МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відволічіться, будь ласка, від Тузли, бо все одно

10/27/2003 | Михайло Свистович
розмови на форумі навряд чи вплинуть на перебіг подій.

Висловіть краще свої критичні зауваження до цих документів, прийнятих на форумі “нашої України” в Білій Церкві: оцінку, що там хорошого, що поганого, а також оцінку їх змін та різних варіантів.

Я зараз скинути до цієї гілки кожного документу по кілька: початковий чорновий варіант, варіант, винесений на голосування, остаточний варіант зі змінами й доповненнями учасників.

Відповіді

  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ (чорновий варіант)

    Проект

    РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

    м. Біла Церква
    18 жовтня 2003р.

    Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини висловлюємо глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають соціально-економічне і політичне життя України в цілому та Київської області зокрема.

    Нас не влаштовують 11-те місце Київської області серед регіонів України за рівнем економічного розвитку, 48% збиткових підприємств, 76-мільйонний борг по зарплаті, зруйновані заводи, розкрадені ферми, тотальне безробіття у віддалених від столиці районах, відмова від розвитку взаємовигідних економічних стосунків з Києвом, нищення місцевого самоврядування, переслідування непокірних сільських, селищних та міських голів, фізичні розправи з опонентами та незалежними підприємцями, наскоки збройних банд на мирні села, зруйновані заводи і розкрадені ферми, принижені селяни, вчителі, лікарі, пенсіонери, загнані в тінь підприємці, корупція і свавілля, що стали на Київщині нормою життя.

    Відповідальність за це ми покладаємо на подружжя Засух, яке монополізувало економічне і політичне життя області, і вимагаємо відставки голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи та позбавлення звання Героя України народного депутата Тетяни Засухи.

    Ми не погоджуємось, що нами продовжують правити сили (блок “За Єду” та СДПУ (о)), які на минулих виборах, не зважаючи на масштабні фальсифікації, тотальне переслідування інакодумців, погрози і залякування, зазнали нищівної поразки, набравши на Київщині разом лише 14% голосів в той самий час, коли 60% виборців віддали перевагу опозиційним силам, серед яких чільне місце з 26% голосів впевнено зайняв блок Віктора Ющенка “Наша Україна”.

    Ми переконані, що здійснюване кланом Засух за допомогою призначених по районах області ставлеників свавілля відбувається за повної згоди пануючого в Україні кримінально-олігархічного режиму на чолі з президентом Кучмою, при якому купка злодіїв збагачується за рахунок зубожіння десятків мільйонів громадян. Таким чином режим намагається зберегти себе від відповідальності за ті злочини, що він вчинив проти українського народу. І одним з таких способів збереження свого панування є ініційована збанкрутілою владою Конституційна реформа, яка фактично є визнанням капітуляції влади перед волевиявленням народу.

    Ми вважаємо, що Конституцію Україну слід реформувати в окремих моментах, зокрема в частині розподілу влади між її гілками, наданні ширших повноважень парламенту, більш чіткого визначення механізмів реалізації конституційних положень. Однак, на наше глибоке переконання, головна проблема України полягає не в Конституції, а в злочинній владі, яка порушує нинішню Конституцію і так само без вагання порушуватиме всі наступні.

    Ми переконані, що перед тим, як вносити зміни в законодавство, необхідно як мінімум навчитись виконувати ті закони, які вже діють. Тим більше, що влада, яка не користується довірою переважної більшості населення, не має морального права ініціювати та здійснювати будь-які реформи.

    Ми категорично проти обрання президента Верховною Радою, і вважаємо, що ніхто не може забрати в народу право обирати голову держави. Ця традиція сягає корінням вічевих зборів Русі та рад Запорізької Січі, є глибоко українською й не суперечить визнаним у світі демократичним принципам.

    Ми вважаємо, що реформу Конституції має здійснювати нова Верховна Рада, обрана на пропорційній основі, і що на пропорційній основі мають також відбуватися вибори до місцевих рад, розведені в часі з парламентськими виборами.

    Ми впевнені, що всі події, які зараз відбуваються в Україні, проходять під знаком майбутніх президентських виборів. В тому числі така подія як підписання президентами України, Білорусі, Казахстану і Росії угоди про єдиний економічний простір.

    Ми виступаємо за дружбу між народами та розвиток взаємовигідних стосунків з усіма державами, і особливо з нашим найбільшим сусідом – Російською Федерацією. Ми вважаємо, що Україна може і повинна укласти з Росією цілу низку міждержавних угод.

    Ми категорично відкидаємо звинувачення нас в антиросійській налаштованості і нагадуємо, що за часи перебування Віктора Ющенка на посаді прем’єр-міністра український експорт до Росії збільшився на 24%, і вперше в історії незалежної України ми вийшли на позитивне сальдо.

    Ми маємо заперечення не щодо розвитку стосунків з Росією, а щодо підписаної президентом Кучмою конкретної угоди. І, якби така угода була підписана з будь-якою іншою державою, ми б також мали заперечення, оскільки вона фактично є домовленістю не між народами, а між кланами, коли українські олігархи, що не в силах зберегти своє панування в Україні, прагнуть віддати частину нашого суверенітету Росії з надією, що російські олігархи, отримавши дозвіл на розграбування України, захистять правлячий режим і поділяться крихтами з українськими “колегами по общаку”.

    Ми зазначаємо, що угода про ЄЕП не має нічого спільного з інтеграцією, оскільки 80% голосів Росії у наддержавному органі, рішення якого обов’язкові для всіх країн, фактично відводять Україні роль стороннього спостерігача. А після пояснень посла Росії в Україні Віктора Чорномирдіна про те, що нафта і газ продаватимуться російським споживачам за цінами втричі меншими ніж українським, всім, хто має хоч трохи розуму в голові, зрозуміло, що це призведе до банкрутства українських підприємств, зростанню безробіття, втечі з України працездатного населення, збільшення частки пенсіонерів, знецінення української гривні, яка зараз є у 5 разів міцніша за російський рубль.

    Ми впевнені, що, спекулюючи на почуттях простих людей, прикриваючи свої цинічні дії словами про дружбу народів, роблячи неможливою подальшу інтеграцію України до Європи, правлячий український режим розглядає як рятівний варіант для себе дестабілізацію політичної ситуації в Україні. Тому влада, яка не здатна протистояти об’єднаній не за ідеологічними, а за моральними принципами опозиційній четвірці, робитиме все, щоб розколоти нас, зіштовхнути між собою, загострити міжнаціональні, релігійні, соціальні проблеми аж до кривавих сутичок. Бо це дасть можливість режиму ввести Україні надзвичайний стан і зберегти своє панування.

    Ми не повинні дати себе одурити, бо президентські вибори 2004 року є унікальним шансом розірвати замкнене коло поразок народу, що окреслюється схемою “злочинна влада – фальсифікація виборів – злочинна влада”.

    Пам’ятаючи, що влада, з яких би кланів вона не складалася, та які б протиріччя її не роздирали, вже неодноразово, на відміну від опозиції, демонструвала свою здатність до об’єднання та мобілізації в критичні моменти, що злодіям при владі є що втрачати, що, не будучи обтяженою моральними принципами, володіючи потужним фінансовими та адміністративними ресурсами, режим має в своєму арсеналі набагато більше засобів ніж опозиція, ми переконані, що перемога можлива лише за умови, якщо опозиційні сили об’єднаються навколо єдиного кандидата. І тому закликаємо всіх лідерів опозиційних сил не наступити на граблі “канівської четвірки”.

    Розуміючи, що правлячий режим, чіплятиметься за владу з усіх сил, ми переконані, що в нас є лише один ресурс для перемоги – український народ, всі чесні громадяни, незалежно від ідеології, національності, віросповідання. Тому ми підтримуємо ініціативу Віктора Ющенка щодо створення Загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю і вважаємо, що сьогодні необхідно створити широкий надпартійний загальнонаціональний рух громадянського спротиву, який, розбудувавши свої структури і маючи осередки в кожному будинку, на кожній вулиці, в кожному селі, буде здатний захищати права як окремих людей, так і територіальних громад, змусить владу рахуватися з інтересами громадян і врешті решт забезпечить проведення чесних і прозорих виборів без фальсифікацій та адміністративного тиску, забезпечить статус народу як джерела влади.

    Для реалізації цієї ініціативи ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, беремо на себе зобов’язання сформувати громадсько-політичну раду та осередки Форуму в містах, районах, селищах і селах області, залучаючи до роботи в них як представників партій і громадських організацій, так і позапартійних громадян.

    Нам набридло дивитися як влада грабує народ і торгує нашим спільним національним багатством, залякує громадян і душить будь-які ініціативи. Ми не бажаємо існувати в атмосфері страху, злиднів та безправ’я. Ми маємо людську гідність. Ми варті кращого життя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.27 | Михайло Свистович

      РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМСИЛ КИЇВЩИНИ (винесено на голосування)

      Проект

      РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

      м. Біла Церква
      18 жовтня 2003р.

      Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, висловлюємо глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають соціально-економічне і політичне життя України в цілому та Київської області зокрема.

      Нас не влаштовують 11-те місце Київської області серед регіонів України за рівнем економічного розвитку, методичне знищення споживчої кооперації – галузі чи не єдиної в обласній економіці, яка на початок 2002 року мала позитивну динаміку. Нас не влаштовують 48% збиткових підприємств, 76-мільйонний борг по зарплаті, зруйновані заводи, розкрадені ферми, тотальне безробіття у віддалених від столиці районах, відмова від розвитку взаємовигідних економічних стосунків з Києвом, нищення місцевого самоврядування, переслідування непокірних сільських, селищних та міських голів, фізичні розправи з опонентами та незалежними підприємцями, наскоки збройних банд на мирні села, принижені селяни, вчителі, лікарі, пенсіонери, загнані в тінь підприємці, корупція і свавілля, що стали на Київщині нормою життя.

      Відповідальність за це ми покладаємо на подружжя Засух, яке монополізувало економічне і політичне життя області, і вимагаємо відставки голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи. Ми не погоджуємось, що нами і далі заправляють сили (блок “За Єду” та СДПУ (о)), які на минулих виборах, незважаючи на масштабні фальсифікації, тотальне переслідування інакодумців, погрози і залякування, зазнали нищівної поразки, набравши на Київщині разом відповідно 9,5% та 4,5% голосів в той самий час, коли 60% виборців віддали перевагу опозиційним силам, серед яких чільне місце з 26% голосів впевнено зайняв блок Віктора Ющенка “Наша Україна”.

      Ми переконані, що здійснюване кланом Засух з допомогою призначених по районах області ставлеників свавілля відбувається з повної згоди пануючого в Україні кримінально-олігархічного режиму на чолі з президентом Кучмою, при якому купка злодіїв збагачується за рахунок зубожіння десятків мільйонів громадян. Таким чином режим намагається вберегти себе від відповідальності за ті злочини, що він вчинив проти українського народу. І одним з таких способів збереження свого панування є ініційована збанкрутілою владою Конституційна реформа, яка фактично є визнанням капітуляції влади перед волевиявленням народу.

      Ми вважаємо, що Конституцію Україну потрібно реформувати в окремих моментах, зокрема в частині розподілу влади між її гілками, наданні ширших повноважень парламенту, більш чіткого визначення механізмів реалізації конституційних положень. Однак, на наше глибоке переконання, головна проблема України полягає не в Конституції, а в злочинній владі, яка порушує нинішню Конституцію і так само без вагання порушуватиме всі наступні.

      Ми переконані, що перед тим, як вносити зміни в законодавство, необхідно як мінімум навчитись виконувати ті закони, які вже діють. Тим паче, що влада, яка не користується довірою переважної більшості населення, не має морального права ініціювати та здійснювати будь-які реформи.

      Ми категорично проти обрання Президента Верховною Радою, і вважаємо, що ніхто не може забрати в народу право обирати главу держави. Ця традиція сягає корінням вічевих зборів Русі та рад Запорізької Січі, є глибоко українською й не суперечить визнаним у світі демократичним принципам.

      Ми вважаємо, що реформу Конституції має здійснювати нова Верховна Рада, обрана на пропорційній основі. На пропорційній основі також мають відбуватися вибори до місцевих рад, які не співпадали б в часі з парламентськими виборами.

      Ми впевнені, що всі події в Україні відбуваються під знаком майбутніх президентських виборів. В тому числі така подія як підписання президентами України, Білорусі, Казахстану і Росії угоди про єдиний економічний простір.

      Ми виступаємо за дружбу між народами та розвиток взаємовигідних відносин з усіма державами, і особливо з нашим найбільшим сусідом – Російською Федерацією. Ми вважаємо, що Україна може і повинна укласти з Росією цілу низку міждержавних угод.

      Ми категорично відкидаємо адресовані нам звинувачення в антиросійській налаштованості і нагадуємо, що за часи перебування Віктора Ющенка на посаді Прем’єр-міністра український експорт до Росії збільшився на 24%, і вперше в історії незалежної України ми вийшли на позитивне сальдо.

      Ми маємо заперечення не щодо розвитку відносин з Росією, а щодо підписаної президентом Кучмою конкретної угоди. І, якби така угода була підписана з будь-якою іншою державою, ми б також мали заперечення, оскільки вона фактично є домовленістю не між народами, а між кланами, коли українські олігархи, що не в силах зберегти своє панування в Україні, прагнуть віддати частину нашого суверенітету Росії з надією, що російські олігархи, отримавши дозвіл на розграбування України, захистять правлячий режим і поділяться крихтами з українськими “колегами по общаку”.

      Ми зазначаємо, що угода про ЄЕП не має нічого спільного з інтеграцією, оскільки у наддержавному органі, рішення якого обов’язкові для всіх країн, 80% голосів належать Росії. Така ситуація відводить Україні роль стороннього спостерігача. За словами посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, нафта і газ продаватимуться російським споживачам за цінами втричі меншими ніж українським. Усім, хто має хоч трохи розуму в голові, зрозуміло, що це призведе до банкрутства українських підприємств, зростання безробіття, втечі з України працездатного населення, збільшення частки пенсіонерів, знецінення української гривні, яка зараз є у 5 разів стабільнішою ніж російський рубль.

      Ми впевнені, що, спекулюючи на почуттях простих людей, прикриваючи свої цинічні дії словами про дружбу народів, роблячи неможливою подальшу інтеграцію України до Європи, правлячий український режим розглядає як рятівний варіант для себе дестабілізацію політичної ситуації в Україні. Тому влада, яка не здатна протистояти об’єднаній не за ідеологічними, а за моральними принципами опозиційній четвірці, робитиме все, аби розколоти нас, зіштовхнути між собою, загострити міжнаціональні, релігійні, соціальні проблеми аж до кривавих сутичок. Бо це дасть можливість режиму ввести в Україні надзвичайний стан і зберегти своє панування.

      Ми не повинні дати себе обдурити, бо президентські вибори 2004 року є унікальним шансом розірвати замкнене коло поразок народу, що окреслюється схемою “злочинна влада – фальсифікація виборів – злочинна влада”.

      Пам’ятаючи, що влада, з яких би кланів вона не складалася, та які б протиріччя її не роздирали, вже неодноразово, на відміну від опозиції, демонструвала свою здатність до об’єднання та мобілізації в критичні моменти, що злодіям при владі є що втрачати, що, не будучи обтяженою моральними принципами, володіючи потужними фінансовими та адміністративними ресурсами, режим має в своєму арсеналі набагато більше засобів, аніж опозиція, ми впевнені, що для переконливішої перемоги опозиційні сили повинні об’єднатись не на папері, а на ділі. І тому закликаємо всіх лідерів опозиційних сил не наступити на граблі “канівської четвірки”.

      Розуміючи, що правлячий режим, чіплятиметься за владу з усіх сил, ми переконані, що в нас є лише один ресурс для перемоги – український народ, всі чесні громадяни, незалежно від ідеології, національності, віросповідання. Тому ми підтримуємо ініціативу Віктора Ющенка щодо створення загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю і вважаємо, що сьогодні потрібно створити широкий надпартійний загальнонаціональний рух громадянського спротиву, який, розбудувавши свої структури і маючи осередки в кожному будинку, на кожній вулиці, в кожному селі, буде здатний захищати права і окремих людей, і територіальних громад, змусить владу рахуватися з інтересами громадян та врешті-решт забезпечить проведення чесних і прозорих виборів без фальсифікацій та адміністративного тиску, забезпечить статус народу як джерела влади.

      Для реалізації цієї ініціативи ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, беремо на себе зобов’язання сформувати громадсько-політичну раду та осередки Форуму в містах, районах, селищах і селах області, залучаючи до роботи в них і представників партій та громадських організацій, і позапартійних громадян.

      Нам набридло спостерігати, як влада грабує народ і торгує нашим спільним національним багатством, залякує громадян і душить будь-які ініціативи. Ми не бажаємо існувати в атмосфері страху, злиднів та безправ’я.

      Ми маємо людську гідність.
      Ми варті кращого життя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.27 | Михайло Свистович

        РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМСИЛ КИЇВЩИНИ (прийнята з доповненнями учасн)

        РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

        м. Біла Церква
        18 жовтня 2003р.

        Сьогодні Україна постала перед вибором, який визначить усю подальшу долю держави, суспільства, кожної людини й родини. Або наша країна буде незалежною, заможною, правовою, демократичною, рівною серед рівних у дружному колі цивілізованих європейських країн – або авторитаризм остаточно усталиться й відкине Україну на десятки років назад, унеможлививши поступ до демократії й суспільного добробуту.

        Поглиблення економічних проблем, невизначеність зовнішньополітичного курсу, неухильне зростання корупції, перетворення внутрішньої політики на арену міжкланової боротьби – такі наслідки всеосяжної кризи влади*.


        Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, висловлюємо глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають соціально-економічне і політичне життя України в цілому та Київської області зокрема.

        Нас не влаштовують 11-те місце Київської області серед регіонів України за рівнем економічного розвитку, методичне знищення споживчої кооперації – галузі чи не єдиної в обласній економіці, яка на початок 2002 року мала позитивну динаміку. Нас не влаштовують 48% збиткових підприємств, 76-мільйонний борг по зарплаті, зруйновані заводи, розкрадені ферми, тотальне безробіття у віддалених від столиці районах, відмова від розвитку взаємовигідних економічних стосунків з Києвом, нищення місцевого самоврядування, переслідування непокірних сільських, селищних та міських голів, фізичні розправи з опонентами та незалежними підприємцями, наскоки збройних банд на мирні села, принижені селяни, вчителі, лікарі, пенсіонери, загнані в тінь підприємці, корупція і свавілля, що стали на Київщині нормою життя.

        Відповідальність за це ми покладаємо на подружжя Засух, яке монополізувало економічне і політичне життя області, і вимагаємо відставки голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи. Ми не погоджуємось, що нами і далі заправляють сили (блок “За Єду” та СДПУ (о)), які на минулих виборах, незважаючи на масштабні фальсифікації, тотальне переслідування інакодумців, погрози і залякування, зазнали нищівної поразки, набравши на Київщині разом відповідно 9,5% та 4,5% голосів в той самий час, коли 60% виборців віддали перевагу опозиційним силам, серед яких чільне місце з 26% голосів впевнено зайняв блок Віктора Ющенка “Наша Україна”.

        Ми переконані, що здійснюване кланом Засух з допомогою призначених по районах області ставлеників свавілля відбувається з повної згоди пануючого в Україні кримінально-олігархічного режиму на чолі з президентом Кучмою, при якому купка злодіїв збагачується за рахунок зубожіння десятків мільйонів громадян. Таким чином режим намагається вберегти себе від відповідальності за ті злочини, що він вчинив проти українського народу. І одним з таких способів збереження свого панування є ініційована збанкрутілою владою Конституційна реформа, яка фактично є визнанням капітуляції влади перед волевиявленням народу.

        Ми вважаємо, що Конституцію Україну потрібно реформувати в окремих моментах, зокрема в частині розподілу влади між її гілками, наданні ширших повноважень парламенту, більш чіткого визначення механізмів реалізації конституційних положень. Однак, на наше глибоке переконання, головна проблема України полягає не в Конституції, а в злочинній владі, яка порушує нинішню Конституцію і так само без вагання порушуватиме всі наступні.

        Ми переконані, що перед тим, як вносити зміни в законодавство, необхідно як мінімум навчитись виконувати ті закони, які вже діють. Тим паче, що влада, яка не користується довірою переважної більшості населення, не має морального права ініціювати та здійснювати будь-які реформи.

        Ми категорично проти обрання Президента Верховною Радою, і вважаємо, що ніхто не може забрати в народу право обирати главу держави. Ця традиція сягає корінням вічевих зборів Русі та рад Запорізької Січі, є глибоко українською й не суперечить визнаним у світі демократичним принципам.

        Ми вважаємо, що реформу Конституції має здійснювати нова Верховна Рада, обрана на пропорційній основі. На пропорційній основі також мають відбуватися вибори до місцевих рад, які не співпадали б в часі з парламентськими виборами.

        Ми впевнені, що всі події в Україні відбуваються під знаком майбутніх президентських виборів. В тому числі така подія як підписання президентами України, Білорусі, Казахстану і Росії угоди про єдиний економічний простір.

        Ми виступаємо за дружбу між народами та розвиток взаємовигідних відносин з усіма державами, і особливо з нашим найбільшим сусідом – Російською Федерацією. Ми вважаємо, що Україна може і повинна укласти з Росією цілу низку міждержавних угод.

        Ми категорично відкидаємо адресовані нам звинувачення в антиросійській налаштованості і нагадуємо, що за часи перебування Віктора Ющенка на посаді Прем’єр-міністра український експорт до Росії збільшився на 24%, і вперше в історії незалежної України ми вийшли на позитивне сальдо.

        Ми маємо заперечення не щодо розвитку відносин з Росією, а щодо підписаної президентом Кучмою конкретної угоди. І, якби така угода була підписана з будь-якою іншою державою, ми б також мали заперечення, оскільки вона фактично є домовленістю не між народами, а між кланами, коли українські олігархи, що не в силах зберегти своє панування в Україні, прагнуть віддати частину нашого суверенітету Росії з надією, що російські олігархи, отримавши дозвіл на розграбування України, захистять правлячий режим і поділяться крихтами з українськими “колегами по общаку”.

