МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А який у Ющенко план "виходу зі штопору"?

08/29/2003 | Гура

Відповіді

  • 2003.08.29 | Shooter

    Не придумувати велосипеда

    В цій частині світу і сьогодні успішним є єдиний шлях - відкриття своєї економіки і "входження" нею в європейську ван.

    Успішні приклади живуть під боком (західним). І навіть (потенційно) економічно слабші за Україну і все за ту ж Росію країни Балтії сьогодні економічно стоять на ступень вище, ніж Укр.-Рос.

    Детально ж пояснювати - велику статтю потрібно писати. :)

    От, наприклад, тільки один з нюансів. На Заході абсолютна більшість великих компаній - акціонерні (plc). І їхнє "здоров'я" прямо пропорційно від ПРИБУТКОВОСТІ компанії: в цьому випадку "масовий дрібний власник", як і "портфельний" починає купляти акції компанії (вкладати в неї гроші), забезпечуючи таким чином для компанії "дешеві фінанси". З іншого боку, рівень успішности/прибутковости компанії безпосередньо впливає і на "ціну" банківських кредитів - дешевші, відповідно, коли фірма - "здорова".

    Тому на Заході фірми (і по)"документах" працюють прибутково. У всьому "постсоцику" "масовий дрібний капітал" абсолютно відсутній, "портфельних інвесторів" (типу пенсійних фондів) - обмаль. Що ж діється? Немає ані найменшого сенсу бути прибутковим. Весь прибуток заганяється в офшор - і однозначно прибуткове підприємство "документально" стає збитковим, уникаючи сплати податків.

    Що ж стається, коли підприємство приватизується якоюсь західою компанією? Стає прибутковим - бо як частина західної компанії воно МАЄ/МУСИТЬ бути прибутковим.

    Дуже показовий приклад: продаж 49% словацького газового оператора SPP консорціуму Франс де Ґаз - Рурґаз (з залишенням опціона в 16 "приватних" % для Ґазпрому). Перед приватизацією підприємство було збитковим, натомість директор (небіжчик вже, на відміну від Бакая) роздава боргові "б'янко" (без вказаної суми) розписки на свій розсуд - ніхто і досі не знає, скільки і кому він їх роздав.

    Після приватизації, (49% за 2,7 млрд. УСД), коли найвищі виконавчі повноваження були передані, представнику консорціуму, SPP став прибутковим, після чого словацька держава двічі отримала гроші в бюджет: перший раз - як податок на прибуток, другий - як акціонер з "залишку прибутку".

    Я вже мовчу про сам процес приватизації, коли мєсними бандюками ВІД СИЛИ платиться одна четверта вартости підприємства, та й то, де-факто, коштами, "нажитими" на державі (на нас з Вами всіма). Дорогий оборотний капітал. Повна неконкуретноздатність технологічних виробництв - не так через технології (хоча через них - також), як за стан "поза світовим ринком". Етс., етс.

    Одним словом, шлях перевірений. Причому Україна, завдячуючи Кучмі і бандюкам, натворила вже стільки сама для себе економічних проблем за останнє десятиріччя, що, як компенсацію, могла би, навчившись на помилках "тих, що попереду", хоч зараз вже, під кінець перехідного процесу, спробувати хоч деяких з них уникнути.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.29 | Гура

      Нема проблем

      ОК, але для того, щоб "економіка була економною" ;-) треба унеможливіти узурпацію влади, а отже, й МОНОПОЛІЮ. Ви даєте гарантію, що "раптом" не оберуть АНТИющенка? Ні! Та і де гарантії, що Ющенко-президент не захворіє на "манію величі" і т.д.? Ну чому доля країни повинна залежати від "порядності" якогось "презіка"??? НЕ ВІРЮ НІЯКИМ ПРЕЗІКАМ!!! (Я сам собі інколи не вірю ;-) ).

      Тому:

      http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1062113716&first=&last=
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.29 | Shooter

        Питання було про економіку. Про політику посперечаємся в іншій..

        ..гілці. :)

        Хоча в загальному: бандюківсько-парламентська республіка для України буде набагато більшим економічним злом, ніж потенційне президентство Ющенка.
    • 2003.08.29 | KE

      Шутер либо не читал статью, либо совсем бОлен.

      "Успішні приклади живуть під боком (західним). І навіть (потенційно) економічно слабші за Україну і все за ту ж Росію країни Балтії сьогодні економічно стоять на ступень вище, ніж Укр.-Рос."

      Вот страницы из статьи, где рассказывают о прожиточном минимуме Украины

      "Минимальная зарплата в моей стране составляет 185 грн., что есть ровно половина прожиточного минимума работающей особи (365 грн.). Особи, да, потому что жить по-человечески на прожиточный минимум нельзя. Он и рассчитан только для биологического выживания на недлительный срок. Как пайка хлеба в блокадном Ленинграде, выжить 900 дней можно, жить десятилетие — нельзя.

      Средняя зарплата тоже не делает наемного работника счастливым. В минувшем году она составила 376 грн. Но не надо думать, что отечественная статистика считает зарплату, действительно мною на руки полученную. Эти 376 грн., якобы превышающие мой прожиточный минимум, есть зарплата номинальная, брутто, проще — «грязными». На руки я получила где-то 300 грн. и ни сольдо больше. В результате у меня в стране — бедность. "

      Известно де-факто, что у страны Балтии прожиточный минимум меньше чем в РФ. Но может ли это увидеть Шутер? Нет, не в состоянии. Сколько его носом не будут тыкать в эти простые истины, самые различные авторы.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.29 | 123

        Які трапляються брехливі клоуни...

        KE пише:
        > "Успішні приклади живуть під боком (західним). І навіть (потенційно) економічно слабші за Україну і все за ту ж Росію країни Балтії сьогодні економічно стоять на ступень вище, ніж Укр.-Рос."
        >
        > Вот страницы из статьи, где рассказывают о прожиточном минимуме Украины
        >
        > "Минимальная зарплата в моей стране составляет 185 грн., что есть ровно половина прожиточного минимума работающей особи (365 грн.). Особи, да, потому что жить по-человечески на прожиточный минимум нельзя. Он и рассчитан только для биологического выживания на недлительный срок. Как пайка хлеба в блокадном Ленинграде, выжить 900 дней можно, жить десятилетие — нельзя.
        >
        > Средняя зарплата тоже не делает наемного работника счастливым. В минувшем году она составила 376 грн. Но не надо думать, что отечественная статистика считает зарплату, действительно мною на руки полученную. Эти 376 грн., якобы превышающие мой прожиточный минимум, есть зарплата номинальная, брутто, проще — «грязными». На руки я получила где-то 300 грн. и ни сольдо больше. В результате у меня в стране — бедность. "
        >
        > Известно де-факто, что у страны Балтии прожиточный минимум меньше чем в РФ. Но может ли это увидеть Шутер? Нет, не в состоянии. Сколько его носом не будут тыкать в эти простые истины, самые различные авторы.

        Вивчайте, цирковий юрист:

        http://pln-pskov.ru/economics/9989.html
        "Из трех стран Балтии самая маленькая средняя месячная брутто-зарплата выплачивается в Латвии. Таковы результаты исследования, проведенного в III квартале 2002 года латвийским Центральным статистическим управлением, сообщили в понедельник корреспонденту "Росбалта" в управлении. Средняя брутто-зарплата в Латвии составила 288 долларов, в Литве - 321, в Эстонии - 368.

        Сравнивая показатели III квартала 2002 года с аналогичным периодом 2001 года, видно, что зарплаты увеличились: в Латвии рост составил 6,6%, в Литве - 6%, в Эстонии - 10,4%.

        По данным на ноябрь 2002 года, минимальная зарплата в Латвии составляла 100, в Эстонии - 118, в Литве - 125 долларов. "

        Новіші цифри будуть ще більшими.

        http://www.hotinfo.ru/news/?cat_id=15&news=23018
        "20/05/2003 18:01

        Москва: прожиточный минимум в России составит 2047 рублей

        В среду Департамент правительственной информации сообщил о решении российского правительства увеличить средний прожиточный минимум по стране с 1893 рублей до 2047 рублей на душу населения.

        Согласно постановлению кабинета министров России 276 от 12 мая 2003 года, для трудоспособного населения прожиточный минимум в первом квартале текущего года составил 2228 рублей, для пенсионеров - 1554 рублей, для детей - 2039 рублей."

        http://rockefel.h1.ru/del286.html
        "Средняя зарплата в России в будущем году составит $123. Об этом сообщил вице-премьер Алексей Кудрин, представляя в Госдуме проект бюджета на будущий год. По его словам, повышение реальных доходов населения должно составить не менее 6%. «Эхо Москвы» "

        Таке от. В наступному році БУДЕ (якщо правильно рахували) середня платня в Росії у три рази менше ніж в Естонії БУЛО в минулому році.

        Що буде з платнею у клоунів - не повідомляється.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.29 | KE

          123 - совсем дурак, причем, неизлечимый

          123 пише:
          >
          > http://pln-pskov.ru/economics/9989.html
          > "Из трех стран Балтии самая маленькая средняя месячная брутто-зарплата выплачивается в Латвии. Таковы результаты исследования, проведенного в III квартале 2002 года латвийским Центральным статистическим управлением, сообщили в понедельник корреспонденту "Росбалта" в управлении. Средняя брутто-зарплата в Латвии составила 288 долларов, в Литве - 321, в Эстонии - 368.
          >
          > Сравнивая показатели III квартала 2002 года с аналогичным периодом 2001 года, видно, что зарплаты увеличились: в Латвии рост составил 6,6%, в Литве - 6%, в Эстонии - 10,4%.
          >
          > По данным на ноябрь 2002 года, минимальная зарплата в Латвии составляла 100, в Эстонии - 118, в Литве - 125 долларов. "


          Где и что сказано о прожиточном минимуме?

          Ну какого хера, ты - нифига не разбираясь в теме лезешь со своими полоумными вставками?

          >
          > Новіші цифри будуть ще більшими.
          >
          > http://www.hotinfo.ru/news/?cat_id=15&news=23018
          > "20/05/2003 18:01
          >
          > Москва: прожиточный минимум в России составит 2047 рублей
          >
          > В среду Департамент правительственной информации сообщил о решении российского правительства увеличить средний прожиточный минимум по стране с 1893 рублей до 2047 рублей на душу населения.
          >
          > Согласно постановлению кабинета министров России 276 от 12 мая 2003 года, для трудоспособного населения прожиточный минимум в первом квартале текущего года составил 2228 рублей, для пенсионеров - 1554 рублей, для детей - 2039 рублей."
          >
          > http://rockefel.h1.ru/del286.html
          > "Средняя зарплата в России в будущем году составит $123. Об этом сообщил вице-премьер Алексей Кудрин, представляя в Госдуме проект бюджета на будущий год. По его словам, повышение реальных доходов населения должно составить не менее 6%. «Эхо Москвы» "
          >
          > Таке от. В наступному році БУДЕ (якщо правильно рахували) середня платня в Росії у три рази менше ніж в Естонії БУЛО в минулому році.
          >
          > Що буде з платнею у клоунів - не повідомляється.

          Скорее всего ничего не будет, как был ты там так и останешся.

          Посчитай 128*30 = 3840 р. - средняя зарплата
          При прожиточном минимуме 2047 р.
          Итого: 1600 р. свыше. А что у прибалтов, пойди и узнай!!! И вот когда у тебя будут не только по зарплатам оценки но и по прожиточному минимуму сможешь посчитать. А пока... лечись!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.29 | 123

            Який кумедний клоун :))

            KE пише:
            > 123 пише:
            > >
            > > http://pln-pskov.ru/economics/9989.html
            > > "Из трех стран Балтии самая маленькая средняя месячная брутто-зарплата выплачивается в Латвии. Таковы результаты исследования, проведенного в III квартале 2002 года латвийским Центральным статистическим управлением, сообщили в понедельник корреспонденту "Росбалта" в управлении. Средняя брутто-зарплата в Латвии составила 288 долларов, в Литве - 321, в Эстонии - 368.
            > >
            > > Сравнивая показатели III квартала 2002 года с аналогичным периодом 2001 года, видно, что зарплаты увеличились: в Латвии рост составил 6,6%, в Литве - 6%, в Эстонии - 10,4%.
            > >
            > > По данным на ноябрь 2002 года, минимальная зарплата в Латвии составляла 100, в Эстонии - 118, в Литве - 125 долларов. "
            >
            >
            > Где и что сказано о прожиточном минимуме?
            >
            > Ну какого хера, ты - нифига не разбираясь в теме лезешь со своими полоумными вставками?
            >
            > >
            > > Новіші цифри будуть ще більшими.
            > >
            > > http://www.hotinfo.ru/news/?cat_id=15&news=23018
            > > "20/05/2003 18:01
            > >
            > > Москва: прожиточный минимум в России составит 2047 рублей
            > >
            > > В среду Департамент правительственной информации сообщил о решении российского правительства увеличить средний прожиточный минимум по стране с 1893 рублей до 2047 рублей на душу населения.
            > >
            > > Согласно постановлению кабинета министров России 276 от 12 мая 2003 года, для трудоспособного населения прожиточный минимум в первом квартале текущего года составил 2228 рублей, для пенсионеров - 1554 рублей, для детей - 2039 рублей."
            > >
            > > http://rockefel.h1.ru/del286.html
            > > "Средняя зарплата в России в будущем году составит $123. Об этом сообщил вице-премьер Алексей Кудрин, представляя в Госдуме проект бюджета на будущий год. По его словам, повышение реальных доходов населения должно составить не менее 6%. «Эхо Москвы» "
            > >
            > > Таке от. В наступному році БУДЕ (якщо правильно рахували) середня платня в Росії у три рази менше ніж в Естонії БУЛО в минулому році.
            > >
            > > Що буде з платнею у клоунів - не повідомляється.
            >
            > Скорее всего ничего не будет, как был ты там так и останешся.
            >
            > Посчитай 128*30 = 3840 р. - средняя зарплата
            > При прожиточном минимуме 2047 р.
            > Итого: 1600 р. свыше. А что у прибалтов, пойди и узнай!!! И вот когда у тебя будут не только по зарплатам оценки но и по прожиточному минимуму сможешь посчитать. А пока... лечись!

