МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Опозиція повинна сформувати тіньовий уряд

09/29/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Ось уже місяць як за ініціативою київського обласного штабу блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” в київській області проходять районні форуми демократичних сил, завершальним акордом яких має стати обласний форум 28 жовтня у Білій Церкві.

28 вересня такий форум відбувся в Ірпені. Участь у ньому разом з гостями (народний депутат Євген Жовтяк, голови обласних організацій нашоукраїнських партій) взяли не лише прихильники “Нашої України”, але й представники партій “Батьківщина”, УРП “Собор”, “Громадський контроль”, Партії зелених, КПУ, позапартійні підприємці, вчителі, лікарі, голови місцевих громадських організацій тощо.

Організатори форуму з числа ірпінських нашоукраїнців, окрім висловлення підтримки Віктору Ющенку як єдиному кандидату від демократичних сил, якій здатний реально виграти президентські вибори, поставили собі за мету також розглянути проблеми, які насамперед турбують людей і донести бачення народу до Віктора Ющенка та його команди, в тому числі й реальне ставлення різних частин виборців до “Нашої України”, не приховуючи критичних зауважень.

Головним наслідком форуму стало прийняття Звернення Форуму демократичних сил Приірпіння до лідерів опозиції (http://maidan.org.ua/n/mai/1064833868), в якому була висловлена вимога до лідерів опозиції, і насамперед до Віктора Ющенка, “негайно створити тіньовий уряд (уряд народної довіри), де кожен з лідерів опозиції займе своє достойне місце”.

Ірпінські нашоукраїнсьці розглядають створення тіньового уряду не як піар-акцію, а як командe професіоналів, яка охопить всі сфери суспільного життя і вийде на президентські вибори з глибокою науково обґрунтованою програмою виведення України з економічної та духовної кризи, як“реальний крок до реального об’єднання”, який “матиме стратегічне значення не тільки для перемоги на виборах, але і для підняття України з тієї соціальної та економічної прірви, в якій вона опинилася”, оскільки “кожен з потенційних міністрів має вивчити проблеми сфери його майбутньої діяльності та запропонувати свою програму дій до президентських виборів”.

Попередній проект звернення, який ще влітку планувався до озвучення на цьому форумі, був написаний в більш критичному та ультимативному стилі, однак з огляду на те, що в період між написанням проекту та його озвученням в політиці Центрального штабу відбулися позитивні на погляд ірпінців зміни, і що всі критичні зауваження були досить ретельно, з розумінням і висновками розглянуті Центральним штабом з обіцянкою вручити “жорсткий” текст попереднього проекту особисто Віктору Ющенку, зміст звернення був скоригований.

Також за наслідками виступів та письмових пропозицій на Форумі будуть підготовлені пропозиції до опозиційних сил і голів деяких комітетів про ініціювання змін у деяких законодавчих актах ще до президентських виборів.

Відповіді

  • 2003.09.29 | Михайло Свистович

    ЗВЕРНЕННЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ ПРИІРПІННЯ ДО ЛІДЕРІВ ОПОЗИЦІ

    Президентські вибори 2004 року є тим безпрецедентним випадком в історії незалежної України, коли більшість виборців заздалегідь знають, за кого саме вони будуть голосувати. Як показали останні вибори до Верховної Ради, 75% виборців – це опозиційний електорат, який в різних пропорціях розподілений між лідерами найбільших опозиційних виборчих блоків – О.Морозом, П.Симоненком, Ю.Тимошенко та В.Ющенком.

    Це свідчить про те, що ми нарешті маємо реальний шанс розірвати замкнене коло поразок народу, що окреслюється схемою “злочинна влада – фальсифікація виборів – злочинна влада”.

    Але потрібно пам’ятати про те, що влада, з яких би кланів вона не складалася, та які б протиріччя її не роздирали, вже неодноразово, на відміну від опозиції, демонструвала свою здатність до об’єднання та мобілізації в критичні моменти. Адже їй є що втрачати. Крім того, не будучи обтяженою моральними принципами, володіючи потужним фінансовими та адміністративними ресурсами, вона має в своєму арсеналі набагато більше засобів для перемоги.

    Ми вважаємо, що нинішнього високого рейтингу Ющенка недостатньо для перемоги.

    Ми вітаємо, що нарешті лідери опозиції розпочали переговори про об’єднання, але, на нашу думку, вони просуваються занадто повільно.

    Тому ми, представники демократичних сил Приірпіння, звертаємося до всіх лідерів опозиції та до В.Ющенка як найбільш реального кандидата в Президенти з вимогою негайно створити тіньовий уряд (уряд народної довіри), де кожен з лідерів опозиції займе своє достойне місце.

    Досить грати за правилами, які диктує нам влада і яких вона сама ніколи не дотримується. Влада постійно нас ділить на лівих і правих, російськомовних та україномовних, на проросійських та проєвропейських, підкидаючи нам різноманітні теми на кшталт ЄЕП чи змін до Конституції. Тим часом, поки ми з’ясовуємо між собою стосунки, їй нічого не загрожує, і вона може й надалі грабувати народ.