        Ми зазначаємо, що угода про ЄЕП не має нічого спільного з інтеграцією, оскільки у наддержавному органі, рішення якого обов’язкові для всіх країн, 80% голосів належать Росії. Така ситуація відводить Україні роль стороннього спостерігача. За словами посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, нафта і газ продаватимуться російським споживачам за цінами втричі меншими ніж українським. Усім, хто має хоч трохи розуму в голові, зрозуміло, що це призведе до банкрутства українських підприємств, зростання безробіття, втечі з України працездатного населення, збільшення частки пенсіонерів, знецінення української гривні, яка зараз є у 5 разів стабільнішою ніж російський рубль.

        Ми впевнені, що, спекулюючи на почуттях простих людей, прикриваючи свої цинічні дії словами про дружбу народів, роблячи неможливою подальшу інтеграцію України до Європи, правлячий український режим розглядає як рятівний варіант для себе дестабілізацію політичної ситуації в Україні. Тому влада, яка не здатна протистояти об’єднаній не за ідеологічними, а за моральними принципами опозиційній четвірці, робитиме все, аби розколоти нас, зіштовхнути між собою, загострити міжнаціональні, релігійні, соціальні проблеми аж до кривавих сутичок. Бо це дасть можливість режиму ввести в Україні надзвичайний стан і зберегти своє панування.

        Ми не повинні дати себе обдурити, бо президентські вибори 2004 року є унікальним шансом розірвати замкнене коло поразок народу, що окреслюється схемою “злочинна влада – фальсифікація виборів – злочинна влада”.

        Ми, представники демократичних сил Київщини, переконані, що змінити ситуацію в державі може тільки нова влада, яка діятиме прозоро й чесно, відповідально і справедливо, професійно і патріотично*.

        Пам’ятаючи, що влада, з яких би кланів вона не складалася, та які б протиріччя її не роздирали, вже неодноразово, на відміну від опозиції, демонструвала свою здатність до об’єднання та мобілізації в критичні моменти, що злодіям при владі є що втрачати, що, не будучи обтяженою моральними принципами, володіючи потужними фінансовими та адміністративними ресурсами, режим має в своєму арсеналі набагато більше засобів, аніж опозиція, ми впевнені, що для переконливішої перемоги опозиційні сили повинні об’єднатись не на папері, а на ділі. І тому закликаємо всіх лідерів опозиційних сил не наступити на граблі “канівської четвірки”.

        Тому ми заявляємо: у 2004 році повинен бути обраний справді народний Президент України. Такий Президент буде обраний, і ним буде Віктор Ющенко.

        Ми звертаємося до всіх політичних сил, які прагнуть демократії, свободи, економічного піднесення для нашої країни, захищеності, заможності й віри у завтрашній день для кожної родини, із закликом до єднання. Відкиньте тимчасові неузгодженості, амбіції й непорозуміння. Згуртуйтеся навколо єдиного і найреальнішого кандидати у Президенти, адже це не тільки вибір державного керманича – це вибір нашого майбутнього.*


        Розуміючи, що правлячий режим, чіплятиметься за владу з усіх сил, ми переконані, що в нас є лише один ресурс для перемоги – український народ, всі чесні громадяни, незалежно від ідеології, національності, віросповідання. Тому ми підтримуємо ініціативу Віктора Ющенка щодо створення загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю і вважаємо, що сьогодні потрібно створити широкий надпартійний загальнонаціональний рух громадянського спротиву, який, розбудувавши свої структури і маючи осередки в кожному будинку, на кожній вулиці, в кожному селі, буде здатний захищати права і окремих людей, і територіальних громад, змусить владу рахуватися з інтересами громадян та врешті-решт забезпечить проведення чесних і прозорих виборів без фальсифікацій та адміністративного тиску, забезпечить статус народу як джерела влади.

        Для реалізації цієї ініціативи ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, беремо на себе зобов’язання сформувати громадсько-політичну раду та осередки Форуму в містах, районах, селищах і селах області, залучаючи до роботи в них і представників партій та громадських організацій, і позапартійних громадян.

        Нам набридло спостерігати, як влада грабує народ і торгує нашим спільним національним багатством, залякує громадян і душить будь-які ініціативи. Ми не бажаємо існувати в атмосфері страху, злиднів та безправ’я.

        Ми маємо людську гідність.
        Ми варті кращого життя.

        _________________________________________
        * доповнення до початкового проекту, прийняті на пропозицію учасника форуму, голови Київської обласної організації ПРП Олени Бондаренко
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.27 | YZ

          Re: РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМСИЛ КИЇВЩИНИ (прийнята з доповненнями учасн)

          Закінчення якось не є логічним щодо всього, що було сказано і що вимагається. А, ніби ж, в кінці і мусить бути вся квінт-есенція
          == Ми варті кращого життя. ==

          Ну, "варті".. ну, і що?...
          Чекати доки роздадуть?
          запотиличником треба закінчити.

          Просто пригадалося:
          "Пусть ярость благородная
          Вскипает как волна"
          І враг вже біжить.

          Хоча, може, прискіпливий я не там де треба. Просто у вічі кидається
          рабське закінчення. Варті. Ок, чекаймо.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.27 | Михайло Свистович

            Re: Все чудово, продовжуйте.

            YZ пише:
            > Закінчення якось не є логічним щодо всього, що було сказано і що вимагається. А, ніби ж, в кінці і мусить бути вся квінт-есенція
            > == Ми варті кращого життя. ==
            >
            > Ну, "варті".. ну, і що?...
            > Чекати доки роздадуть?
            > запотиличником треба закінчити.
            >
            > Просто пригадалося:
            > "Пусть ярость благородная
            > Вскипает как волна"
            > І враг вже біжить.
            >
            > Хоча, може, прискіпливий я не там де треба. Просто у вічі кидається
            > рабське закінчення. Варті. Ок, чекаймо.

            А якби Ви закінчили?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.28 | YZ

              Re: Все чудово, продовжуйте.

              Якось, може, так:

              Знайте - нам набридло чекати, бо, окрім чергової брехні і чергового людського приниження, ми нічого не дочекаємося.
              Ми маємо людську гідність.

              Після всіх вимог дано натяк-попередження, що терпець рветься. Нічого більше. Ніби, логічно. Якщо вже виступати із ТАКИМИ заявами, що ви тут вивісили. Але це автоматично дає зрозуміти, що наступного разу така фраза в заявах вже повторюватися не може. Та і взагалі, такі заяви із вимогами в ТАКОМУ тоні писати ПО ДЕКІЛЬКА разів - просто показувати свою слабкість...

              І взагалі, я не Т.Коробова.
              Але це саме те, що я б сказав у вічі персонально тому, хто мене "має". Але ж то - коли сам-на-сам, і ти впевнений, що наступного разу даси в писок без слів. А тут...

              Пане Михайле, я ж не володію інформацією - що там було, як люди налаштовані...
              З повагою.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.10.28 | Михайло Свистович

                Re: Все чудово, продовжуйте.

                YZ пише:
                >
                > Після всіх вимог дано натяк-попередження, що терпець рветься. Нічого більше. Ніби, логічно. Якщо вже виступати із ТАКИМИ заявами, що ви тут вивісили. Але це автоматично дає зрозуміти, що наступного разу така фраза в заявах вже повторюватися не може. Та і взагалі, такі заяви із вимогами в ТАКОМУ тоні писати ПО ДЕКІЛЬКА разів - просто показувати свою слабкість...

                Чудово!

                >
                > Пане Михайле, я ж не володію інформацією - що там було, як люди налаштовані...

                Багато людей налаштовано правильно.
        • 2003.10.28 | Len

          Re: РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМЕНТных СИЛ КИЇВЩИНИ !

          Вельмишановное панство! Колгоспный бухгалтер созвал в Белой Церкви шабаш демшизы. И почтенное собрание разродилось очередной дементной тягомутиной. Собравшиеся довольно примитивно отработали выплаченные многим из них 10 гривен. Я уже писал о воспоминаниях моих знакомых о подарках "идейного борца" с режимом.
          Но остановлюсь только на шедеврах .
          1)" рівною серед рівних у дружному колі цивілізованих європейських країн"
          Дети и дети. Достаточно почитать принимаемую Конституцию ЕС чтобы понять что это бред.
          2)" відкине Україну на десятки років назад"
          Бред.
          3)"Поглиблення економічних проблем".
          Глупости и клевета на свою страну. Украина последние 3 года - одна из самых быстроразвивающихся сран Европы. По тем роста Ввп в несколько раз превышает "дружное коло"
          4)"неухильне зростання корупції"
          Откуда??
          5)"перетворення внутрішньої політики на арену міжкланової боротьби"
          так и есть в любой стране. Например, в США - внутренняя политика есть борьба различных групировок.
          6)"Нас не влаштовують 11-те місце Київської області серед регіонів
          України"
          Это вообще шедевр. А на каком должна быть Киевщина??7 Обязательно на первом. И почему президент Кучма должен тянуть Киевщину на первое. И кто виноват что 10 областей впереди Киевщины??
          7)" наскоки збройних банд на мирні села"
          А это о чем ??? Где примеры??
          8)"вимагаємо відставки голови Київської обласної державної
          адміністрації"
          А это почему?? Голову назначает президент. Потерпите год, выберите Ющенко и он пусть назначит нового голову.
          9)"Ми не погоджуємось, що нами і далі заправляють сили"
          Что имеется ввиду ? Верховная рада или пан Засуха?? А главное эти неизвестные заправляют на основе законов или нет??
          10)"купка злодіїв збагачується за рахунок зубожіння десятків мільйонів громадян."
          А почему пан Ющенко с 1993 по 2001 год , когда он был одним из руководителей страны , не говорил об этом. А разве не его заслуга в обворовании миллионов украинцев в трастах ( Он в свое время был одним из инициаторов декрета премьера Кучмы о создании трастов и завизировал декрет). А разве не он пряиов виновник в том что десятки миллионов украинцев потеряли свои сбережения в Сбербанке. Понятно что такое жулье как Ющенко будет валить на Россию и сочинять нелепую версию что Сберкассы были камерой зранения для вкладов и в 1991 году с этих складов бумагу с портретом Ленини вывезли в РФ.
          11)"рад Запорізької Січі"
          миф о демократии на Сечи среди потомков татаро-монголов, вошедшиз в историю под именем казаков.
          12)"Ми зазначаємо, що угода про ЄЕП не має нічого спільного з інтеграцією, оскільки у наддержавному органі, рішення якого обов’язкові для всіх країн, 80% голосів належать Росії.".
          Малограмотный бред. Интеграция - это и есть создание наднациональных органов по определению. Орган еще не создан . И неизвестно сколько % будет иметь Украина но в ЛЮБОМ СЛУЧАЕ ЯСНО что этот % будет в несколько раз больше чем в уже давно созданных наддержавных органах ЕС.
          13)"Така ситуація відводить Україні роль стороннього спостерігача."
          В ЕС и такой роли не будет. Там стуктура намного жестче и давно создано и об Украину там будут вытирать ного.
          14)" Усім, хто має хоч трохи розуму в голові, зрозуміло, що це призведе до банкрутства українських підприємств, зростання безробіття, втечі з України працездатного населення, збільшення частки пенсіонерів, знецінення української гривні, яка зараз є у 5 разів стабільнішою ніж російський рубль.".
          Если в голови "трохи розуму " то до такой пенисни действительно можно додуматься или с перепою. А если подумать головой то ясно что глупости: 1)"збільшення частки пенсіонерів"
          с чего это??? Почему вдруг у нас станет больше пенсионеров ? Неужели пенсионеры с других стран , где пенсии намного выше , бросят свои квартиры, земельные участки, гаражи и кинутся на Украину , добиваться гражданства и право голодать на мизерные пенсии.
          2)"знецінення української гривні".
          А это почему?? Если гривна по отношению к рублю подешевеет хотя бы в три раза, весь российский экспорт на Украину рухнет а импорт из Украины резко вырастет и поставит в тяжелое положение российскую промышленость.
          3)"5 разів стабільнішою ніж російський рубль"????????????????
          А это почему? Рубль сейчас укрепляется и Центробанк РФ пытается замедлить процесс , а гривна наоборот постепенно девальвируется. Пару месяцев курс в обменках был 5,25 , сейчас 5,37
          И далее по опусу.
          Далее я из усталости пропускаю кучу нелепиц, штампов и перехожу к заключительному аккорду демшизы:
          "Тому ми заявляємо: у 2004 році повинен бути обраний справді народний Президент України. Такий Президент буде обраний, і ним буде Віктор Ющенко."
          Кто Вас держит? Агитируйте и доказывайте что пан Ющенко,ограбивший украинцев на миллирды рублей , долларов и гривен, американский зять - есть "справді народний Президент України". Желаю успехов. Выбрать то можно. А что дальше. Превратим Хохляндию в Чухонию?? Отменим реверс и будем изготовлять консерванты чтобы не ржавела Од-броды. А если и выпросим ценой уступок несколько миллионов тонн прокачки по низким тарифам , то потеряем десятки миллионов тонн прокачки российской нефти через другие нефтепроводы.

          Резюме. Проанализировавши "резолюцию" Форуму нацдементсил становится ясно что нашисты в идеологическом плане пустопорожняя шайка , рвущаяся к власти любой ценой. Документ принятый в Белой Церкви содержит серого вещества не более чем бумага на котром он написан. Аминь.
          С уважением Len 28 октября 2003 года. г. Киев
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.29 | Михайло Свистович

            Re:

            Len пише:
            > Колгоспный бухгалтер созвал в Белой Церкви шабаш демшизы.

            Жовтяк ніколи не працював бухгалтером у колгоспі. :)

            > Собравшиеся довольно примитивно отработали выплаченные многим из них 10 гривен.

            Не судіть всіх по собі. :)

            >
            > Достаточно почитать принимаемую Конституцию ЕС чтобы понять что это бред.

            Конкретно?

            >
            > И кто виноват что 10 областей впереди Киевщины??

            Засуха. Там же написано.

            > 7)" наскоки збройних банд на мирні села"
            > А это о чем ??? Где примеры??

            Приклади звучали під час виступів. Той, кому це адресовано, знає. Та й Ви знаєте також.

            >
            > А это почему?? Голову назначает президент.

            От хай він і зніме.

            >
            > Потерпите год, выберите Ющенко и он пусть назначит нового голову.

            Так і буде, але ж хочеться швидше.

            >
            > Что имеется ввиду ? Верховная рада или пан Засуха??

            Адміністрація президента і Засуха.

            >
            > А главное эти неизвестные заправляют на основе законов или нет??

            Ні, звичайно.

            >
            > А почему пан Ющенко с 1993 по 2001 год , когда он был одним из руководителей страны , не говорил об этом.

            Спитайте у Ющенка.

            >
            > А разве не его заслуга в обворовании миллионов украинцев в трастах ( Он в свое время был одним из инициаторов декрета премьера Кучмы о создании трастов и завизировал декрет).

            Ви брешете, як завжди. Ющенко не візував той декрет. :)

            >
            > А разве не он пряиов виновник в том что десятки миллионов украинцев потеряли свои сбережения в Сбербанке.

            Ні, він не керував тоді ні "ощадбанком", ні навіть Нацбанком.

            >
            > Понятно что такое жулье как Ющенко будет валить на Россию и сочинять нелепую версию что Сберкассы были камерой зранения для вкладов и в 1991 году с этих складов бумагу с портретом Ленини вывезли в РФ.

            Не клейте із себе дурня. Ви чудово розбираєтесь, що гроші бувають безготівкові і готівкові, і що не папірці вивозять, а є система банківських рахунків.

            >
            > миф о демократии на Сечи среди потомков татаро-монголов, вошедшиз в историю под именем казаков.

            Подивіться на себе у дзеркало. По Вас також орда пройшлась.

            >
            > с чего это??? Почему вдруг у нас станет больше пенсионеров ? Неужели пенсионеры с других стран , где пенсии намного выше , бросят свои квартиры, земельные участки, гаражи и кинутся на Украину , добиваться гражданства и право голодать на мизерные пенсии.

            1. Тому, що працездатні виїдуть з України в пошуках роботи.
            2. Тому, що в Криму краще жити ніж на Чукотці, а пенсії вони отримуватимуть звідти, а не з українського пенсійного фонду.

            >
            > А это почему?? Если гривна по отношению к рублю подешевеет хотя бы в три раза, весь российский экспорт на Украину рухнет а импорт из Украины резко вырастет и поставит в тяжелое положение российскую промышленость.

            :)

            >
            > А это почему? Рубль сейчас укрепляется и Центробанк РФ пытается замедлить процесс , а гривна наоборот постепенно девальвируется. Пару месяцев курс в обменках был 5,25 , сейчас 5,37

            А курс гривні до рубля? :)

            >
            > Кто Вас держит? Агитируйте и доказывайте что пан Ющенко,ограбивший украинцев на миллирды рублей , долларов и гривен, американский зять - есть "справді народний Президент України".

            Так і робимо. :)

            >
            > Желаю успехов.

            Знову брешете. :)

            >
            > Желаю успехов.

            Выбрать то можно. А что дальше. Превратим Хохляндию в Чухонию??

            Ні, в Фінляндію.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.31 | Len

              Re:Опять за своё!

              Вельмишановный пан Свистовичь! У Вас "Жовтяк ніколи не працював бухгалтером у колгоспі".
              Не прикидывайтесь Ванькой , Вы - Свистовичь. Вы знаете кого я имел ввиду и кто был организатором Хворума Демшизы.
              У Вас "Не судіть всіх по собі.".
              Я не всех , а только демшизу и не по себе а со слов участницы.
              У Вас "Конкретно".
              Конкретно. По Конституции Европы останется как и было 15 коммисаров( по одной от нынешних членов) а новые 10 членов не будут посыласть комисаров в Брюссель, т.е будут членами ВТОРОГО сорта. Никакого равноправия в ЕС уже давно нет и не будет.
              У Вас "Засуха. Там же написано.".
              Вы не понимаете или прикидываесь ?? На Украине 25 областей. И все не могут быть на первом месте. Это не соцсоревнование. Обязательно кто то будет на 11 местен а кто-то на 25
              у Вас "От хай він і зніме".
              Вы что баба на базаре?? Что значит ХАЙ? Это право президента решать кого назначать а кого снимать! Тем более ничего конкретного Вы в адрес Засухи не сказали! Так пенисня!
              У Вас "Приклади звучали під час виступів. Той, кому це адресовано, знає. Та й Ви знаєте також.".
              В переводе с свистовича на советский звучит так : "кое кто и кое где у нас порой". Я насчет меня , я вас разочарую. Мне известен ТОЛЬКО один случай налета банды на мирное население: это самостийная Украина по отношению к собственному народу.
              У Вас "Спитайте у Ющенка"
              Если Вы так будете отвечать избирателям, а особенно тем кто финансирует выборы, то колгоспбух точно не победит.
              У Вас "Ви брешете, як завжди. Ющенко не візував той декрет".
              Нет , не только визував но и предложил его идею премьеру Кучме. Но если принять Вашу нелепую версию, то это обозначает что Кучма тогда вытирал об Ющенко ноги, потому что издал декрет касающийся банковской сферы не интересуясь его мнением. Что касается что я "брешу завжди", то могу заметить что Вы давно мною расматриваетесь как человек непорядочный и несостоятельный. Вот и снова Вы оскорбили меня а подтвердить это "жодным " примером не сможете. Как впрочем это и было неоднократно.
              У Вас "Ні, він не керував тоді ні "ощадбанком", ні навіть Нацбанком.".
              Процесс потери збережений не был однодневным актом. Он занял время с 1991 по 1996 год. Наиболее сильный удар сбережениям был нанесен 2 сентября 1996 года , когда с сбережений убрали 5 нулей.
              У Вас "Не клейте із себе дурня. Ви чудово розбираєтесь, що гроші бувають безготівкові і готівкові, і що не папірці вивозять, а є система банківських рахунків.".
              Да я чудово разбираюсь КУДА ПРОПАЛИ СБЕРЕЖЕНИЯ. КРАТКО поясняю ВАМ. Сберкассы СССР не хранили ни рубля: ни наличного ни безналичного. При помощи Сберкасс государство брало деньги взаймы у населения , ни дня не хранило из и передавало в ГОСБЮДЖЕТ. Далее деньги тратились на нужды экономики и на них строились заводы и фабрики, из прибыли последних выплачивались проценты. При помощи сберкасс СССР деньги населения превращались в заводы и фабрики. Поэтому деньги всех вкладчиков СССР в заводах и фабриках. а куда пропали последние ???
              Если Вам неведомо- то Вы идиот, если ведомо ,но Вы валите на Россию, - то Вы - сволочь.
              У Вас "Подивіться на себе у дзеркало. По Вас також орда пройшлась.".
              Ну , наконец одно умное слово и я вынужден согласится. Да , действительно, в нас, украинцах и русских , много ордынской крови.
              Особенно у казаков и козаків.
              У Вас "Тому, що в Криму краще жити ніж на Чукотці, а пенсії вони отримуватимуть звідти, а не з українського пенсійного фонду.".
              Так это замечательно! Они будут получать российскую пенсию, тратить ея в магазинах Крыма и на базарах. Подобное явление лежит в основе экономического подъема многих стран, например, Португалии. Туда едут жить пенсионеры с многих стран Европы и своими деньгами подымают местный товарооборот. Что Вас трудно понять ??
              У меня "А это почему?? Если гривна по отношению к рублю подешевеет хотя бы в три раза, весь российский экспорт на Украину рухнет а импорт из Украины резко вырастет и поставит в тяжелое положение российскую промышленость.". Вы отделались непонятной ухмылкой!! Что непонятного для Вас ? Это азы экономики. Подумайте ! Вы же не глупый человек и работали в банке!
              У Вас "А курс гривні до рубля?".
              Вы думаете о том что написано в Резолюции Демшизы : "Гривна в пять раз стабильнее". А Вы о чем ? О том что гривна примерно в шесть раз стоит больше чем рубль. А причем стабильность ?? Подумайте еще раз? Или Вас в банк взяли работать за интимные услуги руководству а не за деловые качества. Уверен что я ошибаюсь. Думаю что Вы отличаете величину курса от стабильности курса!! или я опять ошибся и для Вас это непонятно??
              У меня "Желаю успехов. "
              У Вас "Знову брешете".
              И опять Вы оскорбляете меня ! Я действительно искренне желаю Вам успехов. Мне все равно будет ли Ющенко или Януковичь. Мне глубоко безразлично это. Я даже не голосую.
              У Вас "Ні, в Фінляндію.".
              Типичный дементный штамп, примитивный. Вы даже и не поняли что я имею ввиду под Чухонией. Я имел ввиду то что 80% экономики Эстонии находяться в иностранных руках, что и превращает ея в Чухонию. Именно это и было предметом мечтаний мудаковатого премьера Украины в 2001 году, когда он на зарубежных пьянках вымаливал чтобы иностранцы за бесценок скупали украинскую энергетику. Почитайте мой старый постинг : "Где хозяин ставит забор".
              Но ладно. Не буду Вас мучить далее и издеваться над Вами.
              Всегда к Вашим услугам и с уважением В.В.Кобелюха, член ППМ (попенисной партии Малороссии), билет номер 314159, выдан Печерским райкомом ППМ 24 августа 1991 года).
              Сие написано 31 октября 2003 года. г. Киев.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.11.01 | Михайло Свистович

                Re:Опять за своё!