            Вже й "тикати" почав...

            А до чого тут мінімум - коли йдеться про рівень заможності людей, про доходи (саме про це стаття в ДТ)? Середня зарплата характеризує доходи громадян. В Естонії вона в 3 рази більше ніж в Росії. Навіть якщо не зважати - в Естонії реальні цифри за минулий рік, а в Росії - прогноз на наступний (тобто насправді різниця ще більше). А мінімум що характеризує? Розмір штрафу? Як він пов*язаний з добробутом?

            І що за щастя від тих 1600 р різниці? Що вони характеризують? Якщо мінімум 0 доларів, а платня 1000 -- це що, гірше ніж рівень 100 доларів, а платня 104? Дуже цікаво.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.08.29 | Максим

              Re: Стоп, стоп

              Є різниця.

              Якщо мінімум в Естонії, скажімо, 300, а зарплата середня 350, то лишається 50 дол.

              Якщо в Росії мінімум 100 дол, а зарплата 150, то лишається теж 50 дол. Але принципово інших.

              Бо при мінімумі 100 в Росії на 50 дол. можна купити значно більше, ніж в Естонії на ті ж 50 дол, але при мінімумі - 300.

              КЕ має рацію в тому, що оцінювати треба корректно і саме - співідношення СЗ до мінумум у кожній конкретній країні, інакше виходить аберація.

              Просто треба всім перестати обзиватися і почати нормально слухати одне одного
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.29 | KE

                100% , даже 110% (включая ругань) (-)

            • 2003.08.29 | KE

              Шибзонутый! Читать научись! "185 грн., что есть ровно половина "

              185 грн., что есть ровно половина прожиточного минимума

              Речь идет О ПРОЖИТОЧНОМ МИНИМУМЕ и СРЕДНЕЙ ЗАРПЛАТЕ!!!

              Для анализа благосостояния населения используют именно эти критерии, ты - шибздик, не нашел ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ стран Прибалтики. Хотя прожиточный минимум РФ указал. Так трудно подумать лишний раз?

              ПОВТОРЯЮ, специально для такого шибзонутого как ты, В РФ ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ ГОРАЗДО МЕНЬШЕ ЧЕМ СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА, В ОТЛИЧИИ ОТ ПРИБАЛТИКИ!!!


              123 пише:
              > А до чого тут мінімум - коли йдеться про рівень заможності людей,

              Ну, не кретин ты? ;)


              > В Естонії вона в 3 рази більше ніж в Росії.

              Что ты мелешь? 70 у.е. в три раза меньше 120?

              > І що за щастя від тих 1600 р різниці? Що вони характеризують? Якщо мінімум 0 доларів, а платня 1000 -- це що, гірше ніж рівень 100 доларів, а платня 104? Дуже цікаво.


              Совсем идиот? Если у людей, хватает 2/3 на прожиточный минимум, то 1/3 - излишек. Излишек, которого ни в Прибалтике, ни в Украине НЕТ.

              Теперь понятно? Или в комиксах только понимаеТЕ?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.29 | 123

                КЕ - найкумедніший!!!! :))))

                Ви для порівняння добробуту хочете порівнювати різницю між прожитковим мінімумом і середнєю платнею? Я вважаю це некоректним (оскільки прожитковий мінімум є віртуальним показником, на відміну від середньої платні, і порівнювати прожиткові рівні в різних країнах некоректно), але не заперечую. Давайте по-Вашому порівнювати.

                KE пише:
                > 185 грн., что есть ровно половина прожиточного минимума

                > Речь идет О ПРОЖИТОЧНОМ МИНИМУМЕ и СРЕДНЕЙ ЗАРПЛАТЕ!!!
                >
                > Для анализа благосостояния населения используют именно эти критерии, ты - шибздик, не нашел ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ стран Прибалтики. Хотя прожиточный минимум РФ указал. Так трудно подумать лишний раз?


                КЄ, Ви найкумедніша людина з тих, кого я бачив :))). Звичайно такі ... гм... малорозумні люди поводяться набагато скромніше за Вас. Тому Ви викликаєте такі бурхливі емоції :)).

                Ви свої пости читаєте? Ви ж самі сьогодні (!) написали -- що в країнах Балтії прожитковий мінімум МЕНШЕ ніж в Росії. От Вам лінк:

                http://maidan.org.ua/n/free/1062132496

                От Вас цитата з Вас красивого: "Известно де-факто, что у страны Балтии прожиточный минимум меньше чем в РФ".

                Що ще незрозуміло? Візьміть Е1 і Р1 - середня зарплатня в Естонії і Росії. Е1 більше Р1. Візьміть Е2 і Р2 - прожиткові мінімуми в Естонії і Росії. Е2 менше Р2.

                > ПОВТОРЯЮ, специально для такого шибзонутого как ты, В РФ ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ ГОРАЗДО МЕНЬШЕ ЧЕМ СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА, В ОТЛИЧИИ ОТ ПРИБАЛТИКИ!!!

                :))). Цирк та й годі.

                Бажаєте порівнювати різницю? Ви вчили арифметику? (Е1-Е2) та (Р1-Р2) можете порівняти? Якщо Е1 більше Р1, Е2 менше Р2? Що більше - (100-2) чи (20-10)?

                Ну як тут не сміятися? Сам же написав про мінімуми. Сьогодні тільки!!!

                >
                > 123 пише:
                > > А до чого тут мінімум - коли йдеться про рівень заможності людей,
                >
                > Ну, не кретин ты? ;)

                Дуже весело :)))

                >
                > > В Естонії вона в 3 рази більше ніж в Росії.
                >
                > Что ты мелешь? 70 у.е. в три раза меньше 120?

                Для товаришів з Уралу, які не пам*ятають навіть того, що кажуть самі - даю лінки повторно:

                http://pln-pskov.ru/economics/9989.html

                "Из трех стран Балтии самая маленькая средняя месячная брутто-зарплата выплачивается в Латвии. Таковы результаты исследования, проведенного в III квартале 2002 года латвийским Центральным статистическим управлением, сообщили в понедельник корреспонденту "Росбалта" в управлении. Средняя брутто-зарплата в Латвии составила 288 долларов, в Литве - 321, в Эстонии - 368.

                http://rockefel.h1.ru/del286.html

                "Средняя зарплата в России в будущем году составит $123. Об этом сообщил вице-премьер Алексей Кудрин, представляя в Госдуме проект бюджета на будущий год. По его словам, повышение реальных доходов населения должно составить не менее 6%. «Эхо Москвы» "

                Отже, рік тому в Естонії - 368 доларів. Наступного року в Росії - 123 долари. Відрізняються в три рази.

                Єгор, Ви найкумедніший на Майдані :).

                > > І що за щастя від тих 1600 р різниці? Що вони характеризують? Якщо мінімум 0 доларів, а платня 1000 -- це що, гірше ніж рівень 100 доларів, а платня 104? Дуже цікаво.
                >
                >
                > Совсем идиот? Если у людей, хватает 2/3 на прожиточный минимум, то 1/3 - излишек. Излишек, которого ни в Прибалтике, ни в Украине НЕТ.
                >
                > Теперь понятно? Или в комиксах только понимаеТЕ?

                :))
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.08.29 | KE

                  Очень вежливый ответ (последняя надежда на то что Вы сапиенс)


                  Ладно, там в одном слове я сам запутался, просто дам Вам ссылки, читайте и больше ерунду не говорите. А то ... просто противно. И, перед объясняловками, читайте, на что отвечаете. И не слушайте Вы Шутера - он дебильный, ему уже и цифры показывали и ссылки давали, до не го все равно ничего не доходит, он - больной человек

                  http://www.rg.ru/proekt/book/51.shtm (это о ВИРТУАЛЬНОСТИ Прожиточного Минимума)(Прожиточному минимуму посвящен отдельный Федеральный закон N 134-ФЗ от 24 октября 1997 года, который так и называется: "О прожиточном минимуме в Российской Федерации".)


                  "10. Средняя зарплата в Латвии уменьшается, а прожиточный минимум растет

                  В первом квартале этого года по сравнению с четвертым кварталом прошлого на 3,9% уменьшилась средняя месячная нетто-зарплата, составив 127,7 лата, свидетельствуют данные Центрального статистического управления.
                  По статистике, быстрее всего уменьшалась средняя нетто-зарплата в бюджетных учреждениях -- на 11,5% до 135 латов, а в целом у работающих в общественном секторе -- на 8,8% до 143,89 лата.
                  На предприятиях с долей государственного капитала 50% и выше месячная нетто-зарплата в первом квартале уменьшилась на 5,1% до 156,8 лата. В частном секторе средняя зарплата за три месяца по сравнению с четвертым кварталом возросла на 0,5% до 116,99 лата.
                  Стоимость минимальной потребительской корзины товаров и услуг на душу населения в Латвии продолжала расти и составила в апреле 93,21 лата, сообщило Центральное статистическое управление. В январе этот показатель составлял 91,16 лата, в феврале -- 91,70 лата, в марте -- 92,40 лата, в апреле прошлого года -- 88,88 лата. Минимальная зарплата в стране установлена в размере 70 латов, а средняя нетто-зарплата в первом квартале достигала 127,70 лата.

                  LETA, 28 и 29 мая"
                  http://www.demoscope.ru/weekly/2003/0115/panorm01.php



                  На этом Вы закончили? Итак:
                  1) прожиточный минимум - официальная величина, равно как и средняя зарплата.
                  2) ТОЛЬКО по сравнению прожиточного минимума и средней зарплате можно оценить благосостояние страны.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.08.29 | 123

                    Ні, ви бачили такого???

                    KE пише:
                    >
                    > Ладно, там в одном слове я сам запутался, просто дам Вам ссылки, читайте и больше ерунду не говорите.

                    Це - квінтесенція!!!!!! :))))


                    Начухати бредовисько - і сказати що то опонент "ерунду говорит" :))

                    > А то ... просто противно. И, перед объясняловками, читайте, на что отвечаете.

                    Так це я не там читав, виявляється???

                    >
                    > http://www.rg.ru/proekt/book/51.shtm (это о ВИРТУАЛЬНОСТИ Прожиточного Минимума)(Прожиточному минимуму посвящен отдельный Федеральный закон N 134-ФЗ от 24 октября 1997 года, который так и называется: "О прожиточном минимуме в Российской Федерации".)

                    Ну і закон. Що з того? Я Вам показав - в Естонії середня платня в тричі більша ніж в РФ! Мінімум - навіть менщий ніж в РФ (у Вас прочитав! І дійсно менший - 35 доларів)! Що ще треба????

                    >
                    > "10. Средняя зарплата в Латвии уменьшается, а прожиточный минимум растет
                    >
                    > В первом квартале этого года по сравнению с четвертым кварталом прошлого на 3,9% уменьшилась средняя месячная нетто-зарплата, составив 127,7 лата, свидетельствуют данные Центрального статистического управления.
                    > По статистике, быстрее всего уменьшалась средняя нетто-зарплата в бюджетных учреждениях -- на 11,5% до 135 латов, а в целом у работающих в общественном секторе -- на 8,8% до 143,89 лата.
                    > На предприятиях с долей государственного капитала 50% и выше месячная нетто-зарплата в первом квартале уменьшилась на 5,1% до 156,8 лата. В частном секторе средняя зарплата за три месяца по сравнению с четвертым кварталом возросла на 0,5% до 116,99 лата.
                    > Стоимость минимальной потребительской корзины товаров и услуг на душу населения в Латвии продолжала расти и составила в апреле 93,21 лата, сообщило Центральное статистическое управление. В январе этот показатель составлял 91,16 лата, в феврале -- 91,70 лата, в марте -- 92,40 лата, в апреле прошлого года -- 88,88 лата. Минимальная зарплата в стране установлена в размере 70 латов, а средняя нетто-зарплата в первом квартале достигала 127,70 лата.
                    >
                    > LETA, 28 и 29 мая"
                    > http://www.demoscope.ru/weekly/2003/0115/panorm01.php
                    >
                    >
                    >
                    > На этом Вы закончили? Итак:

                    Що завершили? Ну зменшилась середня платня на 4 відсотки. 128 латів тепер стала. 225 доларів - так? Вдвічі більше нід в Росії наступного року. Мінімальна корзина - 93 лата.

                    Причому Латвія - найбідніша з балтійських країн

                    > 1) прожиточный минимум - официальная величина, равно как и средняя зарплата.
                    > 2) ТОЛЬКО по сравнению прожиточного минимума и средней зарплате можно оценить благосостояние страны.

                    Це буде правдою, якщо, по-перше, прийняти, що під прожитковим мінімумом розуміють саме мінімальну корзину (інакше цей мінімум є віртуальним показником; в Естонії - 35 доларів. І що?). По-друге, якщо в обох випадках, що порівнюються, корзини ці рахують за однією і тією ж методикою.

