МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Триває 8 Світовий Конгрес Українців

08/19/2003 | Майдан-ІНФОРМ
У Київському Будинку вчителя триває 8 Світовий Конгрес Українців. Це перший конгрес СКУ, який проводиться поза межами Північно-американського континенту. Попередні конгреси, попри участь у ньому делегатів зі всього світу, проходили як правило у США та Канаді.

На цьому конгресі вперше широко представлена так звана східна діаспора ( країни колишнього СРСР) та нова діаспора Західної європи , яка виникла внаслідок заробітчанської еміграції . Зокрема представлені громади з Італії , де зараз пербуває 500 тисяч наших співвітчизників, Португалії (300 тис) та Іспанії (200 тис).
В середу учасники світового конгресу українців приймуть участь в траурній ході і молебні в память українців, які загинули в часі Голодомору 1933 року . Акція розпочнеться в 19.00 за київським часом . Учасники пройдуть вулицею Володимирською від Київського Будинку вчителя ( колишня Центральна Рада) до Михайлівського собору, де Патріархом УПЦ КП Філаретом буде проведена панахида по загиблим .

Робота Конгресу триватиме до черверга 21 серпня. Після закінчення Конгресу , його багатолітній лідер і відомий американський політик Аскольд Лозинський дасть інтернет конференцію на сайті “Майдан”. Про докладніший час конфернції буде повідомлено.

До участі в заході запрошуються інші громадські організації та окремі особи , які також бажають помянути загиблих співвітчизників.

Відповіді

  • 2003.08.20 | Людмила Коваль

    Re: Триває 8 Світовий Конгрес Українців

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > У Київському Будинку вчителя триває 8 Світовий Конгрес Українців. > В середу учасники світового конгресу українців приймуть участь в траурній ході і молебні в память українців, які загинули в часі Голодомору 1933 року . Акція розпочнеться в 19.00 за київським часом . Учасники пройдуть вулицею Володимирською від Київського Будинку вчителя ( колишня Центральна Рада) до Михайлівського собору, де Патріархом УПЦ КП Філаретом буде проведена панахида по загиблим .
    >
    Пригадується, що в жовтні минулого року, у зв"язку з 70-річчам голодомору, українська діаспора ініціювала спорудження в Україні пам"ятника жертвам голодомору.Аскольд Лозинський повідомляв, що пам"ятник виготовить скульптор з діаспори, що ціна його становитиме 150-200 000$США, і казав, якщо вдасться швидко вирішити організаційні питання, то пам"ятник буде відкрито у Києві ще до серпня 2003 року - до проведення VIII Конгресу українців. Він вів переговори з цього приводу з Омельченком.
    Видно не склалося.

    > Робота Конгресу триватиме до черверга 21 серпня. Після закінчення Конгресу , його багатолітній лідер і відомий американський політик Аскольд Лозинський дасть інтернет конференцію на сайті “Майдан”. Про докладніший час конфернції буде повідомлено.
    >

    Дуже цікаво.
    Нехай приходить на Майдан, якщо не боїться почути неприємні запитання.

    І ще. Як професійний адвокат, пан Лозинський мав би знати, що не може подати позов до суду проти Медведчука за те, що СКУ відмовили в оренді Українського Дому (про це писала УП). Найбільше до кого може позиватися пан президент - це адміністрація Українського Дому.
  • 2003.08.20 | пан Roller

    Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Попередні конгреси, попри участь у ньому делегатів зі всього світу, проходили як правило у США та Канаді.
    >
    > На цьому конгресі вперше широко представлена так звана східна діаспора ( країни колишнього СРСР) та нова діаспора Західної європи , яка виникла внаслідок заробітчанської еміграції . Зокрема представлені громади з Італії , де зараз пербуває 500 тисяч наших співвітчизників, Португалії (300 тис) та Іспанії (200 тис).

    Кто представляет так званых украинцев Украины на Световом Конгрессе украинцев? Или Украина не имеет своего представительства во всемирном Конгрессе украинцев?

    Какими финансами располагет конгресс. Кому доступны гроши его диаспор?
    Или это закрытый "бизнесс" для своих, "диаспоритян"?

