МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Віктор Ющенко: Парламент обов’язково має висловити свою позицію

09/15/2003 | Shooter
Віктор Ющенко: Парламент обов’язково має висловити свою позицію щодо ЄЕП

Джерело: Прес-служба "Нашої України"


“Наша Україна” поділяє думку, що Росія є стратегічним партнером України. Тому ми повинні мати відрегульовані торгівельно-економічні стосунки. Ми виступаємо за створення зони вільної торгівлі, за узгоджену торгівельну політику між двома державами. Однак регіональна інтеграція має відповідати міжнародним нормам, тим угодам, які Україна підписала, і які визнаються Світовою організацією торгівлі”, - наголосив Віктор Ющенко сьогодні під час брифінгу.

Він зазначив, що “економічна інтеграція не повинна загрожувати державному суверенітету, Конституції, законам, проголошеному президентом курсу “Європейський вибір”. Ющенко заявив, що згідно договору про ЄЕП наддержавні органи отримують повноваження у проведенні економічної, кредитної, монетарної політики. За його словами, рішення у ЄЕП приймаються голосуванням, а кількість голосів кожного учасника визначається економічним потенціалом. Україна має тільки 8 відсотків голосів, а Росія більше 80. Ющенко зауважив, що “прив’язка української гривні до російського рубля, узгоджена емісійна політика - це втрата національних емісійних центрів”.

На його думку, ЄЕП передбачає зміну зовнішньополітичного стратегічного курсу держави.

Ющенко відзначив, що в обговоренні, яке проходить у пресі немає виважених об’єктивних аргументів, ані “за”, ані “проти” ЄЕП. Тому він вважає, що Верховна Рада обов’язково має висловити свою позицію. “Багато хто хотів би бачити Верховну Раду глухонімою. Але якщо парламент справді є центром політичного життя, він має вести авангардну політику. Ключові міністри висловили застереження щодо ЄЕП, тож позиція парламенту є особливо важливою. Обговорення має відбуватися в особливому режимі, який передбачає виступи лідерів усіх фракцій. Ратифікація угоди обов’язково має бути проведена парламентом, де повинна відбутися ключова дискусія з цього питання”, - наголосив лідер “Нашої України”. Він зазначив, що прийнятий депутатами документ буде корисним для уряду.

За його словами, влада продовжує формувати ту політику, яку демонструє вже 10 років.

“Треба перестати ображати колег з Росії та Євросоюзу віртуальними заявами і почати проводити відповідальну політику. Як всі вже зрозуміли з книги Леоніда Даниловича: Україна – не Росія. Україні бракує узгодженої політики , яка призвела б до гармонізації її позицій у світі. Існує планетарний клуб, до якого увійшли більше 100 країн. До них згідно проголошеного стратегічного курсу має долучитися і Україна”, - наголосив Віктор Ющенко.

Відповіді

  • 2003.09.15 | Shooter

    Заява фракції “Наша Україна” щодо Угоди про формування ЄЕП (/)

    Заява фракції “Наша Україна”
    щодо Угоди про формування Єдиного економічного простору

    18 вересня 2003 року на саміті СНД заплановане підписання президентами України, Російської Федерації, Республіки Білорусії та Казахстану Угоди про формування Єдиного економічного простору.

    “Наша Україна” завжди виступала і виступає за побудову взаємовигідних паритетних економічних відносин з Російською Федерацією, іншими країнами СНД. Поряд з рухом України в напрямі інтеграції до європейських структур, ми розглядаємо східний напрям зовнішньої політики як стратегічно важливий. Українські інтереси є на обох напрямах і їх реалізація має бути взаємодоповнюючою. Тільки в їх поєднанні можна забезпечити економічні та політичні інтереси України.

    Однак, у запропонованому вигляді Угода дискредитує ідею налагодження нормальних і взаємовигідних стосунків між Україною та країнами, що виступають ініціаторами Угоди, порушує логіку рівноправних інтеграційних процесів. Наслідками реалізації положень цього документу стануть обмеження державного суверенітету України, зміна основ її внутрішньої і зовнішньої політики, завдання суттєвої шкоди її базовим національним інтересам, погіршення життєвого рівня мільйонів українців.

    Небажання влади вести діалог з суспільством про зміст Угоди та її наслідки, непрозора процедура підготовки призвели до появи проекту, який суперечить Конституції та законам України, міжнародним договорам.

    Українська держава не може поступатися суверенітетом у формуванні економічної, фінансової, митної, валютної політики в обмін на політичну підтримку для будь-якої політичної сили. Економічним результатом підписання цього документу стане втрата конкурентоспроможності українських товарів, витіснення їх із внутрішнього і зовнішніх ринків. Соціальною ціною стане зростання безробіття, зниження реальних доходів мільйонів українських сімей.

    В нинішній ситуації “Наша Україна” закликає всі патріотичні, демократичні сили об’єднати зусилля для захисту незалежності і державного суверенітету України. Ми вимагаємо від Президента України виконати свій обов’язок гаранта Конституції і не підписувати Угоду в її нинішньому вигляді.

    “Наша Україна” вимагає продовжити роботу над створенням зони вільної торгівлі без винятків і обмежень з країнами-учасниками СНД, на взаємовигідній основі добитися усунення існуючих тарифних бар’єрів, припинення “торгових війн”.

    Ми сподіваємося , що здоровим політичним силам вистачить мужності і мудрості для того, щоб захистити найбільшу цінність українського народу – незалежність України – від спроб зробити її предметом торгу в переговорах і угодах з будь-якими партнерами. Керівники депутатських груп

    фракції “Наша Україна”


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".