МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄЕП розділить Європу як після Другої світової війни (/)

09/16/2003 | Shooter
ЄЕП розділить Європу як після Другої світової війни

www.ПРАВДА.com.ua, 16.09.2003, 09:58

Американський експерт Брюс Джексон вважає створення ЄЕП "не найкращою ідеєю, про яку я будь-коли чув". Про це він сказав в інтерв'ю газеті "День".

"Як американець можу нагадати, що ми підписали у Ялті погану угоду, яка розділила Європу на наступні п’ятдесят років. Вважаю, що Ялта-2 має такі ж небезпеки", - сказав Джексон.

"З погляду бізнесу угода ЄЕП є неймовірно незрозумілою: в обмін на суверенітет України ви отримаєте лише обмежене право голосу. Що відбувається? Кажуть, що українці виробляють такий неякісний товар, що він не має попиту в Європі і вони можуть продавати його тільки в небагаті країни. Але так само говорили про японців: мовляв, вони не здатні виробляти телевізори, радіоприймачі... Коли ринки було відкрито, японці почали виробляти таку електротехніку, якої на той час ніхто не виробляв".

"Крім того, ідея ЄЕП є гальмом у намаганнях України стати членом євроатлантичної спільноти. Вона дуже ускладнює заявку України на отримання членства у Світової організації торгівлі. Україна надсилає дуже потужний сигнал європейцям — ЄЕП, — відповідно до якого ви не спроможні інтегруватися в європейський ринок, оскільки ви задоволені тим, що вже маєте, іншим союзом".

На думку Джексона, "ідея ЄЕП підриває аргументацію таких фігур, як Олександр Квасневський, Збігнєв Бжезинський, котрі відстоюють Україну і доводять, що вона має бути в Європі".

"Більшої нісенітниці, ніж намагання вступити в політичний клуб з Нурсултаном Назарбаєвим і Олександром Лукашенком, я ще не чув. Лукашенко не може зробити й кроку до європейських держав, а Україна намагається з ним заключити якусь угоду".

За словами Джексона, він не може знайти людей, які б розповіли про переваги ідеї ЄЕП. " Найкраще запевнення, яке я чув, зводилося до аргументу: не турбуйтеся, ми все одно не реалізуємо ЄЕП, бо які б угоди в рамках СНД не підписувались, вони не втілювалися. Але навіщо тоді платити політичну ціну за те, що не маєте наміру реалізувати?"

"Я переконаний, що в України мають бути теплі й рівні ділові відносини з Росією, з країнами Центральної Азії. Це важливо для її майбутнього. Але ці відносини мають базуватися на здорових економічних розрахунках, котрі відповідають українським інтересам".

Брюс Джексон є президентом проекту "Перехідні демократії" і неурядового Комітету США із питань НАТО. Свого часу він працював із Річардом Перлом, якого вважають одним з найвпливовіших радників у оборонній сфері Сполучених Штатів; із Діком Чейні, віце-президентом США; з Полом Вулфовітцем, заступником міністра оборони Штатів. Деякі аналітики часто жартують, що без Брюса Джексона розширення НАТО на Схід ніколи не відбулося б.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".