„Донецькі” прагнуть участь у приватизації польської металургії
09/05/2003 | lysyj
Новину Ісаєва справді варто обговорити.
Сьогодні на ХІІІ Економічному форумі в курортному містечку Криниця в карпатських передгір*ях на півдні Польщі представники корпорації „Індустріальний союз Донбасу” повідомили про свій намір протягом 5 років інвестувати в металургійний комбінат „Гути Ченстохова” щонайменше 83 мільйони доларів. „Поки що бізнес недовикористовує ті домовленості й атмосферу, які виникли завдяки зусиллям президентів обох країн, - сказав напередодні президент ІСД Сергій Тарута. – Інвестиція ІСД в Польщі була б першим реальним кроком на підтвердження політичних планів стратегічного партнерства між Польщею та Україною”.
ІСД взяв участь у тендері, оголошеного польським урядом для виводу з кризи потужного металургійного комбінату в Ченстохові. В червні цього року корпорація вийшла в другий тур разом з рядом інших компаній: західними „ЛНМ” і „Стіл Кепітал” та індійською „ІСПАТ”. Донецькі з оптимізмом дивляться у майбутнє, оскільки „ЛНМ” вже купила металургійний концерн „КЛС” у Катовіце, а „ІСПАТ” контролюється „ЛНМ” (проблеми з антимонопольним законодавством Польщі). Лише ІСД з усіх інших претендентів провів всебічне дослідження (на західному менеджерському сленгові – due diligence) на комбінаті разом із консалтинговими компаніями „КПМЖ” і „Райффайзен Інвестментс”.
За словами директора ІСД з питань інвестицій Олександра Пилипенка, корпорація впевнена в тому, що зможе вивести польське підприємство з кризи. Стратегія цього виводу базуватиметься на нових ринках збуту продукції, жосткому контролі технологічного процесу й виробничих затрат, забезпечення підприємства більш дешевими сировинними ресурсами і „стабілізації соціальних гарантій” для працівників меткомбінату. Останній пункт є особливо важливим, оскільки металургійна індустрія Польщі перебуває у глибокій кризі, і страйки шахтарів є звичайним явищем сьогодення. Пилипенко згодився з пропозицією журналістів показати польським гірникам умови життя і праці їхніх українських колег, але пообіцяв зробити це пізніше .
Загалом же на підприємствах, в яких присутній капітал ІСД, обсяг виробництва в 2002 році склав близько 2,8 мільярдів доларів. Загальний обсяг інвестицій за останні два роки склав 120 мільйонів доларів, а обсяг затверджених інвестпроектів до 2008 року складає 550 мільйонів доларів. Корпорація будує коксові батареї в Індії, Угорщині, Ірані, володіє російським „Шахтинським машинобудівельним заводом” і узбецькою компанією „Узнафтогазстрой”.
Спеціально для Майдану з Криниці Гурської,
Максим ІСАЄНКО
Коментар „Майдану”:
Факт інвестування однієї з найбільших олігархічних угруповань у західну економіку є доволі контроверсійною річчю. Але до честі донецьких, на прес-конференції вони говорили мовою сучасного західного менеджменту, жодного разу не підлизавши Кучму (не рахуючи „обов*язкового” вищенаведеного пасажу, зробленого Тарутою. Олександр Пилипенко запевнив, що, за його даними, польська сторона детально вивчила українських партнерів і не знайшла приводу для відмови від співпраці. І скромно посміхнувся.
Вочевидь, тема викличе жваві дискусії. Тож ласкаво просимо на форум.
Відповіді
2003.09.05 | Shooter
Гм, гм
Хлопці, LNM груп і Ispat - то одна і та ж компанія. Вірніше, Ispat є підрозділом корпорації LNM/2003.09.05 | Pavlo Z.
Про це згадується в сабжі
Цитую: "Донецькі з оптимізмом дивляться у майбутнє, оскільки „ЛНМ” вже купила металургійний концерн „КЛС” у Катовіце, а „ІСПАТ” контролюється „ЛНМ” "2003.09.06 | Shooter
Мова дещо не про те
А про те, що і Іспат, і LNM є власністю однієї і тієї ж людини - Lakshmi N. Mittal.Тому в мене глибокі сумніви викликає факт, що пан LNM двічі подавав заявку на ГЧ - не робляться такі речі на такому рівні. І я сильно підозрюю, що хтось з українських журналістів "запустив" цей факт саме в такому вигляді - а тепер всі чемно "переписують".
>„ЛНМ” вже купила металургійний концерн „КЛС” у Катовіце,
Знову некоректно. LNM купила Polskie Huty Stali, котрий є концерном трьох комбінатів завершеного циклу і виробляє 75% польської сталі, а завод в Катовицях є лише одним із заводів згаданого польського концерну.