                    А інакше - так і порівнюватимите ящики з яблуками. І радітимите, що в Росії яблук більше, ніж ящиків з яблуками в Естонії ;).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.08.29 | KE

                      нет, Вы не сапиенс. Простите, мне стало скучно (-)

                • 2003.08.29 | KE

                  а теперь простейшие расчеты с фактами

                  Итак:

                  127,70 лата. (средняя нетто-зарплата) - (в марте) - 92,40 лата (минимальная потребительская корзина)

                  = 35,3 лата ( в рублях, так как сравниваем с РФ) по курсу 1|Латвийский лат | 53.6189|
                  ( http://mfd.ru/bulletin.asp?b=035&d=20030710&oper=print )


                  итог: 1870,9 - это остаток у латышей на руках, после минимума.

                  РФ. http://www.demoscope.ru/weekly/2002/091/rossia01.php
                  "7. Номинальная средняя зарплата одного работника в России составила в октябре 2002 года 4612 рублей"

                  - В первом квартале 2002 года прожиточный минимум среднего россиянина составлял 1719 рублей

                  4612 - 1719 = 2534 это остаток у россиян на руках, в рублях

                  Разница

                  Латыши 1870,9
                  Россияне 2534

                  разница в 663,1 рубля = 22 у.е.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.08.29 | 123

                    Знову ящики з помидорами порівнюємо

                    KE пише:
                    > Итак:
                    >
                    > 127,70 лата. (средняя нетто-зарплата) - (в марте) - 92,40 лата (минимальная потребительская корзина)
                    >
                    > = 35,3 лата ( в рублях, так как сравниваем с РФ) по курсу 1|Латвийский лат | 53.6189|
                    > ( http://mfd.ru/bulletin.asp?b=035&d=20030710&oper=print )
                    >
                    >
                    > итог: 1870,9 - это остаток у латышей на руках, после минимума.
                    >
                    > РФ. http://www.demoscope.ru/weekly/2002/091/rossia01.php
                    > "7. Номинальная средняя зарплата одного работника в России составила в октябре 2002 года 4612 рублей"
                    >
                    > - В первом квартале 2002 года прожиточный минимум среднего россиянина составлял 1719 рублей
                    >
                    > 4612 - 1719 = 2534 это остаток у россиян на руках, в рублях
                    >
                    > Разница
                    >
                    > Латыши 1870,9
                    > Россияне 2534
                    >
                    > разница в 663,1 рубля = 22 у.е.

                    В Латвії Ви брали корзину, в Росії - мінімум. Мінімум - це не корзина. В Росії, як я розумію, корзину рахують у кг та літрах (продуктів, товарів тощо), що людина має спожити на рік. Вартість цієї корзини є різною для різних регіонів в різні моменти часу.

                    Як рахують корзину в Латвії - взагалі не відомо. Так що тут порівнювати?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.08.29 | KE

                      Вы ужасный человек :) РАСЧЕТЫ ОДИНАКОВЫ

                      согласно мировым стандартам, в кг., в оплатах за коммун услуги, в одежде, в оплате за общественный транстпорт и т.д.

                      Всегда расчеты, во всех странах мира, одинаковы.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.08.29 | 123

                        Ну Ви і брехун.... :))

                        KE пише:
                        > согласно мировым стандартам, в кг., в оплатах за коммун услуги, в одежде, в оплате за общественный транстпорт и т.д.
                        >
                        > Всегда расчеты, во всех странах мира, одинаковы.

                        http://www.chelt.ru/2001/8/marat_8.html
                        Марат БАЙГЕРЕЕВ
                        Начальник отдела политики доходов населения
                        Департамента доходов населения и уровня жизни
                        Минтруда России


                        "Напомню, что "старая" методика - это Методические рекомендации по расчетам прожиточного минимума по регионам Российской Федерации, разработанные в соответствии с Указом Президента Российской Федерации от 2 марта 1992 г. № 210 "О системе минимальных потребительских бюджетов населения Российской Федерации" и утвержденные Минтрудом России 10 ноября 1992 г. "Новой" методикой являются Методические рекомендации по определению потребительской корзины для основных социально-демографических групп населения в целом по Российской Федерации и в субъектах Российской Федерации, утвержденные постановлением Правительства Российской Федерации от 17 февраля 1999 г. № 192 (с последующими изменениями и дополнениями). "Новая" методика разработана в соответствии с Федеральным законом "О прожиточном минимуме в Российской Федерации". "

                        Методики НАВІТЬ В РОСІЇ - різні. Навіть в одній країні - не в двох різних.

                        А от Вам щодо коректності порівнянь в залежності від методик - зрозумілою для Вас мовою дядька пояснює. Джерело те ж саме.

                        "Текущие данные Госкомстата России по уровню бедности опираются на расчеты величины прожиточного минимума, которые с 2000 г. ведутся по "новой" методике, в связи с чем специалисты-методологи правомерно ставят вопрос о некорректности сравнения текущих показателей со значениями прежних периодов (до 2000 г.) без соответствующего ретроспективного пересчета или других корректировок, необходимых для достижения сопоставимости данных. "

                        Ви розумієте - що в Латвії не керуються Федеральным законом "О прожиточном минимуме в Российской Федерации"? І Указом Президента Российской Федерации от 2 марта 1992 г. № 210 "О системе минимальных потребительских бюджетов населения Российской Федерации" - теж не керуються.

                        Не треба бути таким впевненим, з Вашими здібностями. Щира порада.

                        Далі. Ви нас вчили - що мінімум і корзина то є те ж саме. От:

                        "минимальная потребительская корзина. Так вот "ПК" и "Минимум" - это одно и то же. Причем корзина бывает и средней, но не в данных случиях. Перечитайте что написано про латышей"

                        А от що кажуть фахівці:

                        http://www.economykbr.ru/press/030213_kbp.htm
                        заместитель министра экономического развития и торговли республики Мэри Гунжафова.

                        "Потребительская корзина - это минимальный набор продуктов, непродовольственных товаров и услуг, необходимых для сохранения здоровья человека и обеспечения его жизнедеятельности. В нашей стране этот термин появился в официальных документах в период рыночных преобразований. Если весь перечень входящих в потребительскую корзину товаров и услуг выразить в денежной оценке и к ним прибавить стоимость жилищно-коммунальных услуг, то мы получим второе понятие, чаще употребляемое - прожиточный минимум"

                        Розумієте, розумнику? Мінімум - це корзина+видатки на комунальні послуги і житло. Це не одне й те ж. Ви просто невіглас, який постійно повчає людей, які набагато розумніші за Вас! Позбувайтесь своєї звички!

                        А от щодо вартості корзини:

                        "- Сама по себе потребительская корзина не может служить показателем уровня жизни населений. Скорее всего, этот показатель отражает стоимость жизни, К примеру, прожиточный минимум по итогам IV квартала, а Кабардино-Балкарии- 1517руб., в г. Москве в третьем квартале он составил 2664 руб., в Ростовской области -1627 руб. Самая высокая стоимость жизни в России отмечается, к примеру, в Корякском автономном округе, где она составляет 5028 руб."

                        Як я і казав - вона різна у різних регіонах, а однакові в ній лише продукти і товари. Але навіть в Кабалдіно-Балкарії вона 1517 рублів. Це без комунальних послуг і житла. А вит там щось казали про мінімум 1719. І без лінку. НЕ ВІРЮ!!!
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.08.29 | KE

                          Ну ты и дурак! Последний раз показываю

                          "Стоимость минимальной потребительской корзины товаров и услуг на душу населения в Латвии "

                          http://www.demoscope.ru/weekly/2003/0115/panorm01.php


                          "В первом квартале 2002 года прожиточный минимум среднего россиянина составлял 1719 рублей."

                          http://www.rg.ru/proekt/book/51.shtm


                          1) мы говорим О 2002 г. так что изменения 1997 учтены и давно.
                          2) если даже брать твой расчет, то получается что латышам ЕЩЕ ХУЖЕ!
                          Так как я посчитал ТОЛЬКО ИХ МИНИМАЛЬНУЮ ПОТРЕБИТЕЛЬСКУЮ КОРЗИНУ
                          и сопоставил С ПРОЖИТОЧНЫМ МИНИМУМОМ.


                          Но на самом деле, это деление на потребительскую корзину и остальные обязательные выплаты и расходы в Латвии НЕ УЧИТЫВАЮТ. У них, это считается СРАЗУ. Так что я все правильно считал.

                          Ты что же хочешь сказать, что латышам считают больше мяса и потому их корзина дороже? :)

                          Так вот, есть ЕСХ и стандарты минимальной потребительской корзины МИРА, установленные в международных договорах.



                          123 пише:
                          >
                          > Методики НАВІТЬ В РОСІЇ - різні. Навіть в одній країні - не в двох різних.

                          это ГОДА РАЗНЫЕ ТЫ ...

                          >
                          >
                          >
                          > Ви розумієте - що в Латвії не керуються Федеральным законом "О прожиточном минимуме в Российской Федерации"? І Указом Президента Российской Федерации от 2 марта 1992 г. № 210 "О системе минимальных потребительских бюджетов населения Российской Федерации" - теж не керуються.
                          >

                          Да, там просто так же как и в РФ подписали закон о стандартах. А федеральный закон о прожточном минимуме, это закон о суммах, а не о числе кг мяса.

                          Это последнее мое тебе сообщение в этой ветке. Ты мне скучен, так как ты слишком глуп
                    • 2003.08.29 | KE

                      кстати, запомните: есть словосочетания

                      минимальная потребительская корзина. Так вот "ПК" и "Минимум" - это одно и то же. Причем корзина бывает и средней, но не в данных случиях. Перечитайте что написано про латышей
        • 2003.08.29 | Shooter

          Тільки добавлю

          Сьогодні н/г Росії продукує 60% від рівня 1991, н/г Балтійських країн - 85 %.

          В рейтинґу країн щодо Human Development Index ООН, котрий э ПОКАЗНИКОМ РІВНЯ ЖИТТЯ в тій чи іншій країні, всі три країни Балтії відносяться до групи з високим HDI, в то й час як Росія (і Україна) - до групи з середньою величиною цього показника.

          Я вже мовчу про те, що бувші несовіцькі "брати по соцлаґерю" (на прикладі Вишеградської четвірки) входять сьогодні в 30-ку найрозвинутіших країн світу і виробляють 200 % від рівня 1991.

          Все - наслідки нормального і совіцького шляху розвитків тих чи інших країн.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.30 | len

          Re: Шутершина !

          Вельмишановный пан ! Вы повторяете нелепые "вычисления пана Шутера".
          Укажу Вам на Ваши нелепицы.
          У Вас "Средняя брутто-зарплата в Латвии составила 288 долларов".
          В Латвии налоги составляют примерно треть зарплаты. А вот чистая зарплата составляет 123 лата( примерно 210 долларов). Позже я Вам объсню что это меньше чем в России.
          У Вас "В среду Департамент правительственной информации сообщил о решении российского правительства увеличить средний прожиточный минимум по стране с 1893 рублей до 2047 рублей на душу населения".
          Сообщаю Вам что прожиточный минимум не зависит от решений правительства. Он РАСЧИТЫВАЕТСЯ правительством каждый квартал. Это - есть стоимость минимального набора продуктов и услуг. На второй квартал в РФ он равен 2323 рубля(73 долл) в среднм по России ( от 1400 на Алтае и до 3200 в Москве). В Латвии он равен 94 лата(175долл). Обратите внимание на разницу в долларовой оценке прожиточного минимума ( 73 и 175!!!!!!). А получается это по причине различной покупательной стоимости доллара в РФ и Латвии.

          А теперь сравним Латвию и РФ. В России средняя зарплата за второй квартал 5600 рубл при прожиточном минимуме 2323 т.е примерно 2,4 минимума. В Латвии при прожиточном минимуме в 94 лата средняя зарплата 123 лата т.ее 1,3 прожиточных минимума. Трудно придумать более нищию страну. СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА всего 1,3 ПРОЖИТОЧНЫХ минимума.
          Уровень жизни в России заметно выше а именно 2,4 прожиточных минимума. Близкие цифры и по другим странам Прибалтики. Правильно считать можно только с учетом цен а они наиболее полно учтены в прожиточном минимуме.
          У Вас "В наступному році БУДЕ (якщо правильно рахували) середня платня в Росії у три рази менше ніж в Естонії БУЛО в минулому році"
          Не блейте. Это Вы считаете по шутеровской методике в долларов. А люди не едят доллары а едят хлеб и мясо. Если не поняли, то обращайтесь к врачам.
          С уважением Len 30 августа июля 2003 года.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.31 | 123

            Эта песня хороша. Опять ящики сравниваем с помидорами.

            Ящики и помидоры не сравниваются - это очень важно понять.

            Вы перемешали в кучу прожиточный минимум и минимальную корзину. Эти понятия разные. Как я писал в этой ветке (со ссылкой на министра одного из субъектов РФ), корзина отличается от минимума на стоимость жилья и комунальные расходы.

            Вы правильно отметили, что правительством ПЕРЕСЧИТЫВАЕТСЯ стоимость минимального набора товаров. Но это корзина, а не минимум.

            Но самое главное не это. Как я многократно объяснял КЕ (по известным причинам - безрезультатно), сравнение отношений средней зарплаты к прожиточному минимуму является некорректным при оценке уровня жизни в разных странах и использовании цифр, публикуемых в каждой из стран. Это сравнение может быть некорректным даже внутри одной страны. Потому что в разных странах используются разные методики рассчета прожиточно минимума, и даже в разное время в одной стране используются разные методики. Я даже дал ссылку на статью чиновника федерального министерства РФ, где он прямо указал на некорректность таких сравнений (внутри России за разные годы).

            > Сообщаю Вам что прожиточный минимум не зависит от решений правительства.

            Это неправда. Методику рассчетов определяет правительство. Именно правительство определяет - сколько кому чего дать. И корзины в разных странах получаются разные. Потому и нехорошо сравнивать ящики с помидорами.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.08.31 | KE

              Лен, не отвечайте ему, я дам этому дурачку ссылки, не поймет -

              ставим диагноз - шутеризм. Диагноз, который излечивается только лоботомией.