                Len пише:
                >
                > Вы знаете кого я имел ввиду и кто был организатором Хворума Демшизы.

                Ну так я Вас просвітив. :)

                > У Вас "Не судіть всіх по собі.".
                > Я не всех , а только демшизу и не по себе а со слов участницы.

                Вона нічого подібного до Вас не сказала.

                >
                > В переводе с свистовича на советский

                Ви жахливо неосвічений. Такої мови як совєцька не існує в природі.

                >
                > Если Вы так будете отвечать избирателям, а особенно тем кто финансирует выборы, то колгоспбух точно не победит.

                А що, якийсь колгоспний бухгалтер збирається висуватися у президенти? Я згоден з Вами - він не переможе.

                > У Вас "Ви брешете, як завжди. Ющенко не візував той декрет".
                > Нет , не только визував но и предложил его идею премьеру Кучме. Но если принять Вашу нелепую версию, то это обозначает что Кучма тогда вытирал об Ющенко ноги, потому что издал декрет касающийся банковской сферы не интересуясь его мнением.

                Знайдіть в бібліотеці "Урядовий кур"єр" з текстом Декрету і побачите, що візи Ющенка там немає. До того ж Декрет не стосувався банківської сфери. Трасти не підпадають під НБУ.

                >
                > Нет , не только визував но и предложил его идею премьеру Кучме. Но

                Что касается что я "брешу завжди", то могу заметить что Вы давно мною расматриваетесь как человек непорядочный и несостоятельный.

                Я Вас сприймаю аналогічно. Ще й хворим на голову на додачу.

                >
                > Процесс потери збережений не был однодневным актом. Он занял время с 1991 по 1996 год. Наиболее сильный удар сбережениям был нанесен 2 сентября 1996 года , когда с сбережений убрали 5 нулей.

                Вже у 1993 цих заощаджень не було.

                >
                > Да я чудово разбираюсь КУДА ПРОПАЛИ СБЕРЕЖЕНИЯ. КРАТКО поясняю ВАМ. Сберкассы СССР не хранили ни рубля: ни наличного ни безналичного. При помощи Сберкасс государство брало деньги взаймы у населения , ни дня не хранило из и передавало в ГОСБЮДЖЕТ. Далее деньги тратились на нужды экономики и на них строились заводы и фабрики, из прибыли последних выплачивались проценты. При помощи сберкасс СССР деньги населения превращались в заводы и фабрики. Поэтому деньги всех вкладчиков СССР в заводах и фабриках. а куда пропали последние ???

                Не в заводах і фабриках, а на бюджетних рахунках в Ощадбанку Росії.


                > Если Вам неведомо- то Вы идиот, если ведомо ,но Вы валите на Россию, - то Вы - сволочь.

                А Вам вдало вдається поєднувати у собі обидві ці номінації. :)

                >
                > Типичный дементный штамп, примитивный. Вы даже и не поняли что я имею ввиду под Чухонией. Я имел ввиду то что 80% экономики Эстонии находяться в иностранных руках, что и превращает ея в Чухонию.

                Тільки в Чухонії краще жити ніж у Росії.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.11.01 | Len

                  Re:Блеем-с !

                  Вельмишановный пан Свистовичь.
                  У нас " Я не всех , а только демшизу и не по себе а со слов участницы.".
                  У Вас, наверно, был понос и Вы второпях не прочитали и брякнули в ответ "Вона нічого подібного до Вас не сказала.".
                  Кто вона? Я сегодня по телефону спросил ея знает ли она Свистовича, она ответила что первый раз слышит и с Вами не знакома. Так каким образом Вы определили кто она и что она мне сказала????????
                  Глупость переполняет Вас.
                  У нас "В переводе с свистовича на советский".
                  У Вас очередная глупость: "Ви жахливо неосвічений. Такої мови як совєцька не існує в природі.".
                  У меня нет в тексте слова "язык". У меня имеется ввиду "жаргон". Просто я думал что являясь непорядочным и морально грязным Вы всетаки имете немножко серого вещества и понимаете что сказал:" в переводе с свистовича на советский жаргон". Кстати и слово "язык" можно употреблять в таком контексте. Так что Ваша грубость показывает Вашу невоспитанность и неграмотность.
                  У Вас "А що, якийсь колгоспний бухгалтер збирається висуватися у президенти? Я згоден з Вами - він не переможе.".
                  Вы понимаете о ком я говорю.
                  У Вас "Знайдіть в бібліотеці "Урядовий кур"єр" з текстом Декрету і побачите, що візи Ющенка там немає. До того ж Декрет не стосувався банківської сфери. Трасти не підпадають під НБУ.".
                  Без комментариев. Особенно последняя фраза. Хотя после такого шедевра отпадает охота с Вами дискуссировать , тем не менее продолжу.
                  У Вас "Вже у 1993 цих заощаджень не було.".
                  Эти сбережения обесценненые примерно в 200 000 раз (благодаря не в последнию очередь Ющенко) существуют и сейчас.
                  У Вас "Не в заводах і фабриках, а на бюджетних рахунках в Ощадбанку Росії.".
                  Не питридите . Вы все прекрасно понимаете и пытатесь выгородить своего хозяина, холуй 10 гривневый. И прекрасно понимаете что 75 лет Советской власти Сберкассы не являлись камерой хранения для денег , а инстументом для привлечения денег населения для инвестирования экономики. Это жопостийная Украина клянчила еще недавно деньги у МВФ и др , потому что народ пока не доверяет . Хотя объективности ради нужно отметить, что когда долботрах Ющенко покинул Нацбанк ( в то время голожопый) , валютные резервы начали быстро расти и без Ющенко банковская система сильно окрепла и появились признаки доверия населения особенно в последний год.
                  Кстати, сейчас госдолг США составляет несколько триллионов долларов. По Вашему эти деньги лежат на "рахунках правительства США". Более века американские администрации брали деньги для финансирования расходов а по Вашему они лежат. Глупец Вы Свистовичь. Просто ВЫ лично я уверен агитировали перед референдумом 1991 года и обещали народу райские кущи и обосрались. Вот Вам и надо свалить на кого то. Кстати вот именно поэтому я буду приветствовать победе Ющенко на выборах. Пусть он станет президентом и оконфузится снова. И люди начнут понимать что дело не в президенте а в жопостийности.

                  У Вас "А Вам вдало вдається поєднувати у собі обидві ці номінації.".
                  Пан Свистовичь , Вы знаете почему я презираю Вас. Вы меня оскорбляете не приведя НИ ОДНОГО ПРИМЕРА. Как баба на базаре. А мы, называя Вас грубыми словами, приводим примеры Вашей дрянносущности. Например, ту грязную предвыборную компанию в Вашем Мухосранске. Например, Ваше убеждение что деньги лежали в Сбербанке. И так постоянно мы Вас тыкаем носом в Вашу грязь а Вы грубите просто в ответ, не утруждая себя доводами. Но это Ваш уровень. Кстати, он ясно выражается на Вашем лице. Тупое , примитивное с чертами вырождения.

                  У Вас "Тільки в Чухонії краще жити ніж у Росії.".

                  В 1990 году в ЭССР уровень жизни был примерно в два раза выше чем в РСФСР. Например средняя зарплата в ЭССР была 301 руб, а в РСФСР 201 руб. И это притом что цены в ЭССР были ниже, было на порядок меньше дефицитов ( из-за чего население России было вынуждено покупать многие товары у спекулянтов и на барахолках).
                  В 2002 году ВВП на душу населения Эстония 10 200 долл, Россия - 9 300 долл ППС.(данные ЦРУ).
                  Т.е довольно таки близкие и уровни жизни довольны близки соответственно . Но в России бОльшая дифференциация . НО во многих регионах ( Москва, Московская обл, Питер и др) уровень даже выше чем в Эстонии. Что касается "краще жити", то для таких как Вы, для которых незначительная разница в уровне жизни оправдывается полной потерей экономики для коренного народа. Даже в СССР с мнением эстонских чиновников большем считались. Недавно прочитал, что в Эстонии четко прослеживается тенденция изгнания местных менеджеров с ключевых постов и замена их на западных. Тенденция к тому что эстонцы постепенно превращаются в нацию батраков.
                  Плюс последние месяцы доживает самостийная Чухония. Она уже скоро становится частью большого европейского государства ЕС. Т.е потеряет свою валюту, внешнию политику будет определять по Конституции ЕС министр иностранных дел ЕС, внутренней не будет потому что эстонский "парламент" переписал 52 тысячи законодательных актов под ЕС. Я уже Вам писал что по Конституции ЕС , Эстония не будет иметь НИ ОДНОГО КОММИСАРА в Брюсселе. Даже в СССР в министерствах были эстонцы.
                  Я понимаю что для Вас где сало там и Родина. Кто Вам даст 10 гривен за того и проголосуете. И Ваш хозяин тоже. Только не за 10 гривен а побольше.
                  С уважением Len 1 ноября 2003 года. г. Киев
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.11.03 | Михайло Свистович

                    Re:Ви про себе?

                    Len пише:
                    >
                    > У Вас, наверно, был понос и Вы второпях не прочитали и брякнули в ответ "Вона нічого подібного до Вас не сказала.".
                    > Кто вона? Я сегодня по телефону спросил ея знает ли она Свистовича, она ответила что первый раз слышит и с Вами не знакома. Так каким образом Вы определили кто она и что она мне сказала????????

                    Ви знову, як завжди, збрехали. В мене був запор. :) А те, що вона сказала, Ви самі виклали на форумі.

                    >
                    > У меня нет в тексте слова "язык". У меня имеется ввиду "жаргон".

                    Ах, я не ще не навчився читати думки. :)

                    >
                    > Просто я думал что являясь непорядочным и морально грязным Вы всетаки имете немножко серого вещества

                    Я скромно, можна? :) Не знаю як на рахунок сірої речовини, але щодо моральності і порідності можу позмагатися будь з ким.

                    >
                    > Вы понимаете о ком я говорю.

                    Повторюю: форум у Білій Церкві організовував Жовтяк. а не Ющенко.

                    >
                    > Без комментариев.

                    І без доказів. :)

                    >
                    > Эти сбережения обесценненые примерно в 200 000 раз (благодаря не в последнию очередь Ющенко) существуют и сейчас.

                    На папері. Спробуйте їх забрати.

                    >
                    > Не питридите . Вы все прекрасно понимаете и пытатесь выгородить своего хозяина, холуй 10 гривневый.

                    Дурнику, я принципово не брав ні тих 10 гривень, ні будь-яких інших грошей. І в мене немає господаря: почитайте мої статті про Ющенка. А ще краще, якщо маєте знайомих в штабі НУ, спитайте, що вони думають про "Майдан". І дізнаєтесь, що вони страшенно на нас ображаються,в т. ч. й сам Ющенко.

                    >
                    > И прекрасно понимаете что 75 лет Советской власти Сберкассы не являлись камерой хранения для денег

                    Будь-який банк, в т.ч. і банки самостійної України не є камерою зберігання грошей.

                    >
                    > Это жопостийная Украина клянчила еще недавно деньги у МВФ и др , потому что народ пока не доверяет.

                    Тільки обсяг заощаджень у банках в Україні щороку зростає. :)

                    >
                    > Хотя объективности ради нужно отметить, что когда долботрах Ющенко покинул Нацбанк ( в то время голожопый) , валютные резервы начали быстро расти и без Ющенко банковская система сильно окрепла и появились признаки доверия населения особенно в последний год.

                    Подивіться статистику зростання заощаджень під час Ющенка: вона позитивна. :)


                    > Кстати, сейчас госдолг США составляет несколько триллионов долларов. По Вашему эти деньги лежат на "рахунках правительства США".

                    Це по-Вашому. :)

                    > Просто ВЫ лично я уверен агитировали перед референдумом 1991 года и обещали народу райские кущи и обосрались.

                    Я особисто нічого не обіцяв, тому й не обосрався, бо ж в мене (див. вище) запор. :)

                    > Вот Вам и надо свалить на кого то. Кстати вот именно поэтому я буду приветствовать победе Ющенко на выборах. Пусть он станет президентом и оконфузится снова. И люди начнут понимать что дело не в президенте а в жопостийности.

                    О, так нам пора познайомитись. :) Я дам Вам листівки за Ющенка. Ви їх будете клеїти.

                    >
                    > Пан Свистовичь

                    М"який знак тут зайвий. Ви не знаєте навіть просійської мови. :)

                    >
                    > В 1990 году в ЭССР уровень жизни был примерно в два раза выше чем в РСФСР. Например средняя зарплата в ЭССР была 301 руб, а в РСФСР 201 руб. И это притом что цены в ЭССР были ниже, было на порядок меньше дефицитов ( из-за чего население России было вынуждено покупать многие товары у спекулянтов и на барахолках).
                    > В 2002 году ВВП на душу населения Эстония 10 200 долл, Россия - 9 300 долл ППС.(данные ЦРУ).

                    В Естонії вище. :)


                    > Т.е довольно таки близкие и уровни жизни довольны близки соответственно . Но в России бОльшая дифференциация .

                    Тому там і жити гірше.

                    > НО во многих регионах ( Москва, Московская обл, Питер и др) уровень даже выше чем в Эстонии.

                    Ці регіони представляють меншість Росії.

                    > Тенденция к тому что эстонцы постепенно превращаются в нацию батраков.

                    Але живуть все краще і краще. :)

                    > Плюс последние месяцы доживает самостийная Чухония. Она уже скоро становится частью большого европейского государства ЕС.

                    І житимпе ще краще. :)

                    > Я понимаю что для Вас где сало там и Родина.

                    Ви переплутали мене з собою. І сало я не дуже люблю. :)

                    > Кто Вам даст 10 гривен за того и проголосуете.

                    А ви спробуйте перевірити. :)

                    > И Ваш хозяин тоже.

                    А хто мій господар?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.11.06 | Len

                      Re:Дежавю !

                      Вельмишановный пан Свистовичь. Много у Вас написано в ответе. Но есть у всего этого одна черта: жидовская манера. Я не антисемит. Более того у меня бабушка еврейка. Но среди еврее есть такая прослойка , которую называют жидами. Вот и Вы все пытаетесь хитрить, отвечать не по теме.
                      Но , ладно. Это у Вас навсегда.
                      Далее. У Вас "щодо моральності і порідності можу позмагатися будь з ким."
                      Точно и верно. Я случайно был свидетелем Вашей порядочности в г.Мухосранске во время предвыборной компании 2002 года. Ваши методы кроме неуважения к Вам не могли ничего вызывать у порядочных людей.
                      Чего стоят Ваши листовки с оппонентом со стаканом вина и Вашим кандидатом, который чему то учит колгоспного буха.
                      У Вас "На папері. Спробуйте їх забрати.".
                      Очередной Ваш шедевр. Наверно за подобные знания банковского дела Вы оставили руководящий пост в банке. И поэтому объясняю Вам. Любой владелец счета открытого еще в СССР может в любое время забрать вклад, пересчитаный по указанию Ющенко в 100 000 раз. Моя теща хотела забрать вклад 1988 года , она сдала 15 000 советских рублей. Ей предложили только 15 КОПЕЕК. Слава Ющенко.
                      У Вас " я принципово не брав ні тих 10 гривень".
                      Ну , вот спасибо что Вы признали существование тех 10 гривен. Я только могу прийти к выводу что курс перевода гривны в серебреники 3.
                      У Вас "Будь-який банк, в т.ч. і банки самостійної України не є камерою зберігання грошей.".
                      Ну , наконец и до Вас дошло. Так если деньги в сберкассах не зранились, то где они. Нелепый Ваш предыдущий ответ : "лежат на рахунках Ошадбанка Рф", советую не употреблять более. Вы просто выглядите нелепо. Потому что на "рахунках" ничего не лежит. Рахунок - это документ удостоверяющий факт сдачи денег, их количество, дату и условия. Само деньги находятся в другом месте. Подумайте в каком.
                      Далее у Вас идет просто огрызание на мои доводы. Вы их не опровергаете а соглашаетесь с ними и просто повторяете мои доводы. Чисто жидовская привычка.
                      Затем у Вас "М"який знак тут зайвий. Ви не знаєте навіть просійської мови.".
                      Пан Свистовичь. "Свистович" - это не отчество, думаю что тот несчастный мужчина ( Ваш отец), который не смог вырастить достойного сына, носил имя все таки не Свист. Я лично такого имени не встречал .
                      Это у Вас - ФАМИЛИЯ. А правила правописания на ФАМИЛИЮ не распространяются в большинстве языков в том числе украинском и русском. Я понимаю что ВЫ - банковский мыслитель и в грамматике плохо разбираетесь. Поэтому просвещаю Вас. А мягкий знак к Вашей фамилии я присобачиваю чтобы показать некоторую иронию по Вашей особе. Это тоже допускается грамматикой по отношению к фамилиям.
                      Далее у Вас просто огрызание и беспредметное бурканье. Вы не опровергаете меня.
                      С уважением Len 5 ноября 2003 года. г. Киев
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.11.06 | Михайло Свистович

                        Re:Дежавю !

                        Len пише:
                        > Вельмишановный пан Свистовичь.

                        Фу, який Ви безграмотний. Російська мова не передбачає написання м"якого знаку на кінці прізвищ, що закінчуються на -ич.

                        > Я не антисемит.

                        Хоч в чомусь ми з Вами сходимось. ;)

                        > Более того у меня бабушка еврейка.

                        А мені не повезло. :) В мене немає цієї крові. У всякому разі до прадідів і прабабусь - далі я свою родослівну не знаю.

                        > Но среди еврее есть такая прослойка , которую называют жидами.

                        Знову нісенітниця. "Жиди" - це назва євреїв у багатьох мовах, наприклад, у французький і польській. Була й в українській, але зараз, після російського панування, вона сприймається євреями в Україні як образа.

                        >
                        > Точно и верно. Я случайно был свидетелем Вашей порядочности в г.Мухосранске во время предвыборной компании 2002 года. Ваши методы кроме неуважения к Вам не могли ничего вызывать у порядочных людей.
                        > Чего стоят Ваши листовки с оппонентом со стаканом вина и Вашим кандидатом, который чему то учит колгоспного буха.

                        Нормальні листівки, навпаки, там Мельник і Кучма невимушений, а Жовтяк з Ющенком скуті і тупо дивляться в об"єктив (і ніхто нікого не вчить). Взагалі на це, окрім Вас, ніхто не звернув увагу - головне було - хто з ким і текст. Фото Мельника з Кучмою ми взяли з його ж журналу, іншого в нас не було, було б інше - поставили б інше. І взагалі ці листівки, розповсюджнені накладом у 5 тисяч за 2 дні до виборів, не вплинули сильно на перебіг виборів. Окрім цього, Вам нічого сказати, бо я про ці листівки чую вже надцятий раз. І тільки від Вас.

                        >
                        > Очередной Ваш шедевр. Наверно за подобные знания банковского дела Вы оставили руководящий пост в банке. И поэтому объясняю Вам. Любой владелец счета открытого еще в СССР может в любое время забрать вклад, пересчитаный по указанию Ющенко в 100 000 раз.

                        Не Ющенко. Нацбанк не уповноважений приймати такі рішення. Це - Верховна Рада і Кабмін. І ще. Спробуйте їх заберіть. Чи Ви не знаєте нічого про черги за 50 гривнями, які видають з цих вкладів?

                        > Моя теща хотела забрать вклад 1988 года , она сдала 15 000 советских рублей. Ей предложили только 15 КОПЕЕК. Слава Ющенко.

                        Слава Кучмі. Його підпис стоїть під всіма документами про індексацію.

                        >
                        > Ну , вот спасибо что Вы признали существование тех 10 гривен.

                        Я це давно визнав у відповіді Вам відразу після форуму у Білій Церкві. Бо ж я завжди пишу правду. Ви ще не помітили? ;)

                        >
                        > Ну , наконец и до Вас дошло. Так если деньги в сберкассах не зранились, то где они. Нелепый Ваш предыдущий ответ : "лежат на рахунках Ошадбанка Рф", советую не употреблять более. Вы просто выглядите нелепо. Потому что на "рахунках" ничего не лежит. Рахунок - это документ удостоверяющий факт сдачи денег, их количество, дату и условия. Само деньги находятся в другом месте. Подумайте в каком.

                        Гроші на рахунках лежать, бо банки не вкладають всі свої активи у нерухомість (заводи і фабрики). Гроші з рахунків спрямовуються банком, наприклад, у кредити, потім ці кредити повертаються з відсотками знову до банку і так по колу.

                        >
                        > Далее у Вас идет просто огрызание на мои доводы. Вы их не опровергаете а соглашаетесь с ними и просто повторяете мои доводы. Чисто жидовская привычка.

                        Вам краще знати. У Вас же бабуся була самі знаєте хто.

                        >
                        > Это у Вас - ФАМИЛИЯ. А правила правописания на ФАМИЛИЮ не распространяются в большинстве языков в том числе украинском и русском. Я понимаю что ВЫ - банковский мыслитель и в грамматике плохо разбираетесь. Поэтому просвещаю Вас.

                        Візьміть будь-який підручник з граматики, бо я, на відміну від Вас, лінгвістикою дуже цікавлюсь.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.11.07 | Len

                          Re:Ваша песня хороша - пойте нам её с начала !

