МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МОРОЗ НЕ ПІДПИСУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МЕДВЕДЧУКА (/)

09/03/2003 | Shooter
МОРОЗ НЕ ПІДПИСУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МЕДВЕДЧУКА

www.ПРАВДА.com.ua, 3.09.2003, 17:46

Лідер Соцпартії України Олександр Мороз вважає за необхідне розробити компромісний законопроект змін до Конституції на основі розробленого профільною парламентською комісією і запропонованого з участю адміністрації президента України, після позитивного висновку Конституційного щодо обох документів.

У середу в інтерв'ю журналістам Мороз підкреслив, що лідери опозиційних фракцій Верховної Ради не ставили свої підписи під "новим" законопроектом з пілитреформи, який парламент збирається направити для рішення у КС.

З його слів, фракція соціалістів визначилася відносно підписів під цим законопроектом з самого початку. Лідер СПУ нагадав, що його фракція була ініціатором збору підписів під законопроектом про зміни до Конституції, розробленим парламентською комісією з проведення політреформи.

Таким чином, відзначив він, підписи під новим законопроектом про зміни до Конституції могли б бути розцінені як відмова від попереднього проекту закону.

Мороз зазначив, що консультації лідерів чотирьох опозиційних фракцій будуть тривати, не виключив, що консультації у рамках "четвірки" можуть поновитися вже у четвер. "Ми підходимо до того, що реформа необхідна", - підкреслив він, додавши, що лідери опозиційної "четвірки" одностайні у необхідності введення пропорційної системи виборів до внесення змін до Конституції.

У той же час лідер соціалістів зазначив, що на даний момент думки розходяться відносно терміну введення змін до Основного закону, однак, на його думку, у рамках "четвірки" можна буде знайти компроміс.

Мороз підкреслив, що лідери опозиційних фракцій підтримують проведення виборів президента України на всенародному голосуванні.

З його слів, позиція комуністів полягає у тому, що вибори глави держави повинні пройти на всенародному голосуванні у 2004 році, а після цього - у парламенті. У той же час лідер СПУ не виключив, що згодом позиція фракції Компартії може змінитися.

Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко, відзначив Мороз, також виступає за внесення змін у Конституцію України після 2006 року.

Лідер соціалістів також висловив думку, що парламент вже на поточній сесії може розглянути й ухвалити рішення щодо "нового" законопроекту з поліреформи, підготовленого за участю президентської адміністрації.

Він також переконаний, що Конституційний Суд дасть позитивний висновок по депутатському законопроекту. Мороз нагадав, що КС вже дав позитивний висновок щодо законопроекту 168 депутатів (законопроект Симоненка), і при розробці законопроекту профільною комісією були враховані зауваження Конституційного суду.

Зі слів лідер СПУ, коли КС зробить висновки щодо депутатського законопроекту і законопроекту, розробленого депутатами спільно з адміністрацією президента, ці два документи повернуться до парламенту.

Тоді, на його думку, може бути відпрацьований компромісний варіант, який буде знову направлений до КС, після чого по кількості депутатів, які висловилися за схвалення цього компромісного законопроекту, можна буде орієнтуватися відносно проходження цього документа у Верховній Раді.

Відповіді

  • 2003.09.03 | Shooter

    П’ять пунктів Віктора Ющенка (/)

    П’ять пунктів Віктора Ющенка
    Джерело: Прес-служба "Нашої України"


    Віктор Ющенко повідомив львівським журналістам, що сьогодні вранці мав зустріч із лідерами КПУ, СПУ та БЮТ, на якій лідери опозиції обговорювали проблеми політичної реформи. Він зазначив, що сторони мають визначитися, чи справді йдеться про реформу чи тільки про працевлаштування кількох політичних персонажів. Ющенко сформулював 5 пунктів, дотримання та документальне закріплення яких дозволить розрізнити справжні наміри ініціаторів реформи. Першим, за його словами, є те, що з 2006 року парламентські вибори та вибори до місцевих рад всіх рівнів мають відбуватися за пропорційною системою. Другий пункт має заборонити міжфракційні міграції, зміни до Конституції мають бути внесені з 2006 року, після проведення виборів. Крім того, вибори президента мають відбутися у 2004 році на п’ятирічний термін і бути прямими та всенародними. Ющенко також зазначив, що має бути вдосконалене законодавство про місцеве самоврядування з наданням виконкомам відповідних рад функцій органів виконавчої влади. На його думку, ці 5 пунктів є фундаментом, який відрізняє правдиву реформу від її фальсифікації.

