МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І ще - дуже цікаве від Януковича

08/22/2003 | Shooter
Янукович предлагает сэкономить на Президенте
Главрєд

Премьер-министр Виктор Янукович выступает за публичное обсуждение идеи избрания Президента Верховной Радой. Об этом он сказал в ходе своей поездки в Харьков, передают Українські Новини.

"Эту мысль высказали политики, давайте будем думать, будем разговаривать целесообразно это или не целесообразно, нужно ли нам тратить громадные деньги на выборы или можно избрать Президента в парламенте, не тратя таких громадных денег", - сказал Янукович. При этом он не уточнил свое мнение по этому вопросу.

В четверг лидер СПУ Александр Мороз и лидер КПУ Петр Симоненко заявили о намерении Президента Леонида Кучмы подготовить совместный проект закона о внесении изменений в Конституцию вместо законопроектов, находящихся на экспертизе в Конституционном Суде.

По словам Мороза, ключевой позицией такого законопроекта может быть положение, в соответствии с которым Президент избирается парламентом.




Хід думок вловлюєте?
Провести "вибори" президента в 2004 сучасним парламентом. Закласти для цього поріг 2/3 голосів парламентаріїв. Хто зможе пройти через такий поріг? З підтримкою комуняк і "прикуплених"?
Зек Янукович - і більше ніхто.

Відповіді

  • 2003.08.22 | 123

    Припинить

    Shooter пише:
    > Хід думок вловлюєте?
    > Провести "вибори" президента в 2004 сучасним парламентом. Закласти для цього поріг 2/3 голосів парламентаріїв. Хто зможе пройти через такий поріг? З підтримкою комуняк і "прикуплених"?
    > Зек Янукович - і більше ніхто.

    За вибори Президента парламентов в 2004 комі не голосуватимуть - вони про це вже заявили.

    301 голос знайти для цього буде неможливо
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.22 | Shooter

      Re: Припинить

      123 пише:
      > Shooter пише:
      > > Хід думок вловлюєте?
      > > Провести "вибори" президента в 2004 сучасним парламентом. Закласти для цього поріг 2/3 голосів парламентаріїв. Хто зможе пройти через такий поріг? З підтримкою комуняк і "прикуплених"?
      > > Зек Янукович - і більше ніхто.
      >
      > За вибори Президента парламентов в 2004 комі не голосуватимуть - вони про це вже заявили.

      Cьогодні заявили так, завтра інакше. В обмін, скажімо, на кілька губернаторів.

      > 301 голос знайти для цього буде неможливо.

      А голоси, ймовірно, й не будуть шукатися.

      З подібного досвіду - коли в Словаччині два роки парламент не міг вибрати президента, повноваження президента перейшли до ПМ-а і дещиця - до Голови парламенту. Подібне було і в Чехії - тільки там до півроку справилися.

      Себто такий раскладєц задовільнятиме все тих же ж бандюків, котрі сьогодні контролюють парламент.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.23 | Горицвіт

        реформа і псевдореформа: як розрізнити

        Мета маньоврів незмінна: не дати народу поміняти владу шляхом виборів. Що є фундаментальною і необхідною складовою демократичної системи.

        Будуть придумувати різні маньоври. Які оцінювати треба по головному критерію: чи збільшуються можливості для народу демократично, шляхом чесних виборів поміняти владу. Якщо так, то зміни треба вітати, як ні — то ні.

        Якщо влада справді боїться помсти з боку майбутнього президента Ющенка, то вихід дуже простий: швидко запровадити справді демократичні зміни, які зроблять помсту неможливою. А не проводити маньоври для консервації режиму. Цих два підходи дуже просто розрізнити: справжні реформи мають включати гарантії чесних виборів, судову реформу, звільнення преси, зміцнення місцевого самоврядування і т.д.

        А псевдо-реформа обмежиться тим, щоб не дати влади персонально Ющенку. А все інше залишити на місці. От і вся казка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.23 | Shooter

          страх перед Ющенком

          головне мотто всієї політики влади вже рочків 2.

          Горицвіт пише:
          > Мета маньоврів незмінна: не дати народу поміняти владу шляхом виборів. Що є фундаментальною і необхідною складовою демократичної системи.
          >
          > Будуть придумувати різні маньоври. Які оцінювати треба по головному критерію: чи збільшуються можливості для народу демократично, шляхом чесних виборів поміняти владу. Якщо так, то зміни треба вітати, як ні — то ні.
          >
          > Якщо влада справді боїться помсти з боку майбутнього президента Ющенка, то вихід дуже простий: швидко запровадити справді демократичні зміни, які зроблять помсту неможливою. А не проводити маньоври для консервації режиму. Цих два підходи дуже просто розрізнити: справжні реформи мають включати гарантії чесних виборів, судову реформу, звільнення преси, зміцнення місцевого самоврядування і т.д.
          >
          > А псевдо-реформа обмежиться тим, щоб не дати влади персонально Ющенку. А все інше залишити на місці. От і вся казка.

          Повністю згоден.

          Якщо дійсно хочуть реформу, то рішення елементарно просте: наступного року обирається президент (майже ґарантовано - Ющенко) з сьогоднішніми повноваженнями, який починає смертельно нагальні для України реформи у всіх сферах. І головне - забезпечує СПРАВЕДЛИВІ парламентські вибори-2006. Після яких виконавча влада переходить до уряду, обраного новим парламентом.

          Шлях елементарний.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".