    Для чего конгрессу Украина? Украина для них это бренд нейм?
    Какое они имеют отношение вообще к украинцам?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.20 | Людмила Коваль

      Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

      пан Roller пише:
      >
      > Кто представляет так званых украинцев Украины на Световом Конгрессе украинцев? Или Украина не имеет своего представительства во всемирном Конгрессе украинцев?
      >
      > Какими финансами располагет конгресс. Кому доступны гроши его диаспор?
      > Или это закрытый "бизнесс" для своих, "диаспоритян"?
      >
      > Для чего конгрессу Украина? Украина для них это бренд нейм?
      > Какое они имеют отношение вообще к украинцам?

      Це вже питання для Лозинського?
      Цікаво що він відповість, особливо на останні два.
    • 2003.08.20 | Морон

      Ой, Роллер, вы достали!

      Этнические украинцы диаспоры - единственное брендовое представительство Украинцев Украины в мире. Посольства Украины представляют Кучму - киллера, а в самих посольствах работают дети коррупционеров и пособников режима.

      Вы платите взносы диаспоре? - нет! - Диаспора не обязана отчитываться за финансы.

      Украинцы Украины не представлены, потому что они не "свитови Украйинци".
    • 2003.08.20 | юрко

      Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

      пан Roller пише:
      > Кто представляет так званых украинцев Украины на Световом Конгрессе украинцев? Или Украина не имеет своего представительства во всемирном Конгрессе украинцев?
      >
      > Какими финансами располагет конгресс. Кому доступны гроши его диаспор?
      > Или это закрытый "бизнесс" для своих, "диаспоритян"?
      >
      > Для чего конгрессу Украина? Украина для них это бренд нейм?
      > Какое они имеют отношение вообще к украинцам?

      Фінанси конгресу приходять від внесків складових організацій діаспори. Тобто усюди у світі є багато різних громадських діаспорних організацій. Деякі відносно нові, деякі ще мабуть з початку 20 ст. Просто, люди виїжджали на заробітки, чи втікали від війни і опинялися в чужих країнах. Там вони згуртовувалися, бо нове середовище було для них чуже. Так і виникали організації - напр. жіночі, чи за релігійним принципом, є й творчі, шкільничі.

      Організації існували на внески їх членів. Часто люди, помираючи, в заповіті віддавали велике майно цим організаціям. Багато з них, маючи статус харитативних, мала право проводити збіркові кампанії на свою роботу. Отже, приходили гроші.

      Тоді виникла ідея кращої співпраці між організаціями, бо часто різні з них працювали над тими самими проектами, видаючи на них гроші. От і утворили конгрес, котрий спочатку називався Світовим Конгресов Вільних Українців - ще за совка і вони вважали себе вільними на відміну від совковських. Тому, що найбільше грошей мали люди Північної Америки, той опинилася головна квартира у Торонто. За правилом, кожна організація, котра входить у Конгрес, як член, має якийсь там процент своїх грошових надходжень передавати на рахунок Конгресу для його функціонування. От і звідтам гроші на роботу Конгресу.

      Тоді конгрес виділяє якусь суму на утримання канцелярії і встановлює бюджет на роботу різних комісій конгресу. Бізнесу там немає взагалі ніякого.

      А от чому конгрес Лозинський задумав провести в Україні, то треба його самого запитати, цікаво що відповість. Ніби ніякого відношення до України діаспоряни й справді не мають, крім походження. Але конгрес проводять в різних країнах, тому формально, немає причини, чому його не можна провести на цей раз в Україні, сприймаючи цю країну, як і попередні - просто місцем проходження конгресу, незалежно, чи там живуть українці, чи ні. Але Лозинський, як на мене, має інше пояснення, ніж таке тривіальне.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.20 | Морон

        СКУ = 'Ukrainija' по типу "Polonia" (-)

      • 2003.08.20 | пан Roller

        Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

        юрко пише:
        різних комісій конгресу. Бізнесу там немає взагалі ніякого.
        >
        > А от чому конгрес Лозинський задумав провести в Україні, то треба його самого запитати, цікаво що відповість. Ніби ніякого відношення до України діаспоряни й справді не мають, крім походження. Але конгрес проводять в різних країнах, тому формально, немає причини, чому його не можна провести на цей раз в Україні, сприймаючи цю країну, як і попередні - просто місцем проходження конгресу, незалежно, чи там живуть українці, чи ні. Але Лозинський, як на мене, має інше пояснення, ніж таке тривіальне.