    Лідер “Нашої України” наголосив, що опозиційні сили сходяться на необхідності запровадження пропорційної системи виборів. Він відзначив прогрес у переговорах опозиції. “Наступного тижня діалог буде продовжено задля недопущення узурпації влади в Україні. Адже буде ганебно, якщо до антиконституційного перевороту долучаться державницькі сили”, - підкреслив Ющенко. Він відзначив велику роль керівництва парламенту та особисто Литвина у тому, щоб політичний процес відбувався публічно і демократично.
  • 2003.09.03 | Гайди До Байди

    Re: Але грає за правилами

    З ходом Мороза стала злочинна влала заново підметом обговорення. Та це зайво підсилює Кучму, стаючи більшої загрози для України.


    bsentschuk @ web.de
    Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмичакам
    Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
    Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
  • 2003.09.06 | Михайло Свистович

    Re: МОРОЗ НЕ ПІДПИСУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МЕДВЕДЧУКА (/)

    Пізно. Г* уже пішло по трубах. Своєю участю у маніпуляціях навколо рехворми Мороз фактично увімкнув зелене світло перед Симоненком. Якби Мороз не сувався, то Симоненко може б і не наважився сам на співавторство з Медведчуком.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.06 | Shooter

      Re: МОРОЗ НЕ ПІДПИСУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МЕДВЕДЧУКА (/)

      Михайло Свистович пише:
      > Якби Мороз не сувався, то Симоненко може б і не наважився сам на співавторство з Медведчуком.

      Не думаю. Симоненко - окремий гравець.

      Крім того, 233 голоси за проект - це смішно. Себто, без домовленостей з НУ-Морозом-Юлею (себто, наявність "нормального" проекту) в кучмаків шанси мізерні.

      Тоді виникає запитання - навіщо затіювали?
    • 2003.09.06 | Гайди До Байди

      Re: МОРОЗ НЕ ПІДПИСУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МЕДВЕДЧУКА (/)

      Якарз стежачи за цими подіями по ЗМІ, мимохіть запрошується, що саме Мороз був цією ключевою людиною, яка дала, не безпосередньо Симоненку, а кучминим колам сміливість виграти ці законодаційні (конституційні) манівці.

      У УПравді, у одній новині (додано нижче), то М. Томенко твердить, ніби цей хід уже тримали з двох тисячного року в запасі.

      Проте, найважливіше те, що Мороз приневолив опозицію грати за правилами злочинної влади. Та одна правда також, що з одними виборами в президенти, ще нічого не вирішено. Можна тільки надіятися, що Мороз чимсь ставився чи буде ставитися свідомо до цього викриття злочинної влади. Прецінь, було б добре, щоб Ющенко до кінця зрозумів, котру владу він матиме в своїх руках.

      Мельниченко ще три роки тому знав, що Кучма задумав реформу

      www.ПРАВДА.com.ua, 3.09.2003, 12:27

      Ідея обрання президента парламентом вперше обговорювалася президентом Кучмою ще влітку 2000 року.

      Як повідомив народний депутат Микола Томенко, про це свідчить запис розмови, здійснений майором Миколою Мельниченком.

      Голова комітету з питань свободи та інформації, член "Нашої України" розповів, що ще у березні 2000 року Кучма мав зустріч у своєму кабінеті з одним із тогочасних керівників парламенту. Під час зустрічі президенту була запропонована схема, яка б дозволила йому залишитися на президентській посаді після завершення другого строку, передає слова Томенка радіо "Свобода".

      Останній отримав від майора Мельниченка запис розмови, і повідомляє, що першим кроком у реалізації плану мала стати перемога пропрезидентської політичної сили на парламентських виборах 2002 року.

      "Насправді Кучмі детально розповідали, як технологічно можна виграти в опозиції – зробити все, щоб під патронатом президента прийшла відповідна сила до парламенту, а потім конституційно змінити країну на парламентську республіку", - зазначає Томенко.

      Потім, за його словами, отримавши більшість місць у парламенті, ця сила мала б внести зміни до Конституції, які б передбачали обрання наступного президента вже парламентом.

      Як вважав співрозмовник Кучми, нова пропрезидентська більшість не була б зацікавлена у всенародних виборах президента через два роки після парламентських виборів. Адже, як пояснює він, "не відомо, як будуть проводитися вибори, і хто може стати наступним президентом".

      Томенко вважає, що сценарій, запропонований Кучмі більше трьох років тому, реалізовується саме зараз. "Тепер те, що обговорювалося три роки назад стає реальністю. Кучма зрозумів, що ті мудрі люди, які йому казали, що якщо він не може стати президентом на третій термін, а його представник перемогти на виборах, то найкраще зліквідувати посаду президента", - зазначив він.

      "Це гра Леоніда Кучми і гра, яка готувалася щонайменше у 2000 році. І даний фрагмент, який запропонував Микола Мельниченко, і про який ми з ним говорили, ще коли я перебував у США, цьому добре свідчення", додав Томенко.


      Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистами
      Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
      Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
    • 2003.09.06 | Адвокат ...

      Нажаль, пан Мороз вчинив скверно.

      І його вчинок тим більш є дивним, бо Симоненко все одно зробив би так, як йому звелів би Ку-чмо.

      Прикро! Бо пан Мороз "підставив плече" тому, хто давно вже вигострив йому ножа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".