                          Вельмишановный пан Свистовычь!
                          У Вас "Російська мова не передбачає написання м"якого знаку на кінці прізвищ, що закінчуються на -ич.".
                          Я еще раз Вам поясняю что правила грамматики на ФАМИЛИИ не распространяются!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Если и в этот раз не дойдет, то прошу хоть промолчите и не отвечайте. Кстати иногда сейчас в российских СМИ можно прочитать написания фамилий типа Вашей с окончанием на ЫЧ!!
                          У Вас " В мене немає цієї крові.".
                          Это Вы так думаете. Ваш город Мухосранск расположен на территории до поздних екатерининских времен входившей в состав Польши и был населен польскими евреями. Здесь и сейчас евреев много, правда большинство таких как Вы , завуалированных.
                          У Вас "Знову нісенітниця. "Жиди" - це назва євреїв у багатьох мовах, наприклад, у французький і польській.".
                          Здесь я прошу у Вас извинения что я кратко выразил свою мысль. Я придерживаюсь мнения выраженного еврейским режиссером Марком Рудинштейном( г.Москва) , который выразил ея так: "Есть евреи и есть жиды". И французский язык здесь не причем. Мы пока общаемся с Вами на диалектах русского языка( киево-московском и полтавском). Тема сильно попахивает неприятной тематикой антисемитизма и поэтому я останавливаюсь. Кстати , можно часто услышать например в России и на Украине что есть украинцы и хохлы. Разницу объяснять не буду.

                          У Вас "Нормальні листівки".
                          Естественно для Вас нормальные , для таких чистоплюев как я - помойные.
                          у Вас "Не Ющенко. Нацбанк не уповноважений приймати такі рішення. Це - Верховна Рада і Кабмін. І ще. Спробуйте їх заберіть. Чи Ви не знаєте нічого про черги за 50 гривнями, які видають з цих вкладів?".
                          О Господи , ну надо же так все перекрутить ???????????
                          Именно Ющенко возглавлял НАЦБАНК- который является ЭММИСИООНЫМ банком и именно нелепая и излишняя эмиссия денег и привела к обесцениванию денег и как следствие к обесцениванию вкладов. Ющенко напечатал денег больше чем кто либо в мире в 90ые годы. Вы пишете про очереди за 50 гривнами. Всем правильно: все хотят получить компенсации в размере 1,05 гривны за советский рубль и никто не хочет брать 1 копейку за 1 000 советских рублей. А именно деятельность колгосбуха Ющенко и привела к соответствию 1 коп = 1000 совруб. Предлагаю Вам : с улицы, на которой Вы живете, буквально сотня метров до Ощадбанка на улице Шевченко. Вы подойтите и спросите можно ли забрать вклады до 1991 года без компенсации и Вам объяснять что забрать то можно , но соврубли через купоны а потом гривны обесценились в 100 000 раз. А компенсацию можно взять только на 50 руб и только "окремым катэгорыям громадянам".
                          У Вас "Слава Кучмі. Його підпис стоїть під всіма документами про індексацію.".
                          Как ВЫ работали в банке???? Ума не приложу. Вы даже не понимаете о чем я пишу. Наверно, я плохо владею великим и могучим. Какая индексация ??
                          Я же написал что вклад 15 000 сов руб превратился в 15 копеек ! Причем тут индексация?? Это результат инфляции!!!!
                          У Вас "Гроші на рахунках лежать, бо банки не вкладають всі свої активи у нерухомість (заводи і фабрики). Гроші з рахунків спрямовуються банком, наприклад, у кредити, потім ці кредити повертаються з відсотками знову до банку і так по колу.".
                          Господи !! Зачем ты так наказал пана Свистовыча?? Все что Вы написали ПРАВИЛЬНО по отношению к комерческим банкам при РЫНОЧНОЙ ЭКОНОМИКЕ.
                          И не имеет никакого отношения к СОВЕТСКОЙ КОМАНДНО_АДМИНИСТРАТИВНОЙ ЭКОНОМИКЕ. В СССР до 1990 года даже и не было такого понятия как СБЕРБАНК. Существовали так называемые ГТСК: ГОСУДАРСТВЕННЫЕ ТРУДОВЫЕ СБЕРЕГАТЕЛЬНЫЕ КАССЫ ( если у вас советская сберкнижка до 1990 года , то посмотрите). Они никуда денег не вкладывали а просто принимали у населения деньги ( до 1957 года- принудительно ) в долг для государства и ПЕРЕЧИСЛЯЛИ принятые деньги в ГОСБЮДЖЕТ. И судьба дальнейшая была неизвестна в конкретном плане. Они шли на финансирование бюджета. Ну , нельзя же быть до такой степени безграмотным и путать комерческие банки при рыночной экономике и сберкассы.
                          У Вас "У Вас же бабуся була самі знаєте хто.".
                          Да знаю! Она была умной и красивой женщиной. Этническое происхождение ея - дело десятое.
                          У Вас "Візьміть будь-який підручник з граматики, бо я, на відміну від Вас, лінгвістикою дуже цікавлюсь.".
                          Посмотрите в начало моего постинга. Что касается Вашего "на відміну від Вас, лінгвістикою дуже цікавлюсь", то советую меньше характеризовать незнакомых Вам людей. Писать всякий бред обо мне ( мой возраст, образование , рацион питания, звания, которые я не мог заслужить хотя бы потому что я не служил в армии) сподобился на Вашем форуме тот деруссифицированный хохлятский выродок с берегов короткой но полноводной реки. Вам это не к лицу, потому что будете постоянно попадать впросак. Вы и сейчас Вы ошиблись, я интересуюсь лингвистикой и даже владею несколькими европейскими языками.
                          С уважением Len 7 ноября 2003 года. г. Киев
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.11.08 | Михайло Свистович

                            Re:Ваша песня хороша - пойте нам её с начала !

                            Len пише:
                            >
                            > Я еще раз Вам поясняю что правила грамматики на ФАМИЛИИ не распространяются!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            А я Вам ще раз кажу - почитайте будь-який підручник з російської граматики. Там є окремий розділ - "Правила написання прізвищ, імен та по батькові".

                            >
                            > Кстати иногда сейчас в российских СМИ можно прочитать написания фамилий типа Вашей с окончанием на ЫЧ!!

                            Це в них на літредактора грошей не вистачає.

                            >
                            > Это Вы так думаете. Ваш город Мухосранск расположен на территории до поздних екатерининских времен входившей в состав Польши и был населен польскими евреями. Здесь и сейчас евреев много, правда большинство таких как Вы , завуалированных.

                            Я не знаю, в якій області Росії знаходиться Мухосранськ, але я народився в іншому місті, яке ніколи не входило до складу Польщі. Але і там немає моїх коренів, оскільки мої батьки там також не народились. Вони народились у селах (діди з бабусями і прадіди з прабабабусями також, окрім прадіда по мамі, про якого не знаю, де він народився) з моноетнічним складом населення, відмінного від етнічного походження Вашої бабусі.

                            >
                            > Здесь я прошу у Вас извинения что я кратко выразил свою мысль. Я придерживаюсь мнения выраженного еврейским режиссером Марком Рудинштейном( г.Москва) , который выразил ея так: "Есть евреи и есть жиды".

                            Він просто не поважав свій народ.

                            >
                            > Мы пока общаемся с Вами на диалектах русского языка( киево-московском и полтавском).

                            Це Ви спілкуєтесь на діалекті, а я - українською мовою.

                            >
                            > Кстати , можно часто услышать например в России и на Украине что есть украинцы и хохлы. Разницу объяснять не буду.

                            В Україні також це можна почути. І це - правильно, оскільки "хохли" - не є назвою народу.

                            >
                            > Естественно для Вас нормальные , для таких чистоплюев как я - помойные.

                            Ви - чистоплюй? Ну тоді я Папа Римський. :)

                            >
                            > Именно Ющенко возглавлял НАЦБАНК- который является ЭММИСИООНЫМ банком и именно нелепая и излишняя эмиссия денег и привела к обесцениванию денег и как следствие к обесцениванию вкладов.

                            Нацбанк не приймає рішення по емісії. Він лише виконує відповідні рішення Верховної Ради і Кабміну.

                            >
                            > А именно деятельность колгосбуха Ющенко и привела к соответствию 1 коп = 1000 совруб.

                            Ні, це діяльність парторг-директора Кучми призвела до цього.

                            >
                            > Как ВЫ работали в банке????

                            Плідно.

                            >
                            > Господи !! Зачем ты так наказал пана Свистовыча?? Все что Вы написали ПРАВИЛЬНО по отношению к комерческим банкам при РЫНОЧНОЙ ЭКОНОМИКЕ.

                            При совковій економіці також приблизно так.


                            >
                            > Этническое происхождение ея - дело десятое.

                            Абсолютно погоджуюсь.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2003.11.08 | Len

                              Re:есть всему Время (Эклезиаст).

                              Вельмишановный пан Свистович. В нашей с Вами дискуссии начались повторы. Благодарю Вас за дискуссию . Благодаря Вам я лучше стал понимать малороссийских сепаратистов.
                              С уважением Len 8 ноября 2003 года. г. Киев
          • 2003.10.29 | Тінь

            Re: РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМЕНТных СИЛ КИЇВЩИНИ !

            "Аминь" - это уже лишнее.
            Свои собственные конструктивные предложения, плиз.
      • 2003.10.27 | KE

        Оправдывается только тот, кто не прав :) (-)

        Михайло Свистович пише:
        > Ми категорично відкидаємо адресовані нам звинувачення в антиросійській налаштованості і нагадуємо, що за часи перебування Віктора Ющенка на посаді Прем’єр-міністра український експорт до Росії збільшився на 24%, і вперше в історії незалежної України ми вийшли на позитивне сальдо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.27 | Михайло Свистович

          Re: Навіщо витерли попередній постинг КЕ?

          Він мав певну рацію :(
        • 2003.10.27 | Михайло Свистович

          Re: Вам можна заперечити іншою приказкою :)

          Мовчанка - знак згоди.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.27 | KE

            RТак не оправдываться же :) (-)

  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    УХВАЛА "Про ситуацію з комунальними тарифами" (чорновий варіант)

    Проект

    УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ
    “Про ситуацію з тарифами на комунальні послуги”

    м. Біла Церква
    18 жовтня 2003р.

    Останнім часом по всій Україні, в тому числі й у Київській області, відбувається підвищення тарифів на комунальні послуги, що призвело до зростання соціальної напруги, а подекуди вилилось у масштабні протести громадян.

    Виходячи з того, що за комунальні послуги потрібно платити, і що плата за ці послуги має покривати витрати комунальних підприємств та забезпечувати їх розвиток, вдосконалення виробництва, заміну устаткування тощо, ми все ж зазначаємо, що підвищення тарифів часто відбувається без належного економічного обґрунтування та поза межами логіки.

    Зростання тарифів відбувається скачкоподібно і непропорційно до підвищення цін на пальне та матеріали, зростання зарплат і пенсій, інфляції та інших чинників. На затвердження місцевим радам подається лише словесне обґрунтування без ґрунтовних розрахунків, до того ж депутати місцевих рад часто отримують його або напередодні голосування, або безпосередньо у день проведення сесії, або навіть в усному вигляді.

    Ці обґрунтування містять у собі посилання на велику заборгованість населення та зношеність устаткування, однак самі керівники комунальних підприємств (і про це свідчать офіційні статистичні дані) визнають, що заборгованість населення складає 10-12% всіх належних до сплати коштів, тоді як, наприклад, заборгованість комунальних підприємств перед постачальниками газу складає 70%. При цьому тарифи збільшуються на 30, 70, а то і 100 відсотків.

    Часто цим підвищенням прикриваються злочині дії по розкраданню коштів територіальної громади або, як мінімум, елементарна безгосподарність керівників комунальних підприємств, які не вкладають отримані кошти в оновлення устаткування, закуповують матеріали за значно вищою ціною ніж в середньому на ринку, не бажають шукати шляхів заробляння додаткових надходжень.

    Тарифна політика є прерогативою місцевих органів влади, які діють в цій сфері практично безконтрольно, тому залишається сподіватися лише на чесність чиновників, оскільки в Україні немає жодної установи, яка б володіла ситуацією у сфері тарифної політики в цілому. Натомість є безліч контролюючих інстанцій, кожна з яких може перевірити комунальне підприємство лише в тій частині, яка стосується її компетенції. Тому виявити необґрунтованість підвищення підприємством тарифів може лише комплексна перевірка, добитись якої практично неможливо.

    Це призводить до ситуації, що в межах однієї Київської області тарифи на той самий вид комунальних послуг можуть відрізнятися в різних районах в 4 рази. При цьому майже всі комунальні підприємства Київщини знаходяться приблизно в однаковому стані за більшістю параметрів (вартість матеріалів, зарплата, зношеність устаткування), і природні умови на Київщини також не надто відрізняються за кліматичними, геологічними та іншими характеристиками.

    Порівнявши вартість послуг на водопостачання у водозабезпеченій Київській та водонедостатніх Одеській та Миколаївській областях, ми бачимо, що в більшості районів Київщини плата за воду набагато вища ніж у посушливих районах півдня України, куди вода часто подається по трубах за сотні кілометрів. І це при тому, що тарифи в Одесі були визнані завищеними, хоча вони і так набагато нижчі ніж тарифи на Київщині.

    Якщо взяти до уваги відсутність єдиного державного керівництва щодо ціноутворення у сфері теплопостачання, водозабезпечення та водовідведення, то привертає увагу той факт, що тарифи, як правило, підвищуються одночасно чи майже одночасно по всій області й на приблизно однаковий коефіцієнт, що дуже схоже на монопольну змову.

    Також не видається дивним, що теплопостачальним підприємствам по всій Україні рекомендовано перейти на двоставковий тариф, методику якого розробило недержавне Товариство з обмеженою відповідальністю з псевдонауковою назвою “Проблемний інститут нетрадиційних енерготехнологій та інжинірингу”, яке міститься в кількох кімнатах напіврозваленого будинку і штат якого складається з кількох осіб включно з директором та секретаркою. І цей же “інститут” за відповідну офіційну плату затверджує вихідні дані для розрахунку тарифу комунальним підприємствам по всій Україні.

    Двоставковий тариф сам по собі є порушенням прав споживача, оскільки люди півроку сплачують за неотримані послуги, але до того ж, як показала перевірка одного з теплопостачальних підприємств, участь в якій брали представники громадськості, сама методика розрахунку двоставкового тарифу автоматично призводить до збільшення тарифу у 1,5 рази при тих самих витратах підприємства, що суперечить не лише економічним законам, а й просто здоровому глузду.

    При цьому тарифному безладді і постійному підвищенні вартості послуг незмінною залишається їх низька якість, а часом й повна відсутність цих послуг протягом тривалого часу. При цьому комунальні підприємства справно стягують повну плату не лише за неякісно надані послуги, але й за фактично ненадані послуги, а проводити перерахунки сплати за послуги часто “забувають”.

    Зважаючи на вищевикладене,
    Форум демократичних сил Київщини ухвалив:

    звернутися до комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку з вимогою розробити Тарифний Кодекс України або інший законодавчий акт, яким би вводилась єдина регуляторна тарифна політика на території України, не допускалися б випадки, коли вартість тих самих комунальних послуг навіть в межах однієї області відрізняється у кілька разів, та був би створений єдиний контролюючий орган в тарифній сфері.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.27 | Михайло Свистович

      УХВАЛА "Про ситуацію з тарифами" (винесено на голосування) і

      прийнято без змін та доповнень

      УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

      “Про ситуацію з тарифами на комунальні послуги”

      м. Біла Церква
      18 жовтня 2003р.

      Останнім часом по всій Україні, в тому числі й у Київській області, відбулося підвищення тарифів на комунальні послуги, що призвело до зростання соціального напруження, а подекуди вилилось у масштабні протести громадян.

      Судячи з того, що за комунальні послуги потрібно платити, і що плата за ці послуги має покривати витрати комунальних підприємств та забезпечувати їх розвиток, вдосконалення виробництва, заміну устаткування тощо, ми все ж зазначаємо, що підвищення тарифів часто відбувається без належного економічного обґрунтування.

      Буває, що цим підвищенням покриваються злочині дії з розкрадання коштів територіальної громади або, як мінімум, елементарна безгосподарність керівників комунальних підприємств, які не вкладають отримані кошти в оновлення устаткування, закуповують матеріали за значно вищою ціною, ніж в середньому на ринку, не бажають шукати шляхів заробітку додаткових надходжень.

      Це призводить до ситуації, що в межах однієї Київської області тарифи на той самий вид комунальних послуг можуть відрізнятися в різних районах у 4 рази. При цьому майже всі комунальні підприємства Київщини перебувають приблизно в однаковому стані.

      Якщо взяти до уваги відсутність єдиного державного керівництва щодо ціноутворення у сфері теплопостачання, водозабезпечення та водовідведення, то привертає увагу той факт, що тарифи, як правило, підвищуються одночасно чи майже одночасно по всій області й на приблизно однаковий коефіцієнт, що дуже схоже на монопольну змову.

      Чи не видається також дивним, що теплопостачальним підприємствам по всій Україні рекомендовано перейти на двоставковий тариф, методику якого розробило недержавне Товариство з обмеженою відповідальністю з псевдонауковою назвою “Проблемний інститут нетрадиційних енерготехнологій та інжинірингу”, яке міститься в кількох кімнатах напіврозваленого будинку і штат якого складається з кількох осіб включно з директором та секретаркою?! І цей же “інститут” за відповідну офіційну плату затверджує вихідні дані для розрахунку тарифу комунальним підприємствам по всій Україні.

      Двоставковий тариф сам по собі є порушенням прав споживача, оскільки люди півроку сплачують за неотримані послуги, але до того ж, як показала перевірка одного з теплопостачальних підприємств, участь в якій брали представники громадськості, сама методика розрахунку двоставкового тарифу автоматично призводить до збільшення тарифу у 1,5 рази при тих самих витратах підприємства, що суперечить не лише економічним законам, а й просто здоровому глузду.

      При цьому тарифному безладді і постійному підвищенні вартості послуг незмінною залишається їх низька якість, а часом й повна відсутність цих послуг протягом тривалого часу. При цьому комунальні підприємства справно стягують повну плату не лише за неякісно надані послуги, але й за фактично ненадані послуги, а проводити перерахунки сплати за послуги часто “забувають”.

      Зважаючи на вищесказане,
      Форум демократичних сил Київщини ухвалив:

      Звернутися до комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку з вимогою розробити Тарифний Кодекс України або інший законодавчий акт, яким би вводилась єдина регуляторна тарифна політика на території України, не допускалися б випадки, коли вартість тих самих комунальних послуг навіть в межах однієї області відрізнялася б у кілька разів та був би створений єдиний контролюючий орган в тарифній сфері.
  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    УХВАЛА щодо місцевого самоврядування (чорновий варіант)

    Проект

    УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ
    “Про внесення змін до законодавство з місцевого самоврядування”

    м. Біла Церква
    18 жовтня 2003р.

    Ми вважаємо, що права народу як джерела влади, гарантовані в Конституції та законах України, які стосуються місцевого самоврядування, носять декларативний характер, оскільки в законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації, а якщо і передбачено, то вони є абсолютно неможливі для реалізації на практиці.

    Законодавство про місцеве самоврядування більше зупиняється на правах та компетенції представницької і виконавчої влад, тоді коли людина, територіальна громада залишаються з деклараціями.

    Так, затвердження статутів територіальної громади віднесено до компетенції місцевих рад, але в жодному законодавчому акті немає чітких вимог до цього статуту або типової його форми, що призводить до появи статутів, які дозволяють головувати на зборах громадян за місцем проживання лише голові місцевого органу влади. Органи місцевої самоорганізації населення наділені правом висувати пропозиції до місцевих органів влади, однак ніде не сказано, яким чином цей орган має на ці пропозиції реагувати, що дозволяє чиновникам просто проігнорувати громадську ініціативу, написавши формальну відповідь, і не виносячи цю ініціативу на розгляд сесії місцевої ради.

    Місцева влада має безліч важелів і способів, щоб не допустити виникнення органів самоорганізації населення або громадських організацій, уникнути контролю з боку територіальної громади, відмовитись надавати членам територіальної громади інформацію про витрачання коштів місцевих бюджетів.

    В місцевих газетах оприлюднюються лише поодинокі рішення міських та селищних рад, оскільки вимога Закону про їх оприлюднення досить своєрідно трактується владою і навіть прокуратурою. Вони вважають, що, оскільки сесії рад є відкритими, то кожен бажаючий може прийти і дізнатися про їх прийняття. Таким чином особи, інтереси яких зачіпає те чи інше рішення, не маючи повного тексту цих рішень з усіма необхідними реквізитами та не знаючи про прийняття цих рішень, не мають змоги, наприклад, своєчасно оскаржити їх у суді до того, як наслідки прийняття цих рішень стануть для них відчутними.

    Місцеві вибори також виконують роль пасинка, оскільки проводяться одночасно з виборами до Верховної Ради України, а Закон “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” не містить тих запобіжників щодо їх фальсифікації, як це є у Законах “Про вибори народних депутатів України” та “Про вибори Президента України”.

    Чинне законодавство робить депутата місцевої ради слухняним знаряддям для реалізації планів виконавчої влади. Депутат місцевої ради є абсолютно незахищеним з боку Закону, його можуть в будь-який момент позбавити роботи, задушити його підприємницьку діяльність за допомогою податкової інспекції, санепідемстанції тощо, комунальні служби можуть зробити його життя нестерпним. Це робить його залежним і практично не дає йому можливостей відстоювати інтереси виборців, оскільки дуже часто вони ідуть врозріз з інтересами виконавчої влади.

    Більшість прав депутатів носять декларативний характер, оскільки в законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації та покарання відповідальних за їх порушення. Наприклад, в Законі “Про статус депутатів місцевих рад” депутат має право вносити пропозиції щодо формування порядку денного сесії місцевої ради, але ніде не сказано, що міський (селищний, сільський) голова, який, згідно Закону, відповідає за формування порядку денного, зобов’язаний врахувати ці пропозиції. В підсумку виникає ситуація коли депутат, отримавши доручення від своїх виборців підняти на сесії те чи інше питання, не зможе його виконати, якщо голова не захоче вносити це питання до порядку денного. Голова може зовсім безкарно ігнорувати проекти рішень та інші пропозиції, запропоновані депутатами, не ставлячи їх на голосування. Дуже часто депутати не мають повної інформації про те, з приводу чого вони повинні приймати рішення, оскільки документи і проекти рішень отримують безпосередньо на сесії. Відсутність у законодавстві чіткої процедури розгляду дає можливість для маніпуляцій та ухиляння від непотрібних владі питань.

    Зважаючи на те, що державна політика спрямована на підвищення ролі територіальних громад і все більше повноважень (тарифна політика, земельні питання тощо) віддаються на місця, така ситуація є небезпечною для державної безпеки в цілому, оскільки призводить до корупції, зловживання та розкрадання коштів і майна територіальної громади виконавчою владою.

    При цьому депутат місцевої ради добре захищений законодавство від своїх виборців, тому відкликати його при неналежному виконанні ним своїх обов’язків практично неможливо.

