МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Або Європа і Україна або кучма

10/05/2003 | Світлана
Поки Кучма буде президентом, Україну в ЄС не запросять

www.ПРАВДА.com.ua, 4.10.2003, 15:14

Голова делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, Білорусією і Молдовою Ян Вірсма вважає, що за нинішньої влади в Україні Європейський Союз не стане пропонувати Києву членство в ЄС.

"Ми не будемо робити цього доти, поки ваша країна не буде готова для реформ. А нинішня правляча верхівка в Україні не зацікавлена у цих реформах, оскільки не хоче позбавитися своїх посад і грошей. Справжні реформи, істинна демократія їх не цікавлять", - заявив Вірсма в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

"Україна не може вважатися зараз незалежною державою у повному розумінні цього слова, оскільки її правляча верхівка не у змозі нічого зробити для незалежності вашої країни і нездібна чинити опір тиску Росії.

Ці люди не у змозі розвивати міцну демократію з міцною ринковою економікою, забезпечити прозорість політики для суспільства, залучити іноземних інвесторів. А якщо відсутні всі ці атрибути, то про яку незалежність може йти мова?", - підкреслив він.

Вірсма також вважає, що українська "правляча верхівка повинна якимсь чином послати сигнал у бік Брюсселя про те, що вона дійсно готова провести реформи". "Мені здається, що ми стараємося залишити для України дверей в Європу відкритими. І я думаю, що для України було б краще йти шляхом, який обрала для себе Польща", - підкреслив він.

"Зараз легко звинувачувати Брюссель і говорити, що це через його позицію Україна зараз дивиться в іншому напрямі", - сказав Вірсма. Він додав, що якби Україна "була дійсно готова до реформ і переконала б нас, що вона буде діяти так само, як, наприклад, Польща протягом останніх десяти років, то і реакція Брюсселя була б зовсім іншою".

При цьому голова делегації Європарламенту висловив думку, що в Європі "не проти зони вільної торгівлі між Україною і Росією за умови, що обидві країни будуть членами СОТ".

Однак, на його думку, якщо ця короткострокова політика поглиблення економічних і політичних зв'язків з Росією й іншими країнами "зашкодить більш віддаленим перспективам торгівлі й економічних відносин з Євросоюзом", то "Україна зробить велику помилку".

Вірсма застеріг від реалізації "чорного сценарія", згідно з яким Україна може стати "частиною об'єднання, що перебуває під домінуючим впливом Росії".

З урахуванням ролі України, зі слів Вірсми, існує дві можливості для розвитку Європи. "Перша з них полягає у тому, що у майбутньому ми зможемо мати справу з розширеним Європейським союзом і цілим рядом держав, які у перспективі, не завтра, але також можуть стати членами ЄС", - сказав він.

Згідно з іншим варіантом, вважає Вірсма, "вийде два блоки держав: перший - Європейський союз у своєму розширеному складі, включаючи країни Балканського півострова і Туреччину, інший же блок буде перебувати під домінуючим впливом Росії".

На думку європарламентаря, Україна тут грає ключову роль. "Якщо ваша країна стане частиною об'єднання, що перебуває під домінуючим впливом Росії, то відбудеться реалізація так званого "чорного сценарія", - відзначив він.

Вірсма також повідомив "гарячу" новину. Під час зустрічі з Кучмою, він спитав, чи буде президент працювати під час "передвиборчої гонки перед президентськими виборами у наступному році" з європейськими спостерігачами. І "слідувати тим рекомендаціям, які були викладені у звіті місії міжнародних спостерігачів в Україні за результатами попередніх виборів".

"Я знаю, що ваш уряд критично поставився до Ради Європи. Але я сказав президенту, що дуже важливо, щоб ми раніше почали співпрацю з підготовки до виборів", - відзначив Вірсма і повідомив, що Кучма відповів: "Ви вже запрошені".

"І ми маємо намір скористатися цим запрошенням", - заявив Вірсма.

Відповіді

  • 2003.10.05 | Максим

    Re: Або Вірсма, або Свєта

    Світлано, ну хто такий цей Вірсма?..
    Європейський бюрокрт, який має знайти якесь більш-менш лнґітимне обґрунтування простому факту - Україна ніколи не стане членом ЄС, бо ЄС потрібна як санітарна зона і відстійник для незаконних міґрантів.

    Яким "Польським шляхом" має іти Україна?.. Це все бюрократичне:бла-бла-бла. Не може бути в України "Польського шляху", бо ніколи Захід нам не подарує 50 мільярдів дол., як він це зробив Польщі, і не вкине стоні мільярдів у вигляді інвестицій, і не почне через нас війну. Як він це зробив у 1939 році через Польщу.