    На відміну від демагогічних закликів до об’єднання, які час від часу лунають з уст наших лідерів, тіньовий уряд – це реальний крок до реального об’єднання. Він матиме стратегічне значення не тільки для перемоги на виборах, але і для підняття України з тієї соціальної та економічної прірви, в якій вона опинилася. Кожен з потенційних міністрів має вивчити проблеми сфери його майбутньої діяльності та запропонувати свою програму дій до президентських виборів. Тіньовий уряд це не просто піар-технологія, він повинен стати командою професіоналів, яка охопить всі сфери суспільного життя і вийде на президентські вибори з глибокою науково обґрунтованою програмою виведення України з економічної та духовної кризи.

    Тільки така команда, яка поряд із забезпеченням політичних інтересів більшості виборців України буде ґрунтуватися на високому професіоналізмі і патріотизмі, може протистояти фінансовій та адміністративній потузі злочинної влади, мобілізувати та підняти народ України, принести перемогу.
  • 2003.09.29 | НеДохтор

    Re: Опозиція повинна сформувати нетіньовий уряд

    Вже багато разів говорено на Майдані, але повторюся.

    З такою назвою - "тіньовий", ЗМІ зганблять ідею за 2 секунди.
    Достатньо буде провести паралель з тіньовою економікою і негативне ставлення забезпечене.

    Важливо не забувати що боротьба з опозицією перш за все ведеться на інформаційному полі.

    "Тіньова" - більше підходить до теперішньої влади, коли журналістів замикають на ключ в окремій кімнаті Кабміну, а невідомо коли і ким приймається рішення про єеп-підтримку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.29 | Максим

      Re: "Уряд народної довіри", або "Ідеальний Уряд"

      Правильно, слово тіньовий зараз звучить невдало.

      Проьлема, взагалі, не в опозиції та її домовленостях. Треба тут самим спробувати сформувати цей віртуальний уряд.

      Для цього, перш за все треба мати перелік посад - портфелів в уряді 9включно з міністерськими структурами, які офіційно не назиіваються міністерствами)

      Я повного переліку не знаю

      Однак я знаю, що до РНБО мають входити: Олійник, Мороз, Тимошенко, Крючков і т.д. В ідеалі це мало б бути щось на зразок "Політбюро"

      А Адміністрація Президента мала б грати ту ж роль, приблизно, що й ЦК колись - визначати стратегічні напрямки, контролювати процеси і т.д.
    • 2003.09.29 | Михайло Свистович

      Re: Почитайте уважно звернення

      Там вказана бажана назва уряду. А "тіньовий" вжито як всім політикам зрозумілий термін, щоб розуміли, про що йдеться.
  • 2003.09.29 | lyysj

    варіант від соціалістів

    Інтерв*ю Мороза за березень цього року

    <http://www.kontrakty.com.ua/ukr/gc/nomer/2003/10/10.html>

    - Цікаво, чи є у вас соціалістичний тіньовий уряд або кадровий резерв для коаліційного уряду?

    - Соціалісти мають фахівців, здатних професійно виконувати обов’язки у виконавчій владі. Мінфіном може прекрасно керувати Василь Цушко - спеціаліст з тарифів і акцизів. Микола Рудьковський - молодий і тямущий економіст - міністр з питань ПЕК. Михайло Мельничук - експерт з організації та управління агропромисловим комплексом. Йосип Вінський - податкова система і бюджетна політика. Олександр Баранівський - бюджет і макроекономіка. Академік Мовшин - наука й оборонка. Освіта - Станіслав Ніколаєнко. Один з найкращих знавців пенсійного законодавства Михайло Степанов здатен відповідати за соціальну політику.

    - А Олександр Мороз?

    - А я буду їм підказувати... (сміється)

    - І коли буде визначено єдину кандидатуру від опозиції на президентське крісло? Як можна об’єднати Симоненка та Ющенка?

    - Якщо ми змінимо систему влади, тоді вже мова йтиме про зміну команд. Питання єдиного кандидата - це те, що використовуватимуть для розколу опозиції, тому ми заздалегідь домовилися, що не порушуватимемо його. На з’їзді деякі депутати говорили про необхідність єдиного кандидата. Я міг би їм відповісти: "Внось пропозицію", і за кожною пропозицією вибудовувалася б ціла система зв’язків і залежностей - безкінечне завдання з багатьма невідомими, яке дуже важко розв’язати. Як я казав на з’їзді, на другому місяці вагітності визначати, хто народиться - хлопчик чи дівчинка, - абсурд.

    - А в новій команді знайдеться місце, скажімо, для СДПУ(О)?

    - Декому знайдеться.

    - Ким ви себе бачите в ній?

    - Народним депутатом. До 2006 року час іще є. Зміна системи влади задовольнила б мене настільки, що я взагалі пішов би з політики.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.29 | Михайло Свистович

      Re: перевіримо

      lyysj пише:
      >
      > Василь Цушко - спеціаліст з тарифів
  • 2003.09.29 | Len

    Re: прийдет же в пустую голову такое!!!!

    Вельмишановное панство! Это надо же придумать : "теневое правительство!". Так зачем им драться до выборов и разоблачить самих себя как просто жадных до корыта и не более. А вот после выборов уже можно и под ковром подсуетиться. Да и после выборов есть за что драться ! а сейчас за что ? За шкуру неубитого медведя?
    С уважением Len 29 сентября 2003 года. г. Киев


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".