    Зважаючи на вищевикладене,
    Форум демократичних сил Київщини ухвалив:

    Звернутися до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування та державного будівництва з вимогою:

    1. Підготувати такі зміни до законодавства, які зроблять народ дійсно джерелом влади, а владу контрольованою та підзвітною народу.

    2. Зробити депутата місцевої ради більш захищеним від тиску з боку виконавчої влади.

    3. Розділити в часі місцеві вибори та вибори до Верховної Ради України. Проводити вибори до місцевих рад на пропорційній основі.

    4. Вдосконалити Закон “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” таким чином, щоб процес виборів та підрахунку голосів був більш незалежним та контрольованим.

    5. Спростити процедуру відкликання депутатів місцевих рад.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.27 | Михайло Свистович

      УХВАЛА щодо місцевого самоврядування (винесено на голосування) і

      прийнято без змін

      УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

      “Про внесення змін до законодавства з місцевого самоврядування”

      м. Біла Церква
      18 жовтня 2003р.

      Ми вважаємо, що права народу як джерела влади, гарантовані в Конституції та законах України, які стосуються місцевого самоврядування, носять декларативний характер, оскільки в законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації, а якщо і передбачено, то вони є абсолютно неможливі для реалізації на практиці.

      Законодавство про місцеве самоврядування більше стосується прав та компетенції представницької і виконавчої влад, тоді як людина, територіальна громада залишаються з деклараціями.

      Місцева влада має безліч важелів і способів, щоб не допустити виникнення органів самоорганізації населення або громадських організацій, уникнути контролю з боку територіальної громади, відмовитись надавати членам територіальної громади інформацію про витрачання коштів місцевих бюджетів.

      Місцеві вибори також виконують роль пасинка, оскільки проводяться одночасно з виборами до Верховної Ради України, а Закон “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” не містить тих запобіжників щодо їх фальсифікації, як це є у Законах “Про вибори народних депутатів України” та “Про вибори Президента України”.

      Чинне законодавство робить депутата місцевої ради слухняним знаряддям для реалізації планів виконавчої влади. Депутат місцевої ради є абсолютно незахищеним з боку Закону.

      Більшість прав депутатів носять декларативний характер, оскільки в законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації та покарання відповідальних за їх порушення.

      Зважаючи на те, що державна політика спрямована на підвищення ролі територіальних громад і все більше повноважень (тарифна політика, земельні питання тощо) віддаються на місця, така ситуація є небезпечною для державної безпеки в цілому, оскільки призводить до корупції, зловживання та розкрадання коштів і майна територіальної громади виконавчою владою.

      Зважаючи на вищесказане,
      Форум демократичних сил Київщини ухвалив:

      Звернутися до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування та державного будівництва з вимогою:

      1. Підготувати такі зміни до законодавства, які зроблять народ справді уособленням влади, а владу контрольованою та підзвітною народу.

      2. Зробити депутатів місцевої ради захищенішими від тиску з боку виконавчої влади.

      3. Розділити в часі місцеві вибори та вибори до Верховної Ради України. Проводити вибори до місцевих рад на пропорційній основі.

      4. Вдосконалити Закон “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” таким чином, щоб процес виборів і підрахунку голосів був більш незалежнішим та контрольованішим.

      5. Спростити процедуру відкликання депутатів місцевих рад.
    • 2003.10.27 | KE

      Тут нет предложений, одни декларации. Я бы предложил варианты:

      1. Контрольные органы
      2. Изменение распределения бюджетов и ответственности (увеличения части налогов оставляемых в местных органах, изменение статуса управления этими средствами, от мэров к депутатам местных органов.)

      Это так, навскидку.
    • 2003.10.28 | bear

      УХВАЛА PROPOZITZIJ місцевого самоврядування (чорновий варіант)

      DOBROGO ZDOROV'YA PANE MIHAILE

      vibachte za latiniky
      ne mayu (prinajmi zaraz cirilic ukraine redhat 7.2)

      PROPONUYU:

      1. PIDPORYADKUVATI MISTZEVU VLADU VIBORNOMU MISTZEVOMU GOLOVI
      1.2. Vikonavchu.
      1.3. Predstavnitsku
      1.1. sudovu pidporyadkuvati Kyevu

      2. Budget selischa, mista, rajonu, oblasti, volosti
      ZALISHATI, formuvati v tomu territorialnomu obednanni, de vin ztyaguetsya. Do vischoji Lanki peredavati 10% budgetu.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.28 | Михайло Свистович

        Re: УХВАЛА PROPOZITZIJ місцевого самоврядування (чорновий варіант)

        bear пише:
        >
        > 1. PIDPORYADKUVATI MISTZEVU VLADU VIBORNOMU MISTZEVOMU GOLOVI
        > 1.2. Vikonavchu.
        > 1.3. Predstavnitsku
        > 1.1. sudovu pidporyadkuvati Kyevu

        Та так воно зараз і є. В містах.

        >
        > 2. Budget selischa, mista, rajonu, oblasti, volosti
        > ZALISHATI, formuvati v tomu territorialnomu obednanni, de vin ztyaguetsya. Do vischoji Lanki peredavati 10% budgetu.

        Я теж за це, але не можу переконати в цьому навіть найпрогресивніших опозиційних політиків.
  • 2003.10.27 | Людмила Коваль

    Re: Відволічіться, будь ласка, від Тузли, бо все одно

    Михайло Свистович пише:
    > розмови на форумі навряд чи вплинуть на перебіг подій.
    >
    Ви вмієте знайти потрібні слова. :-(

    > Висловіть краще свої критичні зауваження до цих документів, прийнятих на форумі “нашої України” в Білій Церкві: оцінку, що там хорошого, що поганого, а також оцінку їх змін та різних варіантів.
    >
    А навіщо? При чім тут ми? Ми що учасники того форуму? Ми не можемо змінити прийняті резолюції то нашо їх оцінювати?
    Добре. Оціню. Непогані резолюції по домашнім заготовкам на тему "Геть Засух!"
    І це правильно. Засух треба геть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.27 | Михайло Свистович

      Re: Відволічіться, будь ласка, від Тузли, бо все одно

      Людмила Коваль пише:
      >
      > Ви вмієте знайти потрібні слова. :-(

      Я щось не так сказав? ;)

      >
      > А навіщо? При чім тут ми? Ми що учасники того форуму? Ми не можемо змінити прийняті резолюції то нашо їх оцінювати?

      Ви - українці, як і учасники того форуму. Ви, висловивши зауваженння і конкретні оцінки, можете змінити наступні резолюції і навіть вплинути на наступні кроки. Ви, конкретно Ви, вже дещо змінили і на дещо вплинули. Тільки Ви про це ще не знаєте. Колись напишу більше :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.27 | Людмила Коваль

        Re: Відволічіться, будь ласка, від Тузли, бо все одно

        Чортів інет вже вкінець забембав. Гальмує чомусь саме на Майдані. Маєте пояснення? Мені все важче сюди пробиратися. Викидає й квітка.

        Михайло Свистович пише:
        > Людмила Коваль пише:
        > >
        > > Ви вмієте знайти потрібні слова. :-(
        >
        > Я щось не так сказав? ;)
        >
        Нє, усе гаразд. Мокрим рядном по "парящій думці". Усе гаразд.
        Якщо ми і не вплинимо на Тузлу своїм обговоренням ( у чому не певна), то для себе усе чітко з"ясуємо. Що вже непогано. Думки варто проговорювати.


        > > Ви, конкретно Ви, вже дещо змінили і на дещо вплинули. Тільки Ви про це ще не знаєте. Колись напишу більше :)

        А я бачу. Знаю про що йдеться і дуже тому рада. Не скажу, що на "ура" йде, але все ж просувається. ВИ ПРОСТО МОЛОДЧИНА, ПАНЕ МИХАЙЛЕ!!!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.27 | Михайло Свистович

          Re: Відволічіться, будь ласка, від Тузли, бо все одно

          Людмила Коваль пише:
          > Чортів інет вже вкінець забембав. Гальмує чомусь саме на Майдані. Маєте пояснення?

          Не маю, я ж в цьому не петраю.

          >
          > Якщо ми і не вплинимо на Тузлу своїм обговоренням ( у чому не певна)

          Шлях впливу цього обговорення на Тузлу не намалюєте? ;)

          >
          > то для себе усе чітко з"ясуємо.

          А Ви ще й досі не з"ясували? І що саме Ви не з"ясували?

          >
          > А я бачу. Знаю про що йдеться і дуже тому рада. Не скажу, що на "ура" йде, але все ж просувається. ВИ ПРОСТО МОЛОДЧИНА, ПАНЕ МИХАЙЛЕ!!!
    • 2003.10.30 | Доктор Про

      Agree + наїзд на Свистовича

      Чомусь, як тільки людина (а особливо Українець) стає функціонером, так одразу починає організовувати навколишній простір, часто шляхом придушення ініціативи того простору.

      Пане Свистовичу, чому ви вважаєте, що ті бамаги комусь справді цікаві? Невже ви гадаєте, що то "хоч якось впливає на пербіг подій"?

      Особисто я думаю, що майже ніяк. Так - ритуальна бамагатворчість. Особисто я тут на форумі кілька раз голосно волав на тему "чого хоче опозиція" - і це був глас волаючого в пустелі.

      Прикол у тому, що впаралель з боротьбою з владою доводиться боротися з закисом мізків у опозиції. Як тільки опозиція усвідомлює себе як опозиція, одразу - гульк у готову лунку - і давай з екстазом демонструвати свою особисту опозиційніть. А "широкі народні маси" тут слугують тільки глядачами, масовкою.

      Зробивши "Майдан" ви зробили велику справу. Але, подібно як Колюмб думав плисти до Індій, а потрапив до Америки, так само і "Майдан" грає іншу і значнішу роль, аніж сподівались (?) його творці. Так, що пане Свистовичу, облиште Індію - освоюйте Америку! :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.01 | Михайло Свистович

        Re: Agree + наїзд на Свистовича

        Доктор Про пише:
        > Чомусь, як тільки людина (а особливо Українець) стає функціонером, так одразу починає організовувати навколишній простір, часто шляхом придушення ініціативи того простору.

        Я давно не спостерігаю у цьому просторі ініціативи, бачу лише потяг до балачок, які жодним чином не впливають на реальне життя.

        >
        > Пане Свистовичу, чому ви вважаєте, що ті бамаги комусь справді цікаві? Невже ви гадаєте, що то "хоч якось впливає на пербіг подій"?

        Почитайте уважно ті бамаги.

        >
        > Особисто я тут на форумі кілька раз голосно волав на тему "чого хоче опозиція" - і це був глас волаючого в пустелі.

        І як це волання має вплинути на перебіг життя.

        >
        > Прикол у тому, що впаралель з боротьбою з владою доводиться боротися з закисом мізків у опозиції.

        А як Ви боролися з владою до цього? І як пропонуєте далі?

        >
        > Як тільки опозиція усвідомлює себе як опозиція, одразу - гульк у готову лунку - і давай з екстазом демонструвати свою особисту опозиційніть. А "широкі народні маси" тут слугують тільки глядачами, масовкою.

        Ваші пропозиції?
  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

    чорновий варіант не зазнав змін і був прийнятий залою без змін і доповнень

    УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

    “Про ситуацію, яка склалася в аграрному секторі економіки області”

    м. Біла Церква
    18 жовтня 2003р.

    Сьогодні ми маємо продовольчу кризу, жахливу ситуацію у сільському господарстві Київської області та України в цілому. І це все – наслідки тієї ганебної політики щодо села, яку проводить місцева влада під гаслом виконання Указу Президента “Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектору економіки” №1529 від 03.12.99р. Тож відповідальність за сьогоднішню кризову ситуацію мають нести Президент та влада обласного і районного рівнів, а також ті сили Верховної Ради, які проголосували проти Уряду Ющенка.

    Наступний уряд – Уряд Кінаха, замість створення державного зернового резерву влаштував справжні перегони із приписок (на рівні району, області, міністерства, Кабінету Міністрів) щодо збору зернових, здійснив необґрунтований експорт зерна, який і підірвав українську економіку.

    Активну участь у цьому взяла і наша область. Адже саме тут створено злочинну систему, яка вирішує – кому дозволено працювати, а кому – ні, розподіляє бюджетні кошти на свій розсуд. Так із року в рік кошти, які держава виділяє на підтримку АПК, отримують практично одні й ті самі господарства. В той самий час велика кількість інших господарств роками не має жодної підтримки з держбюджету. Багато таких господарств збанкрутувало.

    В цьому році, коли сталася для України велика трагедія – вимерзання озимини, і Верховна Рада виділила для підтримки селян 600 млн. грн. на пересів зернових, ці кошти були використані виключно агрофірмами від влади. Так, наприклад, фермери Київщини, які подали документи щодо компенсації вимерзання на загальну суму 3,8 мільйонів гривень, нічого не отримали. Відповідно, не змогли пересіяти і зазнали великих збитків.

    Сотні скарг на дії влади, керівників колишніх КСП надходить до відділу аграрної політики штабу “Нашої України” по Київській області, депутатів Верховної Ради. І практично в усіх одне й те саме: майно колишніх КСП розграбовується, техніка продається за безцінь чи списується на металобрухт, худоба вирізається, урожай зникає тощо. Адже все майно, яке десятиріччями створювали наші батьки, і таке необхідне для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, знищується та розграбовується за мовчазною згодою влади та правоохоронних органів. Знищено десятки потужних сільськогосподарських підприємств, колишні колгоспи-мільйонери доведені до банкрутства, а десятки тисяч працівників сільського господарства залишились без роботи.

    Невирішеним залишається і земельне питання. Селяни, які хочуть отримати землю та особисто на ній працювати, через різні бюрократичні виверти влади не можуть її отримати. Державні акти на землю отримало менше десяти відсотків селян-пайовиків Київщини, сотні заяв-скарг на дії влади розглядаються у судах.

    Чи може зруйнована аграрна економіка забезпечувати свій народ – відповідь зрозуміла: ні.

    Наші села стають безперспективними і вимирають – на двох народжених щорічно приходиться п’ятдесят померлих. Закриваються дитячі садки, школи, лікарні. Село зубожіє.

    Ми висловлюємо рішучий протест проти дій влади, яка з року в рік знищує наше сільське господарство, наших селян.

    Форум демократичних сил Київщини ухвалює:

    Звернутися до комітетів Верховної Ради України з питань бюджету і аграрної політики та земельних відносин з вимогою:

    1. Провести ретельну перевірку використання бюджетних коштів, передбачених для сільського господарства Київської області за період 2001-2003рр.

    2. Передбачити у бюджеті на 2004 рік прозорий механізм отримання коштів сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм господарювання.

    3. Здійснити заходи щодо постійного контролю за використанням бюджетних коштів.

    Звернутися до Міністерства аграрної політики з вимогою:

    1. Створити комісію з перевірки порушень чинного законодавства, які виникли при реорганізації колишніх КСП згідно з Указом Президента “Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектору економіки” № 1529 від 03.12.1999р.

    2. Провести всі необхідні заходи щодо усунення цих порушень.

    3. Надати можливість сільськогосподарським товаровиробникам всіх форм господарювання Київської області взяти участь в державних програмах розвитку АПК (тваринництво, рослинництво, садівництво та виноградарство тощо).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.28 | Боровик

      Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

      > Форум демократичних сил Київщини ухвалює:
      >
      > Звернутися до комітетів Верховної Ради України з питань бюджету і аграрної політики та земельних відносин з вимогою:
      >
      > 1. Провести ретельну перевірку використання бюджетних коштів, передбачених для сільського господарства Київської області за період 2001-2003рр.
      >
      > 2. Передбачити у бюджеті на 2004 рік прозорий механізм отримання коштів сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм господарювання.
      Тут незрозуміло про що мова. Які кошти? Чиї? Якщо мова іде про "халяву" (дотації), то форум мав би ширше розкрити таке питання. Зараз в селі всі є товаровиробниками. І якщо давата кошти не всім. то бідні бабки, що тримаєть одну корівчину просто ще більше зубожітимуть від того, що конкуренти отримуватимуть дотацію. Я б до питань про гроші відносився обережно, бо це питання зачіпає всіх крім претендентів на гроші. І так в країні вседисущий дерибан...
      >
      > 3. Здійснити заходи щодо постійного контролю за використанням бюджетних коштів.
      >
      > Звернутися до Міністерства аграрної політики з вимогою:
      >
      > 1. Створити комісію з перевірки порушень чинного законодавства, які виникли при реорганізації колишніх КСП згідно з Указом Президента “Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектору економіки” № 1529 від 03.12.1999р.
      >
      > 2. Провести всі необхідні заходи щодо усунення цих порушень.
      >
      > 3. Надати можливість сільськогосподарським товаровиробникам всіх форм господарювання Київської області взяти участь в державних програмах розвитку АПК (тваринництво, рослинництво, садівництво та виноградарство тощо).

      Те саме. Всі селяни є товаровиробниками і тут теж треба конкретизувати що від того отримають конкретні прошарки товаровиробників. Не теба іти шляхом Латинської Америки.


      Від себе, то я би питання села порушував в трохи іншому ракурсі. Проблема села не в відсутності грошей. Селяни бідують не тому що їм не дають гррошей. Вони просто не знають що робити з тим що є. В середньому на село в 300-700 людей є 0-4 фермери, 5-20 сімей що мають по кілька гектарів (до 10-ти) і решта людей - батраки. Якщо давати гроші фермерам, то батраки стають ще вбогішими без надії вирватись. Чим більше батраків тим дешевша праця і яким багатим не був фермер він надалі платитиме 20-25 гривень за 12-годинний робочий день. Було б добре, якби було можливим витягнути людей з безпробудного батрацтва, щоб частка небатраків досягала в селі бодай 25 відсотків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.28 | Михайло Свистович

        Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

        Боровик пише:
        > Тут незрозуміло про що мова. Які кошти? Чиї? Якщо мова іде про "халяву" (дотації), то форум мав би ширше розкрити таке питання.

        Йдеться про гроші, які уряд виділив на підтримку с/г виробника. Зараз, наприклад, виділені гроші на пересів, бо зернові вимерзли та погоріли.

        Може б Ви докладніше розписали свій погляд на ці речі, бо я в сільському господарстві не фахівець.

        >
        > Те саме. Всі селяни є товаровиробниками і тут теж треба конкретизувати що від того отримають конкретні прошарки товаровиробників. Не теба іти шляхом Латинської Америки.

        Чи не могли б Ви конкретизувати щодо прошарків, і що Ви маєие на увазі, кажучи про Лат. Ам. У Вас є досвід роботи в с/г, я б передав Ваші міркування куди слід.

        >
        >
        > Від себе, то я би питання села порушував в трохи іншому ракурсі. Проблема села не в відсутності грошей. Селяни бідують не тому що їм не дають гррошей. Вони просто не знають що робити з тим що є. В середньому на село в 300-700 людей є 0-4 фермери, 5-20 сімей що мають по кілька гектарів (до 10-ти) і решта людей - батраки. Якщо давати гроші фермерам, то батраки стають ще вбогішими без надії вирватись. Чим більше батраків тим дешевша праця і яким багатим не був фермер він надалі платитиме 20-25 гривень за 12-годинний робочий день. Було б добре, якби було можливим витягнути людей з безпробудного батрацтва, щоб частка небатраків досягала в селі бодай 25 відсотків.

        А який вихід?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.29 | Боровик

          Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

          Михайло Свистович пише:
          > Боровик пише:
          > > Тут незрозуміло про що мова. Які кошти? Чиї? Якщо мова іде про "халяву" (дотації), то форум мав би ширше розкрити таке питання.
          >
          > Йдеться про гроші, які уряд виділив на підтримку с/г виробника. Зараз, наприклад, виділені гроші на пересів, бо зернові вимерзли та погоріли.
          >
          > Може б Ви докладніше розписали свій погляд на ці речі, бо я в сільському господарстві не фахівець.
          Я не можу назвати себе спеціалістом, але я з села, маю відношення до землі. До того ж неможливо кількома реченнями розкрити всю проблематику. Я можу тільки звертати увагу на окремі ньюанси.
          Як я вже писав в попередньому дописі, село не зовсім однорідне, має багато специфіки і ніколи раніше, та і зараз, селом ніхто не переймається і ніхто його не розуміє. Село консервативне. Селяни з дулями в кишенях і мало хто знає для кого та дуля і за що. Я просто хотів би застерегти форум від прийняття популістських рішень, бо то може боком вилізти.
          Розглянемо "конкретне" питання, хоча воно гіпотетичне, бо ще нічого не вимерзло (або ви пишете про минулий рік?). Ви пишете, що уряд виділив гроші на пересів. Якщо форум береться за це питання, то повинен брати і відповідальність за наслідки прийнятих власних ухвал. Зернові вимерзли у великих землевласників, у середніх і у малоземельних. Хай форум аргументовано скаже, як він вважає, кому з перелічених треба дати гроші на пересів? А заявити про прозорість - спекуляція, і повірте, що більшість сільського населення просто фізично не зможе отримати тих грошей, тобто буде несправедливо ображена. Ні я, ні мій сусід ніяк не радітимемо з того, що мої та його податки підуть на пересів нашому конкуренту. Тобто, форум повинен заявити не лише за прозорість, а і за справедливість.