        Спасибо за разъяснение, пан Юрко.
        Де что стало зрозумило. Однако на место одних вопросов встают другие.

        Во первых само название конгресс, у меня например ассоциируется с конгрессом, скажем, Соединенных штатов.

        То есть это некий законодательный огран.

        Из уст конгресса , его председателя озвучивается цифра 18-20 млн украинцев,проживющих за межами Украины. А из того что, в конгрессе принимают теперь участие и диаспоры Казахстана, и России складывается впечатление, что конгресс выступает или планирует выступать неким координирующим органом всего этого сообщества. В принципе это по размерам отвечает крупному государству украинцев, назовем так.

        Кроме этого, и это озвучивалось по тв, один из представителей Австралийской диаспоры, высказал пожелание о том, что бы конгресс строился то типу жидовского конгресса.

        Это вызывает еще больше вопросов. Вызывает недоумение тезис о том что конгресс не планирует заниматься политикой. А чем как не ей он занимается? Ведь сегодня озвучиваются желания конгрессменов, не знаю можно ли их так назвать о том каким требованиям должен отвечать президент Украины.

        То есть это прямое втручанье, акции конгресса по голодомору освещается религиозным представительством , ИМЕННО Киевевким патриархатом. Это втручание в религиозные внутренние вопросы. И так далее.

        Не понятно так же как конгресс планирует удовлетворить разные идеологические ветви участвовавшие во второй мировой войне.

        Понятно, что без политики здесь не обойтись.

        И хотя, сегодня мы не сильно ощущаем влияние конгресса, само его существование вызывает массу недоумений.

        Скажем так, российская диаспора не позволяет себе подоьных вещей, хотя и там имеет ся и белая эммиграция, и семейство Романовых. Но это лигитимные наследники, которые ни на что особо не предендуя поддерживают тесные связи и иммидж государства российского.

        В данном случае имена конгрессменов просто не известны.Критика в адрес следует с разных сторон. И мне лично треба как-то определиться с ними. За или против.

        Кэмg забирают, проверить текст не могу.

        Brgds
        Roller
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.20 | юрко

          Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

          > Спасибо за разъяснение, пан Юрко.
          > Де что стало зрозумило. Однако на место одних вопросов встают другие.
          >
          > Во первых само название конгресс, у меня например ассоциируется с конгрессом, скажем, Соединенных штатов.
          >
          > То есть это некий законодательный огран.

          Конгрес є для координації роботи різних організацій по цілому світу. В принципі його створення має сенс, бо як інакше ті організації будуть між собою співпрацювати? Можна вважати, що це і є його законодавча функція, бо напр. деякі звернення, які виходять від конгресу, в принципі повинні підтримуватися складовими організаціями.
          >
          > Из уст конгресса , его председателя озвучивается цифра 18-20 млн украинцев,проживющих за межами Украины. А из того что, в конгрессе принимают теперь участие и диаспоры Казахстана, и России складывается впечатление, что конгресс выступает или планирует выступать неким координирующим органом всего этого сообщества. В принципе это по размерам отвечает крупному государству украинцев, назовем так.

          Так воно й є щодо бажання приєднати інших діаспорян до конгресу, але це від них самих залежить, захотять - приєднаються. Це ж громадська організація, ну, щось, як клуб любителів рибалки. Члени підпорядковуються правилам клубу, а не хотять, то відмовляються від членства. Крім того, представництво в конгресі означає можливість просування інтересів конкретної діаспори - в Казахстані, чи деінде.

          >
          > Кроме этого, и это озвучивалось по тв, один из представителей Австралийской диаспоры, высказал пожелание о том, что бы конгресс строился то типу жидовского конгресса.

