МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заради чергового проекту "повороту сибірських рік"

10/17/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Буде затоплено та знищено одне з найкрасивіших та найбільш унікальних природних місць в Україні - 35 кілометрів гранітно-степової частини Побужжя (річка Південний Буг). На місцеву владу шалено тиснуть, рішення може бути прийнято вже 21 жовтня.



***********************************************************

Громадський форум на захист РЛП "Гранiтно-степове Побужжя"


Шановнi друзi!

Керiвництво Нацiонального екологiчного центру України запрошує Вас взяти участь у громадському Форумi на захист Бузького Гарду, який вiдбудеться 19 жовтня 2003 р., в недiлю з 10 до 14 години у Великому конференц-залi (зал засiдань Центральної Ради) Київського мiського будинку вчителя за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 57.

УКЛIННО ПРОСИМО ПРИБУТИ ВСIХ ХТО ЗМОЖЕ, ВIД ВАШОЇ ОРГАНIЗАЦIЇ ТА IНШИХ ОРГАНIЗАЦIЙ З ЯКИМИ ВИ СПIВПРАЦЮЄТЕ!

Мета форуму - ще раз звернути увагу широкої громадськостi та влади на проблеми пов'язанi, зокрема зi знищенням найцiннiшої частини Регiонального ландшафтного парку "Гранiтно-степове Побужжя", а загалом на тi негативнi тенденцiї щодо незаконного нищення вiдомствами та органами мiсцевого самоврядування об'єктiв Природно-заповiдного фонду
України та культурної спадщини, якi являють собою загальнонацiональне надбання.

(ДЛЯ ДОВIДКИ - 21 жовтня 2003 р. вiдбудеться засiдання Миколаївської облради де буде розглянуто питання про виведення земель зi складу РЛП та затоплення Олександрiвського водосховища на р. Пд.Буг. Якщо облрада
прийме рiшення про затоплення, це повнiстю знищить частину парку з усiма природними та iсторико-культурними цiнностями. Там на рiвнi областi зараз вiдбувається "гра без правил", бо є величезний тиск на владу та керiвництво парку з боку атомникiв Пiвденноукраїнського енергокомплексу.)

Завдання форуму - проiнiцiювати на найвищому рiвнi заборону нищення територiї Регiонального ландшафтного парку "Гранiтно -степове Побужжя" та призупинення протизаконних дiй влади на Миколаївщинi.

Будуть запрошенi народнi депутати України, представники полiтичних партiй i рухiв, дiячi науки та культури, громадськi органiзацiї, окремi громадяни.

Щоб було зрозумiлiше тим, хто не в курсi про що мова, надаємо витяг з iз заклику НЕЦУ щодо теми (повний текст буде роздано на форумi):

".... Згiдно iз Додатком до Закону України "Про Загальнодержавну Програму формування Нацiональної екологiчної мережi на 2000-2015 рр.", цi землi мали увiйти до одного iз найпотужнiших меридiональних коридорiв останньої, перетворившись протягом 2003-2005 рр. на нацiональний природний парк. Серед усiх земель майбутньої Нацiональної екомережi цi мiсця не можна нiчим заступити, бо їхня бiота налiчує понад 100 видiв рослин та тварин, внесених до "Червоної книги України", низка з яких перебуває пiд захистом Бернської конвенцiї та потрапила до Європейського червоного списку. Чимало з цих видiв є вузьколокальними ендемiками i трапляються тiльки в Українi, велика кiлькiсть видiв є релiктами. У нацiональному парку вдячно поєднувалась охорона i природної, i культурної спадщини нашого народу. Однак рiшенням своїх постiйних комiсiй вiд 25 вересня 2003 р. Миколаївська обласна рада, якiй нинi пiдпорядковано РЛП "Гранiтно-Степове Побужжя", висловила намiр вивести зi складу останнього заплавну частину земель у каньйонi Пiвденного Бугу на протязi понад 35 км, затопивши їх водами Олександрiвського водоймища. До затоплюваних земель потраплять мiсця, з яких було описано низку нових для науки видiв рослин, низцi видiв рослин та тварин пiсля цього загрожуватиме вимирання. У Пiвнiчно -Захiдному Причорномор'ї затоплюванi землi становлять останнiй подiбний природний комплекс долини великої рiчки у
степовiй зонi, плакори якої тут повсюдно розорано; втрата їх зруйнує екомережу в цьому регiонi Європи. Вода проглине нацiональнi святинi українцiв -- пороги та острови на Бузi, де стояла Буго-Гардова паланка, останнi козацькi пороги, якi стали символами української державностi, часткою серця кожного українця на вiки..."


На жаль, захiд проводиться, переважно за рахунок власних коштiв членiв НЕЦУ, тому ми не матимемо змоги вiдшкодувати Вам проїзд.

Ми свiдомi також того, що дещо запiзнюємося, проте справа термiнова! Рiшення про засудження таких дiй мiсцевої влади вже прийняла 8 жовтня Громадська рада НУО при Мiнiстерствi охорони навколишнього природного середовища України.

Просимо також, за змогою, поширити цю iнформацiю серед доступних Вам громадян у Києвi i не тiльки!

З повагою та надiєю на Вашу участь,
НАЦIОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГIЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
National Ecological Centre of Ukraine
P.O. Box 89
Kyiv-25, 01025 Ukraine
tel.: +380 44 238-6260
fax: +380 44 238-6259
e-mail: necu@i.kiev.ua
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
***********************************************************

Відповіді

  • 2003.10.17 | Dworkin

    Не нужно игнорировать тему экологии.

    Это не просто экология - это политика и экономика.

    А то помто мы будем спрашивать:
    1. Почему у нас не развивается зеленый туризм (по Бужским порогам приезжают сплавляться туристы со всего СНГ и даже Европы)
    2. Проблемы с экологией == проблемы со здоровьем. У нас есть лишние деньги на здравоохранение.
    3. Проблемы с наукой. Сеть заповедников - показатель образрованности и цивилизованности страны.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".