МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма міг достроково позбутися президенської посади.

10/23/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Саме цим пояснюється його термінове повернення із Бразілії і поїздка в район острова Тузла. Згідно інформацій, які надходять з Алміністрації Президента, Кучма надзвичайно серйозно сприйняв заклик Олександра Мороза про передачу президенських повноваженнь прем’єр-міністру Януковичу, у звязку з нездатністю та небажанням президента Кучми виконувати свої обовязки в особливо загрозливій для країни ситуації.
Така можливість передбачена діючою Конституцією та Законами України.
На думку експертів,виглядає на те що США врешті зайняли жорстку позицію стосовно конфлікту і неофіційно пообіцяли надати Україні будь яку необхідну підтримку аж до військової включно. Це також стало причиною зміни стилю поведінки українського президента, який зазвичай намагається відсидітися подалі від конфліктів.
За попередніми даним Кучма і Путім погодили будівництво дамби і як наслідок цього фактичну анексію острова Тузла напередодні підписання угоди про ЄЕП під час своїх секретних пермовин на півострові Бірючому . Однак розголос в пресі , обурення громадськості та політиків України не дали можливості реалізувати цю домовленість.
Сьогодні Леонід Кучма близький до стану Михайла Горбачова у серпні 1991 року, котрий повернувся з Форосу, де вдавав що нічого не знав про так званий «путч» і виявив що авторитет і владні повноваження перемістилися до «виконуючого обовязки президента» Бориса Єльцина.

Відповіді

  • 2003.10.23 | проніцатєльний Таваріщ Маузєр

    Рррєвалюції або загострєння відбуваються з пєріодом 12-13 лєт

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Сьогодні Леонід Кучма близький до стану Михайла Горбачова у серпні 1991 року, котрий повернувся з Форосу, де вдавав що нічого не знав про так званий «путч» і виявив що авторитет і владні повноваження перемістилися до «виконуючого обовязки президента» Бориса Єльцина.

    Як і абєщал Таваріщ Маузєр відбується іщо адін пєрєварот всєх відносин сапаставімий з сєрпнєм-груднєм 1991. Замєчєно шо рєвалюції та саціальні абастрєнія павтаряют пєріод солнєчной актівності шо-то около 12.4 года.
  • 2003.10.23 | KAKTUZZ

    Re: Кучма міг достроково позбутися президенської посади.

    Згоден,але думаю не лише цим. Важливу роль зіграв і зовнішньополітичний фактор. Хоча західні політики під чапс офіційних виступів висловлювали сподівання , що других балкан не буде, сторон и домовляться, то насправді наклали в штани. "Ну не буде між ними миру. Вже третій рік інтриги і провокації : "вбивство Гонгадзе та інших журналістів, плівки Мельниченка, створення ЄЕП , що наступне... Протиставлення ЄЕПу Євросоюзові. Втратили балтійські держави, тепер кремль боїться із його зони впливу вийде і Україна. А це --колапс Росії.І все воно в одному ланцюзі.
  • 2003.10.23 | Mykyta

    Судячи з поведінки Хербста, цілком може бути.

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > На думку експертів,виглядає на те що США врешті зайняли жорстку позицію стосовно конфлікту і неофіційно пообіцяли надати Україні будь яку необхідну підтримку аж до військової включно.

    На думку яких експертів?
  • 2003.10.23 | Mykyta

    Кучма заговорив ультиматумами

    Мова ультиматумів - це не його мова. Тим не менше, що я бачу - Кучма Путіну сказав "геть з моєї території!" Мабуть таки "сильні світу цього" дали підтримку
    ------------------------------------------

    КУЧМА ПРИГРОЗИВ ВИЙТИ З ЄЕП

    www.ПРАВДА.com.ua, 23.10.2003, 14:59

    Україна може призупинити свою участь у Єдиному економічному просторі.

    У підписаному 21 жовтня президентом України Леонідом Кучмою Указі міститься положення про те, що Україна, у випадку будівництва на її території Росією дамби, має намір проінформувати Росію про призупинення своєї участі в Єдиному економічному просторі, повідомили журналістам народні депутати України, які у четвер змогли ознайомитися з Указом президента.

