МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МЗС Росії вимагає від України підтвердження приналежності їй (/)

10/21/2003 | Andrij
МЗС Росії вимагає від України підтвердження приналежності їй коси Тузла
[20.10.2003 18:53]



photo.unian.net
Міністерство закордонних справ України направило ноту у відповідь на вимогу МЗС Російської Федерації надати йому копії документів, на основі яких Україна “будує свої припущення про приналежність їй коси (острова) Тузла”. Про це УНІАН повідомив речник МЗС України Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ.

У ноті МЗС України зазначається: “В української сторони викликало глибоку стурбованість прохання Міністерства закордонних справ Російської Федерації терміново надати йому “копии документов, включая картографические, на основании которых Украинская Сторона строит свои предположения о принадлежности ей косы (острова Тузла)”.

Міністерство закордонних справ України наголошує, що “для Української Сторони є принципово неприйнятною необхідність підтвердження того, що є безперечним фактом і не може підлягати будь-яким сумнівам; а саме – що острів Коса Тузла є невід'ємною частиною території України. Разом з тим, беручи до уваги небезпечність і вибуховість ситуації, що склалася в Керченській протоці внаслідок односторонніх дій Російської Сторони, Міністерство закордонних справ України нагадує цілком очевидні факти”.

Так, “лінію українсько-російського кордону в Керченській протоці встановлено ще за радянських часів відповідно до чинного на той час законодавства СРСР, УРСР та РРФСР і згідно з тими ж процедурами, які застосовувалися при визначенні всієї лінії кордону між колишніми УРСР та РРФСР на суходолі. Ця лінія кордону нанесена на всіх географічних і топографічних картах, що видавалися в СРСР після її фіксації і які є в архівах РФ”.

Крім того, “населений же пункт Середня Коса, який розташований на острові Коса Тузла і підпорядкований Кіровській районній раді м. Керч, значиться у всіх довідниках адміністративно-територіального поділу Української РСР, зокрема у довіднику, виданому у 1969 році, та у наступних роках. Згадані довідники також, без сумніву, є в російських архівах”, відзначається в ноті МЗС України.

Українське зовнішньополітичне відомство нагадує, що “ще до розпаду СРСР 19 листопада 1990 року УРСР і РРФСР уклали Договір, стаття 6 якого передбачає, що “Високі Договірні Сторони визнають і поважають територіальну цілісність Української Радянської Соціалістичної Республіки і Російської Радянської Федеративної Соціалістичної республіки в нині існуючих в межах СРСР кордонах”.

Після припинення існування СРСР державний кордон між Україною і Російською Федерацією, в тому числі і в Керченській протоці, був підтверджений в Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, стаття 2 якого передбачає, що “Високі Договірні Сторони, відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань по Заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі, поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів”.

Нарешті, зауважується в ноті, відповідним чином українсько-російський державний кордон був підтверджений в Угоді про створення СНД від 8 грудня 1991 року (ст. 5) і Статуті СНД від 27 березня 1992 року (ст. 3).

Українська Сторона виходить з того, що заява, зроблена 25 грудня 1998 року Міністром закордонних справ РФ в ході ратифікації Державною думою Росії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, віддзеркалює факт завершеності врегулювання територіального питання між Україною і Російською Федерацією.

У цьому зв'язку Міністерство закордонних справ України має честь нагадати Російській Стороні зміст зробленої заяви: “Как известно, Россия признала территориальную целостность Украины и ее границы в Договоре от 1990 года. И вновь подтвердила это в Соглашении о создании СНГ в декабре 1991 года, а также в Уставе СНГ.

Эти Договоры ратифицированы Думой и вступили в силу.

Бывшие административные границы между советскими республиками стали в новых реалиях межгосударственными границами. Этот факт признается всем мировым сообществом. А Украина как независимое и суверенное государство признано ООН, другими международными организациями, подавляющим большинством государств мира.

Повторяю: это реалии из сегодняшнего дня, с которыми мы с вами не то что не можем, а мы должны считаться, потому что Россия являеться постоянным членом Совета Безопасности ООН. Россия – держава, которая несет особую ответственность за безопасность и стабильность в мире.

Давайте называть вещи своими именами. Выдвигать сегодня территориальные претензии к Украине - значит не только серьезно подрывать отношения с ней, надолго поссорить наши народы, но и пройти вразрез с Хельсинкским Заключительным актом, другими международными обязательствами России, обострить обстановку в Европе”.

“У зв'язку з вищевикладеним будь-який сумнів Російської Сторони у легітимності згаданих документів і дійсності зобов'язань Російської Федерації не може сприйматися в Україні інакше, як намагання висунути територіальні претензії до України”, - наголошується в ноті МЗС України.

“Ігнорування неодноразових звернень Міністерства закордонних справ України та явне небажання Російської Сторони припинити будівництво дамби у Керченській протоці вже створили напруженість в українсько-російських відносинах і загрожують виникненням прикордонного конфлікту.

Міністерство закордонних справ України попереджує, що Українська Сторона, у відповідності з міжнародним правом, вживе усіх необхідних заходів для недопущення будь-яких зазіхань на свої державні кордони і територіальну цілісність. Відповідальність за негативні наслідки потенційного конфлікту лягатиме виключно на Російську Сторону.

Українська Сторона в черговий раз закликає Російську Сторону негайно надати офіційні роз'яснення щодо кінцевої мети будівництва дамби, координат точки завершення її спорудження, а також запевнення стосовно того, що будівництво дамби не перетинатиме лінію українсько-російського державного кордону і, отже, не переноситиметься на територію України.

Міністерство закордонних справ України користується цією нагодою, щоб поновити Міністерству закордонних справ Російської Федерації запевнення у своїй високій повазі”, - наголошується в ноті українського зовнішньополітичного відомства.

Довідка УНІАН. Будівництво дамби в Керченській протоці від Таманського півострова у бік міста Керч для з'єднання з українським островом Тузла розпочалось 29 вересня ц.р. Вже наступного дня, 30 вересня, МЗС України надіслало офіційну ноту зовнішньополітичному відомству Росії з проханням роз'яснити цю ситуацію. У ноті українська сторона акцентувала увагу на тому, що робота здійснюється в прикордонній зоні і має бути узгоджена з обома країнами.

Після цього МЗС України ще двічі направляло офіційні ноти з цього приводу, однак Росія будівництва дамби так і не припинила.

18 жовтня міністр закордонних справ України Костянтин ГРИЩЕНКО не виключив, що Україна може звернутись до міжнародних організацій, якщо відбудеться порушення кордону при будівництві Росією дамби у Керченській протоці.
UNIAN

Відповіді

  • 2003.10.21 | махровий націоналіст Таваріщ Маузєр

    А бамагі на володіння Масквой і атдєлєніє у ніх єсть? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.21 | Адвокат ...

      На хера моськалям бамаги?! Це,-- як козі баян. ( - )

  • 2003.10.21 | Нафта-Газ

    МЗС Росії нехай звертається в свій Генштаб, чи там карт нема ?

    Керченська протока і карти Українських територій включно з островом Тузлинським, на який зазіхають іноземці на карті Генштабу СРСР:

    http://sunsite.berkeley.edu/EART/x-ussr/100k/L-37-098.jpg
  • 2003.10.21 | Andrij

    Чому нема відповіді від МЗС Росії?

    Принаймні, хотілося б почути аргументи від прихильників Росії в питанні з Тузлою. Не хочеться вірити, що вся "вікова дружба" між двома народами зводиться до сьогоднішніх нахабних висловлювань в Кремлі. Хоча, може так воно і є.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".