МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутати розказують про свою поїздку на о.Тузла

10/20/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Депутати розказують про свою поїздку на о.Тузла

Вони передбачають провокацiї у зв'язку з ситуацiєю в Керченськiй протоцi: туди вже прибули 2 кораблі ВМС Росії та стягуються "казакі".



Член парламентського комiтету у закордонних справах Iгор Осташ ( "Наша Україна") побоюється провокацiй, якi можуть призвести до вiйськового конфлiкту в Керченськiй протоцi, в зв'язку з будiвництвом росiянами греблi до українського острова Тузла.

Про це вiн заявив у понедiлок у Києвi на спiльнiй прес-конференцiї групи народних депутатiв, якi вiдвiдали минулого тижня Тузлу.


"Може статися будь-яка провокацiя", - сказав I.Осташ, додавши, що з будiвництвом греблi виникає загроза реального конфлiкту, "навiть збройного протистояння".

Зокрема, вiн повiдомив, що нинi в Керченську протоку прибули два росiйських протичовнових кораблi. За його словами, планується, що в район Таманського пiвострова до моменту завершення будiвництва росiйської греблi будуть стягнутi добровольці з числа "казаків".

I.Осташ наголосив, що пiдготовка греблi i фактичного приєднання острова Коса Тузла до РФ велася вже давно. Зокрема, за його словами, ще у вереснi на острiв приїздили люди, якi представлялися журналiстами телеканалу Ren-TV i "зондували грунт" з мiсцевими жителями на предмет змiни громадянства з українського на росiйське.

Учасники прес-конференцiї також повiдомили, що ще до того, як на Тузлi розташувалися українськi прикордонники, туди приїздили представники Росiї, там було закопано репер номер 7, який повинен був визначити кiнцеву точку будiвництва греблi.

У прес-релiзi, розданому на прес-конференцiї, також повiдомляється про те, що росiйська сторона планувала розмiщення на островi 24-го загону Новоросiйської прикордонної застави. I тiльки оперативне десантування на острiв українських прикордонникiв 29 вересня фактично зупинило "плани його окупацiї Росiєю", наголошується в прес-релiзi.

I.Осташ наголосив, що для недопущення серйозного конфлiкту в районi острова український президент, парламент i Кабiнет мiнiстрiв повиннi цього тижня зосередитися на розв'язаннi конфлiкту i "перевести його в русло переговорiв".

Водночас, депутат нагадав, що в понедiлок до Києва прибуває делегацiя депутатiв росiйської Держдуми, якi обговорять з українськими колегами ситуацiю в Керченськiй протоцi. Однак, за його словами, ознайомившись з попереднiми матерiалами росiйського парламентського комiтету у закордонних справах, вiн виявив, що росiйськi депутати "переконанi, що острiв Коса Тузла не є територiєю України".

Учасники прес-конференцiї також пiддали критицi українського президента за недостатньо чiтку реакцiю на подiї в Керченськiй протоцi i за те, що найближчим часом Леонiд Кучма перебуватиме поза територiєю України, в той час, коли будiвництво греблi пiдходить до свого завершення.

У свою чергу народний депутат Андрiй Шкiль (фракцiя БЮТ) висловив думку, що українська влада має намiр "тихо-мирно" вiддати острiв Тузла Росiйськiй Федерацiї.

Народний депутат Анатолiй Матвiєнко (фракцiя БЮТ) повiдомив, що за пiдсумками поїздки на острiв групи парламентарiїв буде пiдготовлена доповiдна записка головi Верховної Ради Володимиру Литвину.

Матвiєнко планує внести проект постанови Верховної Ради, в якому буде висловлено занепокоєння парламенту ситуацiєю, що склалася, i вимоги до Мiнiстерства закордонних справ України про негайнi дiї з вирiшення конфлiкту.

Також у цiй постановi депутати мають намiр вимагати вiд захiдних країн виступити гарантом територiальної цiлiсностi України. У разi, якщо це не допоможе, то планується звернення до ООН.

За останнiми даними, до кордону вiд греблi залишилося 400 метрiв - це приблизно 3-4 днів роботи.

інтерфакс


додаток: 20.10.2003, 17:30 МЗС України оприлюднює ноту, в якій вказано що вся відповідальність за можливий конфлікт у Kерченській протоці ляже на російську сторону.

Відповіді

  • 2003.10.20 | СІВЕРСЬКИЙ

    Кордони України на о.Тузла треба захищати не кийками,

    не агітплакатами, не слабеньким рядом металевих "їжаків", про що повідомляють українські телеканали, а потужними інженерними спорудами за військовою наукою (ескарпами, котрескарпами, залізобетонними ровами з міцними надовбами, дротовою колючою загорожею під високою напругою і якщо необхідно встановленням мінних полів та будівництвом артилерійських копанірів, ДЗОТів і ДОТів, підготовкою укриттів для бронетехніки, підлітних площадок для армійської ударної авіації, надійно захищених стартових та вогневих позицій і т.д.). На своїй суверенній території, а тим більше на такому стратегічному форпості як вхід із Чорного в Азовське моря все вищеперечислене повинно було бути зроблено вже років так з 12 назад!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".