              Итак ссылки дурику 123:

              http://www.budgetrf.ru/Publications/Magazines/VestnikSF/2000/vestniksf127-15/vestniksf127-15020.htm

              http://www.kuszn.mtcnet.ru/docs/zak/134-fz.txt

              http://www.niiss.ru/mag11_gulechko.shtml

              http://www.m3m.ru/news/2002/5/14/2575/print.html

              http://www.a-class.ru/review/g2002_08_09.shtml


              Из указанных ссылок нужно увидеть, что хотя и существуют региональные прожиточные минимумы, они все сведены в общую статистику федерального законодательства. Аналогично и в других странах.

              Теперь по "разнице" прожиточного минимума в других странах и в РФ. :)

              http://www.sweatshopwatch.org/swatch/wages/formula.html

              http://cbae.nmsu.edu/~dboje/usas/pages/living_wage_for_new_mexico.htm
              http://aspe.hhs.gov/poverty/03poverty.htm
              http://www.iccr.org/issue_groups/accountability/wagestudy2.htm
              http://www.loyno.edu/twomey/blueprint/images/LivingWage.JPG

              http://dir.yahoo.com/Society_and_Culture/Issues_and_Causes/Employment_and_Workplace_Issues/Minimum_Wage/Living_Wage_Campaign/ (НА! :))

              http://www.livingwagecampaign.org/shortwins.php

              Итак, видим, что хотя потребительские корзины разные, в основном отличие в sufficient for basic nutrition, это не говорит не в пользу РФ, так как у Нее потребительская корзина бОльше по объему, как в целом по стране, так и в регионах.

              Осталось заметить, что расчеты ПК и ПМ производятся в министерствах(медицины и образования)

              Так что помидоры в ящиках, везде оджинаковы, так как суть не в помидорах, а в том, сколько человеку нужно для минимума по проживанию. Это и есть ящик с помидорами, который одинаков, так как это ВЕЛИЧИНА, а детали оговариваются иначе :)

              А величины мяса, одежды, транспорта и т.д. Можно посмотреть в ссылках :) И сравнить с российской таблицей ПК
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.31 | 123

                Ну і клоун...

                КЕ, Ви б краще не відповідали на мої пости. Ну не треба всім показувати Вашу повну дурість.

                В цій гілці Ви облажали разів зі 5. І продовжуєте в тому ж дусі.

                Ви кричали окремим постом, що кошик і мінімум - це те ж саме. Я Вам навів лінк на слова російського міністра - що це не так.

                На фіга Ви мені дали 15 лінків на тексти, які Ви не читали (юо Ви ж корім російської і матерної мов не знаєте)? Один з двох лінків, які я відкрив -- посилання на каталог яху. Дуже цікаво.

                Я Вам вкоте повторюю - я Вам дав лінк, де фахівець російського міністерства труда повідомляє, що в Росії були ДВІ РІЗНІ системи підрахунку корзини, до 2000 року і після. В одній Росії були дві різні системи! Ви чуєте мене? Дві різні в одній країні! І цей посадовець каже, що фахівці російські ж вважають некоректним робити порівняння результатів, одержаних за цими різними системами в одній Росії. Вам важко це зрозуміти? Як Вам це повторити - щоб до Вас дійшло? Там російською мовою написано. Дуже зрозуміло.

                В одній Росії дві системи - не тільки в різних країнах.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.08.31 | KE

                  ДУРИК!!! Система одна, даты разные :) А каталог, по теме! :) (-)

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.08.31 | 123

                    Для працівників цирку і товаришів з Уралу - повторюю цитату

                    http://www.chelt.ru/2001/8/marat_8.html
                    Марат БАЙГЕРЕЕВ
                    Начальник отдела политики доходов населения
                    Департамента доходов населения и уровня жизни
                    Минтруда России


                    "Напомню, что "старая" методика - это Методические рекомендации по расчетам прожиточного минимума по регионам Российской Федерации, разработанные в соответствии с Указом Президента Российской Федерации от 2 марта 1992 г. № 210 "О системе минимальных потребительских бюджетов населения Российской Федерации" и утвержденные Минтрудом России 10 ноября 1992 г. "Новой" методикой являются Методические рекомендации по определению потребительской корзины для основных социально-демографических групп населения в целом по Российской Федерации и в субъектах Российской Федерации, утвержденные постановлением Правительства Российской Федерации от 17 февраля 1999 г. № 192 (с последующими изменениями и дополнениями). "Новая" методика разработана в соответствии с Федеральным законом "О прожиточном минимуме в Российской Федерации". "

                    Методики НАВІТЬ В РОСІЇ - різні. Навіть в одній країні - не в двох різних.

                    А от Вам щодо коректності порівнянь в залежності від методик - зрозумілою для Вас мовою дядька пояснює. Джерело те ж саме.

                    "Текущие данные Госкомстата России по уровню бедности опираются на расчеты величины прожиточного минимума, которые с 2000 г. ведутся по "новой" методике, в связи с чем специалисты-методологи правомерно ставят вопрос о некорректности сравнения текущих показателей со значениями прежних периодов (до 2000 г.) без соответствующего ретроспективного пересчета или других корректировок, необходимых для достижения сопоставимости данных. "
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.08.31 | KE

                      Ну, ты и ДЕБИЛ :))) Тебе ОБЪЯСНЯЮТ, ЧТО СРАВНИВАТЬ СТАТИСТИКУ ДО

                      2000 ГОДА, С СОВРЕМЕННОЙ НЕЛЬЗЯ !!!! А НЕ ТО, ЧТО В РФ РАЗНЫЕ МЕТОДИКИ ПОДСЧЕТОВ :) ))

                      ТЫ ПОНЯЛ??? :)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.08.31 | 123

                        Скільки разів КЕ має прочитати текст щоб зрозуміти смисл? :))

                        KE пише:
                        > 2000 ГОДА, С СОВРЕМЕННОЙ НЕЛЬЗЯ !!!! А НЕ ТО, ЧТО В РФ РАЗНЫЕ МЕТОДИКИ ПОДСЧЕТОВ :) ))
                        >
                        > ТЫ ПОНЯЛ??? :)

                        Давайте, КЕ, спробуйте ще раз. Тільки читайте повільно. Не поспішайте виказати свою тупість. І, прошу, не "тикайте" мені. Це недоречно.

                        Напомню, что "старая" методика - это Методические рекомендации по расчетам прожиточного минимума по регионам Российской Федерации, разработанные в соответствии с Указом Президента Российской Федерации от 2 марта 1992 г. № 210 "О системе минимальных потребительских бюджетов населения Российской Федерации" и утвержденные Минтрудом России 10 ноября 1992 г. "Новой" методикой являются Методические рекомендации по определению потребительской корзины для основных социально-демографических групп населения в целом по Российской Федерации и в субъектах Российской Федерации, утвержденные постановлением Правительства Российской Федерации от 17 февраля 1999 г. № 192 (с последующими изменениями и дополнениями). "Новая" методика разработана в соответствии с Федеральным законом "О прожиточном минимуме в Российской Федерации". "

                        Зверніть особливо увагу на слова "старая методика" и "новая методика". Трошки подумайте -- воні різні чи однакові.

                        І ще подумайте, з іншого боку. Вам буде так простіше. Ви вже зрозуміли, що порівнювати статистику до 2000 і після 2000 не можна. Молодець. А тепер подумайте - чому це так вийшло? Не поспішайте, і Ви зрозумієте. Тільки згадаєте оті слова "старая методика" и "новая методика". Це пов*язано одне з іншим.

                        Коли вдасться все це збагнути - подумайте, чому важко порівнювати помідори і ящики одне з одним. Вас це розважить.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.08.31 | KE

                          Где ты видишь строчку, что работает старая методика?не новая?(-)

                        • 2003.09.01 | KE

                          Дебильчик :) Вот тебе абзац, из твоей же статьи! :)

                          "Текущие данные Госкомстата России по уровню бедности опираются на расчеты величины прожиточного минимума, которые с 2000 г. ведутся по "новой" методике, в связи с чем специалисты-методологи правомерно ставят вопрос о некорректности сравнения текущих показателей со значениями прежних периодов (до 2000 г.) без соответствующего ретроспективного пересчета или других корректировок, необходимых для достижения сопоставимости данных. "

                          которые с 2000 г. ведутся по "новой" методике,
                          которые с 2000 г. ведутся по "новой" методике,
                          которые с 2000 г. ведутся по "новой" методике,
                          http://www.chelt.ru/2001/8/marat_8.html


                          и еще ссылки, может так до тебя дойдет, хотя я сомневаюсь
                          http://demoscope.ru/weekly/011/tema01.php
                          http://www.budgetrf.ru/Publications/Magazines/VestnikSF/2001/vestniksf139-08/vestniksf139-08030.htm
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.09.01 | 123

                            Ну що тут сказати? :))) (-)

                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2003.09.01 | KE

                              КАК??? Ты и так не понял? :) Умора(-)

                            • 2003.09.01 | KE

                              Эксперимент: А вот интересно, ты поймешь, что это

                              ОДНА СИСТЕМА, в разное время имеющая разные МЕТОДИКИ и вообще - законодательный акт? :)

                              Ведь по твоей - дебильной, логике, получается, что в Украине сейчас действуют законы Петра Первого (старая методика) и Кучмы (новая методика) ???

                              Нет, нет, не отвечай, не рушь мою веру в человечество :)
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2003.09.01 | 123

                                КЕ, перечитайте гілку ще разів зі 5 :))

                                Можливо, Ви тоді зрозумієте, про що йде мова.

                                І припинить мені тикати. Ви навіть цієї простої речі не можете засвоїти - вже вкотре прошу, а до Вас не доходить (хоч це мене і не дивує вже)! Звертайтесь до мене на "ви", прошу Вас. Я на "ти" з людьми ваших культурного і розумового рівнів не розмовляю.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2003.09.01 | KE

                                  ПОВТОРЯЮ !!!! СИСТЕМА ОДНА !!!!! МЕТОДИКИ РАЗНЫЕ!!!!

                                  Слушай! Ты из больницы общаешся? Ну совсем ты дебильный какой то.

                                  Или ты совсем дебильный и не понимаешь разныцу между методикой и системой?

                                  МЕТОДИКА
                                  Новый словарь русского языка

                                  МЕТОДИКА ж. 1. Научная дисциплина о методах преподавания чего-л. 2. Совокупность методов обучения чему-л. и приемов выполнения чего-л.

                                  методология и методика социологических исследований (0.5 Кб)
                                  Краткий словарь по социологии

                                  методология и методика социологических исследований — познавательные инструменты, средства, приемы исследования социальных объектов. Методология — область общей стратегии, система исследовательских действий, непосредственно связанная с...



                                  СИСТЕМА Толковый словарь живого великорусского языка В. Даля

                                  СИСТЕМА СИСТЕМА ж. греч. план, порядок расположенья частей целого, предначертанное устройство, ход чего-либо, в последовательном, связном порядке. Солнечная система, солнечная вселенная. Ботаническая система Линея, распределенье, распорядок.

                                  Система Иллюстрированный энциклопедический словарь

                                  СИСТЕМА (от греческого systema – целое, составленное из частей; соединение), множество элементов, находящихся в отношениях и связях друг с другом, образующих определенную целостность, единство. Выделяют материальные и абстрактные системы. Первые...

                                  Система единиц Большая советская энциклопедия

                                  Система единиц, совокупность основных и производных единиц, относящаяся к некоторой системе величин и образованная в соответствии с принятыми принципами. С. е. строится на основе физических теорий, отражающих существующую в природе взаимосвязь...



                                  ТЕПЕРЬ ТЫ РАЗНИЦУ ПОНИМАЕШЬ???? ИЛИ СОВСЕМ ДОЛБЁНУТЫЙ????

                                  ЗЫ я буду тебе тыкать именно потому, что ты не заслуживаешь уважительного общения, своим хамством и тупоголовостью
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.08.31 | Гура

              Re: Эта песня хороша. Опять ящики сравниваем с помидорами.

              123 пише:
              > Ящики и помидоры не сравниваются - это очень важно понять.
              >
              > Вы перемешали в кучу прожиточный минимум и минимальную корзину. Эти понятия разные. Как я писал в этой ветке (со ссылкой на министра одного из субъектов РФ), корзина отличается от минимума на стоимость жилья и комунальные расходы.
              >
              > Вы правильно отметили, что правительством ПЕРЕСЧИТЫВАЕТСЯ стоимость минимального набора товаров. Но это корзина, а не минимум.
              >
              > Но самое главное не это. Как я многократно объяснял КЕ (по известным причинам - безрезультатно), сравнение отношений средней зарплаты к прожиточному минимуму является некорректным при оценке уровня жизни в разных странах и использовании цифр, публикуемых в каждой из стран. Это сравнение может быть некорректным даже внутри одной страны. Потому что в разных странах используются разные методики рассчета прожиточно минимума, и даже в разное время в одной стране используются разные методики. Я даже дал ссылку на статью чиновника федерального министерства РФ, где он прямо указал на некорректность таких сравнений (внутри России за разные годы).
              >
              > > Сообщаю Вам что прожиточный минимум не зависит от решений правительства.
              >
              > Это неправда. Методику рассчетов определяет правительство. Именно правительство определяет - сколько кому чего дать. И корзины в разных странах получаются разные. Потому и нехорошо сравнивать ящики с помидорами.

