МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Величезні втрати підприємців України

10/18/2003 | Ігор Немашкало
Величезні витрати (вони ж втрати) чигають на підприємців України у разі, якщо наступна Постанова Кабінету міністрів таки вступить реально у дію. Важко навіть уявити, скільки грошей повинні будуть витратити українські підприємці, щоб перевести усі сертифікати відповідності на захищені бланки. Хто мав відношення до торгівлі, знає, які стоси паперів повинні бути на кожній торговій точці. А тепер треба буде перевести ці стоси на захищені бланки. От і гадай, чи не є автор цієї Постанови агентом Кремля?

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від 15 жовтня 2003 р. N 1611
Київ

Про внесення зміни до Порядку заняття
торговельною діяльністю і правил
торговельного обслуговування населення


Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Пункт 39 Порядку заняття торговельною діяльністю і правил
торговельного обслуговування населення, затверджених постановою
Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 108 ( 108-95-п )
(ЗП України, 1995 р., N 5, ст. 118; Офіційний вісник України,
1997 р., число 51, с. 27; 1998 р., N 28, ст. 1037, N 46, ст. 1697;
1999 р., N 42, ст. 2096; 2001 р., N 20, ст. 856; 2002 р., N 34,
ст. 1588) викласти в такій редакції:

"39. Товари у суб'єкта господарської діяльності повинні бути
з відповідними документами, наявність яких передбачена
законодавством (накладні, товарно-транспортні накладні, копії
сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або
копії свідоцтв про визнання відповідності на захищених
голографічними елементами бланках на товари, що підлягають
обов'язковій сертифікації)".

2. Установити, що копії сертифікатів відповідності або копії
свідоцтв про визнання відповідності на не захищених голографічними
елементами бланках, отримані суб'єктами господарської діяльності
на партію товару до 1 грудня 2003 р., дійсні до реалізації цієї
партії.

3. Ця постанова набирає чинності з 1 грудня 2003 року.


Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Інд. 28

Відповіді

  • 2003.10.18 | Роман ShaRP

    Тлумачення? Конкретні приклади з нововведень?(-)

  • 2003.10.18 | Мінор

    Ігоре, давайте підрахунки.

    Те, що ви оратор, ми і так знаємо.
    Скільки бланків відповідності потребує одне підприємство? Від 3 до 5. Це аж ніяк не "стоси паперів". І хоч я не маю жодної симпатії до такого урядового рішення, яке швидше всього є лоббістським і сприяє розвитку бізнесу виробнику голографічно оздоблених бланків, я все ж таки не лякав би підприємців аж так страшно, як ви.

    Доречі, позавчора відбулася акція таксистів, які не хочуть платити 200 грн/міс. єдиного податку, вважаючи його зависоким. А вчора мене підвозив один з них. Як він розпровідав, більшість працюють на господаря і десятки тисяч таксомоторів у Києві можуть означати лише сотню другу підприємців-платників податку. Відповідно у кожного з них чималий обіг. Чи не соромно страйкувати через якихось 200 грн/міс? Що ви про це думаєте?
    Інших прошу звернути увагу на те, з яким запалом і енергією Леонід Кучма став на захист підприємців прочитавши мораль уряду :-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.18 | 123

      Таксисти-підприємці

      Мінор пише:

      > Доречі, позавчора відбулася акція таксистів, які не хочуть платити 200 грн/міс. єдиного податку, вважаючи його зависоким. А вчора мене підвозив один з них. Як він розпровідав, більшість працюють на господаря і десятки тисяч таксомоторів у Києві можуть означати лише сотню другу підприємців-платників податку. Відповідно у кожного з них чималий обіг. Чи не соромно страйкувати через якихось 200 грн/міс? Що ви про це думаєте?
      > Інших прошу звернути увагу на те, з яким запалом і енергією Леонід Кучма став на захист підприємців прочитавши мораль уряду :-)

      Я думаю, кожний таксист є окремим підприємцем. Ви кажете - "більшість працюють на господаря ". Але як це на практиці виглядає? Вони наймані працівникі? І як вони мігрують з однієї служби до іншої (що може відбуватися досить часто)? Завеликий клопіт в господаря буде з такими працівниками.

      А от якщо кожний таксист є окремим підприємцем, що просто має з господарем договірні відносини -- тоді зрозуміло, що таксисту є велика різниця, платити 20 грн чи 200 грн на місяць. Господарю така схема теж зручна. Він, може, навіть сам повертає той податок таксисту, так що той його не сплачує взагалі. Господарю це, мабудь, дешевше вийде, ніж мати клопіт з найманими працівниками-таксистами.

      Але напевно я не знаю - як таи в них все це впорядковано. Це лише мої загальні міркування.
    • 2003.10.18 | Ігор Немашкало

      Та Ви що?

      Яких там два-три? Маю на увазі бланки відповідності. У продуктовій крамниці на кожен вироб повинен бути такий сертифікат, бо геть уся продуктова група відноситься до обов'язкового сертифікування. А це десь тисяча сертифікатів на крамницю. Якщо цей папірець коштуватиме гривню, от Вам і тисяча гривень на вітер. Навіть за нинішніх часів, коли копію сертифіката можна зробити за 10 коп, я знав підприємця, який на "сертифікування" мережі базарних лотків на Барабашова водночас витратив тисячу гривень. І якби воно мало сенс для споживача! А то ж бо запросто можна купити дві справжні пляшки горілки, отримати на них сертифікат, а потім під нього продати тисячу лівих пляшок. І так усі товари. І ніякі голограми та кучмограми цьому не завадять, хоч носи кожен сертифікат на підпис до Кучми. Тож все це тільки нанесе підприємцям величезних збитків і сприяє продажу російського паперу. Кужель свого часу багато і успішно бролася з цими захищеними та строгими бланками. А Богословська... Та це комедіантка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.18 | Ігор Немашкало

        Перепрошую, суворими бланками

        себто бланками суворої звітності. Поки у мене перерва до вівторка. Потім ще додам.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".