту. Тільки після того, коли справа допомоги політв’язням набере суспільного резонансу, до неї у повному обсязі приєднаються політики, а отже — і хлопці, і їхні родини на певний час стануть фінансово забезпечені.

Якщо ви наважлися самі збирати і передавати кошти, то радимо не зациклюватися на «свідомих» громадянах. Досвід свідчить, що часто підтримку і допомогу можна отримати від людей, які, здавалося б, абсолютно до всього байдужі. Але їх просто раніше не просили про допомогу.

Закликаємо: Не бійтеся!

Не варто «закривати грудьми амбразуру», відриваючи від свого скромного бюджету значну суму. На нашу думку, в нинішніх умовах значно більше користі можна принести, виступивши організатором збору невеликих пожертв (5-20 гривень) серед своїх знайомих. Також закликаємо робити це більш-менш регулярно. Таким чином ви, по-перше, зможете постійно підтримувати політв’язнів та їх родини безболісно для своєї кишені, і по-друге, станете тим осердям, довкола якого з населення формується Народ.


Попередні пожертви

У травні ми передали Олегу Бойко 400 гривень, Олегу Селезі 200 гривень, Володимиру Павлюку 200 гривень, Ігорю Мазуру 200 гривень, Руслану Зайченку 200 гривень, Сергію Гальчику 74 гривні.

У квітні ми передали по 100 гривень Ігорю Мазуру, Володимиру Павлюку, Григорію Ляховичу (молодшому). 35 гривень залишилося до наступної передачі. Зіскановані квитанції про передачу коштів відправлено жертводавцям.

У березні 100 гривень отримав Володимир Павлюк, який теж має малолітнього сина.

У лютому наша ініціативна група передала 80 гривень Ігору Мазуру, який у СІЗО отримав хворобу легенів і має маленьку дитину.


Список політв’язнів

1. Ляхович Микола Петрович, 15 березня 1976 року

2. Ляхович Григорій Петрович, 30 вересня 1982 року

3. Мирончик Владислав Вікторович, 27 січня 1971 року

4. Горощук Володимир Вітальович, 8 березня 77 року

5. Гальчик Сергій Володимирович, 31 березня 1982 року

6. Бурячок Олег Анатольович, 06 червня 1979 року

7. Бойко Олег Миколайович, 06 лютого 1967 року (є діти)

8. Карпюк Микола Андронович, 21 травня 1964 року

9. Мазур Ігор Петрович 18 березня 1973 року (є діти)

Відповіді

  • 2003.08.16 | Анатолій

    Re: Програма підтримки політв"язнів

    Зверніть увагу, в числі політв"язнів згадується Кармюк Микола Андронович, який під час перебування А. Шкіля під вартою робив спробу захопити владу в УНСО, відсторонити Шкіля від керівництва. А потім був виключений з"їздом УНСО з організації з формуліровкою "за співпрацю з органами СБУ".
    Ну, що скажете7
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.17 | Майдан-ІНФОРМ

      Не плутайте.

      Анатолій пише:
      > Зверніть увагу, в числі політв"язнів згадується Кармюк Микола Андронович, який під час перебування А. Шкіля під вартою робив спробу захопити владу в УНСО, відсторонити Шкіля від керівництва. А потім був виключений з"їздом УНСО з організації з формуліровкою "за співпрацю з органами СБУ".
      > Ну, що скажете7

      КарПюк, "який під час" далі за текстом, до КарМюка має відношення як Анатолій до Наталії. При великому бажанні теж можна сплутати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".