              Дякую. Саме це я пару місяців тому і намагався пояснити Лену, але він і слухати не хотів про те, що прожитковий мінімум, який береться в Україні не відповідає по якості життя на прожитковий мінімум в Німеччині. І довго разповідав, які великі блага він отримує за "свої кровні". :-)
  • 2003.08.29 | Максим

    Re: Нема у Ющенка ніякого плану і не може бути (+)

    Взагалі стаття цікава і її варто зберегти (це я для себе типу сказав)

    Так от, автор називає цікаві дані, але підводить все до туманно-хибних висновків. Щоб не повторити її помилку вертаємося ab ove. А в початку своєї статті атор ІДЕАЛЬНО-ПРАВИЛЬНО назвала нам аналогічну з нашою ситуацію - Велика Депресія в США.

    Так от, товаріщі, вихід із нашої ситуації можливий, або ТОЧНО ТАКИЙ САМИЙ, як той, що його знайшли в США за часів Рузвельта, або - НІЯКИЙ.

    Що знайшли в США?.. У США "знайшли" Кейнсіанство. Економічну теорію, яка залишалася панівною у всьому світі від часів Депресії до кінця 80-х років. Тепер там панівний - Монетаризм. І Ющенко це - Монетаризм. Але для нас Монетаризм це те ж саме, що спробувати перестрибнути із рабовласницького строю у буржуазну демократію, оминившу феодалізм/монархію. Ц- - НЕМОЖЛИВО. Це як стрибок через/у прірву.

    Ми вже 12 років падаємо у цю прірву гроблячи економіку, людей і Україну.

    Пояснюю. Ми зараз на стадії Первинного накопичення капіталу. Те ж саме, що було за часів Депресії. Вакханалію чорного грабунку привела країну до Руїни. Тепер цю країну треба відроджувати після десяти років катових реформ під диктовку МВФ і на догоду олігархам та злочинцям усіх мастей.

    Тут нам допоможе Кейнсіанство, як свого часу воно допомогло США, і Британії, і Гітлерівській Німеччині, і Мусолінні, і післявоєнній Європі, і Азійським Тиграм.

    В чому суть Кейнсіанства?.. Британець Кейнс придумав, що безконтрольна вакханалія вільного ринку призводить не до розквіту, адо занепаду. Що в основі має стояти - людина. Точніше - її заробіток. Що тільки достатня масса робочих місць, і працюючих людей (простих мільйонів), які матимуть гроші на нові товари здатна - Запустити Економіку.

    Але як створити робочі місця? Де взяти на них гроші?.. Кейнс дає відповідь. Прошу прочитати уважно і закарбувати у своїй пам'яті:
    ГОЛОВНИМ ІНВЕСТОРОМ В ЕКОНОМІКУ КРАЇНИ МАЄ СТАТИ... УРЯД/ДЕРЖАВА.

    Повторюю для тупих і зазомбованих: НЕ приватний капітал, НЕ іноземні інвестиції, а ДЕРЖАВА/УРЯД.

    Схема Кейнса проста: Держава емітує гроші і вкладає їх у ВИРОБНИЦТВА / РОБОТИ/ КАПІТЕЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО - те, що швидко забезпечує працею - МАКСИМУМ людей.

    Люди, отримавши гроші, йдуть в магазин і створюють там - ПОПИТ.

    Заплачені людьми гроші вливаються в економіку і дають їй перший поштовх. Створюється ще більше робочих місць. Знову зарплати, знову попит - нова ін'єкція в економіку. При цьому ГОЛОВНИМ ІНВЕСТОРОМ - ПОСТІЙНО - залишається Держава. З кожним новим витком маховик розкручується все швидше і швидше і нарешті Економіка - Запускається і починає прцювати як часіки: всі мають роботу, всі сиворють попит і купують товари. Держава лише наглядає, і коли треба впирскує інвестиції, але вже не як Головний інвестор, а даючи більше навантаження на приватний/іноземний чи інший - капітал.

    Так от. Ця схема можлива в Україні, але виключно за умеви деяких додаткових моментів. Чому

    Бо США, наприклад, прктично НІЧОГО не Імпортували із Товарів (а не сировини). І Контрабанди великої там не було. А в Україні?...

    Україна суціль завалена Імпортом та Контрабандою. Тобто. Якщо Держава щось проінвестує, то завтра робітник отримає зарплату і витратить її на щось ІНОЗЕМНЕ. Тобто власноруч інвестує не в СВОЮ, а в - ЧУЖУ економіку.

    Отже, для того, щоб схема Кейнса запрацювала в Україні нам потрібно:
    1. Жорстикими переслідуваннями та ув'язненнями покласти край - Контрабанді.
    2. Максимально високим (практично заборонним/або таким, що робить імпорт невигідним) - перекрити шлях Імпорту.

    Обидва ці кроки змусять ТНК, або приходити до нас і виробляти свої товари тут, або звільняти простір на ринку для товарів - Вітчизняних виробників.

    Тоді ми легко запускаємо схему Кейнса і через 5 років доганяємо за рівнем достатку і заробітних плат Чехію/Польщу, а серез 10-15 років повторюємо ривок Азійських Тигрів і в ходимо до 20-ки найрозвинутіших країн світу.

    Щоправда політика Кейнсіанства робить абсолютно неприпустимим лоя нас входження в СОТ. Принаймні, на тих умовах, що їх нам нав'язують. А на потрібних Україні умовах нас туди ніхто не пустить. Чому

    Усе через тих самих Азійських Тигрів.

    Західні "демократії" жили за Кейнсіанською схемою цвіли і пахли. мали чудові державні підприємства Фольксваген, Рено і т.п. Постійно робили величезні держзамовлення для ВІТЧИЗНЯНИХ виробників на потреби армії, держапарату, соціальні потреби громадян і т.п.

    На цьому щедрому ґрунті і виросли всі нам нині відомі іноземні ТНК. На ґрунті Державного протекціонізму та щедрих Держзамовлень, які дозволяли їм ефективно боротися з іноземними конкурентами.

    Але водночас Кейнсіанство дало можливість прорватися й Азійським Тиграм. А такі речі вже геть не входили в плани Західних ТНК, які на кінець 70-х твердо вирішили - КОНТРОЛЮВАТИ УВЕСЬ СВІТ.

    Тому Кейнсіанство швидко списали в утиль (щоб ніхто не зміг повторити прорив Кореї чи Сингапуру із третього світу у перший), а всій планеті нав'язали Монетаризм (під контролем МВФ, СБ, ЄБРР) і їхню маму - ГЛОБАЛІЗАЦІЮ.

    З єдиною метою - зберегти існуючу піраміду - непорушною. У цій піраміді ми - на самому дні. А США іко - на самому верху. Якщо ми вирішуємо дотримуватися Монетаризму і порад МВФ, то наше майбутнє - в жопі (з Ющенком, чи Кучмою - без різниці). Якщо ж ми вирішимо піти шляхом Заходу, тобто повторити шлях їхнього підйому на вершину піраміди, то нам потрібне Кейнсіанство. Але, при цьому, по дорозі нам доведеться зарубитися з тими, хто сидить на вершині і відвоювати/відстояти там місце для себе, наших дітей і внуків.

    Іншої альтернативи нема
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.29 | Shooter

      :) По-перше, брешете

      - бо план в Ющенка є, причому конкретно розписаний.

      По-друге, брешете, бо Україна НЕ ВИКОНУВАЛА рекомендацій міжнародний фінансових інституцій - про відкриту економіку, чесну приватизацію етс. Тому сьогодні Україна виробляє ледве за 50 % від рівня 1991 (Росія - 60%). В той же час ті, хто рухався, як описано, сьогодні виробляють 200% від рівня 1991 (середній показник серед країн Вишеградської четвірки)

      Етс. -
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.29 | KE

        А ну, план расскажи, мистер фикс :) (-)

        Кстати, о ВВП, все дело в том, что РФ была сырьевой республикой в СССР. Подсчеты проводятся по целым пролдукциям, а не по частям. Так что ... усохни, тупица. Ты элементарного не знаешь, а лезешь ...
      • 2003.08.29 | Максим

        Re: :) По-перше, розслабтесь

        Якщо у Ющенка є програма, то викладіть її тут... З конкретними цифрами, термінами і конкретними механізмами досягнення конкретних цілей.

        Коли, наприклад, Ющенко планує зробити зарплату вчителя - молодого спеціаліста - 200 дол? У якому році?.. 2543-му? А зарплату лікарю в 1000 дол. він на коли прогнозує?.. і в який спосіб?

        Приватизація в Україні проходила під диктовку МВФ та МФК. Ви не в Україні, може, тоді жили, а я бачив - кожній області постійно сиділи працівники МФК з комсомольськими пиками, які отримували по 200-500 баксюків місячно, займаючись піаром та лобіюванням САМЕ ТАКОЇ приватизації, яку ми маємо.

        А пан Пасхавер - любимчик МВФ, друг Ющенка і (увага) радник президента Кучми - стверджує, що приватизація пройшла так як треба. Тобто погано для економіки - каже він - але інакше і бути не могло. Бо головне було, щоб вона - приватизація - була.

        А про Польщу, на яку Ви, мабуть, натякаєте, я вже втомився пояснювати. Але для особливо вумних повторю:
        1. Польща не Україна - для Заходу.
        2. Через Польщу Захід почав Другу Світову Війну з Гітлером. Навіть Чехію пробачив, Польщу ні.
        3. Польщі США і Захід на початку 90-х вибачили 50 мільярдів доларів. Нехай но вони нам вибачать хоча б - 5.
        4. В Польщу Захід інвестував свідомо ще з сотню мільярдів доларів. На свої виробництва там.
        5. Пункт 4 пояснює чому вони не інвестують в Україну. Бо інвестиції в Польщу робилися з прицілом на ВЕСЬ ринок СНГ. Принаймні з прицілом на ринок України і частково Росії.
        6. Якщо Індезіт збирає пральні машинки в Познані, то все - він не відкриє аналогічного заводу в Умані аж поки... ми не введемо високе мито на імпорт та не придусимо контрабанду.
        7. Так само з усім іншим, але...
        8. Сьогодні вже в Польщі системна криза. 19% безробіття. А коли приймуть стандарти ЄС, то буде - 30%
        9. Більше того. Як сказав в інтерв'ю одному американському, але російськомовному радіо один російський олігарх (той, що представляв інтереси Газпрому під час конфлікту з НТВ): "А що такого є в Польщі?.. Зборочні цехи західних Транснаціональних компаній?.. Не смішіть мене. Польщі, як незалежної держави більше не існує..."

        Так ото ж
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.29 | Гура

          Re: :) По-перше, розслабтесь

          Максим пише:
          > Якщо у Ющенка є програма, то викладіть її тут... З конкретними цифрами, термінами і конкретними механізмами досягнення конкретних цілей.
          >
          > Коли, наприклад, Ющенко планує зробити зарплату вчителя - молодого спеціаліста - 200 дол? У якому році?.. 2543-му? А зарплату лікарю в 1000 дол. він на коли прогнозує?.. і в який спосіб?
          >
          > Приватизація в Україні проходила під диктовку МВФ та МФК. Ви не в Україні, може, тоді жили, а я бачив - кожній області постійно сиділи працівники МФК з комсомольськими пиками, які отримували по 200-500 баксюків місячно, займаючись піаром та лобіюванням САМЕ ТАКОЇ приватизації, яку ми маємо.
          >
          > А пан Пасхавер - любимчик МВФ, друг Ющенка і (увага) радник президента Кучми - стверджує, що приватизація пройшла так як треба. Тобто погано для економіки - каже він - але інакше і бути не могло. Бо головне було, щоб вона - приватизація - була.
          >
          > А про Польщу, на яку Ви, мабуть, натякаєте, я вже втомився пояснювати. Але для особливо вумних повторю:
          > 1. Польща не Україна - для Заходу.
          > 2. Через Польщу Захід почав Другу Світову Війну з Гітлером. Навіть Чехію пробачив, Польщу ні.
          > 3. Польщі США і Захід на початку 90-х вибачили 50 мільярдів доларів. Нехай но вони нам вибачать хоча б - 5.
          > 4. В Польщу Захід інвестував свідомо ще з сотню мільярдів доларів. На свої виробництва там.
          > 5. Пункт 4 пояснює чому вони не інвестують в Україну. Бо інвестиції в Польщу робилися з прицілом на ВЕСЬ ринок СНГ. Принаймні з прицілом на ринок України і частково Росії.
          > 6. Якщо Індезіт збирає пральні машинки в Познані, то все - він не відкриє аналогічного заводу в Умані аж поки... ми не введемо високе мито на імпорт та не придусимо контрабанду.
          > 7. Так само з усім іншим, але...
          > 8. Сьогодні вже в Польщі системна криза. 19% безробіття. А коли приймуть стандарти ЄС, то буде - 30%
          > 9. Більше того. Як сказав в інтерв'ю одному американському, але російськомовному радіо один російський олігарх (той, що представляв інтереси Газпрому під час конфлікту з НТВ): "А що такого є в Польщі?.. Зборочні цехи західних Транснаціональних компаній?.. Не смішіть мене. Польщі, як незалежної держави більше не існує..."
          >
          > Так ото ж

          Як мені сказали (але треба перевірити), зараз в Польщі страйки - люди хочуть $150 з/п!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.29 | Shooter

            :)

            Гура пише:
            >
            > Як мені сказали (але треба перевірити), зараз в Польщі страйки - люди хочуть $150 з/п!

            :) Не вірте. Середні запрлати зараз в Польщі - на рівні >400 УСД.

            В принципі, ці дані не складно знайти - але цей раз для Вас це робити не буду, спробуйте сам. ;)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.08.29 | KE

              линк на ср. зарплату в Польше

              http://www.rosbalt.ru/2001/10/25/22856.html

              Росбалт, 23/10/2001, ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ 18:22
              Сколько зарабатывают поляки?
              «Сколько зарабатывают поляки?» и «Какая в Польше средняя зарплата?» — это вопросы, которые, пожалуй, чаще других задают гости из России и других бывших союзных республик.

