МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Соціологічне опитування щодо подій навколо Тузли

10/20/2003 | Mykyta
При цьому відсоток тих, хто вважає, що Україна повинна вдатися до зброї для захисту своєї територіальної цілісності, якщо конфлікт не вдасться вирішити під час переговорів, справді не вражає. Лише 12,1% киян, 16,4% львів’ян, 18% донеччан і 2,6% мешканців Сімферополя переконані, що захищати Україну варто і зі зброєю в руках. Решта, зрозуміло, за мир будь-якою ціною.
-----------------
"... раби, підніжки, грязь Москви, Варшавське сміття..."

http://www.gazeta.lviv.ua/2003/10/20/NewspaperArticle.2003-10-19.2100
СТАВЛЕННЯ громадян України до Росії після конфлікту навколо будівництва дамби у Керченській протоці погіршилося. Про це свідчать дані телефонного опитування соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного 16 жовтня на замовлення тижневика “Дзеркало тижня”. Соціологи опитали мешканців чотирьох великих міст України – Києва, Львова, Донецька та Сімферополя. Опитування мало, за словами самих соціологів, несподівані результати.

78,7% киян, 83,8% львів’ян, 69% донеччан і 82% мешканців Сімферополя про конфлікт знають. Що, зрештою, дивним не є, оскільки цю тему широко висвітлюють практично всі вітчизняні медіа. Проте думки мешканців зазначених міст щодо цих подій суттєво відрізняються.

Обурені цими діями і вважають їх незаконними 60,4% киян (спокійно сприймають дії росіян і вважають їх виправданими 14% мешканців столиці), 62,2% львів’ян (7,4%) 33,4% донеччан (30,4%), 17% мешканців Сімферополя (47,8%).

Решту опитаних проблема не хвилює, або вони ще остаточно не визначилися. При цьому ставлення до Росії погіршилося у 21,3% киян (покращилося – 1,1%, не змінилося – 70,8%, важко відповісти – 6,8%), у 34% львів’ян (покращилося – 1,8%, не змінилося – 56,8%, важко відповісти – 7,4%), у 8,4% донеччан (покращилося – 3,6%, не змінилося – 82,2%, важко відповісти – 5,8%) та у 6,6% мешканців Сімферополя (покращилося – 7%, не змінилося – 78%, важко відповісти – 8,4%).

При цьому відсоток тих, хто вважає, що Україна повинна вдатися до зброї для захисту своєї територіальної цілісності, якщо конфлікт не вдасться вирішити під час переговорів, справді не вражає. Лише 12,1% киян, 16,4% львів’ян, 18% донеччан і 2,6% мешканців Сімферополя переконані, що захищати Україну варто і зі зброєю в руках. Решта, зрозуміло, за мир будь-якою ціною.

Цікаво, що б сказали на це хлопці, які нині готуються зі зброєю в руках захищати острів Тузла? Як повідомили “Газету” народні депутати, які відвідали наприкінці минулого тижня Тузлу, прикордонники вже відпрацьовують методи витіснення порушників державного кордону. Наразі так званими “поліцейськими методами”. Одягнені у бронежилети, каски, зі щитами, гумовими кийками та пістолетами з гумовими кулями, бійці прикордонної застави відпрацювали захист від можливого вторгнення росіян на острів. При цьому транслювали звернення до порушників із проханням не перетинати український кордон і не спричиняти до кровопролиття.

За словами нардепів, навчання налякали росіян, які будують дамбу, за деякою інформацією, ті припинили роботу і звернулися з проханням до російської сторони надати їм гарантії безпеки, повідомила агенція УНІАН.

До речі, як повідомляє російська газета “Известия” до приїзду 3 жовтня Владіміра Путіна у Краснодарський край, з території якого будують дамбу, йому мали відрапортувати про те, що дамбу збудовано. “До нинішнього дня (3 жовтня – “Газета”) на Тамані повинно було завершитися “будівництво століття”, яке розгорнулося відразу ж після приїзду Путіна в Єйськ у середині вересня, – повідомляють “Известия”. – Вдень і вночі там гудуть бульдозери та самоскиди, які скидають у море щебень – засипають промоїну в косі Тузла, що стала після розпаду СРСР каменем спотикання у стосунках України та Росії. Млявий прикордонний конфлікт між двома сусідніми державами був миттєво вирішений після розмови керівників Росії та України на острові Бірючий у Азовському морі (виділення “Газети”). По дорозі туди Путіну показали з вертольота косу, яка перетворилася завдяки зусиллям людини та природи на острів, і президент, переконавшись, що Росія через цей маленький острів втрачає вихід в Азовське море, дав наказ: промоїну засипати. Тепер можна буде відрапортувати: наказ голови держави виконано”.

Відповіді

  • 2003.10.21 | Dworkin

    Цитата получилась еще интеерснее, чем опрос

    Вот эта:

    Mykyta пише:
    > До речі, як повідомляє російська газета “Известия” до приїзду 3 жовтня Владіміра Путіна у Краснодарський край, з території якого будують дамбу, йому мали відрапортувати про те, що дамбу збудовано. “До нинішнього дня (3 жовтня – “Газета”) на Тамані повинно було завершитися “будівництво століття”, яке розгорнулося відразу ж після приїзду Путіна в Єйськ у середині вересня, – повідомляють “Известия”. – Вдень і вночі там гудуть бульдозери та самоскиди, які скидають у море щебень – засипають промоїну в косі Тузла, що стала після розпаду СРСР каменем спотикання у стосунках України та Росії. Млявий прикордонний конфлікт між двома сусідніми державами був миттєво вирішений після розмови керівників Росії та України на острові Бірючий у Азовському морі (виділення “Газети”). По дорозі туди Путіну показали з вертольота косу, яка перетворилася завдяки зусиллям людини та природи на острів, і президент, переконавшись, що Росія через цей маленький острів втрачає вихід в Азовське море, дав наказ: промоїну засипати. Тепер можна буде відрапортувати: наказ голови держави виконано”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".