2003.09.05 | lysyj
Re: „Донецькі” прагнуть участь у приватизації польської металургії
Як на мене, інвестування донецьких на Захід - правильна штука. Тепер туди б ще пінчуківців одправити. Може, демократії научаться.2003.09.05 | lysyj
а може, навпаки...
... научаться в транснаціональних корпорацій визискувать останні соки. Одне слово, треба за всім цим стежити.2003.09.05 | Pavlo Z.
Якщо я не помиляюся - а я думаю, що не помиляюся - то
це має бути пов'язано з будівництвом гілки Броди-Плоцьк. Якщо так, то у "нафтопровідній війні" з Москвою "донецькі" виявилися справжніми патріотами України, на відміну від львів'ян Буняка та Стецьківа.2003.09.06 | Shooter
Думаю, помиляєтеся
Pavlo Z. пише:> це має бути пов'язано з будівництвом гілки Броди-Плоцьк. Якщо так, то у "нафтопровідній війні" з Москвою "донецькі" виявилися справжніми патріотами України, на відміну від львів'ян Буняка та Стецьківа.
От так і плодяться міфи - один тов. написав абсолютно непрофесійну статтю в Львівській ґазеті, після чого "слух землею пішов".
Немає ніякого зв'язку між Бродами і намаганням ІСД купити ЧГ. Причина, натомість, банальна - 70% (якщо не більше) відсотків укр. чорної металургії експортується. Причому, частенько у вигляжі напівфабрикатів - слябів чи гарячокатаного листа. От і хоче ІСД мати ще один downstream завод, на який би можна було стабільно постачати українську продукцію. А вже той би випускав "напівфінальний" продукт - сталь (кращі виробники вже давно намагаються випускати відразу або якісь вироби, або "високоспеціалізовану" сталь). А те, що завод знаходиться в ЄС - даватиме донецьким тільки можливість більше заробити.
Взагалі-то, якби не відносна фінансова "виснаженість" LNM, котра за 2 останні роки стала другим найбільшим світовим продюсером і найбільшим ЦЄ продюсером, купивши мет.комбінат в Румінії, Нову Гуту в Чехії та Польске Гути Сталі, то ні в кого би і не виникало питань щодо шансу ІСД - вони би були нульові. А так - побачим, чим закінчиться. Хоча мій прогноз - 7:3 на користь LNM.
P.S. Доречі, чим Вам не подобається патріотизм львів'янина Стецьківа? І в чому саме полягає патріотизм Тарути, коли він хоче купити ГЧ в Польщі?
2003.09.06 | Pavlo Z.
Час покаже.
Shooter пише:> От так і плодяться міфи - один тов. написав абсолютно непрофесійну статтю в Львівській ґазеті, після чого "слух землею пішов".
Я не читав цю статтю, просто спостерігаю за рухами в КМ.
Час покаже. Але я б тут хотів бути правим не через самолюбство - моя версія більш приємна:)
> P.S. Доречі, чим Вам не подобається патріотизм львів'янина Стецьківа? І в чому саме полягає патріотизм Тарути, коли він хоче купити ГЧ в Польщі?
1.Стецьків виступає як лобіст ТНК і Росії у питанні "реверсу" нафти.
2.Чим більша "прив'язує" Тарута Україну до Європи економічно, тим це краще для останньої політично. І потім - чому тільки Тарута? А Януковича там нема?
2003.09.06 | Shooter
Re: Час покаже.
Pavlo Z. пише:> Shooter пише:
> > От так і плодяться міфи - один тов. написав абсолютно непрофесійну статтю в Львівській ґазеті, після чого "слух землею пішов".
>
> Я не читав цю статтю, просто спостерігаю за рухами в КМ.
> Час покаже. Але я б тут хотів бути правим не через самолюбство - моя версія більш приємна:)
Зрозумійте - ТАК в ЦЄ питання подібного ґатунку сьогодні не вирішуються. Розглядатися будуть ВИКЛЮЧНО оферти фірм, котрі хочуть купити ГЧ, без будь-якої прив'язки до інших питань. І буде сумно, якщо "постсовіцьке бидло при грошах" (і при владі) має хоч якісь надії в цьому напрямку. Хоча, чесно кажучи, думаю, що ІСД тверезо оцінює свої шанси - якраз десь на рівні 3:7.
> > P.S. Доречі, чим Вам не подобається патріотизм львів'янина Стецьківа? І в чому саме полягає патріотизм Тарути, коли він хоче купити ГЧ в Польщі?
>
> 1.Стецьків виступає як лобіст ТНК і Росії у питанні "реверсу" нафти.
Гм...вперше чую. Може й так.
> 2.Чим більша "прив'язує" Тарута Україну до Європи економічно, тим це краще для останньої політично. І потім - чому тільки Тарута? А Януковича там нема?
Нема ніби. Гайдук, кажуть, є, та й то не безпосередньо.