МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Агов, народе, чи ніхто не може зараз якомога швидше знайти

09/26/2003 | Михайло Свистович
дві речі:

1) юридичні підстави (виписані у законодавстві), за які президент підпадає під імпічмент

2) обгрунтування Юлі щодо необхідності відставки Кучми тих часів, коли вона ініціювала референдум

Відповіді

  • 2003.09.26 | Mykyta

    Re: Агов, народе, чи ніхто не може зараз якомога швидше знайти

    Михайло Свистович пише:
    > дві речі:
    >
    > 1) юридичні підстави (виписані у законодавстві), за які президент підпадає під імпічмент

    ймовірно, це лише стаття 111 Конституції України. Ось

    Стаття 111. Президент України може бути усунений з поста
    Верховною Радою України в порядку імпічменту у разі вчинення ним
    державної зради або іншого злочину.
    Питання про усунення Президента України з поста в порядку
    імпічменту ініціюється більшістю від конституційного складу
    Верховної Ради України.
    Для проведення розслідування Верховна Рада України створює
    спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються
    спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.
    Висновки і пропозиції тимчасової слідчої комісії
    розглядаються на засіданні Верховної Ради України.
    За наявності підстав Верховна Рада України не менш як двома
    третинами від її конституційного складу приймає рішення про
    звинувачення Президента України.
    Рішення про усунення Президента України з поста в порядку
    імпічменту приймається Верховною Радою України не менш як трьома
    четвертими від її конституційного складу після перевірки справи
    Конституційним Судом України і отримання його висновку щодо
    додержання конституційної процедури розслідування і розгляду
    справи про імпічмент та отримання висновку Верховного Суду України
    про те, що діяння, в яких звинувачується Президент України,
    містять ознаки державної зради або іншого злочину.


    >
    > 2) обгрунтування Юлі щодо необхідності відставки Кучми тих часів, коли вона ініціювала референдум

    наскільки я розумію Вас цікавить саме юридичне обгрунтування.

    http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=12443
    http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc34?id=&pf3511=12443&pf35401=22117
    тут є проект відповідної постанови, що вносилась 10.06.02. Ніякого юридичного обгрунтування нема(крім посилання на статтю 111 Конституції). Відповідний законопроект про імпічмент вносився пізніше - 17.06.02. Його текст є тут
    http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=12718
    http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc34?id=&pf3511=12718&pf35401=22535

    Частково, мабуть, його можна вважати як те, що ставилось Кучмі у провину, хоча з юридичної точки зору це нонсенс (бо не йдеться конкретно про Кучму).

    В жодних публікаціях на сайті Тимошенко про таке обгрунтування не йдеться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.26 | Михайло Свистович

      Re: Агов, народе, чи ніхто не може зараз якомога швидше знайти

      Mykyta пише:
      >
      > наскільки я розумію Вас цікавить саме юридичне обгрунтування.

      Не тільки

      >
      > В жодних публікаціях на сайті Тимошенко про таке обгрунтування не йдеться.

      А просто якісь обгрунтування, навіть популістські, там є? Якщо є, знайдіть, пліз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.09.26 | Mykyta

        Жодних результатів

        Мабуть такого обгрунтування й не було. Я шукав не лпше на сайті Тимошенко, але й за пресою.
      • 2003.09.26 | Mykyta

        Може Вам це згодиться

        Правда це не про Юлю
        http://newsru.com/world/07feb2002/kuchma7.html
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.09.26 | Михайло Свистович

          Re: Ні

          Мені потрібна агітка Юлі, якою вона закликала народ до референдуму за відставку Кучми.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.09.26 | Горицвіт

            питання референдуму

            http://pravda.com.ua/archive/?1053-5-new

            Данило Побут, УП, 3.05.2001, 16:59, оновлено о 21:00


            Знайти якесь інше приміщення, крім зали в офісі "Батьківщини", антикучмісти не змогли, бо їм чинився постійний супротив, потім пояснила журналістам лідер партії Юлія Тимошенко. На зборах були присутні 401 громадянин України при необхідному мінімумі в 200, і саме їм випала місія ініціювати референдум.