              Попытку ответить на них предприняли недавно центральные польские газеты — ежедневник «Газета выборча» и еженедельник «Политика», подготовив соответствующие отчеты. Данные этих отчетов трудно назвать иначе, нежели «попыткой», поскольку, во-первых, заработки в польской столице и бедных регионах сильно различаются. Во-вторых, разница между «минимумом» и «максимумом» сегодня настолько велика, что их среднее арифметическое не имеет ничего общего с действительным средним заработком.

              Именно поэтому отчет «Газета выборча» предлагает не усредненные зарплаты по профессиям, а данные о реальных заработках конкретных людей в разных регионах страны. Цифры этого отчета ставят под сомнение сумму в 487 долларов, названную в отчете «Политики» «средней месячной зарплатой».

              Итак, сколько в Польше можно заработать? Ответ на этот вопрос рапорт «Газета выборча» начинает с примера россиянки, нелегально работающей в Шленске (юго-западный район страны). За уборку помещений после ремонта эта женщина зарабатывает 2 злотых в час, то есть 0,5 доллара. Кроме того, получает раз в день бесплатное питание — бутерброд с колбасой и горячий чай.

              Уже в два раза больше — 1 доллар в час — зарабатывает другой «нелегал» — белорус, работающий на стройке частного дома под Варшавой 6 дней в неделю по 10-12 часов в день. Он также может сэкономить на оплате жилья — если сумеет устроиться в бараке на стройке.

              Что же касается легально работающих граждан Польши, то лидерами минимальных заработков являются, как, наверное, и везде, неквалифицированные работники. Так, дворник небольшого участка в провинциальном городе за работу на полставки получает около 80 долларов в месяц. Секретарша в государственном лицее в столице зарабатывает приблизительно 115 долларов. Столько же получает уборщица на полставки в банке на западе страны. Зарплата санитарки в краковской больнице — 125 долларов.

              Принято считать, что зарплата учителя также невелика, но данные отчета показывают, что заработки в этой профессии очень разнятся в зависимости места работы. Если учитель польского языка в сельской школе зарабатывает, как и краковская санитарка, 125 долларов в месяц, то учительница английского языка в районном городке — уже 180 долларов. Около 200 долларов в Польше зарабатывают, в частности, швея на частной фабрике города Лодзь, билетерша в небольшом музее под Варшавой, краковский таксист.

              Средний заработок в 1 тыс. злотых (250 долларов) получают, например, продавец вроцлавского супермаркета, парикмахер с 3-летним стажем, молодая медицинская сестра в частном доме социальной опеки, фермер имеющий 15 га земли, новый сотрудник полиции в Жешове. На 30-50 долларов больше зарабатывают плотник, водитель грузового автомобиля мебельной фирмы, работник уличной автостоянки в Кракове, библиотекарь с 5-летним стажем.

              400-450 долларов — таков заработок врача варшавской больницы, машиниста, инженера-садовода, археолога в частной вроцлавской фирме, а также водителя городского автобуса и переводчика с французского языка, работающего в частной фирме в Щецине.

              500 долларов в месяц зарабатывает начинающий биржевой маклер в Кракове, бригадир в фирме, производящей автопокрышки, секретарша в фирме по продаже недвижимости, повар в ресторане в Плоцка и фотограф рекламного агентства в Познани. На 200 злотых или 50 долларов больше получают главный бухгалтер строительной фирмы в Лодзе, инженер электростанции в Ополе, профессор ВУЗа в Варшаве, а также директор варшавского лицея.

              Более 600 долларов зарабатывает в Люблине армейский офицер в звании капитана на должности командира роты. Столько же получает финансовый аналитик одного из банков Познани и способный сотрудник рекламной фирмы в Катовицах. А творческий директор рекламного агентства в большом городе зарабатывает уже 750 долларов, как и чиновник государственного предприятия, занимающегося реструктуризацией угольной промышленности. Приблизительно такие же заработки у вроцлавского ди-джея, мэра районного городка в Шленске, у оператора на телевидении в областном центре.

              От 800 до 900 долларов зарабатывают чистильщик ковров и владелица косметического салона в районном городе, пресс-секретарь одной из районных администраций Варшавы и врач-анестезиолог областной больницы. На этом уровне заработки объединяют в одну категорию представителей, казалось бы, разных и неравноценных профессий: руководитель администрации хорошо развивающегося населенного пункта и офис-менеджер в большой заграничной фирме, главный бухгалтер в частной фирме и скульптор в Щецине, кандидат наук в ВУЗе и судья районного суда.

              Далее идут в основном ставки от 1 тыс. долларов, к которым зачастую необходимо прибавлять гонорары, премии, расходы на служебный транспорт и связь. С этой позиции стартуют известный нотариус и телеведущая регионального канале, директор областной больницы и стоматолог, имеющий частный кабинет, а также директор тюрьмы.

              Популярной цифрой в рапорте «Газета выборчей» оказалось 5 тыс. злотых (1250 долларов) — такой уровень заработков отмечен у собственника автомастерской в столице, тренера футбольного клуба третьей лиги, журналиста общественного радио в райцентре, бригадира группы программистов в варшавской типографии, директора областного филиала банка. На 60-120 долларов больше зарабатывают, например, рядовой судья окружного суда, профессор Медицинской академии в Лодзе, редактор интернет-издания популярной ежедневной газеты.

              1500 долларов — это зарплата директора страхового агентства, директора региональной радиостанции, тренера одной известной гандбольной команды, начальника отдела администрации крупного города. А, к примеру, мэр небольшого городка (до 6 тыс. жителей) в том же регионе получает уже 7 тыс. злотых — 1750 долларов.

              Следующие зарплаты, наверное, выходят за сферу интересов простого человека, поскольку измеряются сотнями тысяч долларов, зарабатываемых на протяжении года, и представляются необычными профессиями. Например, 600 тыс. злотых или 150 тыс. долларов в год получает хороший мотогонщик. К этой же категории газет относит различных руководителей банков, собственников больших фирм, то есть людей, заработки которых практически не связаны с понятием зарплаты.

              Конечно же, к уровню зарплат не мешало бы прибавить понятие прожиточного минимума, который в Польше составляет, если ориентироваться на минимальные пенсии, около 170 долларов в городе и около 120 долларов в деревне.

              Так что, при ответе на вопрос «Сколько зарабатывают поляки?» надо уточнить — какие именно поляки.


              Владимир Павлив, ВАРШАВА
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.29 | Shooter

                Як бачите, Гура...

                ..середня зарплата в Польщі - 487 УСД.

                Середня зарплата в Росії - на рівні 140 УСД.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.08.29 | KE

                  гы-гы :))))))))))))))))))))) (-)

              • 2003.08.30 | len

                Re: линк на ср. зарплату в Польше

                Вельмишановный пан Ке. Ваша длинная цитата про высокие заработки в Польше кончается своим полным отрицанием.
                В середине текста "Принято считать, что зарплата учителя также невелика, но данные отчета показывают, что заработки в этой профессии очень разнятся в зависимости места работы. Если учитель польского языка в сельской школе зарабатывает, как и краковская санитарка, 125 долларов в месяц, то учительница английского языка в районном городке — уже 180 долларов. Около 200 долларов в Польше зарабатывают, в частности, швея на частной фабрике города Лодзь, билетерша в небольшом музее под Варшавой, краковский таксист."

                А в конце " Конечно же, к уровню зарплат не мешало бы прибавить понятие прожиточного минимума, который в Польше составляет, если ориентироваться на минимальные пенсии, около 170 долларов в городе и около 120 долларов в деревне".

                А теперь подумаем разве это высокая зарплата если учительница получает около прожиточного минимума. Тоже по швею и таксиста. Например в России учитель получает примерно полтора прожиточных минимума.
                Сравните приведенные Вами зарплаты различных категорий поляков с учетом прожиточного минимума и увидите что в РФ при более низних зарплатах в долларах по отношению к прожиточному минимуму зарплата более высокая. А именно отношение зарплаты к прожиточному минимуму определяет покупательную способность зарплаты а следовательно и уровень жизни. Следовательно уровень жизни в Рф выше чем в Польше, по крайней мере у перечисленных категорий( учитель, швея, таксист).
                С уважением Len 30 августа 2003 года.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.08.30 | KE

                  Вообоще то именно об этом и была статья :)

                  В ней показывалась не состоятельность преведенных, в начале, данных.
                  По другим источникам известно, что средняя зарплата в Польше 200 у.е.
                  при ПМ 140-120 у.е.

                  А в сравнении Польша - Россия, все зависит от регионов и там и там колебания очень сильные.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.08.30 | len

                    Re: уточню

                    Вельмишановный пан Ке. Конечно, сравнивать Россию по средним цифрам не совсем правильно. Средние зарплаты в России очень сильно зависят от региона и отличаются в несколько раз. Но весь фокус в том, что что и ПМ тоже отличается в разы. Хотя разница в ПМ обычно не покрывает разницы в зарплатах. Но в районах с низкой средней зарплатой как правило ниже величина ПМ.( ПМ в России считается в каждой области и в целом по РФ). и реальный уровень жизни отличается несколько менее.
                    Кстати об уровне жизни .
                    На днях я читал статью на сайте http://news.battery.ru/ привожу Вам ея:
                    Доходы москвичей растут намного быстрее, чем стоимость жизни в Москве. Как показали результаты исследования, проведенного банком UBS, чистая почасовая зарплата в российской столице за три года выросла в 1.7 раза (с $0.9 до $2.6), а расходы на корзину из 111 товаров и услуг - лишь на 12.7% (с $973 до $1097). Соответственно, заметно увеличилась покупательная способность жителей Москвы: если в 2000 году эксперты UBS оценили ее в 9.9 пункта (за 100 пунктов при расчетах принят Цюрих), то в 2003 году - 25.1 пункта.

                    По данным UBS, качество жизни в российской столице также растет достаточно быстро. Сегодня москвичу требуется 12 минут, чтобы заработать на 1 килограмм хлеба, и 30 минут, чтобы заработать на биг-мак. Три года назад эти цифры составляли 25 и 74 минуты соответственно. Для сравнения, жителю Лиссабона - столицы беднейшей страны Евросоюза - нужно работать 18 минут, чтобы купить 1 килограмм хлеба, и 33 минуты, чтобы купить биг-мак.

                    Эксперты UBS поставили Москву на 46 место в списке самых дорогих городов мира. За российской столицей в рейтинге идут только мегаполисы развивающихся стран. Что касается лидера, то первую строчку занял Осло, сместив Токио, который возглавлял список в 2000 году. Нью-Йорк, Цюрих, Лондон и Женева традиционно занимают место в первой десятке самых дорогих городов.

                    Как пишут "Ведомости", российские эксперты в целом согласны с оценками UBS. Главный экономист инвестиционной компании "Тройка Диалог" Евгений Гавриленков считает, что Москва по среднему уровню доходов на душу населения опережает некоторые страны Восточной Европы, в частности, Чехию.
                    Конец статьи.
                    С уважением Len 30 2003 года.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.08.30 | KE

                      спасибо, интересная инфа (-)

            • 2003.08.29 | Гура

              Re: :)

              Shooter пише:
              > Гура пише:
              > >
              > > Як мені сказали (але треба перевірити), зараз в Польщі страйки - люди хочуть $150 з/п!
              >
              > :) Не вірте. Середні запрлати зараз в Польщі - на рівні >400 УСД.
              >
              > В принципі, ці дані не складно знайти - але цей раз для Вас це робити не буду, спробуйте сам. ;)

              Я це читав, але людина, яка мені казала, кожен місяць їздить у Польщу і далека від політики. Але я ій не дуже довіряю.
        • 2003.08.29 | Shooter

          Re: :) По-перше, розслабтесь

          Максим пише:
          > Якщо у Ющенка є програма, то викладіть її тут...

          Чому Я повинен її викладати ТУТ?

          Для початку - сходіть на сайт НУ. Пошукайте статті/інтерв'ю Ющенка з економічних питань - їх цілком достатньо було опублыковано за останні 3 роки.

          > Коли, наприклад, Ющенко планує зробити зарплату вчителя - молодого спеціаліста - 200 дол? У якому році?.. 2543-му?

          то за Януковича так буде ;)

          Ющенко на це питання вже давно відповіді давав - шукайте.

          > Приватизація в Україні проходила під диктовку МВФ та МФК.

          :)

          Знову брешете. Дєрібан в Україні проходив ПРОТИ рекомендацій міжнародних фінансових інституцій. Головні з яких: а) відкритість; б) конкурентність; в) рівність учасників


          > А пан Пасхавер - любимчик МВФ, друг Ющенка і (увага) радник президента Кучми - стверджує, що приватизація пройшла так як треба. Тобто погано для економіки - каже він - але інакше і бути не могло.

          Чому ж не могло - див. ВСЮ ЦЕНТРАЛЬНУ ПОСТОСОЦІАЛІСТИЧНУ Європу. Причому, чим більше було дєрібана серед місцевих бандюків, тим гірші показники в держави (Чехія vs Словаччина).

          > А про Польщу, на яку Ви, мабуть, натякаєте, я вже втомився пояснювати.

          [пургу витираєм]

          Не одну Польщу - а ВСІ європейські постоціалістичні країни.

          Цифри за останні 10 років я вже наводив. Все решта - дристи.

          > 9. Більше того. Як сказав в інтерв'ю одному американському, але російськомовному радіо один російський олігарх (той, що представляв інтереси Газпрому під час конфлікту з НТВ): "А що такого є в Польщі?.. Зборочні цехи західних Транснаціональних компаній?.. Не смішіть мене. Польщі, як незалежної держави більше не існує..."