    Документ Кучма підписав 21 жовтня за результатами засідання Ради національної безпеки й оборони України. Указ спрямований на реалізацію рішень РНБО в зв'язку з будівництвом російською стороною дамби в Керченській протоці, повідомили депутати.

    У випадку продовження будівництва російської дамби, Україна передбачає можливість звернутися за захистом у міжнародні структури, включаючи НАТО і міжнародний суд ООН, до ядерних держав-гарантів суверенітету України, говориться в Указі.

    Міністерству закордонних справ України у випадку продовження будівництва дамби доручається оголосити відповідну частину Керченської протоки й Азовського моря внутрішніми водами України.
    --------
    Ось це інакше як ультиматумом не назвеш...
    -------

    Ріа-новини
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.23 | Майдан

      Це справді серйозний аргумент

      Україна таким чином оголошує про контроль над входом в Азовське море.
    • 2003.10.23 | Mykyta

      Ширше про сам указ (/)

      Указ Президента: Якщо Росія порушить кордон, Україна призупинить свою участь в ЄЕП
      Кореспондент.net

      23 Жовтня 2003, 17:15

      У разі перетину російською стороною кордону України при будівництві дамби в Керченській протоці Україна має намір призупинити свою участь у процесі формування Єдиного економічного простору (ЄЕП) з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Це закріплено в указі Президента України Леоніда Кучми про заходи для забезпечення недоторканності державного кордону України, передає Інтерфакс-Україна.

      Відповідно до указу у разі продовження російською стороною будівництва дамби за лінію державного кордону території України Міністерству закордонних справ України доручено поінформувати російську сторону "про припинення участі України в процесі формування Єдиного економічного простору".

      У разі порушення державного кордону Україна, відповідно до указу Президента, також має намір звернутися до НАТО з проханням "провести консультації між Україною і НАТО з питань відновлення територіальної цілісності України і врегулювання ситуації відповідно до Хартії про особливе партнерство між Україною й організацією Північноатлантичного договору від 9 липня 1997 року".

      Крім того, у разі перетину кордону Україна має намір поінформувати Раду Безпеки ООН про те, що сформована ситуація може створити загрозу для миру і безпеки у світі і звернутися до неї з вимогою "вжити заходів для відновлення територіальної цілісності України й врегулювання ситуації".

      Україна також має намір звернутися до держав, які виступають гарантами безпеки країни відповідно до меморандуму про гарантії безпеки в зв"язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

      У випадку порушення кордону Україна також має намір ужити заходів з направлення в район Керченської протоки міжнародної місії для розгляду ситуації, а також запропонувати російській стороні спільно звернутися до Міжнародного суду ООН, щоб розглянути питання про делімітацію українсько-російського державного кордону в Азовському морі і Керченській протоці.

      На даний момент, відповідно до указу глави держави, Кабінету Міністрів України доручено "терміново провести роботу над питанням про проголошення відповідної акваторії Азовського моря і Керченської протоки територіальними водами України відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 16 листопада 2002 року".

      Уряду також доручено підготувати в тижневий термін "пропозиції про можливі заходи економічного характеру з боку України у відповідь на будівництво російською стороною дамби в Керченській протоці".

      Відповідно до указу Президента адміністрації Державної прикордонної служби України разом з МВС, Міністерством оборони, Міністерством з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки України й іншими органам виконавчої влади необхідно продовжувати вживання заходів з недопущення порушення державного кордону України в Керченській протоці.

      Міністерству закордонних справ Президент доручив забезпечити постійне інформування держав-членів ОБСЄ, держав-гарантів безпеки України відповідно до ДНЯЗ, а також ООН і НАТО про розвиток ситуації в Керченській протоці.

      МЗС України також доручено активізувати переговорний процес з російською стороною для недопущення порушення територіальної цілісності країни і продовжити роботу з якнайшвидшого визначення правового статусу і розмежування Азовського моря.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".