            На всенародне волевиявлення опозиція пропонує винести два запитання, вимовити які на одному диханні зможе тільки справжній антикучміст. Перше звучить так: "Чи Ви згодні з тим, що за те, що сталося з Україною та її народом за всі роки правління Президента Л.Д.Кучми (катастрофічне руйнування економіки, різке погіршення добробуту народу, зростання злочинності і корупції, падіння авторитету України в світі, масові порушення прав громадян та інше), він повинен в знак каяття сам добровільно подати у відставку та проголосити заяву про неї відповідно до статей 108 та 109 Конституції України".

            Друге питання запропонувала Соціалістична партія, воно стосується змін системи влади в Україні і сформульовано таким чином: "Чи Ви згодні з тим, що в Україні внаслідок правління Президента Л.Д.Кучми утвердився авторитарний, антидемократичний владний режим і тому потрібно після відставки нинішнього президента встановити європейську модель організації влади, за якої народ через обраних ним своїх представників бере участь у формуванні Кабінету міністрів України та здійснює контроль за його діяльністю".

            Тим часом з нагоди історичних зборів і з метою довести високу ціль, заради якої об'єдналися антикучмісти, в залі партійного офісу на стінах вивісили два великих транспаранта: "Референдум покликаний забезпечити цивілізоване, мирне розв'язання проблем. Л.Д.Кучма" і "Референдум – це дуже ефективні ліки, а на ліках не можна економити. Л.Д.Кучма". Прямо напроти місця в президії, де сиділа Тимошенко під час прес-конференції, повісили величезний постер – намальовані три профилі: Сталіна, Гітлера та чоловіка, дуже схожого на автора попередніх висловлювань про референдум. Під малюнком червоними буквами написано: "Час диктатури закінчився". Перед цим свою рішучість прихильники референдуму демонстрували профілактичним пікетуванням Центрвиборчкому. Як пообіцяла Тимошенко, коли доля референдуму перейде до рук ЦВК, то під будинком виборчої комісії "пікети будуть постійно діючими".

            Про те, що ідея поширюється в масах, Тимошенко підтверджувала цифрами. "Референдум вже підтримали приблизно 70 організацій, рухів і партій. За останній тиждень приєдналося дуже багато людей. На гарячій лінії (куди можна дзвонити з питання референдуму) підтримка тотальна". І відразу ж лідер "Батькіщини" залізним тоном заявила, що сьогодні "опозиція єдина як ніколи". Не менш рішуче цю тезу протягом прес-конференції вона повторила ще раз.

            Справа в тому, що минулого тижня від ідеї усунути Кучму шляхом референдуму фактично відмовився комітет опору "За правду!" – одна з гілок "єдиної опозиції". Хоча ніяких заяв він не робив, у бесідах з журналістами Тарас Стецьків, один з лідерів "За правду!" і член Форуму нацпорятунку, був стриманий: "Я думаю, знаючі настрої в комітеті опору, ми не приєднаємося до референдуму". Участь же Олеся Донія в ініціативній групі він назвав його власною ініціативою. За словами Стецьківа, питання усунення Кучми від влади референдум не вирішує. Якщо ж це була б просто пропагандистська акція, то "ми готові підтримати", заявив він.

            Для того, щоб це не було "просто пропагандистською акцією", Тимошенко заручилася юридичною консультацією опозиціонерів-юристів Головатого, Шишкіна, Стретовича, а також пообіцяла – у чергове – на руках принести до Києва урни для голосування, щоб тільки не було фальсифікації.

            Поки ж ініціатавні групи будуть збиратися в регіонах. Як пояснив у четвер Олександр Мороз (на іншій зустрічі з журналістами), у кампанії з проведення референдуму за кожною партією буде закріплена "певна ділянка роботи". Коли ж референдуму буде "офіційно дано старт", для його підготовки Україну розподілять територіально між політичними силами, враховуючи вплив та розгалудженість тієї чи іншої політичної партії у конкретному регіоні".

            Тепер, згідно з українським законодавством, протягом доби ініціатори референдуму мають віддати документи до Київської міськради (за словами Валентини Семенюк, депутата-керівника київського офіса СПУ, це і було зроблено). Київська влада протягом 10 днів перевірятиме дані громадян, які зажадали провести референдум. Після цього документи за підписом голови міськради мають бути передані до Центрвиборчкому. ЦВК протягом 15 днів приймає рішення щодо реєстрації ініціативної групи та видачі підписних листів, на яких необхідно зібрати 3 мільйони підписів не менше ніж в двох третинах областей України (мінімум по 100 тисяч підписів у кожній області).