          >
          > >
          > > Те саме. Всі селяни є товаровиробниками і тут теж треба конкретизувати що від того отримають конкретні прошарки товаровиробників. Не теба іти шляхом Латинської Америки.
          >
          > Чи не могли б Ви конкретизувати щодо прошарків, і що Ви маєие на увазі, кажучи про Лат. Ам. У Вас є досвід роботи в с/г, я б передав Ваші міркування куди слід.
          Про Латинську Амереку я згадав в тому ключі, що ситуація з СГ подібна. Я писав в попередньому дописі, що переважна частина сільського населення є батраками, так само як і в Мексиці. Земля є в небагатьох дрібних власників і в кількох великих власників. І ця ситуація не вирівнюється, бо батраків дуже багато і оплата праці не виросте більше як 20-25 гривень за 12-годинний робочий день. І якщо зараз допомогти одним пересіяти, а іншим ні, то батраки ще більше засрягають в своїй безвиходді.
          Ситуація не є доброю навіть для землевласників, бо СГ є дуже сезонним і батраки то працюють в селі, то їздять на заробітки. Цього року в нашому селі було багато зайвих рук, щоб просапати буряк, але на осінь зібралась бригада з кількох десятків молодих і здорованів і поїхала в Одесу щось будувати. І в вересні-жовтні просто не було кого найняти на копання і чистку буряка. Оце і є Латинська Америка.
          >
          > >
          > >
          > > Від себе, то я би питання села порушував в трохи іншому ракурсі. Проблема села не в відсутності грошей. Селяни бідують не тому що їм не дають гррошей. Вони просто не знають що робити з тим що є. В середньому на село в 300-700 людей є 0-4 фермери, 5-20 сімей що мають по кілька гектарів (до 10-ти) і решта людей - батраки. Якщо давати гроші фермерам, то батраки стають ще вбогішими без надії вирватись. Чим більше батраків тим дешевша праця і яким багатим не був фермер він надалі платитиме 20-25 гривень за 12-годинний робочий день. Було б добре, якби було можливим витягнути людей з безпробудного батрацтва, щоб частка небатраків досягала в селі бодай 25 відсотків.
          >
          > А який вихід?
          Це довга тема. Вихід:
          1. Визначити оптимальні форми існування села в умовах України та регіонів. Як на мою думку, то це мають бути господарства по 20-100 Га. Надто малі господарства неефективні через пароблему впровадження технологій. Надто великі роблять велику соціальну напругу. Як показує досвід, при таких площах непотрібно переживати за техніку і не треба кожному мати свого комюайна. Тобто має бути інфраструктура, але вона має бути окремою. Так зараз, якщо є в селі , чи околиці кілька добрих тракторів, комбайнів і сівалок, то 60 гектарів обробляються дуже легко черз винаймання цієї техніки. Саме це вирішує проблеми тих, хто живе в селі, але немає чи не хоче мати власну землю. Хай має трактора, чи хай наймається трактористом, слюсарем...
          2. Такі господарства (20-100 Га) є і треба вирахувати їхні проблеми і усунути ці проблеми. Проблеми вкрай стандартні. Потрібно проводити семінари по агротехніці, веденню господарства, агромаркетингу і так далі. Це може робити хто завгодно, хоч Аграрна партія України, НУ, Уряд, місцева влада, рнгіогальні сільськогосподарські інститути, Галицькі контракти чи газета Сільські Вісті, виробники товарів для СГ в якості реклами. Але це мусить хтось робити, бо це проблема нумер один. Сміливці взялись за свою справу, але як сліпі кошенята роблять безліч помилок. Наступна проблема - стабільність. Це може вирішити тільки держава. Потрібні якщо не стабільні ціни, то хоч "стабільнуваті". Конкретний приклад. Молоко навесні-літом так сильно впало в ціні, що люди просто порізали корів від чого впали ціни на м*ясо. Зараз ціни на молоко і на м*ясо пішли вверх, але вже нема ні молока ні тих корів що могли давати молоко. Тобто треба було не дати впасти ціні на молоко тоді, можливо треба було просто скуповувати це молоко державою. А тепер ціни на м*ясо і на молоко не пішли б так вверх, то того ж держава могла б зараз продати те куплене тоді молоко і якщо не заробити, то бодай не програти. Те саме відносно зерна. Треба було скуповувати його тоді коли воно було дешевим і викидати на ринок зараз. Третя на черзі проблема - якимось чином стмулювати появу інфраструктури для СГ (МТС, дрібних елеваторів і таке інше).
          3. Збільшувати кількість таких господарств, щоб охопити ними якомога більшу територію України. Це найдешевша проблема, бо потрібні все ті ж лекції та семінари, можливо, що через телебачення у вигляді освітніх передач. Треба пояснити загалу і батракам як отримати землю, з чого почати і що він з того має отримати. Треба все просто на пальцях пояснювати.
          ***
          Я категорично проти макроекономічних методів в управлінні СГ на сьогоднішній момент. Досвід показав, що всі макропрограми, що були в Україні останні півтора десятки років ніяк не впливали на результат. Більше того, все що було виведено за межі цих макропрограм не зазнавало ні криз ні корупційних скандалів. Приклад - вирощування картоплі, цибулі, моркви, капусти. Чи чули ви про прроблему цих культур? А чуємо тільки про зерно, соняшник та буряк і під них держава гатить мільйони і мільйони щорічно і всіякі мудрагельні постанови приймають всі верхи. І вічно ці культури то вимерзають то земленосики з*їдають. Хоча, насправді вимерзло те, що не сіяли. Ну чому мій друг заплатив гроші за страхування і в нього не вимерзло, а в сусідньому колгоспі "вимерзло", бо колгосп не страхував і не сіяв. Але голові колгоспу треба було заплатити за навчання доньки в інституті і йому довелось давати хабаря комісії, яка ніби бачила посіяну пшеницю, мороза і снігуроньку... Потім держава щось йому (колгоспу) давала, він (голова) те насіння в черговий раз заганяв наліво, і знову в нього ставалась посуха, паводок і приммрозки одночасно... До цього треба тільки добавити, що цей голова вболіває за СДПУ(о) і всі проюлеми з неврожаями валить на Ющенка та Тимошенко.
          ***
          А ще рекомендую http://www.farmukraine.com/, де ви прочитаєте багато цікавого.
          То велика господарка, але вони не мають землі, все орендують, навіть вантажівки для перевезень і то орендують. Тепер уявіть собі, що такі поля могли б покривати всю орну Україну.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.29 | Михайло Свистович

            Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

            Боровик пише:
            >
            > Я не можу назвати себе спеціалістом, але я з села, маю відношення до землі.

            Це теж добре.

            >
            > До того ж неможливо кількома реченнями розкрити всю проблематику.

            Напишіть багато. Можна на мило. А я передам куди слід.

            > Як я вже писав в попередньому дописі, село не зовсім однорідне, має багато специфіки і ніколи раніше, та і зараз, селом ніхто не переймається і ніхто його не розуміє.

            Давайте разом допоможемо їм зрозуміти. Можливість є.

            > Я просто хотів би застерегти форум від прийняття популістських рішень, бо то може боком вилізти.

            Я тому і запостив цю гілку.

            > Розглянемо "конкретне" питання, хоча воно гіпотетичне, бо ще нічого не вимерзло (або ви пишете про минулий рік?).

            Про минулий рік.

            > А заявити про прозорість - спекуляція

            Чому? Була б прозорість, люди б дізналися, що гроші отримали лише підприємства Засухи.

            > і повірте, що більшість сільського населення просто фізично не зможе отримати тих грошей, тобто буде несправедливо ображена.

            Я розумію, але як тоді ті гроші розподіляти?

            > Тобто, форум повинен заявити не лише за прозорість, а і за справедливість.

            Ну так я і питаю: як буде справедливо?

            >
            > Від себе, то я би питання села порушував в трохи іншому ракурсі. Проблема села не в відсутності грошей. Селяни бідують не тому що їм не дають гррошей. Вони просто не знають що робити з тим що є. В середньому на село в 300-700 людей є 0-4 фермери, 5-20 сімей що мають по кілька гектарів (до 10-ти) і решта людей - батраки. Якщо давати гроші фермерам, то батраки стають ще вбогішими без надії вирватись. Чим більше батраків тим дешевша праця і яким багатим не був фермер він надалі платитиме 20-25 гривень за 12-годинний робочий день. Було б добре, якби було можливим витягнути людей з безпробудного батрацтва, щоб частка небатраків досягала в селі бодай 25 відсотків.

            Як це зробити?

            > >
            > > А який вихід?
            > Це довга тема. Вихід:
            > 1. Визначити оптимальні форми існування села в умовах України та регіонів. Як на мою думку, то це мають бути господарства по 20-100 Га. Надто малі господарства неефективні через пароблему впровадження технологій. Надто великі роблять велику соціальну напругу. Як показує досвід, при таких площах непотрібно переживати за техніку і не треба кожному мати свого комюайна. Тобто має бути інфраструктура, але вона має бути окремою. Так зараз, якщо є в селі , чи околиці кілька добрих тракторів, комбайнів і сівалок, то 60 гектарів обробляються дуже легко черз винаймання цієї техніки. Саме це вирішує проблеми тих, хто живе в селі, але немає чи не хоче мати власну землю. Хай має трактора, чи хай наймається трактористом, слюсарем...

            Який має бути механізм цього перетворення? Детальний. По кроках.

            >
            > Я категорично проти макроекономічних методів в управлінні СГ на сьогоднішній момент.

            Я взагалі з обережністю ставлюся до макроекономічних методів будь-де.


            >
            > А ще рекомендую http://www.farmukraine.com/, де ви прочитаєте багато цікавого.

            Дякую, почитаю сам і іншим дам.

            Поки що Вам варто присудити перше місце за конструктивність у цій гілці. :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.30 | Боровик

              Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

              Михайло Свистович пише:
              ...
              > > А заявити про прозорість - спекуляція
              >
              > Чому? Була б прозорість, люди б дізналися, що гроші отримали лише підприємства Засухи.
              Я це назвав спекуляцією тому, що ця прозорість не допомагає селянинові, вона тільки шкодить Засусі, а може і не шкодить. Селянин і не тільки селянин знає, що влада злодійська і Засуха в тому числі.
              Якщо уряд виділив гроші і ці гроші немають шансу прийти до мене, то мені майже одинаково в котрій з чужих кишень вони опиняться.
              Село потребує іншого. Село хоче мати свої гроші за свою працю. Я бачу, що селяни не люблять, що їх використовують як знаряддя в боротьбі. Я не кажу, що прозорість зайва, але вона просто не зачіпає інтереси чи сподівання селян.

              >
              > > і повірте, що більшість сільського населення просто фізично не зможе отримати тих грошей, тобто буде несправедливо ображена.
              >
              > Я розумію, але як тоді ті гроші розподіляти?
              >
              > > Тобто, форум повинен заявити не лише за прозорість, а і за справедливість.
              >
              > Ну так я і питаю: як буде справедливо?
              Я не знаю, чи рішення демократичного форуму може вплинути на сам розподіл грошей в СГ, тим більше, що форум регіональний.
              Якщо гроші виділені, то їх треба направити не конкретним підприємствам, а на програми для всіх. Мені важко відповісти на це запитання, бо мова іде про окремі населені пункти з окремими проблемами. Але я наведу приклад. Закрився цукровий завод (один з багатьох). Район залишився без місця збуту, а решта заводів далеко. Так за невеликі державні гроші укрзалізниця в місцевості будує кілька приймалень буряка. І цей буряк дешево (дешевше ніж це коштувало б автами) перевозяться заводами споживачами. Така дотація в СГ просто виручає галузь в районі і не треба давати халявні засоби захисту рослин і міндобрива підприємствам Засухи, хай сам купує.
              Другий приклад - дуже актуальний для минулорічного врожаю, коли зерно скупили за копійки деякі структури(о) через майже монопольне володіння елеваторами. А теперішні господарства на 20 Га збирають 30-60 тон зерна. Це не так багато, але і це вони не мають де зберігати. Держава за невеликі гроші могла би перреобладнати деякі склади під зернові, з оплатою за зберегання. Тобто, гроші повинні направлятись в інфраструктуру, а не в чиюсь кишеню.
              Чому держава? А тому, що вона має склади, а проект не такий прибутковий, щоб приватник купував ці склади. Думаю, що з часом приватники теж надаватимуть послуги по зберіганню.

              > > > А який вихід?
              > > Це довга тема. Вихід:
              > > 1. Визначити оптимальні форми існування села в умовах України та регіонів. Як на мою думку, то це мають бути господарства по 20-100 Га. Надто малі господарства неефективні через пароблему впровадження технологій. Надто великі роблять велику соціальну напругу. Як показує досвід, при таких площах непотрібно переживати за техніку і не треба кожному мати свого комюайна. Тобто має бути інфраструктура, але вона має бути окремою. Так зараз, якщо є в селі , чи околиці кілька добрих тракторів, комбайнів і сівалок, то 60 гектарів обробляються дуже легко черз винаймання цієї техніки. Саме це вирішує проблеми тих, хто живе в селі, але немає чи не хоче мати власну землю. Хай має трактора, чи хай наймається трактористом, слюсарем...
              >
              > Який має бути механізм цього перетворення? Детальний. По кроках.

              Тут я дав оцінку ситуації та завдання, а механізм впровадження я описав схематично в попередньому дописі п.2.
              Якщо цікаво, то напишу конкретні історії двох моїх знайомих з мого села.
              1. Його звати Роман. Підлітками ми були друзями, разом випасали худобу. Він - сільський хлопець, освіта - музична школа та ПТУ, одружений, двоє дітей, не п*є, 32 роки. ДумаЮ. що при певних умовах міг би мати добру освіту і чогось би досяг в цбому світі, але ще не всеи втрачеено. Має трохи грошей, більше 10 тисяч долярів, бо працював по заробітках, не витрачав. Мав машину, якусь іномарку, але продав і купив трактора. Цього року взяв 60 Га землі (дали односельчани в оренду свої здичавілі паї), яка вже поросла не те що бур*янами, а кущами. Приблизно як на фотогалереї сайту http://www.farmukraine.com/Photo%20Tour.htm
              Тільки частину землі засіяв, а решту просто готує під сівбу на наступний рік. Майже вся праця наймана, навіть орати землю наймає, бо це зручніше ніж самому орати та ремонтувати трактора. Як я писав раніше, батраків є багато. Добре, що в окрузі є трактористи з власними тракторами. Деяку амуніцію Роман прикупив.
              Проблеми:
              - жодних навиків ведення бізнесу, жодних знань менеджменту, планування і так далі.
              - жодних сучасних знань по агротехніці, сівозмінах, і т.д. Все робиться дідівським примітивним методом кінця позаминулого століття.
              - неможливість прогнозу, а може і гарантій, що картопля не буде дешевшою як 40 коп/кг, зерно не менше 300 гр/Т, цукор не менше як 6% цукром від зданого буряка.
              - регіональні проблеми типу того, що місцева адміністрація щоб підіграти переробним підприємствам створює штучні кризи збуту, чим просто обвалює ринок тієї чи іншої продукції.
              Роман не надіється і не чекає (а може і не візьме якщо запропонують)від держави дешевих чи безкоштовних насіння, гербіцидів, міндобрива, плуга, солярки та мастил. Він все це купить сам, він знає куди за чим поїхати, він вже починає розбиратись в торгових марках насіння і таке інше. В кінці кінців. він все це освоїть через 2-5 років.
              2. Його звати Ігор, 32 роки. Чимось подібний, але на заробітки давно не їздив. бо має свого КамАЗа, яким зароблшяє собі на життя останні кілька років перевезеннями чи не по всій Україні. Він жонатий, двоє дітей, має гроші, на відміну від Романа має досвід робити бізнес. Освіта - технікум. Вміє робити розрахунки, легко засвоєю щось нове. Так що в нього на одну проблему менше, але в нього так само нема знань по агротехніці і діє трохи сучасніше тільки за рахунок того, що десь щось підчитує, але знання несистемні. Маштаб в нього більший і він взяв 100Га землі. Справу веде трохи краще.
              ****
              Коли ви питаєте про механізм трансформації з того що є в появу Романів та Ігорів, то варто проаналізувати чому вони не ставали господарями раніше і чому стали тепер.

              Як би Кучму не лаяли ми всі, але його декрет про розформування колгоспів чи не найбільше зрушив проблему. Тобто, саме указ і та кампанія зняли монополію на землю місцевих бариг.
              Тобто поява можлива тільки там де земля розпайована і в землю вбиті кілки, що показують звідки і доки чия земля. Там де цього нема неможливо взяти землю, бо навіть якщо допустимо мені належить 3 гектари абстрактної землі, то і віддати в оренду я можу тільки абстрактно. Земля не всюди розпайована. Навіть в сусідніх селах процес ішов по різному, залежно як місцева номенклатура повернула справу. Села, де земля не поділена, а ще гірше, коли не поділена навіть на карті майже поголовно на заробітках, або батрачать по інших селах. Деградація в них значніша, бо навіть якщо збережені колгоспи, то людям не платять, але їх все дурять обіцянками нового врожаю, який невідомо куди зникає кожного року. В таких селах навіть ніхто не відкриває магазин чи ятку.
              Якщо є доступна земля, то щоб Романи та Ігори взялись за справу треба їм допомогти вирішити ті чотири проблеми що я описав вище - вміння вести бізнес, знати СГ, приборкати регіональну владі в дестабілізації ринку. Повністю проблему прогнозованих цін можна вирішити тільки в маштабах держави, але якщо знати хоч трохи елементи ведення бізнесу та технологію СГ, то дуже легко самому себе підстраховувати.
              Роман і Ігор взяли землю після того коли це стало доступним, і коли до них дійшли елементарна істина, що це може давати добрий прибуток. Вони б взяли землю зразу після декрету, якби в село приїхав лектор і тихими зимовими вечорами розказував би як переконати людей віддати в ороенду пай, як винаймати людей, як писати договори, як оформляти папери і таке інше. Другий лектор мав би розказати як орати землю, коли сіяти, чим, як. Специфіку клімату, землі, регіону, природні ризики, норми внесення міндобрив, ефект затраченого добрива на врожай...
              А третій лектор мав би прочтитаи маркетинг СГ продукції. Розказати про попит, тенденції,... Мала бути випущена брошура на кільканадцять сторінок з схемами та інструкціями як до нового електрочайника.
              От і зараз наступає зима. Селяни нудьгують. А якби з ними провели таку роботу, то весною в нашому селі за землю вже би боролись. Бо в селі крім Романа та Ігора є достатньо людей, які готові за це взятись, але не знають з якої сторони підійти і поки що спостерігають за Романом і Ігором і спостерігатимуть ще зо два три роки, а потім почнуть за щось братись, але час іде і працює проти них і всіх нас.
              ***
              Якби поява Романів і Ігорів стала масовою, то в інфраструктуру пішли б інвестиції. Навіть зараз вони трохи туди пішли. На кожного Романа-Ігора появляються нові трактористи з тракторами. Минулого року майже все село обмолочували якісь чуваки своїми "Джон Дірами". Власники вантажівок роблять непогані гроші на перевезенні буряка.
              Вже зараз стає легше продати велику партію продукції ніж малу. Тобто купець починає іти туди де є товар і часто покупець зацікавлений купити в мене одним махом цілу фуру картоплі за вищу ціну ніж бігати по базару і скуповувати її мішками.

              >
              > >
              > > Я категорично проти макроекономічних методів в управлінні СГ на сьогоднішній момент.
              >
              > Я взагалі з обережністю ставлюся до макроекономічних методів будь-де.
              >
              >
              > >
              > > А ще рекомендую http://www.farmukraine.com/, де ви прочитаєте багато цікавого.
              >
              > Дякую, почитаю сам і іншим дам.
              >
              > Поки що Вам варто присудити перше місце за конструктивність у цій гілці. :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.11.01 | Михайло Свистович

                Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

                Боровик пише:
                >
                > Закрився цукровий завод (один з багатьох). Район залишився без місця збуту, а решта заводів далеко. Так за невеликі державні гроші укрзалізниця в місцевості будує кілька приймалень буряка. І цей буряк дешево (дешевше ніж це коштувало б автами) перевозяться заводами споживачами. Така дотація в СГ просто виручає галузь в районі і не треба давати халявні засоби захисту рослин і міндобрива підприємствам Засухи, хай сам купує.

                Чудово! В мене вже виникають в голові зародки ідей.

                > Другий приклад - дуже актуальний для минулорічного врожаю, коли зерно скупили за копійки деякі структури(о) через майже монопольне володіння елеваторами. А теперішні господарства на 20 Га збирають 30-60 тон зерна. Це не так багато, але і це вони не мають де зберігати. Держава за невеликі гроші могла би перреобладнати деякі склади під зернові, з оплатою за зберегання. Тобто, гроші повинні направлятись в інфраструктуру, а не в чиюсь кишеню.

                Класно!

                >
                > Якщо цікаво, то напишу конкретні історії двох моїх знайомих з мого села.

                Дуже цікаво.
            • 2003.11.05 | Боровик

              Re: УХВАЛА про ситуацію в агропромисловому комплексі

              Хочу ще поілитись з ідеєю. Це ідея не є моя чи не зовсім моя, але я спробую її передати.
              І так, я вже описав бачення головних проблем.
              Тут я напишу кілька слів відносно механізму залучення селян в ряди господарів з землею від 20 гектарів і більше. Коли в селі тихими зимовими вечорами точаться розмови про землю, то в тих, хто прагне землі спрацьовує гальмо "А де я збуду продукцію?".
              Тут могла би трохи допомогти держава. Вона могла би переоформити свої витрати по закупівлі овочів для держустанов на держзобов*язання.
              Що мається на увазі? Наприклад, Самібірський гарнізон має 12 військових частин в яких щодня з*їдається приблизно півтора тони картоплі, або майже 500 тон на рік. Цю картоплю держава могла б не замовляти в деяких структурах(о) близьких до Львівської податкової і митниці і ці структури не завозитимуть картоплю з Польщі.
              Держава могла би направити свої витрати на картоплю в напрямку новоспечених власників. Механізм впровадження міг би виглядати так, що держава бере на себе зобовязання на придбання картоплі врожаю 2004 року в кількості 25 чи 50 тон по ціні не менше 45 копійок за кг при тому, що власник картоплі не зобов*язаний продавати картоплю по такій ціні якщо ринкова вартість буде вищою. Умова від держави - це повинен бути власник землі, що тільки цього року взяв землю. Такі державні зобов*язання може придбати землевласник тільки один раз. Він не може придбати кілька таких зобов*язань.
              45 копійок - дешево для держави. З іншої сторони, це достатня гарантія щоб за цю справу взятись (виручка 22,500 гривень при зобов*язанняі в 50 Т).
              Цікаво, що зараз великої проблеми збуту немає. І цей крок допомоги потрібен тільки задля того, щоб селянин не боявся отримати восени свої 50 чи більше тон картоплі (та і взагалі любої продукції). Селянину варто пояснити, щоб він виростив не тільки 50 тон, а 100. Половину купить держава, а другу половину він де інде продасть. Отримавши виручку. Такий селянин не дивитиметься в рот державі на наступний рік. Він вже сам знайде збут.

              Тепер, осінню мій батько потратив годину на пошук покупця кільканадцяти тон картоплі. Для того щоб продати кілька тон цукру батько витратить теж не більше години- двох.
              Цікаво і те, що більшість сусідів щиро думають, що краще не мати 3-10 тон цукру ніж мати той цукор разом з проблемою зберігання, збуту і таке інше. Їм здається, що збут є непосильною ношею, а це не так.
              ***
              Ігор, про якого я писав в минулих дописах вже взяв цукор за зданий буряк. Я точно не знаю площу його буряка, але вона займала десь біля 20Га. Всього він отримав 52 тони цукру за весь буряк. Так за один рік стають багачами. Треба віддати належне державі, що цього року держава трохи слідкувала за дотриманням законності цукрозаводом, який раніше любив "кинути" виробників буряка.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.11.05 | Михайло Свистович

                Re: І як з цим боротись? Може якісь семінари для селян?