          Ага, вони також мають свій конгрес в Торонто, здається литовці також. І поляки. Я не знаю, що мав на увазі той австралієць, але єврейський має громадську силу.

          >
          > Это вызывает еще больше вопросов. Вызывает недоумение тезис о том что конгресс не планирует заниматься политикой. А чем как не ей он занимается? Ведь сегодня озвучиваются желания конгрессменов, не знаю можно ли их так назвать о том каким требованиям должен отвечать президент Украины.
          >
          > То есть это прямое втручанье, акции конгресса по голодомору освещается религиозным представительством , ИМЕННО Киевевким патриархатом. Это втручание в религиозные внутренние вопросы. И так далее.

          Ну, це данина моді. Адже на Заході урядовці мусять прислухатися до думки громадських організацій. Вони можуть її ігнорувати потихеньку, але явно відкидати не можуть. Ну, щось таке, як думка громадської організації Журналісти без кордонів чи т.д., на яку мусять реагувати чиновники в цивілізованому світі. Зрештою, нічого поганого в тому немає. Навпаки, це добре що громадські організації однієї країни висловлюються щодо стану справ у іншій країні. Це ж не урядовці однієї країни сунуть носа в уряд іншої. Якраз це і називається втручанням у внутрішні справи. Тому, наприклад, як приїжджав Мороз до Канади, то його не можуть приймати офіційно, бо це означатиме втручання у внутрішні справи - підтримка опозиції до існуючої влади. Але неофіційні зустрічі відбуваються у вигляді обідів і т.д. Отже, від Кучми ті організації можуть вимагати багато, але чи це означає, що він буде на це взагалі реагувати? Проводять же антиглобалісти свої демострації, але чи уряди вже так дуже реагують, крім випадків хуліганства?

          >
          > Не понятно так же как конгресс планирует удовлетворить разные идеологические ветви участвовавшие во второй мировой войне.

          Колись в Північній Америці була ворожнеча між українськими православною та католицькою церквами і ця ворожнеча йшла на рівні громадських організацій, утворених за релігійною приналежністю. Але стаючи членами конгресу вони стали співпрацювати між собою. В принципі, чому б і не таким шляхом?

          >
          > Понятно, что без политики здесь не обойтись.
          >
          > И хотя, сегодня мы не сильно ощущаем влияние конгресса, само его существование вызывает массу недоумений.

          Ну, мабуть в Україні не звикли, що уряд може реагувати на вимоги громадських організацій. А існування його є предметом дискусій, бо уряд Кучми вже робив спроби підпорядкувати конгрес якійсь урядовій структурі в Україні. Йшла мова й про взагалі необхідність його існування, адже нормально інші країни підтримують свої діаспори. Кучмі, звичайно, хотілося б мати свій позитивний голос у західних суспільствах, зрештою, Лозинський тим голосом і є зараз, але не всі в конгресі підтримуть в цьому Лозинського. Тому Кучма і намагається прибрати якимось чином до рук конгрес.

          Зрештою, деякі громадські організації в Україні виникли за починанням та підтримкою подібних організацій на Заході, напр. Суспільна Служба і тепер стоїть питання, хто кому підпорядковується - чи робити якесь тіло, типу конгресу в Україні і йому підпорядковувати все, чи все-таки українські громадські організації підпорядковувати існуючому конгресу, чи взагалі лишити все, як є. Але тоді стає запитання, як координувати роботу українських організацій, адже часто вони перетворюються на вотчину тих, хто ними керує і вони зовсім не поспішають комусь звітувати.
          >
          > Скажем так, российская диаспора не позволяет себе подоьных вещей, хотя и там имеет ся и белая эммиграция, и семейство Романовых. Но это лигитимные наследники, которые ни на что особо не предендуя поддерживают тесные связи и иммидж государства российского.

          Росіяни чомусь ніколи й не спромоглися утворити сильної громадської організації, яка мала б вплив на уряд країни, де вони проживають. Поляки-емігранти, брали багато з прикладу українського конгресу, коли створювали свій конгрес в Канаді, бо зрозуміли, що зможуть просувати інтереси своєї громади в канадському суспільстві. Чи росіянам це ні до чого, чи замала діаспора, важко сказати.

