МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Телекритика: відкритий лист (про новий Цивільний кодекс)

09/08/2003 | НеДохтор


http://telekritika.kiev.ua/freedom/?id=10436

передрук також на Майдані в розділі "Судоустрій"
http://maidan.org.ua/n/just/1063019766

----------
04.09.2003 16:27
Громадські організації невдоволені новою редакцією Цивільного кодексу


До "Телекритики" надійшов відкритий лист представників Громадських організацій з приводу необхідності перегляду Цивільного Кодексу України, який загрожує свободі слова в Україні. Повний текст читайте нижче.

Голові Верховної Ради України Литвину В. М.

(копію Відкритого листа буде направлено Голові Комітету з правової політики

Онопенку В. В.)

Шановний Володимире Михайловичу!

У нас викликає занепокоєння той факт, що незабаром, з 1 січня наступного року в дію вступить нова редакція Цивільного Кодексу.

Однак ця редакція Цивільного Кодексу має низку дуже серйозних недоліків. Ці недоліки можуть зашкодити справі утвердження в нашій країні свободи слова, підтримку якій Ви декларуєте.

Так, зокрема, згідно з частиною ІІІ статті 277 “негативна інформація, поширена про особу, є недостовірною”. Це положення є непрофесійним, вкрай суперечливим і таким, що може допускати кілька протилежних тлумачень.


Також вкрай дивним і небезпечним є твердження викладене у частині ІІІ статті 296 про те, що “інформація, яка подається посадовою, службовою особою при виконанні нею своїх службових обов'язків є достовірною”. Монополізація права на істину "посадовими, службовими особами при виконанні ними своїх службових обов'язків" порушує не лише законодавство України, але й закони здорового глузду.

Крім того, частина IV статті 296 Цивільного кодексу забороняє використання імені фізичної особи, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, або особи, яка вчинила адміністративне правопорушення. Така норма значно обмежує конституційне право на поширення інформації. Неоприлюдення фактів затримання чи обвинувачення осіб може завдати шкоди цим особам у разі необгрунтованого звинувачення.

Зареєстрований у Верховній Раді 23 травня 2003 року проект закону "Про внесення змін до Цивільного та Цивільного процесуального кодексів України (щодо права на інформацію)" депутатів М. Томенка, Ю. Артеменка, С. Гмирі, Е. Матвійчука, спрямований на вирішення зазначених та інших проблем нової редакції Цивільного Кодексу.

Тому ми просимо вас максимально прискорити розгляд законопроекту депутатів М. Томенка, Ю. Артеменка, С. Гмирі, Е. Матвійчука, оскільки в разі вступу в дію невиправленої редакції Цивільного Кодексу після 1 січня 2004 року, це спричинить порушення права на свободу слова в Україні, а також дискредитацію законодавства України як в очах власних громадян, так і міжнародних інституцій.

З повагою,


- Валерій Іванов, Академія української преси

- Віталій Шевченко, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

- Олександр Палій, секретаріат Громадської ради з питань свободи слова та інформації

- Лідія Молодецька, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси

- Костянтин Михайличенко, Юлія Тищенко, Український незалежний центр політичних досліджень

- Олександр Ленгауер, СЕС-Україна

- Максим Лазебник, виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції

- Катерина Котенко, виконавчий директор Асоціації мережевих телерадіомовників України - Лабораторія законодавчих ініціатив

- Артем Біденко, виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами України

- Любов Височина, юрист Асоціації підприємств зовнішньої реклами України

- Сергій Дацюк, медіа-експерт

- Марія Місьо, Тетяна Котюжинська, Людмила Панкратова, Програма правового захисту та освіти ЗМІ IREX ПроМедіа/Україна

Приєднатися до відкритого листа можна за тел. 296-86-32. (Секретаріат Громадської Ради з питань свободи слова та інформації)


----------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".