                Боровик пише:
                >
                > Цікаво і те, що більшість сусідів щиро думають, що краще не мати 3-10 тон цукру ніж мати той цукор разом з проблемою зберігання, збуту і таке інше. Їм здається, що збут є непосильною ношею, а це не так.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.11.08 | Боровик

                  Re: І як з цим боротись? Може якісь семінари для селян?

                  Пане Михайле, щось наближене я знайшов в проекті Вінницького аграрного університету, дивіться лінк http://www.vsau.org/project/
                  На жаль, там інформації замало і вона дуже поверхнева.
                  Я думаю, що вони мають випускати банато друкованої продукції, бо зрозуміло, що їх діяльність в основному направлена не на тих, хто має інтернет.
                  Мені здається, що саме така програма "Дорадництва" потрібна для тих хто вже має кількадесять гектарів землі.
                  Це фінансується американською агенцією, яка не може вирішувати проблеми державного масштабу, вони тільки показують приклад що і як треба робити.
                  Я думаю, що у виконавців цієї програми можна отримати не те що консультацію, а цілий семінар по цій темі і скоріше за все їхня консультація не буде дилетантською. Їхні координати є на сайті.
                  ***
                  Я вже давно натрапив на сайт Дубнонасіння http://www.ukrfood.com.ua/dubno/
                  на їх лінку є багато просто викладеної інформації:
                  http://www.ukrfood.com.ua/dubno/index.php?no=6
                  Це може бути простим прикладом тієї інформації, яка мала би бути видрукована на кількох сторінках паперу любої якості і ці аркуші паперу мали б лежати в кожній поштовій скринці кожного села.
                  ******
                  Також я по клаптиках назбирав інформацію, що держава для потреб своїх установ закуповує на зиму картоплі, моркви та цибулі на суми по кілька мільйонів доларів по кожній області, цієї суми вистачає, щоб щороку піднімати на ноги біля 200 господарств в кожній області через схеми цільових зобов*язань. Але так виглядає, що всі цісуми переважно інвестуються в звичайних імпортерів та закордонні господарства.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.11.10 | Михайло Свистович

                    Re: Дякую за інформацію.

                    Де б тепер ще час знайти, щоб все це опрацювати.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.11.15 | Боровик

                      Ще капелька по темі СГ

                      Пане Михайле, дуже цікаво зачеплена тема СГ Порошенком в інтерв*ю Дзеркалу Тижня.
                      Мені здається, що він дуже добре розуміється на тому куди і як ідуть гроші. Мене це приємно здивувало, бо вже здавалось, що ніхто з високих посадовців взагалі нічого не тямить. Чи не найбільше таке враження сформували Козаченко, Ткаченко ..ю та деякі опозиуціонери, яких не хочу згадувати, щоб не звинуватили в суб*єктивізмі.
                      ***
                      ось уривок інтерв*ю:
                      Окремої розмови, на мій погляд, заслуговує позиція Кабміну щодо Міністерства аграрної політики. У своїх висновках бюджетний комітет запропонував додатково виділити 600 млн. гривень на компенсацію сільгосппідприємствам — платникам фіксованого сільгоспподатку їхніх внесків до Пенсійного фонду. Ми були переконані, що це єдина можливість врятувати пенсійну реформу. Якщо ж і надалі рухатися шляхом надання пільг... Я не розумію, чому пільги слід надавати селянам, не надавши їх, скажімо, учням ПТУ. Або сільським учителям, іншим малозабезпеченим верствам населення.

                      — Гаразд, а куди ж підуть ті 600 млн., які пропонувалося віднайти для проведення пенсійної реформи? Чи від них усі дружно відмовилися?

                      — Ніхто, природно, не відмовлявся. Гроші підуть туди, де в нас найбільше зловживань: селекція в рослинництві, тваринництві, компенсація за придбання складної техніки... Фактично уряд не зробив висновків із аграрної кризи, яка спіткала країну. Селянину не запропоновано жодної реальної альтернативи, немає прив’язки фінансових ресурсів до реально обробленого гектара, вирощеного кілограма...
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.11.15 | Боровик

                        Ще кРапелька по темі Порошенка, а не СГ..

                        Ну я просто вражений. Порошенко, який, якщо не помиляюсь, є власником ЛуАзу, що випускає, збирає авта каже:
                        Ми запропонували ліквідувати пільги для автомобільної промисловості. Але, попри висновки бюджетного комітету, попри президентський указ, що вимагає в двомісячний термін внести законопроекти про скасування закону про стимулювання виробництва автомобілів в Україні, уряд прагне зберегти діючі норми. Хоча йдеться не про десятки чи сотні мільйонів втрат для бюджету — ми перейшли, на жаль, на мільярдні суми.
                        ***
  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    УХВАЛА щодо Засухи

    чорновий варіант не зазнав змін і був прийнятий залою без змін і доповнень

    УХВАЛА

    Форуму демократичних сил Київщини

    м. Біла Церква
    18 жовтня 2003 року

    Учасники форуму демократичних сил Київщини висловлюють глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають політичне і соціально-економічне життя України. Нинішня влада, бажаючи за будь-яку ціну залишитись біля керма, випробовує різні способи самозбереження: від авантюри "політичної реформи" до торгівлі національним суверенітетом в обмін на підтримку Росією збанкрутілої влади. Ці процеси супроводжуються брехнею, знищенням незалежної думки, масовими порушеннями прав людини. На жаль, Київщина якнайповніше демонструє те, наскільки цинічною може бути пострадянська влада, наскільки відверто і безпардонно вона може підпорядковувати собі політичні і економічні процеси в області, боротися із громадянами і навіть представниками місцевої влади – і залишатися при цьому безкарною.

    Подружжя голови Київської облдержадміністрації А.Засухи і народного депутата Т.Засухи монополізувало економічне і політичне життя в області, розправляється із незручними для них мерами міст, визискує підприємців. Хабарництво і корупція стали нормою.

    При цьому показники соціально-економічного розвитку області теж аж ніяк не оптимістичні. Попри бравурні рапорти влади, які подає Адміністрація Президента, область посіла лише 11 місце серед регіонів за підсумками минулого року з питань економічного розвитку :

    - понад 48% підприємств є збитковими. Зростають дебіторська (на 47,1%) і кредиторська заборгованість (на 43,4%);

    - борги із виплат заробітної плати становлять 76 мільйонів гривень;

    - офіційний рівень безробіття перевищує 4,6 %.

    Незважаючи на висновки Спеціальної парламентської комісії, ухвалення Верховною Радою України ще у 2001 році Постанови, у якій Прем’єру пропонується поставити перед Президентом питання про звільнення А.Засухи, останній досі обіймає цю посаду. Причини відомі – Президент Л.Кучма і його оточення цінують "вірних соратників", здатних забезпечувати поповнення "общака", контроль за населенням, "потрібні" результати виборів. Л.Кучма навіть присвоює Т. Засусі звання Героя України, забуваючи, що Героями визнають тих, хто служить народу, а не режиму.

    Учасники Форуму демократичних сил Київщини переконані, що подолання такої зневаги з боку влади можливе лише у разі об’єднання зусиль громади. Аби змусити владу рахуватися з інтересами громадян, аби не допустити маніпуляції і викручування рук на виборах, суспільство має об’єднатися і дати владі зрозуміти, хто є господарем в країні. Тому учасники Форуму підтримують ініціативу Віктора Ющенка щодо створення загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю.

    Для реалізації цієї ініціативи учасники Київського обласного Форуму зобов'язуються:
    - сформувати обласну громадсько-політичну Раду та осередки Форуму в містах та селах області;

    - залучати у рамках діяльності Форуму громадян, представників політичних партій і громадських організацій до підготовки і ухвалення важливих суспільних рішень, контролю за діями влади, протидії маніпуляціям і фальсифікації під час виборчої кампанії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.28 | Роман ShaRP

      Re: УХВАЛА щодо Засухи


      > Незважаючи на висновки Спеціальної парламентської комісії, ухвалення Верховною Радою України ще у 2001 році Постанови, у якій Прем’єру пропонується поставити перед Президентом питання про звільнення А.Засухи, останній досі обіймає цю посаду. Причини відомі – Президент Л.Кучма і його оточення цінують "вірних соратників",

      своїх друзів.

      Є в історії цієї дружби дико романтичний епізод, коли дочка Засухи потрапила в лікарню, зламавши руку.
      Звичайно, найкраща палата, особиста охорона, лікарі навколо бідолашної повинні були чергувати цілодобово, їжу їй привозили на ношах з коліщатками (!) [так було багато], ну а коли відвідати нещасну приїхала Людмила Кучма .... оу, коли приїхала Людмила Кучма ....

      >здатних забезпечувати поповнення "общака", контроль за населенням, "потрібні" результати виборів. Л.Кучма навіть присвоює Т. Засусі звання Героя України, забуваючи, що Героями визнають тих, хто служить народу, а не режиму.

      Та чого не пожалкуєш для друга?!

      Ну, ви, блін, даєте.
    • 2003.10.30 | Боровик

      Re: УХВАЛА щодо Засухи

      Михайло Свистович пише:
      > При цьому показники соціально-економічного розвитку області теж аж ніяк не оптимістичні. Попри бравурні рапорти влади, які подає Адміністрація Президента, область посіла лише 11 місце серед регіонів за підсумками минулого року з питань економічного розвитку :
      >
      > - понад 48% підприємств є збитковими. Зростають дебіторська (на 47,1%) і кредиторська заборгованість (на 43,4%);
      >
      > - борги із виплат заробітної плати становлять 76 мільйонів гривень;
      >
      > - офіційний рівень безробіття перевищує 4,6 %.

      Ви вірите "бравурним рапортам влади"? Якщо ні, то не посилайтесь на ці рапорти. А якщо вірите в безробіття 4,6%, то Засуха дійсно заслужив героя. Краще вказати не % безробіття, а % зайнятості і ці дані треба розглядати незалежно від рапортів влади.
      Засуха, звичайно, курвий син, але місце серед регіонів визначається різними чинниками.
      В любому випадку, які б показники не були по регіонах. обов*язково хтось матиме 1-ше місце. а хтось - 11-те. 12-те, 13-те...25-те. Якщо приймається по цих цифрах ухвала щодо Засухи, то відповідний пункт ухвали можна застовувати до всіх чставлеників в решті регіонах, що посіли від 11-го по 27-ме місце...
      Також проценти із десятими знаками після коми не переконливі. І чому тільки до одного знаку після коми? :))
  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    УХВАЛА про надання земельних ділянок (чорновий варіант)

    БУЛА ВІДКИНУТА УЧАСНИКАМИ ФОРУМУ.

    Проект

    УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ
    “Про ситуацію з безкоштовним наданням земельних ділянок для житлового і нежитлового будівництва”

    м. Біла Церква
    18 жовтня 2003р.

    Через неврегульованість земельного законодавства в Україні в цілому, і в Київські області зокрема, панує повне свавілля і безладдя у сфері безкоштовного надання земельних ділянок для житлового і не житлового будівництва.

    Це питання українським законодавством віднесено до компетенції місцевих рад, але, оскільки порядок надання цих ділянок відсутній, ми повсюди стикаємося з порушенням прав громадян, які десятками років туляться по чужих кутках, стоячи на черзі для отримання маленької ділянки під житлове будівництво, і в той же час місцева рада роздає земельні ділянки у величезних розмірах під житлове і нежитлове будівництво поза чергою, визначеним місцевими чиновниками людям, в тому числі й не членам територіальної громади. При цьому часто трапляються випадки, коли в одні руки видається по кілька ділянок, а також випадки надання ділянок у паркових та рекреаційних зонах та зонах відпочинку, оскільки місцеві ради часто навмисно затягують розробку Генерального плану забудови свого населеного пункту, де мають бути визначені такі зони.

    Зважаючи на вищевикладене,
    Форум демократичних сил Київщини ухвалив:

    звернутися до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування та державного будівництва, комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з вимогою врегулювання низки питань у Земельному Кодексі України та в Законі “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме:

    а) чітко врегулювати можливість безкоштовного отримання земельних ділянок у приватну власність членами та не членами територіальної громади, щоб земля під житлову забудову надавалася лише членам територіальної громади, які потребують покращення житлових умов в порядку надходження заяв до місцевої ради, і той, хто отримав земельну ділянку, знімався б з квартирної черги і не мав права на повторне безкоштовне отримання землі. Не члени територіальної громади повинні мати право на отримання та приватизацію земельної ділянки виключно на тендерній умові, якщо вони здійснюють інвестиції в розмірах, не менш за визначені цими поправками до законодавства та заповнюють не менш як на 80% робочих місць членами місцевої територіальної громади з укладенням відповідного договору з місцевою радою;

    б) заборонити роздачу землі до затвердження Генерального плану забудови міста (селища) з визначеними на ньому парками, рекреаційними та іншими зонами, де заборонено виділення ділянок під будівництво;

    в) встановити, що в разі використання землі, наданої приватним підприємцям або юридичним особам не за цільовим призначенням, місцева рада зобов’язана протягом визначеного часу й дотримуючись певних умов розірвати з ними угоду з вилученням земельної ділянки, а в разі, якщо місцева рада не розірвала цю угоду, її посадові особи повинні нести кримінальну відповідальність.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.27 | Михайло Свистович

      УХВАЛА про надання земельних ділянок (винесено на голосування)

      БУЛА ВІДКИНУТА УЧАСНИКАМИ ФОРУМУ

      Проект

      УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ
      “Про ситуацію із безплатним наданням земельних ділянок для житлового і нежитлового будівництва”

      м. Біла Церква
      18 жовтня 2003р.

      Через неврегульованість земельного законодавства в Україні в цілому, і в Київській області зокрема, панує повне свавілля і безладдя у сфері безплатного надання земельних ділянок для житлового і нежитлового будівництва.

      Це питання українським законодавством віднесено до компетенції місцевих рад, але, оскільки порядок надання цих ділянок відсутній, ми повсюди стикаємося з порушенням прав громадян, які десятками років туляться по чужих кутках, стоячи на черзі для отримання маленької ділянки під житлове будівництво, і в той же час місцева рада роздає земельні ділянки у величезних розмірах під житлове і нежитлове будівництво поза чергою, визначеним місцевими чиновниками людям, в тому числі й не членам територіальної громади.

      Зважаючи на вищесказане,
      Форум демократичних сил Київщини ухвалив:

      звернутися до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування та державного будівництва, комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з вимогою врегулювання низки питань у Земельному Кодексі України та в Законі “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме:

      а) чітко врегулювати можливість безплатного отримання земельних ділянок у приватну власність членами та не членами територіальної громади, щоб земля під житлову забудову надавалася лише членам територіальної громади, які потребують поліпшення житлових умов в порядку надходження заяв до місцевої ради. Та й той, хто отримав земельну ділянку, знімався б з квартирної черги і не мав права на повторне безплатне отримання землі. Не члени територіальної громади повинні мати право на отримання та приватизацію земельної ділянки виключно на тендерній умові;

      б) заборонити роздачу землі до затвердження Генерального плану забудови міста (селища) з визначеними на ньому парками, рекреаційними та іншими зонами, де заборонено виділення ділянок під будівництво;

      в) встановити: в разі використання землі, наданої приватним підприємцям або юридичним особам не за цільовим призначенням, місцева рада зобов’язана протягом визначеного часу й дотримуючись певних умов розірвати з ними угоду з вилученням земельної ділянки, а в разі, якщо місцева рада не розірвала цю угоду, її посадові особи повинні нести кримінальну відповідальність.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.30 | Боровик

        Re: УХВАЛА про надання земельних ділянок (винесено на голосування)

        Михайло Свистович пише:
        > БУЛА ВІДКИНУТА УЧАСНИКАМИ ФОРУМУ
        >
        > Проект
        >
        > УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ
        > “Про ситуацію із безплатним наданням земельних ділянок для житлового і нежитлового будівництва”
        ...
        > Форум демократичних сил Київщини ухвалив:
        >
        > звернутися до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування та державного будівництва, комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з вимогою врегулювання низки питань у Земельному Кодексі України та в Законі “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме:
        >
        > а) чітко врегулювати можливість безплатного отримання земельних ділянок у приватну власність членами та не членами територіальної громади, щоб земля під житлову забудову надавалася лише членам територіальної громади, які потребують поліпшення житлових умов в порядку надходження заяв до місцевої ради. Та й той, хто отримав земельну ділянку, знімався б з квартирної черги і не мав права на повторне безплатне отримання землі. Не члени територіальної громади повинні мати право на отримання та приватизацію земельної ділянки виключно на тендерній умові;
        Хто є членами громади? Хто може стати членом громади якщо він не є таким?
        Нагадую, що прописка відмінена. Конституція прирівнює всіх громадян.
        Я не розумію, чому я, грромадянин України, маю давати 700 баксів хабаря за ділянку під забудову в тому населеному пункту України, що мені подобається? Чому ще раз стараються віддавати долю людей в руки рад? Та ви знаєте як місцеві ради обираютться та хто ними крутить? Ага, потім як завжди, вийде, що найнужденнішими виявились родичі та друзі тих хто роздавав ділянки. Це дуже принципове питання, не скочуйтесь до лужковщини в Україні!!! Такого нема ніде в цивілізованому світі! Всі ми під Богом ходимо і не можна віддавати ніяким радам право оцінювати достойних і недостойних жити там чи в іншому місці.
        А до чого тут квартирна черга? До речі, а з якою швидкістю та черга рухається? Не тнеба дурити людей, якщо, дай Боже, влада зміниться, то ніяких черг не буде, як і халявних квартир.

        > б) заборонити роздачу землі до затвердження Генерального плану забудови міста (селища) з визначеними на ньому парками, рекреаційними та іншими зонами, де заборонено виділення ділянок під будівництво;
        Треба додати терміни на затвердження Ген. Плану, бо чому це ми маємо витрачати життя на очікування того затвердження?
        >
        > в) встановити: в разі використання землі, наданої приватним підприємцям або юридичним особам не за цільовим призначенням, місцева рада зобов’язана протягом визначеного часу й дотримуючись певних умов розірвати з ними угоду з вилученням земельної ділянки, а в разі, якщо місцева рада не розірвала цю угоду, її посадові особи повинні нести кримінальну відповідальність.
        Пропоную кримінальну відповідальність замінити розстрілом.
        Це був жарт, але пункт явно сирий. Під цей пункт можна буде сажати наліво і направо. Які посадові особи мались на увазі? Конкретніше треба, бо знову готується майданчик під зловживання.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.01 | Михайло Свистович

          Re: Відповім у понеділок.

          В мене жахливий інтернет, викидає ледь не щохвилини.
        • 2003.11.03 | Михайло Свистович

          Re: УХВАЛА про надання земельних ділянок (винесено на голосування)

          Боровик пише:
          >
          > Я не розумію, чому я, грромадянин України, маю давати 700 баксів хабаря за ділянку під забудову в тому населеному пункту України, що мені подобається? Чому ще раз стараються віддавати долю людей в руки рад? Та ви знаєте як місцеві ради обираютться та хто ними крутить? Ага, потім як завжди, вийде, що найнужденнішими виявились родичі та друзі тих хто роздавав ділянки. Це дуже принципове питання, не скочуйтесь до лужковщини в Україні!!! Такого нема ніде в цивілізованому світі! Всі ми під Богом ходимо і не можна віддавати ніяким радам право оцінювати достойних і недостойних жити там чи в іншому місці.

          Чого нема в цивілізованому світі? Я не зрозумів. Ви хочете отримати земельну ділянку на шару в будь-якій частині Україні? Але ж існує величезна кількадесятирічна черга з місцевих мешканців. Чому Ви, а не вони повинні отримати цю ділянку?

          Законодавство України віддає це питання на розгляд місцевим радам. І це є факт. Тому ми (ухвалу писали ми) й запропонували хоч якось впорядкувати це, бо зараз воно вирішується так: хто дає більшиого хабаря - той і отримує земельнку ділянку.


          > А до чого тут квартирна черга? До речі, а з якою швидкістю та черга рухається? Не тнеба дурити людей, якщо, дай Боже, влада зміниться, то ніяких черг не буде, як і халявних квартир.

          Халявні квартири є у всіх так званих цивілізованих країнах.

          >
          > Треба додати терміни на затвердження Ген. Плану, бо чому це ми маємо витрачати життя на очікування того затвердження?

          З цим погоджуюсь.

          >
          > Які посадові особи мались на увазі?

          Ті, які надали землю.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.11.05 | Боровик

            Re: УХВАЛА про надання земельних ділянок (винесено на голосування)

            Михайле, мене це питання добряче зачепило.
            А зачепило через конкретний випадок кількарічної давності. Є таке село Воскресінці. Його описав в своєму романі Андрухович, але вжив назву Чортопіль. Я в цьому селі ніколи раніше не був. Але те село заочно чимось приваблювало. Насамперед тим, що це село на березі річки, недалеко місто, добрий транспорт. Я знав, що там ростуть сади, є ліси і через велику річку є місток, що веде на відносно велику Воскресинецьку гору... Резонно, що я захотів в тому селі побудувати собі будинок. І врешті решт, я б його там збудував, якби не та ситуація, про яку ми тут дискутуємо. Діалог з головою місцевої ради був дуже короткий і конкретний. Ця колобкоподібна жінка одним довгим реченням сказала, що вона за те щоб мені дозволити жити в селі бере всього 400 долярів, але вона має за це дати ще 200 долярів другій особі і 100 долярів третій особі, тобто, з мене 700 доларів і я матиму ділянку... тоді я готовий був дати більші гроші, але не їй і ще невідомим двом особам, я хотів купити землю на аукціоні, на ринку чи де завгодно. Але у мене є бажання платити, платити податки та мито замість хабаря. На мою думку УХВАЛА про яку ми дискутуємо якраз закріплює таке становище з ділянками.