          >
          > В данном случае имена конгрессменов просто не известны.Критика в адрес следует с разных сторон. И мне лично треба как-то определиться с ними. За или против.

          Та воно напевно правильно, що критикують, це ж жива справа. Підтримуйте в принципі, критикуйте по деталях. Серед них є справжні громадські діячі, дехто навіть зі своїх грошей повстановлював стипендії для студентів, але є й любителі отримати медалі. Перших - не видно, а другі лізуть усюди, де є лише нагода сфотографуватися з кимось з української влади.
          >
          > Кэмg забирают, проверить текст не могу.
          >
          > Brgds
          > Roller
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.21 | пан Roller

            Большое спасибо. Рекомендую всем ознакомиться (-)

      • 2003.08.20 | Людмила Коваль

        Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?


        юрко пише:
        >
        А от чому конгрес Лозинський задумав провести в Україні, то треба його самого запитати, цікаво що відповість. Ніби ніякого відношення до України діаспоряни й справді не мають, крім походження. Але конгрес проводять в різних країнах, тому формально, немає причини, чому його не можна провести на цей раз в Україні, сприймаючи цю країну, як і попередні - просто місцем проходження конгресу, незалежно, чи там живуть українці, чи ні. Але Лозинський, як на мене, має інше пояснення, ніж таке тривіальне.


        Не можу погодитися з Вами, пане Юрку, у тому, що діаспоряни не мають ніякого відношення до України.
        Я тут знайшла в інеті на сайті Вахтанга Кипіані доповідь Лозинського на ІІІ Всесвітньому форумі українців (серпень 2001 року), то дозволю собі зацитувати.

        -і За останні десять років через “Суспільну службу України” на історичну батьківщину передано близько 50 млн. американських і 20 млн. канадських доларів. І це не рахуючи допомоги іноземних держав, пролобійованої інституціями діаспори, і посилок і перекладів від конкретних родин.
        -і Діаспора дала кошти на проведення декількох десятків україномовних музичних молодіжних фестивалів (наприклад, “Червоної Рути”). Знято кілька кінофільмів, останній – “Нескорений” про головнокомандуючого УПА Романі Шухевиче (режисер Олесь Янчук) зібрав непогану пресу і повні зали вдячних глядачів.
        -і Профінансоване встановлення пам'ятників Тарасові Шевченку в багатьох містах України (від Львова до Луганська), а також за рубежем (Санкт-Петербург).
        -і Побудована українська греко-католицька церква в Павлограді (Казахстан) і українська школа в Караганді.
        -і Оплачуються внески українських спортивних федерацій і Національного олімпійського комітету в міжнародні федерації і МОК. Участь сотень українських спортсменів і тренерів в Олімпіадах останнього десятиліття -і в Лиллехамере, Атланті, Нагано, Сіднеї – проводилося за рахунок коштів українців західної діаспори чи притягнутих ними спонсорів. Аналогічно буде і з наступною зимовою Олімпіадою в Солт-Лейк-Сити...
        -і З останніх рахунків: ми оплатили участь 50 спортсменів у тільки що закіншившимуся чемпіонаті світу з легкої атлетики в канадському Эдмонтоні, де блискуче перемогла Жанна Пинтусевич, а також 27 чоловік – лижників і біатлоністів на зборах у Сполучених Штатах.
        Найближчим часом буде організована поїздка глави УВКР Михайла Гориня і президента МКУ Аскольда Лозинского в українські громади Сибіру. На жаль, українські посольства мало що роблять для співвітчизників. У них немає шкіл, газет, телеканалів, храмів -і всього того, що мають росіяни в Україні.

        Тож треба віддати належне діаспорі – вона робить і робить дійсно більше ніж Українська держава для своїх співвітчизників, що проживають за кордоном.

