МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"SHEVRON TEXACO" ЗЛАМАЄ РЕВЕРС "ОДЕСА-БРОДИ"

10/12/2003 | Shooter
"SHEVRON TEXACO" ЗЛАМАЄ РЕВЕРС "ОДЕСА-БРОДИ"

www.ПРАВДА.com.ua, 10.10.2003, 20:16

Спеціальний уповноважений України з питань Євроазіатського нафтотранспортного коридору Олександр Тодійчук прогнозує з високою імовірністю підписання контракту з компанією "ShevronTexaco" про використання нафтопроводу "Одеса-Броди" для прокачування каспійської нафти.

У п'ятницю під час перельоту української урядової делегації з Вашингтона в Київ в інтерв'ю журналістам Тодійчук повідомив, що з компанією ShevronTexaco вже укладена попередня рамкова угода.

"Ми працюємо над його деталізацією з метою підписання контракту про участь цієї компанії у заповненні "Одеса-Броди" нафтою на досить вигідних для України умовах", - сказав він.

Разом з тим уповноважений не оголосив умови, що запропоновані компанією, тому що вони ще "узгоджуються в процесі роботи".

За словами Тодійчука, на наступному тижні в Лондоні пройде зустріч із представниками компанії. "Найближчим часом ми підпишемо й озвучимо зміст контракту, що буде дуже привабливим для української сторони", - підкреслив він.

Уповноважений відзначив, що мова поки не йде про постачання щорічно порядку 5 млн. тонн.

Він також додав, що в Лондоні українська сторона має намір зустрітися з "представниками приватних компаній, що працюють у Каспійському регіоні і які є співвласниками нафтопереробних підприємств у Європі, для того, щоб просунутися в питаннях підписання конкретних контрактів, що дозволять почати роботу нафтопроводу".

Коментуючи підсумки візиту в США, Тодійчук також повідомив, що США й Україна створюють робочу групу, що повинна "об'єднати зусилля приватних компаній", спрямовані на заповнення нафтопроводу "Одеса-Броди" для того, щоб нафтотранспортна система почала свою роботу наприкінці нинішнього - початку наступного року.

За його словами, така домовленість була досягнута в ході зустрічі прем'єр-міністра України Віктора Януковича з міністром енергетики США Спенсером Абрахамом.

"Робоча група повинна об'єднати зусилля приватних компаній, що, керуючись критеріями компанії PriceWaterhouseCoopers і відповідно до стратегії США по створенню багатовекторних шляхів виходу каспійської нафти на світові ринки, вироблять спільні дії і забезпечать запуск трубопроводу наприкінці цього, максимум - на початку наступного року", - сказав Тодійчук.

Він уточнив, що очолює робочу групу від української сторони, а її співголовою з американської сторони є заступник міністра енергетики.
"ChevronTexaco Overseas" є головним акціонером (50% акцій) СП "Тенгізшевройл" (ТШО), що у першому півріччі 2003 року добула 6,731 млн. тонн нафти, що склало 108,7% показників 2002 року.

ТШО почала нафтовидобуток на Тенгізі в 1994 році. Акціонерами СП крім "ChevronTexaco" є американська ExxonMobil Kazakhstan Ventures Inc (25%), уряд Казахстану (20%), російсько-американське СП LUKArco (5%).

"ChevronTexaco" планує до 2006 року вкласти $4 млрд. для збільшення нафтовидобутку на Тенгізі до 500 тис. барелей у добу в порівнянні з нинішніми 300 тис., а до 2012 року збільшити видобуток до 1 млрд. барелей.

Посол України в Казахстані Василь Цибенко на цьому тижні заявив, що транзит казахстанської нафти по трубопроводу "Одеса-Броди" малоймовірний, тому що приватними компаніями вже створені вигідні маршрути її транспортування і вкладені кошти в їхній розвиток.

Перша черга нафтотранспортної системи "Одеса-Броди" здана в експлуатацію в травні 2002 року. Її пропускна здатність - 9-14,5 млн. тонн нафти на рік з резервуарним парком 200 тис. кубометрів.

В Україні кілька місяців ведеться полеміка навколо варіантів використання нафтопроводу: у Європу для транспортування каспійської нафти або на узбережжя Чорного моря для транспортування російської нафти сорту Urals. Уряд України відклав остаточне рішення з цього питання до 15 січня 2004 року.

Відповіді

  • 2003.10.12 | Len

    Re: дементный нефтебизнес!

    Вельмишановное панство! с чисто хохляцким упорством национал-дементные "нефтебизнесмены" , а точнее нефтеполитиканы пытаются запустить прокачку казахской нефти через Од-Броды в прямом направлении. Для этого они готовы потерять и уже потеряли в несколько раз большее количество транзитной российской нефти. В 2002 году транзит через Украину нефти упал на 43,1%. Вся эта политика приведёт к тому что Од-Броды повторит судьбу Вентспилса не позднее 2006-2007 года.
    Примечательно что в тексте сказано: "повноважений відзначив, що мова поки не йде про постачання щорічно порядку 5 млн. тонн.".
    Замечательно!! Вместо того чтобы принять предложение России увеличить прокачку нефти на 34 млн тонн ( с нынешних 50 до 84 млн тонн сроком на 25 лет) все это дементное мурло не может выбить даже и 5 млн тонн, что составляет примерно седьмую часть российских предложений).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".