МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Застереження України винесено за рамки договору про створення ЄП

09/23/2003 | Спостерігач
Застереження України винесено за рамки договору про створення ЄЕП

Застереження, з яким Україна підписала документи про створення Єдиного економічного простору «четвірки» СНД, було оформлене як додаток до угоди про формування ЄЕП. Про це повідомило джерело в уряді. За інформацією джерела, в Ялті президент України Леонід Кучма підписав документ, який був названий «застереженням», обсягом в один абзац, про те, що угода про формування ЄЕП не повинна суперечити Конституції України. Ніякі зміни до тексту угоди про створення ЄЕП при цьому не вносилися.

Інші подробиці тексту застереження не відомі, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами джерела, в ході підготовки до підписання документів про створення ЄЕП перед Ялтинським саммітом СНД три міністерства України – закордонних справ, юстиції та економіки і з питань європейської інтеграції – підготували проект заяви президента з приводу підписання документів із застереженням.

17 вересня, напередодні самміту СНД, Верховна Рада прийняла заяву про те, що український парламент підтримає угоду про формування ЄЕП, яка відповідатиме Конституції України, її законам та укладеним міжнародним договорам.

19 вересня в Ялті в рамках самміту СНД Україна, Росія, Білорусія і Казахстан підписали документи про створення ЄЕП. Було оголошено, що Україна підписала їх із застереженням.


ForUm

Відповіді

  • 2003.09.23 | Мартинюк

    А чи це "Застереження України " не є пропагандистською фікцією?

    Фактично це фраза кинута в бік журналістів Кучмою " аби зовсім стидно не було".

    Де цей абзац записаний , чим його статус відрізняється від статусу звичайної стенограми, і чи має він хоч яке небудь юридичне значення?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.23 | Shooter

      Пропогандистською фікцією є сама угода

      З УП

      З слів Задорожнього, тільки один раз КС дав висновок про те, що договір не може бути ратифікований до моменту внесення змін у Конституцію. Це стосувалося договору про Римський статут міжнародного кримінального суду.

      Задорожній нагадав норму законодавства, згідно з якою всі міжнародні договори, які не відповідають Конституції, не можуть бути ратифіковані до моменту внесення змін до Основного закону.

      У той же час, зі слів представника президента, із точки зору процедури направлення до КС договору, вона проста: йде подання до КС про надання висновків, Суд проводить експертизу і робить свій висновок

      ____________________

      Угода в тому вигляді, в якому її підписав Кучма, немає жодних шансів набрати 300 голосів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".