        Практично саме діаспора виконує державну програму діаспорної політики. Саме вона виконує функції українських Посольств, конгсульств, МЗС, Міністерства освіти, різних комітетів на кшталт Державного комітету України у справах національностей та міграції.
        Тільки за останні два роки Лозинський побував у Росії, Прибалтиці, Сербії, Чехії.
        Саме від Комітету Конгресу по правам людини я знаю, що у Сербії нині офіційно проживає 5354 українця. Я навіть не знаю чи має МЗС ці дані. Виходить сміх крізь сльози.
        Перша державна програма діаспорної політики України з тріском провалилася. Якщо друга і не провалиться з тріском (її термін виходить в 2005 році), то цьому наші державники у великій мірі змушені будуть завдячувати громадській активності діаспори, але не собі.

        Тож діаспора токой щось робить для України, але й питання до Лозинського є. Вони стосуються співпраці Конгресу з владними структурами України. Скажімо мені цікаво за які такі заслуги Український інститут Америки (УІА) присвоїв титул "Людина року-2002" Київському голові Олександру Омельченку. Кажуть за великий внесок у відродження історичних пам»ятників України, ренесанс української духовності, втілення у життя багатьох сучасних проектів, гідних кращих Європейськиї столиць.
        Як на мене, то Омельченку руки повідривати мало за його «внесок». Чого одна площа Незалежності варта. А Софія з фітнес центром? А кукольний Михайлівський собор? А Київський Акрополь? Та Омелі і в гробу спокою не буде за його «внесок».
        Ще маю претензії до Лозинського з приводу «касетного скандалу», його критики Буша щодо ставлення до України – Кучми і 205 –ї резолюції Конгресу США щодо України.

        Пригадую Ви, пане Юрку, натякали на зв»язок Лозинського з Кучмою. Це було тут: http://maidan.org.ua/n/free/1060274914 .
        Так от власне у цьому і підозрюю пана президента Конгресу.
        Але діаспора тут непричім. В ній є класні люди яких ми бачемо й тут на Майдані. Не буду показувати пальцем. :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.20 | юрко

          Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

          Людмила Коваль пише:
          >Не можу погодитися з Вами, пане Юрку, у тому, що діаспоряни не мають ніякого відношення до України.
          > Я тут знайшла в інеті на сайті Вахтанга Кипіані доповідь Лозинського на ІІІ Всесвітньому форумі українців (серпень 2001 року), то дозволю собі зацитувати.
          >
          > -і За останні десять років через “Суспільну службу України” на історичну батьківщину передано близько 50 млн. американських і 20 млн. канадських доларів. І це не рахуючи допомоги іноземних держав, пролобійованої інституціями діаспори, і посилок і перекладів від конкретних родин.
          > -і Діаспора дала кошти на проведення декількох десятків україномовних музичних молодіжних фестивалів (наприклад, “Червоної Рути”). Знято кілька кінофільмів, останній – “Нескорений” про головнокомандуючого УПА Романі Шухевиче (режисер Олесь Янчук) зібрав непогану пресу і повні зали вдячних глядачів.
          > -і Профінансоване встановлення пам'ятників Тарасові Шевченку в багатьох містах України (від Львова до Луганська), а також за рубежем (Санкт-Петербург).
          > -і Побудована українська греко-католицька церква в Павлограді (Казахстан) і українська школа в Караганді.
          > -і Оплачуються внески українських спортивних федерацій і Національного олімпійського комітету в міжнародні федерації і МОК. Участь сотень українських спортсменів і тренерів в Олімпіадах останнього десятиліття -і в Лиллехамере, Атланті, Нагано, Сіднеї – проводилося за рахунок коштів українців західної діаспори чи притягнутих ними спонсорів. Аналогічно буде і з наступною зимовою Олімпіадою в Солт-Лейк-Сити...
          > -і З останніх рахунків: ми оплатили участь 50 спортсменів у тільки що закіншившимуся чемпіонаті світу з легкої атлетики в канадському Эдмонтоні, де блискуче перемогла Жанна Пинтусевич, а також 27 чоловік – лижників і біатлоністів на зборах у Сполучених Штатах.
          > Найближчим часом буде організована поїздка глави УВКР Михайла Гориня і президента МКУ Аскольда Лозинского в українські громади Сибіру. На жаль, українські посольства мало що роблять для співвітчизників. У них немає шкіл, газет, телеканалів, храмів -і всього того, що мають росіяни в Україні.