          :)

          А що є в "незалежній Росії"? Нафта-газ і АБСОЛЮТНА залежність від "середньо- і високо-технологічного" імпорту? З тих же ж "зборочних цехів" ТНК в ЦЄ? Більше того - BP-ТНК - то тільки перша ластівка. До 15-20 років значна частина (якщо не більшість) російських вуглеводів перейдуть в руки Заходу - проґноз того ж Ходорковського.

          Та БУДЬ-ЯКА західна країна - найзаможніші, - крайньо зацікавлені в приході іноземного капіталу, причому чим більше - тим краще. Чи той же ж Китай, котрий без західних інвестицій і технологій був би сьогодні все ще в глибокій дупі. Чи В'єтнам, котрий росте майже всі останні 15 років по 10% в рік - за виключенням тих років, коли уряд пробував вмішуватися в справи західних приватних інвесторів.

          Є і незацікавлені - Пн. Корея, Куба. Бандюки в Росії та Україні - бо в них немає жодного шансу вистояти в конкуретній боротьбі проти Заходу.

          От і догроблюють помаленько залишки ВІДСТАЛОЇ совіцької соціалістичної економіки:
          1991 рік, GDP в 10 разів меншої від Росії Голандії = 60% Росії (ефективно - Голандія виробляє 600% від Росії)
          2002 рік, GDP в 10 разів меншої від Росії Голандії = 120% Росії
          (ефективно - Голандія виробляє 1200% від Росії)
      • 2003.08.30 | len

        Re: :) В сотый раз брешете

        Шутер в своем репертуаре : "В той же час ті, хто рухався, як описано, сьогодні виробляють 200% від рівня 1991 (середній показник серед країн Вишеградської четвірки)".

        Брехня чистейшая.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.30 | Shooter

          Хворий, Вам ліки давно давали?

          Чи знову рильцем в своїх ексрементах захотілося пововтузитися?
          Допоможем.

          Дані World Bank, GDP, (US$ billions)

          GDP 2001/1991

          Czech rep 2.22 (перекладаю - 222%)
          http://www.worldbank.org/cgi-bin/sendoff.cgi?page=%2Fdata%2Fcountrydata%2Faag%2Fcze_aag.pdf

          Slovakia 1.7 (170%)
          http://www.worldbank.org/cgi-bin/sendoff.cgi?page=%2Fdata%2Fcountrydata%2Faag%2Fsvk_aag.pdf

          Poland 2.3 (230%)
          http://www.worldbank.org/cgi-bin/sendoff.cgi?page=%2Fdata%2Fcountrydata%2Faag%2Fpol_aag.pdf

          Hungary 1.5 (150%)
          http://www.worldbank.org/cgi-bin/sendoff.cgi?page=%2Fdata%2Fcountrydata%2Faag%2Fhun_aag.pdf
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.31 | len

            Re:В стопервый раз брешешь!

            Вельмишановный пан Шутер! Как был ты лохом , так и остался. Как тебя разводили , так и разводят. Своих мозгов как было , типичное для демента количество , так и осталось. Как и любой лох , тебе и в голову не приходит что ВВП не может вырасти за 10 лет в 2,3 раза.
            Для этого нужны темпы роста примерно в 10% в год в течении десятилетия.. А такое никогда не было в Истории Мировой экономики.
            Конечно я мог бы привести действительные цифры не роста а падения ВВП , но зная твою козлоупертую сущность делать не буду ввиду бесполезности. Просто дам некоторые линки с твоего любимого Worldbank. Именно на сайте этой организации и сообщено об организации программы International Comparison Program (http://www.worldbank.org/data/icp/). Причем там сотрудники банка пишут откровенно : Market exchange rates give misleading comparisons because they do not reflect purchasing power differences. Purchasing Power Parities account for price differences between countries and so measure real quantities.
            Привожу грамотный перевод: Расчеты с использованием курса валют приводят к ошибочным результатам сравнений, посколько они не ОТРАЖАЮТ разницы в покупательной способности. Паритет покупательной способности учитывает разницы в ценах и дают замеры РЕАЛЬНЫХ данных.
            Конец перевода.
            Вот так пан Шутер , считают специалисты WorldBank / А Ты , мошонкозвон, вырываешь отдельные ориентировочные данные и выдаешь их за реальные. Когда дойдет , то что стало фактом для специалистов ЦРУ, ООН, Унидо, ОЭСР . и других организаций ( в том числе как я сообщил и WorldBank) . Что сравнивать ВВП между странами, и между годами нельзя без учета цен. Что если курс валюты по отношению к доллару растет меньше чем инфляция , то ВВП по этой методике растет автоматически даже если в действительности его объем стоит на месте.
            Лох Шутер
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.08.31 | len

              ReДополнительно , пану Лоху!

              Вельмишановный панлох Шутер! Вы многократно ссылались на "данные" Worldbank. Именно данными из этого источника Вы "обосновавали" бред, что Голландия экономический гигант по абсолютным показателямс на фоне РФ. Замечу не на душу населения а по абсолютным данным. Но Вы , как я понял, выбирали с сайта то что Вам нравится . Я же приведу данные с того же сайта , которые опровергают это Ваше заблуждение. Почитайте : http://www.worldbank.org/data/databytopic/GNIPC.pdf
              и сравните Голландию и РФ с учетом покупательной способности согласно приводимой таблице. Привожу Вам оттуда Рф на душу населения 7 820 долл на душу и помножте на 145 млн населения и получите более трилиона долларов, что более чем в двое превышает покахатель Голландии. Но Вам множить затруднительно, как ни как национал-демtyn все таки, можете взять готовые цифры из http://www.worldbank.org/data/icp/documents/Table1_1.pdf
              Познакомтесь там с данными с учетом паритета цен.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.31 | KE

                Интересно, до ШУТ-ЭРА, когда нибудь это дойдет? Я не уверен(-)

            • 2003.08.31 | Shooter

              :) Хворий - терміново звертайтеся до лікаря. Вчергове.

              GDP в PPP, ідіоте, відображає купівельну спроможність в середині країни. І каже про те, наприклад, що в Росії газ продається нижче собівартости, чи про те, що ВНУТРІШНЯ структура економіки Росії впевнено прямує до передіндустріальної доби і натурального господарства (53% абсолютного GDP в 2001 від рівня 1991-го - "блискучий" показник). Як і про повну неконкурентність за межами Росії російської продукції (окрім корисних копалин і напівфабрикатів). І про те, що на міжнародному ринку вага Росії відповідає її абсолютному GDP.

              З іншого боку, 120% ріст (220% в 2001 від рівня 1991-го) абсолютного GDP Чехії каже, що попри ріст GDP в PPP, дещо випереджаючий західні країни, відбувається потужна структурна перебудова економіки - від покаліченої cоціалістиної до нормалної.

              Окрім того, якби ти не був крайнім долбойобом, яким ти є, то по-перше, знав би, що 10% в рік приріст ьпет існує (хоча би В'єтнам). А по-друге, вивчивши арифметику на рівні 5-го класу середньої школи, знав би, що ріст рахується від попереднього року. І коли для першого року для відносного росту потрібно 10%, то для наступного (другого) року 10% в порівняні з "базовим" роком є потрібно вже "лише" 9% росту в порівнянні з поперднім (першим) роком - etc.

              І ще один показник - до якої групи які країни відносяться.
              http://www.worldbank.org/data/databytopic/CLASS.XLS

              Словенія (найшвидше почала ліберальні реформи) - High income
              Країни Вишеградської четвірки, Балтії, Румунія, Хорватія (була війна) - Upper middle income
              Україна, Росія, Білорусія, Болгарія, Албанія, Боснія і Герцеґовина, Сербія і Чорногорія, Македонія (в трьох останніх - була війна) - Lower middle income.

              Що вкотре каже: совок смердить і розкладається.

              Всі решта претензії - до World Bank. І до матінки природи, котра сплодила тебе, долбойоба.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.08.31 | KE

                Нет, до него ничего не дошло (-)

              • 2003.09.01 | len

                Re: Стовторой раз брешете!

                Вельмишановный пан Шутер! Читаешь Вас и в очередной раз убеждаешся что малороссийский сепаратист свою несостоятельность прикрывает грубостью , которая не прибавляет ума а совершенно наоборот. Вот и сейчас. Вы совершенно не ответили на мои возражения , когда я имел удовольствие найти в цитируемом Вами WorldBank полное опровержение Вашего бреда.
                У Вас "Словенія (найшвидше почала ліберальні реформи) - High income".
                Это без учета PPP!! Что по мнению того же банка не отражает реальности.
                У Вас "вивчивши арифметику на рівні 5-го класу середньої школи, знав би, що ріст рахується від попереднього року. І коли для першого року для відносного росту потрібно 10%, то для наступного (другого) року 10% в порівняні з "базовим" роком є потрібно вже "лише" 9% росту в порівнянні з поперднім (першим) роком - etc.".
                Пан Шутер! Арифметика изучается в начальной школе а вот такие понятия как "порядочность " и "культура общения" закладывается воспитанием ДО ШКОЛЫ. Не буду гадать чем занимались Ваши родители вместо Вашего воспитания.
                У меня в тексте:"ВВП не может вырасти за 10 лет в 2,3 раза.
                Для этого нужны темпы роста примерно в 10% в год в течении десятилетия". Почитайте снова . И попробуйте обдумать это с точки зрения арифметики. Какую надо иметь пустоту в черепной коробке чтобы из моего текста сделать Ваши выводы ?????????????????????????????????????.

                У Вас "GDP в PPP, ідіоте, відображає купівельну спроможність в середині країни".
                Поясняю : GDP - это стоимость произведенной в стран продукции и услуг. GDP в PPP отражет эту величину в одинаковых единицах для разных стран и годов. Если не понятно, прочтите еще несколько раз приведенный мною отрывок с сайта Worldbank и напрягите мозги и постарайтесь их понять.
                У Вас "в Росії газ продається нижче собівартости, чи про те, що ВНУТРІШНЯ структура економіки Росії впевнено прямує до передіндустріальної доби і натурального господарства (53% абсолютного GDP в 2001 від рівня 1991-го - "блискучий" показник). ".
                У Вас в одном предложении три глупости.
                1) продажа каких либо товаров ниже себестоимости говорит о социальном характере государства и широко применяется на Западе. Для этого используется субсидирование .
                Например, многие продукты питания в США субсидируются. В России государство фактически субсидирует поставку газа для населения. Россия - страна с холодным климатом и поэтому это важно.
                2) познакомтесь с понятием натуральное хозяйство . Зная Ваш уровень , подсказываю ссылку http://www.rubricon.ru/qe.asp?qtype=1&id=0&srubr=0&fstring=%ED%E0%F2%F3%F0%E0%EB%FC%ED%EE%E5%20%F5%EE%E7%FF%E9%F1%F2%E2%EE
                3) Россия - имеет огромный товарооборот внешней торговли, что прямо противоречит понятию натуральное хозяйство
                Дальше в лес больше дров. Точнее дальше в шутеровский текст, больше нелепиц.
                У Вас "повну неконкурентність за межами Росії російської продукції (окрім корисних копалин і напівфабрикатів".
                Очередная околесица. А точнее примитивный штамп. Вы , как всегда, механически повторяете русофобские глупости.
                Назову Вам несколько высокотехнологичных секторов рынка, где Россия занимает места в ведущих местах.
                Вооружение, рынок космических запусков, рынок научных исследований, рынок телекоммуникаций. Вы , кстати , как человеку далекому от этих секторов даже и понять то трудно, не говоря уже про анализ. Кстати
                , Вы по своему невежеству думаете, что добыча "корисных копалин" не требует высоких технологий. Глубое заблуждение, в Вашем случае неисправимое. Для добычи требуются сотни технологий, над которыми работают ученые вплоть до уровня академиков с мировым именем. Например, украинец-сибиряк Трофимук(ранее вице-президент Сибирского отделения АН). Именно высокий научный потенциал Советского Союза а затем России позволил создать крупнейший в мире комплекс по добыче полезных ископаемых.
                С уважением Len 1 сентября 2003 года.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.09.01 | Shooter

                  Лікування вже не помічне.

                  Ще тільки хворому зауважу, що абсолютний GDP, підраховуваний WB і в 1991, і в 2001 рахувався за абсолютно одинаковою методикою, відображав і в 1991, і 2001 одну і ту саму величину, котра в Росії за 10 років впала в 2 рази, натомість в Чехії і Польщі - виросла в два рази.

                  Нагадую - величина називається Gross Domestic Product.

                  Все. Крапка.
                • 2003.09.01 | Shooter

                  P.S.

                  len пише:
                  > Россия - имеет огромный товарооборот внешней торговли

                  Угу. Вражаючий. При GDP меншому, ніж Нідерланди.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.09.03 | len

                    Re: стотретья брехня!

                    Вельмишановный пан Шутер ! У Вас " При GDP меншому, ніж Нідерланди.".
                    Вам объясняли несколько раз ссылаясь на ЦРУ, ООН, УНИДО и другие организации, что ВВП России превышает триллион долларов. Вы ссылались на данные WorldBank. Но , как это уже давно ясно , Вы берете с сайтов только то что Вам нравится. Я Вам врезал по пустой голове ссылкой именно на WorldBank , где приводятся несколько иные цифры. Смотрите и читайте посланные мною ссылки на сайт WorldBank. Там, кстати, приводится ВВП на душу населения 7800 долларов, помножте на население России.
                    Отвечаю на предыдущий Ваш опус.
                    У Вас "Ще тільки хворому зауважу, що абсолютний GDP, підраховуваний WB і в 1991, і в 2001 рахувався за абсолютно одинаковою методикою,".