            > Чого нема в цивілізованому світі? Я не зрозумів. Ви хочете отримати земельну ділянку на шару в будь-якій частині Україні? Але ж існує величезна кількадесятирічна черга з місцевих мешканців. Чому Ви, а не вони повинні отримати цю ділянку?
            Пане Михайле, черга породжує спекуляцію та корупцію. Там де є черга завжди щось можна отримати "з під прилавка". Черги в цивілізованому світі є тільки на ексклюзиви. А ми говоримо про землю. Я не про шару. Я проти шари як такої. А черга не може бути індульгенцією. Якщо вони тоді стали в чергу то це ще не означає. що платники податків мають роками нести на собі цю ношу шари. До речі, в черзі стоять не так багато людей і більшість стоїть поза чергою.
            >
            > Законодавство України віддає це питання на розгляд місцевим радам. І це є факт. Тому ми (ухвалу писали ми) й запропонували хоч якось впорядкувати це, бо зараз воно вирішується так: хто дає більшиого хабаря - той і отримує земельнку ділянку.
            Я в принципі, погоджуюсь, що ухвала виходила з бобрих намірів. але ухвала нічого не говорить про те що така ситуація просто погана.
            >
            >
            > > А до чого тут квартирна черга? До речі, а з якою швидкістю та черга рухається? Не тнеба дурити людей, якщо, дай Боже, влада зміниться, то ніяких черг не буде, як і халявних квартир.
            >
            > Халявні квартири є у всіх так званих цивілізованих країнах.
            Ні, немає. В цивілізованих є демократія. Там де демократія є ринок. Там де ринок халяви бути не може. Якщо щось має занищену вартість, то ясно, що будуть бажаючі це придбати. Яснор, що на всіх не вистачить і комусь треба буде дати, а комусь треба буде пояснювати чому він не вартує того. Несправедливість.
            >
            > >
            > > Треба додати терміни на затвердження Ген. Плану, бо чому це ми маємо витрачати життя на очікування того затвердження?
            >
            > З цим погоджуюсь.
            >
            > >
            > > Які посадові особи мались на увазі?
            >
            > Ті, які надали землю.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.11.05 | Михайло Свистович

              Re: УХВАЛА про надання земельних ділянок (винесено на голосування)

              Боровик пише:
              > Михайле, мене це питання добряче зачепило.
              > А зачепило через конкретний випадок кількарічної давності. Є таке село Воскресінці. Його описав в своєму романі Андрухович, але вжив назву Чортопіль. Я в цьому селі ніколи раніше не був. Але те село заочно чимось приваблювало. Насамперед тим, що це село на березі річки, недалеко місто, добрий транспорт. Я знав, що там ростуть сади, є ліси і через велику річку є місток, що веде на відносно велику Воскресинецьку гору... Резонно, що я захотів в тому селі побудувати собі будинок. І врешті решт, я б його там збудував, якби не та ситуація, про яку ми тут дискутуємо. Діалог з головою місцевої ради був дуже короткий і конкретний. Ця колобкоподібна жінка одним довгим реченням сказала, що вона за те щоб мені дозволити жити в селі бере всього 400 долярів, але вона має за це дати ще 200 долярів другій особі і 100 долярів третій особі, тобто, з мене 700 доларів і я матиму ділянку... тоді я готовий був дати більші гроші, але не їй і ще невідомим двом особам, я хотів купити землю на аукціоні, на ринку чи де завгодно. Але у мене є бажання платити, платити податки та мито замість хабаря. На мою думку УХВАЛА про яку ми дискутуємо якраз закріплює таке становище з ділянками.

              Ні, не закріплює. Бо, якщо ця Ухвала втілиться в життя, ніхто не зможе за хабаря отримати земельну ділянку. Нечлени територіальної громади, які захочуть жити в селі, можуть купити землю в когось з мешканців і не треба стояти в черзі чи давати хабаря.

              >
              > Пане Михайле, черга породжує спекуляцію та корупцію. Там де є черга завжди щось можна отримати "з під прилавка". Черги в цивілізованому світі є тільки на ексклюзиви. А ми говоримо про землю. Я не про шару. Я проти шари як такої. А черга не може бути індульгенцією. Якщо вони тоді стали в чергу то це ще не означає. що платники податків мають роками нести на собі цю ношу шари. До речі, в черзі стоять не так багато людей і більшість стоїть поза чергою.

              В наших приірпінських селищах в черзі стоїть величезна кількість народу - не менше 20% населення.

              > Я в принципі, погоджуюсь, що ухвала виходила з бобрих намірів. але ухвала нічого не говорить про те що така ситуація просто погана.

              > >
              > Ні, немає. В цивілізованих є демократія. Там де демократія є ринок.

              Як немає, коли є. В мене в Німеччині купа знайомих живуть у так званому соціальному житлі, а нормальний німець там жити не буде, в нього є гроші, щоб придбати собі краще.


              Ця проблема зникне, коли земля стане товаром, але знов таки, хто продаватиме землю і встановлюватиме на неї ціну? Знову місцева рада? Адже ця земля є власністю громади. І знову рада встановить за хабаря меншу ціну ніж справжня.

              Хіба що розподілити всю громадську землю (окрім тієї, що продажу не підлягає) між мешканцями громади, і хай тоді вони купляють-продають, інші також.
  • 2003.10.27 | Михайло Свистович

    ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ТУЗЛИ (чорновий варіант)

    Проект

    ЗВЕРНЕННЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

    “Щодо ситуації навколо провокативних дій Російської Федерації поблизу українського кордону”

    Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, глибоко занепокоєні агресивними діями з боку Російської Федерації, які можуть призвести до міжнародного конфлікту між Російською Федерацією та Україною.

    Українці не допустять порушення свого кордону.

    Звертаємось до політичних кіл, громадськості Російської Федерації не допустити конфронтації між нашими державами.

    Звертаємось до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй застосувати усі методи для недопущення порушення норм міжнародного права щодо недоторканості кордонів суверенної Української держави.

    Звертаємось до держав-учасниць Ядерного клубу, стратегічних партнерів України, зокрема США, як гаранта суверенітету України, вжити усіх потрібних засобів щодо недопущення порушення кордонів України сусідньою державою.

    Звертаємось до Верховної Ради України у зв’язку із неодноразовими порушеннями норм міжнародного права щодо України сусідніми державами, неналежним реагуванням з боку міжнародних інстанцій до цієї проблеми – почати процес з відновлення ядерного статусу України.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.27 | Михайло Свистович

      ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ТУЗЛИ (винесено на голосування)

      Проект

      ЗВЕРНЕННЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

      “Щодо ситуації навколо провокативних дій Російської Федерації поблизу українського кордону”

      18 жовтня 2003 року
      м. Біла Церква

      Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, глибоко занепокоєні агресивними діями з боку Російської Федерації, які можуть призвести до міжнародного конфлікту між Російською Федерацією та Україною.

      Українці не допустять порушення свого кордону.

      Звертаємось до політичних кіл, громадськості Російської Федерації не допустити конфронтації між нашими державами.

      Звертаємось до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй застосувати усі методи для недопущення порушення норм міжнародного права щодо недоторканості кордонів суверенної Української держави.

      Звертаємось до держав-учасниць Ядерного клубу, стратегічних партнерів України, зокрема США, як гаранта суверенітету України, вжити усіх потрібних засобів щодо недопущення порушення кордонів України сусідньою державою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.27 | Михайло Свистович

        ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ТУЗЛИ (з доповненнями учасників)

        ЗВЕРНЕННЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

        “Щодо ситуації навколо провокативних дій Російської Федерації поблизу українського кордону”

        18 жовтня 2003 року
        м. Біла Церква

        Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, глибоко занепокоєні агресивними діями з боку Російської Федерації, які можуть призвести до міжнародного конфлікту між Російською Федерацією та Україною.

        Українці не допустять порушення свого кордону.

        Звертаємось до політичних кіл, громадськості Російської Федерації не допустити конфронтації між нашими державами.

        Звертаємось до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй застосувати усі методи для недопущення порушення норм міжнародного права щодо недоторканості кордонів суверенної Української держави.

        Звертаємось до держав-учасниць Ядерного клубу, стратегічних партнерів України, зокрема США, як гаранта суверенітету України, вжити усіх потрібних засобів щодо недопущення порушення кордонів України сусідньою державою.

        Вимагаємо відкликати Посла України в Російській Федерації для проведення консультацій.*
        _________________________________________
        * доповнення до початкового проекту, прийняте на пропозицію учасника форуму, члена УНП з м. Славутича Анатолія Янка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.27 | YZ

          Коротко і ясно (-) :hot:

          ю
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.27 | KAKTUZZ

            Ьіла церква , Ірпінь -- благодатний ґрунт: політичний і економ

            Ну так що зробити? Михайле , це звісно не мегаломанія. Але запропонуй. У такому ж становіищі більшість реґіонів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.27 | KAKTUZZ

              Re: Ірпінь і Біла церква під загрозою!!!!!!(-)

          • 2003.10.27 | Михайло Свистович

            Re: Хот хотом, а все ж?

            Я подав три варіанти Звернення. Чи правильно були внесені зміни? Чи варто було нічого не міняти?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.29 | YZ

              IMHO


              1. Не звернулися до Народу України - головного будівничого свого щастя - із закликом рішучого протистояння будь-яким провокаціям та посяганянм на Нашу Землю. Не думаю, що занадто буде навіть нагадати "Любіть Україну, всім серцем любіть", або "Борітеся - поборете!" (до речі, і Клінтон нам це нагадував), коли звертався ДО НАРОДУ.

              2. Не звернулися до Гаранта Конституції та головнокомандуючого України - Кучми, або ЧІТКО, ЗВАЖЕНО І КОНКРЕТНО висловив точку зору НАРОДУ УКРАЇНИ (а не белькотів від свого імені)

              3. Не звернулися до Вищого Законодавчого Органу України розробити чіткий комплекс як дипломатичних так і збройних протизаходів (також, до можливих схожих ситуацій і в майбутньому)

              4. Українці не допустять порушення свого кордону. - логічне закінчення - в кінець.

              5. Відкликати чи не відкликати посла - справа МЗС(якщо не помиляюся) (а МЗС вже дало ноту протесту)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.10.29 | YZ

                І обов"язково!

                -- Подякувати погранцям!!!

                Як там казав один з них - "ми всі палко любимо свою Вітчизну!" ПАЛКО!

                Як же їм за це не винести вдячність від прогресивно-національної частини Народу? Це буде не тільки неповага, а, навіть і зрада. ІМХО.

                Аби знали, що всі ми з ними.
        • 2003.10.30 | Боровик

          Re: ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ТУЗЛИ (з доповненнями учасників)

          Не зрозмів сенсу в двох тезах.

          > Українці не допустять порушення свого кордону.
          А якщо допустять, то що можна буде робити з цим зверненням, присати наступне?

          > Вимагаємо відкликати Посла України в Російській Федерації для проведення консультацій.*
          > _________________________________________
          > * доповнення до початкового проекту, прийняте на пропозицію учасника форуму, члена УНП з м. Славутича Анатолія Янка.
          Чи має форум право на такі вимоги? З ким мають відбутись консультації? Чи може форум вирішувати потрібність консультацій?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.11.01 | Михайло Свистович

            Re: ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ТУЗЛИ (з доповненнями учасників)

            Боровик пише:
            >
            > > Українці не допустять порушення свого кордону.

            Ця фраза мені теж різала очі.

            >
            > Чи має форум право на такі вимоги? З ким мають відбутись консультації? Чи може форум вирішувати потрібність консультацій?

            Форум, як і буль-яке зібрання, має право на будь-які вимоги. Але виконання цих вимог ні для кого не є обов"язковим, якщо вони хіба що не оформлені якимось іншими документами, наприклад, депутатськими зверненнями.
          • 2003.11.01 | YZ

            Щось не теє...

            Не зрозмів сенсу в двох тезах.

            > Українці не допустять порушення свого кордону.

            А якщо допустять, то що можна буде робити з цим зверненням, присати наступне?
            *************

            ???

            А якщо припускати, що допустять, то тоді взагалі не зрозуміло, навіщо писати це звернення?
    • 2003.10.27 | KE

      Глупость(простите за резкость), надо не обращаться, а предлагать

      Например, убрать погранцов и понтоны, только после того, как будет ПОДПИСАН договор о статусе Азовского моря и соответственно, акватории Тузлы, а то, что есть только опровергает антирусофобьские оправдывания Юща, давая им окончательную точку, в этом вопросе :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.27 | KAKTUZZ

        Слухай сюда Ке-ша! Я думав , що ти гравець, а ти

        палнейший мудак! Что ті предлагаешь? Пускай тебе єто приснится. Ну , думал, маланец вілупился , проявить свое отношение. А тут Перманентный провокатор. Скока атстьогивают?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.27 | KE

          Ты многого добился :) Даже читать тебя не буду :) (-)

  • 2003.10.28 | YZ

    А що, надано якісь терміни до виконання вимог?(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.29 | Михайло Свистович

      Re: Ні (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.05 | Анатолій

        Резолюція з моїми доповненнями.


        РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

        м. Біла Церква
        18 жовтня 2003р.

        Сьогодні Україна постала перед вибором, який визначить усю подальшу долю держави, суспільства, кожної людини й родини. Або наша країна буде незалежною, заможною, правовою, демократичною, рівною серед рівних у дружному колі цивілізованих європейських країн – або авторитаризм остаточно усталиться й відкине Україну на десятки років назад, унеможлививши поступ до демократії й суспільного добробуту.

        Поглиблення духовного закріпачення народу і як наслідок виникнення економічних проблем, невизначеність зовнішньополітичного курсу, неухильне зростання корупції, перетворення внутрішньої політики на арену міжкланової боротьби – такі наслідки всеосяжної кризи влади*.

        Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, висловлюємо глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають духовне, соціально-економічне і політичне життя України в цілому та Київської області зокрема.
        Нас не може влаштовувати антилюдський репресивно-корумпований апарат прокуратури та органів міліції, які всі свої сили, смокчучи від народу останні кошти, направляють саме проти цього народу.

        Нас не влаштовують 11-те місце Київської області серед регіонів України за рівнем економічного розвитку, методичне знищення споживчої кооперації – галузі чи не єдиної в обласній економіці, яка на початок 2002 року мала позитивну динаміку. Нас не влаштовують 48% збиткових підприємств, 76-мільйонний борг по зарплаті, зруйновані заводи, розкрадені ферми, тотальне безробіття у віддалених від столиці районах, відмова від розвитку взаємовигідних економічних стосунків з Києвом, нищення місцевого самоврядування, переслідування непокірних сільських, селищних та міських голів, фізичні розправи з опонентами та незалежними підприємцями, наскоки збройних банд на мирні села, принижені селяни, вчителі, лікарі, пенсіонери, загнані в тінь підприємці, корупція і свавілля, що стали на Київщині нормою життя.

        Відповідальність за це ми покладаємо на подружжя Засух, яке монополізувало економічне і політичне життя області, і вимагаємо відставки голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи. Ми не погоджуємось, що нами і далі заправляють сили (блок “За Єду” та СДПУ (о)), які на минулих виборах, незважаючи на масштабні фальсифікації, тотальне переслідування інакодумців, погрози і залякування, зазнали нищівної поразки, набравши на Київщині разом відповідно 9,5% та 4,5% голосів в той самий час, коли 60% виборців віддали перевагу опозиційним силам, серед яких чільне місце з 26% голосів впевнено зайняв блок Віктора Ющенка “Наша Україна”.

        Ми переконані, що здійснюване кланом Засух з допомогою призначених по районах області ставлеників свавілля відбувається з повної згоди пануючого в Україні кримінально-олігархічного режиму на чолі з президентом Кучмою, при якому купка злодіїв збагачується за рахунок зубожіння десятків мільйонів громадян. Таким чином режим намагається вберегти себе від відповідальності за ті злочини, що він вчинив проти українського народу. І одним з таких способів збереження свого панування є ініційована збанкрутілою владою Конституційна реформа, яка фактично є визнанням капітуляції влади перед волевиявленням народу.

        Ми вважаємо, що Конституцію Україну потрібно реформувати в окремих моментах, зокрема в частині розподілу влади між її гілками, наданні ширших повноважень парламенту, більш чіткого визначення механізмів реалізації конституційних положень. Однак, на наше глибоке переконання, головна проблема України полягає не в Конституції, а в бездуховній злочинній владі, яка порушує нинішню Конституцію і так само без вагання порушуватиме всі наступні.

        Ми переконані, що перед тим, як вносити зміни в законодавство, необхідно як мінімум поставити заслін проникненню бездуховних осіб до влади та бізнесу, навчитись виконувати ті закони, які вже діють. Тим паче, що влада, яка не користується довірою переважної більшості населення, не має морального права ініціювати та здійснювати будь-які реформи.

        Ми категорично проти обрання Президента Верховною Радою, і вважаємо, що ніхто не може забрати в народу право обирати главу держави. Ця традиція сягає корінням вічевих зборів Русі та рад Запорізької Січі, є глибоко українською й не суперечить визнаним у світі демократичним принципам.

        Ми вважаємо, що реформу Конституції має здійснювати нова Верховна Рада, обрана на пропорційній основі. На пропорційній основі також мають відбуватися вибори до місцевих рад, які не співпадали б в часі з парламентськими виборами.

        Ми впевнені, що всі події в Україні відбуваються під знаком майбутніх президентських виборів. В тому числі така подія як підписання президентами України, Білорусі, Казахстану і Росії угоди про єдиний економічний простір.

        Ми виступаємо за дружбу між народами та розвиток взаємовигідних відносин з усіма державами, і особливо з нашим найбільшим сусідом – Російською Федерацією. Ми вважаємо, що Україна може і повинна укласти з Росією цілу низку міждержавних угод.

        Ми категорично відкидаємо адресовані нам звинувачення в антиросійській налаштованості і нагадуємо, що за часи перебування Віктора Ющенка на посаді Прем’єр-міністра український експорт до Росії збільшився на 24%, і вперше в історії незалежної України ми вийшли на позитивне сальдо.

        Ми маємо заперечення не щодо розвитку відносин з Росією, а щодо підписаної президентом Кучмою конкретної угоди. І, якби така угода була підписана з будь-якою іншою державою, ми б також мали заперечення, оскільки вона фактично є домовленістю не між народами, а між кланами, коли українські олігархи, що не в силах зберегти своє панування в Україні, прагнуть віддати частину нашого суверенітету Росії з надією, що російські олігархи, отримавши дозвіл на розграбування України, захистять правлячий режим і поділяться крихтами з українськими “колегами по общаку”.

        Ми зазначаємо, що угода про ЄЕП не має нічого спільного з інтеграцією, оскільки у наддержавному органі, рішення якого обов’язкові для всіх країн, 80% голосів належать Росії. Така ситуація відводить Україні та іншим країнам членам ЄЕП роль стороннього спостерігача. За словами посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, нафта і газ продаватимуться російським споживачам за цінами втричі меншими ніж українським. Усім, хто має хоч трохи розуму в голові, зрозуміло, що це призведе до банкрутства українських підприємств, зростання безробіття, втечі з України працездатного населення, збільшення частки пенсіонерів, знецінення української гривні, яка зараз є у 5 разів стабільнішою ніж російський рубль.

        Ми впевнені, що, спекулюючи на почуттях простих людей, прикриваючи свої цинічні дії словами про дружбу народів, роблячи неможливою подальшу інтеграцію України до Європи, правлячий український режим розглядає як рятівний варіант для себе дестабілізацію політичної ситуації в Україні. Тому влада, яка не здатна протистояти об’єднаній не за ідеологічними, а за моральними принципами опозиційній четвірці, робитиме все, аби розколоти нас, зіштовхнути між собою, загострити міжнаціональні, релігійні, соціальні проблеми аж до кривавих сутичок. Бо це дасть можливість режиму ввести в Україні надзвичайний стан і зберегти своє панування.

        Ми не повинні дати себе обдурити, бо президентські вибори 2004 року є унікальним шансом розірвати замкнене коло поразок народу, що окреслюється схемою “злочинна влада – фальсифікація виборів – злочинна влада”.

        Ми, представники демократичних сил Київщини, переконані, що змінити ситуацію в державі може тільки нова влада високої духовності та моралі, яка діятиме прозоро й чесно, відповідально і справедливо, професійно і патріотично*.

        Пам’ятаючи, що влада, з яких би кланів вона не складалася, та які б протиріччя її не роздирали, вже неодноразово, на відміну від опозиції, демонструвала свою здатність до об’єднання та мобілізації в критичні моменти, що злодіям при владі є що втрачати, що, не будучи обтяженою моральними принципами, володіючи потужними фінансовими та адміністративними ресурсами, режим має в своєму арсеналі набагато більше засобів, аніж опозиція, ми впевнені, що для переконливішої перемоги опозиційні сили повинні об’єднатись не на папері, а на ділі. І тому закликаємо всіх лідерів опозиційних сил не наступити на граблі “канівської четвірки”.

        Тому ми заявляємо: у 2004 році повинен бути обраний справді народний Президент України. Такий Президент буде обраний, і ми пропонуємо Віктора Ющенко.

        Ми звертаємося до всіх політичних сил, які прагнуть демократії, свободи, економічного піднесення для нашої країни, захищеності, заможності й віри у завтрашній день для кожної родини, із закликом до єднання. Відкиньте тимчасові неузгодженості, амбіції й непорозуміння. Згуртуйтеся навколо єдиного і найреальнішого кандидати у Президенти, адже це не тільки вибір державного керманича – це вибір нашого майбутнього.*

        Розуміючи, що правлячий режим, чіплятиметься за владу з усіх сил, ми переконані, що в нас є лише один ресурс для перемоги – український народ, всі чесні громадяни, незалежно від ідеології, національності, віросповідання. Тому ми підтримуємо ініціативу Віктора Ющенка щодо створення загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю і вважаємо, що сьогодні потрібно створити широкий надпартійний загальнонаціональний рух громадянського спротиву, який, розбудувавши свої структури і маючи осередки в кожному будинку, на кожній вулиці, в кожному селі, буде здатний захищати права і окремих людей, і територіальних громад, змусить владу рахуватися з інтересами громадян та врешті-решт забезпечить проведення чесних і прозорих виборів без фальсифікацій та адміністративного тиску, забезпечить статус народу як джерела влади.

        Для реалізації цієї ініціативи ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, беремо на себе зобов’язання сформувати громадсько-політичну раду та осередки Форуму в містах, районах, селищах і селах області, залучаючи до роботи в них і представників партій та громадських організацій, і позапартійних громадян.

        Нам набридло спостерігати, як влада грабує народ і торгує нашим спільним національним багатством, залякує громадян і душить будь-які ініціативи. Ми не бажаємо існувати в атмосфері страху, злиднів та безправ’я.

        Ми маємо людську гідність.
        Ми варті кращого життя.

        _________________________________________
        курсивом мої доповнення.
        Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.05 | Михайло Свистович

          Re: А де курсив? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".