          Ну, я мав на увазі, що як громадяни чужої країни, діаспоряни не можуть претендувати на такий вплив у справах України, який вони мають у своїх країнах. Поїздка Лозинського була потрібна для того, бо ця історія сягає глибше. Як хочете більше дізнатися, запитайте на конгресі професора Даревича, він є голова комісії прав людини.
          >
          > Тож треба віддати належне діаспорі – вона робить і робить дійсно більше ніж Українська держава для своїх співвітчизників, що проживають за кордоном.
          >
          > Практично саме діаспора виконує державну програму діаспорної політики. Саме вона виконує функції українських Посольств, конгсульств, МЗС, Міністерства освіти, різних комітетів на кшталт Державного комітету України у справах національностей та міграції.
          > Тільки за останні два роки Лозинський побував у Росії, Прибалтиці, Сербії, Чехії.
          > Саме від Комітету Конгресу по правам людини я знаю, що у Сербії нині офіційно проживає 5354 українця. Я навіть не знаю чи має МЗС ці дані. Виходить сміх крізь сльози.
          > Перша державна програма діаспорної політики України з тріском провалилася. Якщо друга і не провалиться з тріском (її термін виходить в 2005 році), то цьому наші державники у великій мірі змушені будуть завдячувати громадській активності діаспори, але не собі.
          >
          > Тож діаспора токой щось робить для України, але й питання до Лозинського є. Вони стосуються співпраці Конгресу з владними структурами України. Скажімо мені цікаво за які такі заслуги Український інститут Америки (УІА) присвоїв титул "Людина року-2002" Київському голові Олександру Омельченку. Кажуть за великий внесок у відродження історичних пам»ятників України, ренесанс української духовності, втілення у життя багатьох сучасних проектів, гідних кращих Європейськиї столиць.
          > Як на мене, то Омельченку руки повідривати мало за його «внесок». Чого одна площа Незалежності варта. А Софія з фітнес центром? А кукольний Михайлівський собор? А Київський Акрополь? Та Омелі і в гробу спокою не буде за його «внесок».
          > Ще маю претензії до Лозинського з приводу «касетного скандалу», його критики Буша щодо ставлення до України – Кучми і 205 –ї резолюції Конгресу США щодо України.
          >
          > Пригадую Ви, пане Юрку, натякали на зв»язок Лозинського з Кучмою. Це було тут: http://maidan.org.ua/n/free/1060274914 .
          > Так от власне у цьому і підозрюю пана президента Конгресу.

          Лозинський Вам скаже, що він підтримує не Кучму, а престиж України у світі. І спробуйте щось тут заперечити. Але деякі документи, які виходять за його ініціативою і звернені до Кучми, викликають просто сміх. Напр. документ про проведення голосування заробітчанами в Португалії кілька років тому, де явно голоси шахрувалися працівникам посольства. Я їх розумію, Кучма дав наказ, щоб забезпечити потрібну кількість голосів, а інакше полетять посольські голови. Але Лозинський в листі до Кучми довго йому дорікав про порушення, а тоді в кінці додав, що ніяких дальших кроків у цій справі конгрес робити не буде, замість того, щоб кричати на цілий світ яке неподобство діється в Україні. Саме така підтримка і робить Кучмо наглим, бо знає, що Лозинський та подібні не будуть його критикувати, кажучи, що це порушить престиж України.

          > Але діаспора тут непричім. В ній є класні люди яких ми бачемо й тут на Майдані. Не буду показувати пальцем. :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.21 | Людмила Коваль

            Re: Для чего конгрессу Украина? Бренд нейм?

            юрко пише:
            >
            Лозинський Вам скаже, що він підтримує не Кучму, а престиж України у світі. І спробуйте щось тут заперечити.


            Я йому скажу приблизно те саме, що сказали тут Ви:

            Саме така підтримка і робить Кучмо наглим, бо знає, що Лозинський та подібні не будуть його критикувати, кажучи, що це порушить престиж України.
            >
            А ще скажу, що не варто Кучму з Україною утотожнювати - це дві різні пари кальош. :-)
  • 2003.08.20 | Navigator

    Виїхали заробітчани - повернулись ЛЮДИ!!!