                    Поясняю Вам , что в 1991 и 2001 году ВВП считался без учета покупательной способности доллара, которая менялась на протяжении десяти годов. Если бы покупательная способность оставалсь на одном уровне , то ошибка( которую признают специалисты WorldBank) при подсчете ВВП в 2001 году и 1991 году взаимно компенсировалась( Учите арифметику). Кратко, методика одинаково неправильная , даже по мнению самих авторов, но ошибка разная.
                    Эти пояснения я привожу для тех, кто хочет разобраться. Вы можете пропустить мимо ушей.
                    С уважением Len 3 сентября 2003 года.
    • 2003.08.29 | Гура

      Re: Нема у Ющенка ніякого плану і не може бути (+)

      Може це тому, що я не економіст, але я нічого не можу Вам заперечити. Більше того, я інтуітивно відчуваю, що ТУТ Ви праві. Але одне "но": як так зробити, щоб вітчизняна продукція була ЯКІСНОЮ? Як тільки ЦЕ всі побачать, то дійсно будуть купувати СВОЄ, яке й простимулювати можна інвестиціями/емісією.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.29 | KE

        а вот действительно хороший вопрос. Вы умный человек Гура.

        Гура пише:
        > Але одне "но": як так зробити, щоб вітчизняна продукція була ЯКІСНОЮ?

        1) борьба с монополистами
        2) усиление конкурентности за счет государственных дотаций и инвестиций
        3) увеличение влияния общества потребителей
        4) разогнать те профсоюзы, что есть и организовать новые.

        Это стандартные пути. Может и еще какие варианты есть.
      • 2003.08.29 | Shooter

        Гура, як Ви вважаєте -

        ...Шкода для Чехії - то вітчизняна продукція?
        Чи Фіат Польські - для Польщі?
        Чи Польске Гути Сталі - вітчизняна чи яка?

        Далі роз'яснювати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.30 | Максим

          Re: А кока-кола?

          А кока-кола - це вітчизняна польська продукція? А тут кока-кола це - українська продукція? Правильно?..

          Ні не правильно. Нам накинули аберацію понять. Запропонували завідомо хибне визначення "вітчизняності".

          Так. Має тішити, коли іноземна компанія приходить будує свій завод і починає на ньому випуск Лексусів, скажімо, створюючи тут КБ, розміщуючи, при цьому, замовлення на комплектуючі на інших українських підприємствах.

          Але такого нема. І не буде в Україні. В Україні іноземці що скупили?.. Вони скупили І БЕЗ НИХ - ЕФЕКТИВНО-ПРАЦЮЧІ підприємства.

          Тобто був, наприклад, Світоч. На увесь світ (принаймні Східну Європу) чудово розкручений бренд. Через махінацію ЄБРР і допомогу корупціонерів в уряді Нестле купило і бренд, і завод, і рецептури, і обладнання, і мережу збуту за вшиві 6-9 млн. дол. (Точна сума - у цих межах - свідомо приховується).

          Тепер Нестле зашибає на Світочі дєньгу, а куди йде прибуток?.. Прибуток іде транснаціональній компаніїЮ яка має свій головний офіс і зареєстрована, скажімо, у Швейцарії. І так само Нестле очевидно доїть Польщу, Чехію і весь світ. Те саме робить кока-кола, те саме Фольксваген і т.п.

          То знову питання - чи можна економічного агресора, головна задача якого є визиск окупованої ним території і максимальне винищення місцевих (справді національних) виробників вважати виробником - вітчизняним?

          От скажімо по пиву дві транснаціональні компанії під видом "українських" Славутичів і Чернігових і прочая активно глушать Оболонь і Сармат і виробників по-регіонам. При чому, їм тут знову сприяють підкуплені держслужбовці високого рангу. І так у любій галузі.

          Все, що приносило прибуток, скуплене за безцінь і працює як насоси з викачування гроршей з України. При цьому ці насоси Шутер пропонує називати нам - вітчизняними виробниками. Не хохма?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.08.30 | Shooter

            Ги :))

            Максим пише:
            > А тут кока-кола це - вітчизняна українська продукція?

            Без сумніву.
            Котра: а) забезпечує українців роботою; б) дає їм вдвічі (якщо не втричі) вищу зарплату, чим в середньому; c) є стабільним джерелом надходжень до укр. бюджету - на Coca-coli відсутній "лівий нал", фірма працює з прибутком.

            > Так. Має тішити, коли іноземна компанія приходить будує свій завод і починає на ньому випуск Лексусів, скажімо, створюючи тут КБ, розміщуючи, при цьому, замовлення на комплектуючі на інших українських підприємствах.
            > Але такого нема. І не буде в Україні.

            :)
            Таке Є у все тій же ж Центральній Європі.
            Обмежимося ЛИШЕ автомобільною промисловістю: Шкода - і "бюро", і комплектуючі, виробляються як в Чехії, так і в Словаччині (і в Німеччині). Фольксваґен як такий - як виробництво автомобілів в Братіславі, так і виробництво коробок передач (Словаччина). Кілька фірм з виробництва електроначинки - Словаччина. "Фіат польски" - виробництво Фіатів і комплектуючих до них в Польщі. Neoplan Polska - виробництво найсучасніших автобусів і комплектуючих до них (заодне полум'яний привіт ЛАЗу!). "Кароса" в Чехії - куплена Рено, - продукує сучасні автобуси з комлектуючих, в основному, чеських і словацьких.

            Найсвіжіші приклади - Рено-Сітроен будують НАЙНОВІШИЙ завод в Словаччині, Х'юндай вибирає між Словаччиною, Польщею і Угорщиною. Honeywell будує новий дослідницький центр в Чехії (один з трьох в світі).

            Зауважте, всі названі приклади - "з бєдра" і на слуху. Навіть без детального дослідження.

            Чому таке ВІДСУТНЄ в Україні чи в Росії? Підказати? Чи самому розуму вистачить?

            Міг би ще Вас ознайоми поближче із металурґійною промисловістю реґіону - тільки на Вас, виглядає, жодні арґументи не діють.

            >В Україні іноземці що скупили?.. Вони скупили І БЕЗ НИХ - ЕФЕКТИВНО-ПРАЦЮЧІ підприємства.

            :)

            В Україні іноземці з ВЕЛИКИХ ПІДПРИЄМСТВ не купили нічого - мєсна братва на чолі з папіком їм просто до того не допустила - читайте все ту ж статтю Маскалевича в минулому ДТ.

            > Все, що приносило прибуток,

            Не смішіть. Приносять прибуток сьогодні, насамперед, металурґійна та гірничо-добувна промисловість. Наведіть ХОЧ ОДИН ПРИКЛАД іноземного володіння згаданими підприємствами.

            >скуплене за безцінь і працює як насоси з викачування гроршей з України. При цьому ці насоси Шутер пропонує називати нам - вітчизняними виробниками. Не хохма?

            :) Яка Вам різниця - ХТО отримує гроші після сплати прибутку? Скажімо, Піня чи Nestle? Чи Ви думаєте, що Піня своїм награбованим добром з Вами ділитися буде? До приватизації ж великих підприємств всі вони були "збитковими" - за рахунок фірм-прилипал. Подєрібанені ж підприємства і на сьогодні залишаються збитковими - весь прибуток осідає в офшорах.

            Гляньмо на протилежний приклад - металурґійний комбінат USS Кошиці. Американці і борги підприємства виплатили, і податки платять справно, і 700 млн. інвестицій на протязі перших 10 років вкладуть. Кому від того гірше стало? Коли ж підприємство було "подєрібанене" словацькими бандюками - за 7 років жодного розвитку і комбінат на грані банкротства. Доречі, про вкладання в науку - як Ви думаєте, тому самом USS Steel Кошиці дешевше домовитися зі словацькими дослідницькими інституціями чи американськими?

            P.S. А от Світоч чи (тепер) Якобс Україну таки можна було не продавати. Оскільки це ПЕРЕРОБНІ підприємства з короткотерміновим оббігом коштів і відсутністю складних технолоґій. Проте мова ведеться абсолютно про інше.
          • 2003.08.31 | Andrij

            Re: A ще Макдональдс!

            Максим пише:
            > Тобто був, наприклад, Світоч. На увесь світ (принаймні Східну Європу) чудово розкручений бренд. Через махінацію ЄБРР і допомогу корупціонерів в уряді Нестле купило і бренд, і завод, і рецептури, і обладнання, і мережу збуту за вшиві 6-9 млн. дол. (Точна сума - у цих межах - свідомо приховується).

            Якщо уважно подивитись, то в чому саме проблема? Ви її правильно вказали, "корупціонери в уряді". Тобто, якщо ви зміните правила та забороните тим корупціонерам спілкуватись з Заходом у лиці ЄБРР, то чи стане краще в Україні? Звичайно, що ні. Те, що продавалось через ЄБРР, буде розібрано та продано через інших посередників. Власне, так воно й сталось з багатьма українськими підприємствами. Тих підприємств вже нема, бо місцеві директори та інші дяді їх продали як металобрухт.

            Місцеві працівники все те бачили, але зробити нічого не змогли, бо таке поняття, як "справедливі суди" в Україні відсутнє. Ось і виникає питання, що краще, зачинити шлях іноземним інвестиціям, що, до речі, вже дуже успішно робиться 12 років? Або, може, врешті подумати про суди, прокуратуру, поліцію, та інші "дрібнички", що так добре працюють в усіх заможних державах світу.
    • 2003.08.30 | юрко

      там трошки не так у Кейнса

      Він не виходив з за вашими словами "безконтрольної вакханалії вільного ринку". Він сказав, що у випадку глибокої депресії вільний ринок не зможе зрушити економіку. Він мав конкретну мету - як запустити зупинену економіку. Крім того одні були причини депресії в Німеччині, зовсім інші в США і не пов'язані з "безконтрольною вакханалією вільного ринку".

      В його логіці це виглядало так: в час депресії кожен намагається економити, бо не знає, чи не втратить завтра працю, а якщо вже втратив, то як довго зможе протягнути на збережені гроші.

      Якщо він економить, то не купує, якщо не купує, то товари залежуються, якщо залежуються, то виробник не отримує прибутку, якщо не отримує прибутку, то не має чим виплатити платні робітникам, якщо не має грошей на платні, то звільняє робітників. Звільнені робітники, звичайно, починають знову сильно економити. Отже, вся історія знову виходить на свої круги і захоплює щораз більше людей, аж поки усе взагалі не зупиняється.

      Тепер, далі. Кейнс запропонував вихід - держава починає якийсь грандіозний проект, напр. побудову доріг і оплачує її свіжонадрукованими грішми, або позиченими грішми. Цей проект дає працю багатьом індустріям і люди, побачивши, що з'являється щораз більше праці, починають охочіше витрачати свої зекономлені гроші, купуючи. Таким чином економіка починає рухатися.

      Звичайно, уряд не може правильно все розрахувати. Ніхто не може, і тому переважно такий захід друкування грошей спричиняється до інфляції. Але це стається пізніше, через довший час, коли економіка вже зрушилася. І коли Кейнсу вказували на таке закінчення, він відповідав, що через довший час ми всі помремо. Отже, його цікавила дуже конкретна річ, а довготермінові наслідки - стане головним болем майбутнього.

      Тепер, свого часу тов. Хрущов також застосував Кейнсіанство. Тільки він, звичайно, так це не називав. Це звалося Поднятіє целіни і Освоєніє целіни. І справді, спочатку були результати, стагнуюча совєцька економіка покращилася, ну, а за пару років - самі знаєте...

      Те ж зробив фюрер в Німеччині - вивів країну з депресії, почавши великі публічні роботи. Не знати, як би йому це пішло далі, якби не програв війну і не розвалив країну.

      В Україні цілком інша ситуація і ви це знаєте. В Україні люди гроші не економлять, вони їх, якщо в них вони з'являються, відразу витрачають на потрібні їм речі. Тому ваше кейнсіанство лише спричинить нову хвилю інфляції без відчутних результатів, як це зробив Кравчук свого часу.

      Ваша пропозиція закрити шлях до чужоземних товарів в Україну просто безглузда, вона викличе лише зріст цін на ці товари всередині країни і зовсім не сприятиме утворенню нових місць праці. Бо місцевому виробникові в Україні набагато простіше задерти ціну на товар, ніж возитися з новими потужностями, місцями праці, кредитами в банках на розширення і т.д.

      Якщо ж збираєтесь законодавчо стримати зріст цін, то відразу ці товари щезнуть з прилавків магазинів і будуть навіть ще дорожче продаватися на чорному ринку. Приклад совка, коли ціни були регульованими, виявляється, нічого не навчив.

      Крім того, відгородження країни від інших саме й призвело до поглиблення депресії у Західних країнах, бо уряди хибно вважали, що якщо заборонять імпорт, то свої виробники створять більше місць праці і зрушать економіку.

      Але зупинка міжнародної торгівлі і є тим самим еквівалентом зупинки витрат індивідуальної особи, як я це вище описав, тільки у ролі окремої людини тепер виступає нація, котра забороною імпорту перестає фактично купувати в інших. Якщо всі держави почнуть економити (забороняти імпорт) і коли всі почнуть відгороджуватися один від одного, тобто не купувати-продавати один в одного, то це стане причиною світової депресії.

      Якраз для уникнення цього і була створена Світова організація торгівлі, щоб примушувати уряди країн дозволяти міжнародну торгівлю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.31 | Максим

        Re: Нарешті. Дуже дякую, Юрку (+)

        Дуже вдячний за більш-менш фаховий погляд, бо я не економіст. Але...

        Я з Вами не погоджуюся конєшно, що Україні Кейнсіанство не підходить, а імпорт обмежувати НІЗЗЗЗЯ!!! Просто, зараз не можу розгорнуто відповісти. Пробачте, трохи пізніше.

        Але ще раз дякую


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".