            Секретар Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович в інтерв'ю Інтерфакс-Україна зазначив, що ЦВК, коли прийматиме рішення, буде звертати увагу насамперед на "процедурні моменти" – кількість людей, що брали участь в зборах; дотримання регламенту при веденні зборів і голосуванні; кількість голосів, відданих за затвердження питань, що виносяться на референдум і складу ініціативної групи; чи всі учасники зборів є жителями даного населеного пункту і чи проживають вони за вказаною адресою.

            Давидович відмовився коментувати зміст питань, які збирається винести на всеукраїнський референдум опозиція, пославшись на те, що ще не бачив їх як офіційно оформлені документи. Однак він нагадав, що відповідно до рішення Конституційного суду Центрвиборчком повинен розглянути і законність питань, що виносяться на всеукраїнський референдум.

            Після того, як будуть згідно з нормами зібрані необхідні автографи, референдум має оголосити президент, і саме тут Кучмі буде іспит "на демократичність, які він декларує", упевнено заявила Тимошенко.

            Після закінчення прес-конференції головний локомотив ідеї Юлія Тимошенко активно визначала з журналістами час для майбутніх інтерв'ю. "Референдум нам треба рекламувати", - усміхнулася вона.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.27 | Горицвіт

              фрагменти історії

              24-05-2001 01:43, Майдан-ІНФОРМ
              РЕФЕРЕНДУМУ - ТАК!

              http://maidan.org.ua/n/news/990657816

              Громадянський комітет захисту Конституції "За Україну без Кучми!" прийняв рішення щодо підтримки ініціативи проведення такого референдуму. Всі партії та громадські організації, що входять до цього комітету, виступили на користь такого рішення.

              -------------------------


              26-06-2001 14:48, Майдан-ІНФОРМ
              ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: У КУЧМИ НЕ ВИСТАЧИТЬ МУЖНОСТІ Й ДЕМОКРАТИЗМУ

              http://maidan.org.ua/n/news/993556105

              На сьогоднішній прес-конференції Юлія Тимошенко повідомила, що проведено вже 150 зборів ініціативних груп з проведення референдуму. З 32 зборів документи передано до ЦВК. «Цього більш ніж досить», підкреслила Тимошенко. Протягом 10 днів, вважає Тимошенко Верховний Суд розгляне це питання. Щойно буде зареєстрована одна група із проведення референдуму, опозиція почне збір підписів для його проведення.

              Тимошенко впевнена, що збере понад 3 мільйони підписів. При цьому вона послалася на дослідження Центру Разумкова, згідно з яким поставити свої підписи про проведення референдуму про недовіру Кучмі готові 41відсоток українців.

              Для того, щоб референдум був проведений, президент повинен підписати відповідний указ. Однак, за словами Юлії Тимошенко, в Кучми «не вистачить мужності й демократизму» для цього. Тимошенко вважає, що Верховний Суд також не зможе змусити президента це зробити, і тому вже зараз опозиція готує всі документи з підписами українських громадян для надання суду в Страсбурзі, рішення якого обов'язкове для посадових осіб України.

              Тимошенко повідомила, що опозиція має намір проводити референдум паралельно з виборами до Верховної Ради. За її словами, у цьому має бути зацікавлений сам Кучма, якщо він турбується про бюджет держави. Крім цього, вона наголосила на необхідності проведення паралельного підрахунку голосів під час виборів, оскільки вважає, що вони будуть проводитися нечесно.

              ----------------------------
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.09.29 | Михайло Свистович

                Re: дякую

                Це не зовсім те, але досить.
  • 2003.09.26 | Людмила Коваль

    Re: Агов, народе, чи ніхто не може зараз якомога швидше знайти

    Пане Михайле, Ви у правильному керунку йдете. :-)
    У мене з 18 вересня руки сверблять зробити правовий аналіз ЄЕПу і імпічменту, та, як завджди , не можу знайти достатньо вільного часу для цього. :-(

    Якщо Вам допоможе, то можу дати лишень наводку.

    До ст. 111 Конституції вже Вас відправляла зі словами про нереальність цього шляху.

    Можливо корисним виявиться вивчення рішення Конституційного Суду від 27 березня 2000 року по справі про всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Ось лінк: http://www.ukrpravo.com/Const/Const-Court/43.shtml

    Правда доведеться піднімати ще купу Указів презика на які посилається Суд.

    Вибачте, поки більшим допомогти не можу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".