    НА СВОМУ ПРИКЛАДІ ЗНАЮТЬ НОУ-ХАУ ЯК ЖИТИ ДОСТОЙНО І ЯК ВИБОРЮВАТИ СВОЇ ПРИРОДНІ ПРАВА!
    ТАКИХ СПРОБУЙ ОБДУРИ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.20 | Морон

      Прекрасно! (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.20 | Людмила Коваль

        Re: Прекрасно! (-)

        Голова Комітету у справах української громади у Росії Василь Коломацький (Торонто) 25 липня дав інтерв’ю сайту «Кобза» http://kobza.com.ua/index.php?path=world_sku&file_main=2003_08_08_02


        Тому ми повертаємося до Києва із усіх країн розселення (або скажіть - розсіяння), щоби ствердити: український Київ – це те, про що мріяла еміграція усіх часів. Незалежна Україна – наша здійснена мрія. У Києві – ми не в гостях, а вдома. І ми готові запропонувати Україні нашу підтримку на шляху до сучасного динамічного суспільства.
        Тут же відзначу, що СКУ презентує не лише українців-емігрантів та їх нащадків. Добре відомо, що велике українське населення є автохтонним у країнах, що межують з Україною. СКУ презентує в Україні і цю частину нашого народу.
    • 2003.08.20 | Людмила Коваль

      Re: Виїхали заробітчани - повернулись ЛЮДИ!!!

      Navigator пише:
      > НА СВОМУ ПРИКЛАДІ ЗНАЮТЬ НОУ-ХАУ ЯК ЖИТИ ДОСТОЙНО І ЯК ВИБОРЮВАТИ СВОЇ ПРИРОДНІ ПРАВА!
      > ТАКИХ СПРОБУЙ ОБДУРИ!

      Усіляко буває. Див. тут: http://maidan.org.ua/n/free/1061402584
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.21 | assert

        Re: Виїхали заробітчани - повернулись ЛЮДИ!!!

        >> Виїхали заробітчани - повернулись ЛЮДИ!!!
        Це як так? "Кто был никем - тот станет всем!" (с) Самі знаєте чий.
        Ну-ну... Бажаю успіхів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.21 | Navigator

          Хто був нічим - шансів нема. Але таких мало.

          Як написав мені директор школи Зозулевич на випуск:
          "Якщо хочеш бути здоровим - бігай,
          Якщо хочеш бути розумним - бігай,
          Якщо хочеш бути богатим - бігай!"
          Нібито це було написано в Дельфах.
          Тепер і я можу підписатись.
          І югослави.
          І турки.
  • 2003.08.21 | КП8416

    АНЕКДОТТТТТ, ҐЛЯ!!!

    Іду по Хрещатику. Біля Київради висить плакат: "Вітаємо учасників Світового конгресу українців". Ходять учасники конгресу, літні бабульки з синьожовтими течками...
    Назустріч ідуть два молодики. Один каже:
    - "Смотрі, українцев в Кієв наєхало"
    Другий: - Да, діаспора.
    Перший: -- Сначала свідєтелі Єхови прієзжалі, тєпєрь українци...

    Крім матюків, коментарів немає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.22 | пан Roller

      Сначала свідєтелі Єхови прієзжалі, тєпєрь українци...(-)

    • 2003.08.27 | Navigator

      Є тема для анекдотів::"Китаєць, рускій і білорус..."

      Росіяни - громадяни України вважають українців іноземцями в Україні.
      Є тема для анекдотів.
      Правда, з душком і бородою.
      Згадую :"Русский, немец і поляк..."
      І завжди рускій - чемпіон.
      Отак себе тішили, ходячи в рваних носках і стоячи в чергах за ковбасою.
      Чим закінчилось?
      Чим продовжиться химерне уявлення про свою зверхність?
      Думаю:"Китаєць, рускій і білорус..."
      Далі по тексту...
  • 2003.08.26 | YZ

    Чи знає хто-небудь чим те святкування закінчилося? (-)

    .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".