    Ми не Польща. Для Заходу. В Польщу та в інші країни колишнього соцтабору свідомо вкидаються гроші. І так само свідомо - вони не вкладаються в нас.

    І це добре. Нам треба послати це ЄС і Раду Європи - чим подалі. Ми нікому не повинні нічого доводити. Ніякі чухонці Вісмари не мають права приїжджати до нас і повчати нас менторським голосом.

    На взагалі ніхто не має права повчати.

    Якби ми всі це усвідомили, то і Вісмар не говорив би дурниць і Черномирдін тримав би язик на замку.
    Але ми аж тішимося, коли Україну хтось публічно опускає. Просто, одним до вподоби Черномирдіни і Лужкови, а іншим Вісмари.
    Яка принципова різниця? Я її не бачу
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.05 | KAKTUZZ

      Re:Або Європарламетар Ян Вірсма, або Максим?

      Україна і світ

      Ян Вірсма: Я вважаю, що і Європейська Комісія і Рада Міністрів ЄС мусять задекларувати, без уточнення конкретних дат, що Україна зможе вступити у Європейський Союз.

      [ Славко Волинський ] Ян Вірсма: Я вважаю, що і Європейська Комісія і Рада Міністрів ЄС мусять задекларувати, без уточнення конкретних дат, що Україна зможе вступити у Європейський Союз.

      Брюссель, 8 вересня 2003 – Член Європейського парламенту Ян Вірсма в інтерв’ю для радіо “Свобода” каже, що якщо Україна підпише договір у Ялті про членство в ЄЕП, то цим вона перекреслить свою попередню політичну орієнтацію, і тоді форма та зміст політико-економічних відносин між Україною і ЄС великою мірою залежатимуть від стосунків між Євросоюзом і Росією.

      Насамперед я поцікавився у Яна Вірсми, чи не суперечить вступ України в Єдиний економічний простір декларованому президентом України Леонідом Кучмою європейському вибору України? На це член Європарламенту відповів:

      Ян Вірсма

      У цій ситуації відразу виникає запитання : можуть синхронізуватися, чи ні офіційні амбіції України стати членом Європейського союзу та Єдиного економічного простору? На мою думку, вступ України в ЄЕП суперечитиме прагненням України вступити в ЄС. Якщо, наприклад, створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом та Україною і Росією можливе ( бо з Росією Євросоюз планує також створити зону вільної торгівлі), то за наявності ЄЕП перепоною для створення цих зон торгівлі стане Білорусь, для якої неможливе створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. В України лишається єдиний вибір: або продовжувати інтегруватись в ЄС, або ж стати членом економічного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Не можна бути членом двох союзів одночасно.

      Славко Волинський

      На зауваження, що чимало навіть проєвропейських політиків України критикують Європейський союз за те, що він досить мляво розвивав відносини з Україною, і саме це підштовхнуло Київ до вступу в ЄЕП, Ян Вірсма заявив таке:

      Ян Вірсма

      Я думаю, що тут існує два кути зору. Одна точка зору полягає в тому, що Європейський союз, точніше, Європейська комісія справді не була достатньо відкритою в діалогах з Україною і не давала чіткої відповіді, чи буде прийнята Україна в ЄС, чи ні. На мою думку, якби Єврокомісія зараз конкретно заявила про те, що Україна має такі шанси, то це було б дуже міцним і позитивним імпульсом для подальшої інтеграції України в ЄС. З іншого боку, в Єврокомісії є підозри, що на політичні рішення України має великий вплив Росія і тому Європейська комісія вагалася. Не мала також цілковитого переконання, що Україна піде європейським шляхом. Я вважаю, що і Європейська комісія, і Рада міністрів ЄС мусять задекларувати без уточнення конкретних дат, що Україна зможе вступити у Європейський союз.

      перша сторінка
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.05 | KAKTUZZ

        Re:Або Європарламетар Ян Вірсма, або ....

