МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Український уряд відповідальний за дискримінацію жінок

08/27/2003 | Нафта-Газ
http://www.ukrop.com/ua/media/37305.html

Правозахисна організація "Human right watch" засудила український уряд за, як стверджується, неспроможність забезпечити жінкам рівні права з чоловіками на робочому місці.

У новому звіті організації обсягом 52 сторінки мовиться, що українські жінки змушені виконувати мало престижну і низькооплачувану роботу.

Організація засуджує практику, коли працедавці в оголошеннях про вакансії спеціально вказують стать, якої має бути працівник, - як твердить "Human right watch", аби усунути жінок від краще оплачуваних робіт.

Навіть за однакову роботу, пише звіт, жінки отримують в середньому на третину меншу платню, ніж чоловіки.

За даними "Human right watch" 76% зареєстрованих безробітних у Києві становлять жінки. Для Львова ця цифра становить 73%.

У повідомленнях цитують одну з авторів звіту Джейн Б'юканан, яка сказала, що висновки зроблені на підставі свідчень жінок, які шукали роботу, а також українських працедавців та урядовців.

Пані Б'юкенан каже, що особливо розчарована тим, що український уряд не вважає згадані утиски проблемою.

"Human right watch" також стверджує, що половина українських жінок на робочому місці зазнають сексуальних домагань.

Хоча в конституції й записано принцип статевої рівності, "Human right watch" твердить, що "працедавці показали недостатнє знання базового українського законодавства і небажання його дотримуватися.

На офіційному веб-сайті Кабінету міністрів пишеться, що права жінок і забезпечення гендерної рівності включені до програми діяльності уряду, проте в інтерв'ю міністра праці та соціальної політики Михайла Папієва боротьба з дискримінацією жінок на робочому місці не названа серед першочергових завдань.

Професор Віра Агеєва, котра нещодавно видала дослідження з фемінізму в українській літературі, прокоментувала звинувачення в дискримінації жінок в Україні.

"Я не щороку дивлюся урочистості до Дня Незалежності, - сказала пані Агеєва, - але мені врізався в пам'ять ювілейний - десятий. Якщо вірити трибуні, яка стояла на Хрещатику, то український народ складається переважно з чоловіків, тому що там стояла тільки одна жінка, здається, на трибуні.

Варто подивитися на безліч рекламних роликів, на те, наприклад, кому адресовані препарати від істерії та всі ці психіатричні засоби. Як правило, вони адресовані чомусь жінкам, хоча з моїх побутових спостережень чоловіків-істериків у нас принаймні не менше.

Відсоток жінок у парламенті дуже низький. Помріяти, скажімо, про жінку-міністра оборони можна тільки у маячних галюцинаціях. Аж до того, що наш президент якось сказав, що Юлія Тимошенко не може бути обрана президентом, бо вона жінка.

Це, звичайно, жарти, але коли говорити про залучення жінок у політику, сферу управління тощо, то дискримінація існує.

Хоча для мене було дуже приємно дізнатися, що жінки зараз добре дають собі раду принаймні з малим бізнесом. Безробіття з жіночим обличчям було на початку дев'яностих, коли жінок звільняли з державних підприємств.

Невідомо, як там з реєстрацією, можливо, жінки менше реєструються чи більше реєструються, проте соціологи кажуть, що в малому бізнесі жінки собі дають краще раду, ніж чоловіки".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".