        2. Комітет з парламентського співробітництва між Україною та ЄС
        11-12 листопада 2002 року вп'яте, з часів заснування, засідав у Брюсселі. Українську частину представляли народні депутати Борис Тарасюк («Наша Україна»), Іван Кириленко (Аграрна партія України), Володимир Гошовський («Народний вибір»), Степан Гавриш («Демократичні ініціативи»), Віталій Шибко (Соціалістична партія України). Керівник Постійного Представництва при ЄС Роман Шпек був присутній на зустрічі від імені українського уряду. Європейську частину Комітету з парламентського співробітництва очолив Ян Марінус Вірсма. Сторони прозвітували про виконання положень заключної заяви та рекомендацій 4-го засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС. Центральне питання проведеної зустрічі - перспективи взаємин України та ЄС в контексті його майбутнього розширення. В центрі уваги делегацій опинилися і питання впорядкування кордонів і візової політики, регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та ЄС. Політики обговорили реформи в енергетичному секторі та сільському господарстві України. Серед головних питань зустрічі в Брюсселі, також - прискорення процесу вступу України до СОТ та адаптація українського законодавства до норм ЄС.
    • 2003.10.05 | Len

      Re: Мы не Чухония!

      Вельмишановный пан Максим. Вы пишете: " Мы не Польша".

      А я добавлю : Мы не Эстония! Мы не продадим Западу транспорт, промышленость , все банки. И поэтому нас не пригласят в ЕС.
      Вирсма говорит: " А нинішня правляча верхівка в Україні .... не хоче позбавитися своїх посад і грошей.".

      Все правильно. А почему власть и национальная буржуазия должна отказаться от денег???????????????? У нас будут украинские железные дороги и много украинских заводов. И энергетика не будет принадлежать Западу. Это долботрах Ющенко распродавал облэнерго иностранцам , что скорее даже не ошибка а ПРЕСТУПЛЕНИЕ.
      С уважением Len 5 октября 2003 года. г. Киев
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.06 | Rudolf

        Re: Мы не Чухония! Ми Малоросія :)

        Лeн сам жe розумієш, що всe скоро будe в руках москалів, так нафіга лукавити? Говорити, що воно будe українскe. Росія, з її потeнціалом, скупить всe з потрохами.
      • 2003.10.06 | Sat3

        Re: Мы не Чухония!

        Len пише:
        > Все правильно. А почему власть и национальная буржуазия должна отказаться от денег????????????????

        >>> Ага, національна ... буржуазія. :::))) Та злодюжки звичайнісінькі, бувші комуняки, в душі ними й залишилися. Так же, як і ти, готові підставити свою задницб під Росію і навіть віддати за це накрадені гроші.

        У нас будут украинские железные дороги и много украинских заводов. И энергетика не будет принадлежать Западу.

        >>> У вас будуть російські трубопроводи, російські заправки, російські залізниці і многа російських заводів.
    • 2003.10.06 | юрко

      Re: Або Вірсма, або Свєта

      >В Польщу та в інші країни колишнього соцтабору свідомо вкидаються гроші. І так само свідомо - вони не вкладаються в нас.

      який перл! Ні, це треба в "гумор". Виявляється, гроші, можуть вкладатися свідомо і несвідомо. Тобто, західний інвестор з розгону б'ється головою в стіну і тоді гроші вкладає несвідомо. Як стіни поблизу немає, то свідомо.

      А як Максим хоче, щоб в Україні банда при владі не зробила жодної серйозної зміни в законодавстві для захисту інвестора і отримала чужі гроші, щоб їх собі потім присвоїти і потім дивується, що в Україну "свідомо" не вкладають. Очевидно, що свідомо, Максиме. Ви ж також шахраям свідомо не даєте своїх грошей. Уряду Ющенка також до часу свідомо давали позики, а як виявили "нерегулярності" у поданій інформації, то так само свідомо і перестали, чим зробили Ющенка непотрібним для Кучми і він його позбувся.

      Прикладів відгороджування від світу і полягання на свої власні сили було повно в історії. Всі закінчилися крахом. Пригадуєте Албанію, що повністю відгородилася від усіх і її "лідери" вважали, що все, що потрібно, самі собі збудують. Ага, збудували. Стали найбіднішою країною навіть серед совковського табору.

      Без чужих грошей неможливо розвинути країну. Це так само, як би Максим хотів збудувати хмарочос тільки за свої гроші в кишені. Без збору докупи грошей інших людей, не лише зі своєї країни, але й з цілого світу, неможливо виконати якогось більш-менш серйозного проекту. Викиньте собі ці дурниці з голови.
    • 2003.10.06 | Світлана

      Re: Або Вірсма, або Свєта

      Максиме, ви би злодію дали гроші, щоб він вас, обібравши, пику вам
      набив?
      Підтримують того, хто прагне змін, проводить реформи, йде, а не стоїть на місці, хизуючись своїм хамством, і віддає свою країну назад в СССР-2, з її концтаборами. Невже ви не бачите, що перед кучминою Малоросією, проданої за безцінь путіну, Європа опускає залізну завісу?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".