МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СБУ: все буде під контролем

10/28/2003 | Майдан-ІНФОРМ
"Репортери без кордонiв" занепокоєнi спробами українських спецслужб контролювати Iнтернет

Мiжнародна правозахисна органiзацiя "Репортери без кордонiв" занепокоєна спробами СБУ взяти пiд свiй контроль дiї в мережi Iнтернет, у тому числi повiдомлення електронної пошти.

Про це зазначається в поширенiй "Репортерами без кордонiв" заявi. У текстi заяви наводиться думка генерального секретаря мiжнародної органiзацiї Робера Менара, який вважає, що iнтернет став ключовою метою для СБУ.

Вiн, зокрема, вiдзначає спроби державних органiв забрати адмiнiстрування українського домена. ua в приватного пiдприємства "Хостмастер", а також iнiцiативу СБУ з легалiзацiї монiторингу (законопроект "Про монiторинг телекомунiкацiй" ).

"Репортери без кордонiв" органiзацiя уважно стежитиме за подiями в Українi, де, за його словами, влада ретельно перевiряє дiяльнiсть засобiв масової iнформацiї.

Копiю заяви мiжнародна органiзацiя направила в американську
корпорацiю ICANN, яка займається розподiлом доменних iмен у мережi Iнтернет.

22 липня уряд України, пiдтримавши iнiцiативу СБУ i Держкомзв'язку, розпорядженням ?447 "Про адмiнiстрування
домена ".ua" поклало функцiї адмiнiстрування на Український мережевий iнформацiйний центр (УМIЦ), в якому беруть участь три громадськi органiзацiї, однак право вирiшального голосу належить двом вказаним держорганам. ТОВ "Хостмастер" оспорило розпорядження уряду в господарському судi Києва.

Створення УМIЦ супроводилося скандалом: найбiльша провайдерська асоцiацiя "Iнтернет-асоцiацiя України" (IнАУ), що об'єднує 70 учасникiв ринку, у тому числi великих iнтернет-провайдерiв, i яка брала участь у переговорах зi створення такого центру, вiдмовилася вiд подальшої участi в
ньому, оскiльки "в УМIЦ належно не вiдображено iнтереси держави i громадськостi".

Законопроект "Про монiторинг телекомунiкацiй", розроблений СБУ, у цей момент перебуває на розглядi в парламентських комiтетах. IнАУ зверталася до парламентарiїв i рiзних державних органiв, звертаючи їхню увагу на те, що монiторинг може призвести до порушення прав українських користувачiв iнтернет на право листування.

У серединi жовтня на нарадi органiзацiї з безпеки i спiвробiтництва в Європi асоцiацiя представила доповiдь на тему приватностi в iнтернетi, в якому вказала на iснуючi проблеми дотримання прав людини в Українi, у тому числi про iснуючу практику введення спецслужбами незаконного монiторингу.

Домен. ua був делегований мiжнародною органiзацiєю IANA (пiзнiше перейменованої в ICANN) українським громадянам Дмитру Кохманюку та Iгорю Свиридову в 1992 роцi в iнтересах усього українського iнтернет-спiвтовариства. До 2001 року домен розвивали ентузiасти, що об'єдналися в українську групу координацiї мережi (UANCG), якi в 2001 роцi заснували ТОВ "Хостмастер". Починаючи з 2001 року про свої претензiї на домен почала заявляти українська держава.

інтерфакс

Відповіді

  • 2003.10.29 | Ru

    Я, в принципе, не против

    Если урод-спамер получит год-два за информационное хулиганство.
    Если хацкер (именно хацкер, так как это не то же, что и хакер) сядет за написаный, а точнее где-то в сети содраную оболочку с добавкой действия опять же содраного в сети. (у меня есть исходный код вируса для ДОС с указанием буквально: А вот тут необходимо вставить ваш вредоносный код. Я это не использую, а какой-нибудь хацкер напишет очередной Чих).

    Я за то, чтобы я был защищен от повреждения моего компьютера и информации, хранящейся в нем. Но я против ущемления деятельности интернет-сайтов, деятельность, которых не противоречит украинскому законодательству.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.29 | Franko

      Поклади до писка палець, -- руку відкусять...

      Свобода - дуже високе і енерґетичне, і разом з тим дуже нестабільне поняття. І компроміс між свободою і несвободою шукати завжди нелегко. Та сама цензура нібито має на меті доброчесну фільтрацію неправдивої, образливої, необ"єктивної інформації. Але вона завжди впирається в неправдивість, образливість і необ"єктивність тих, хто цензурує.

      Тому фільтрація спаму буде залежати дуже сильно від Великого Брата, який собі сам знаходитиме критерії, що є спам. І колись-то станеться, що Ваш лист побратиму про мітинг протесту буде спамом, ви - спамером, і мєста нє столь отдальонниє поповняться ще одним злісним засмічувачем Інтернету.

      Поки Інтернет може лишатися місцем повної свободи, - хай буде. А боротися зі спамом можна дуже успішно засобами індивідуального захисту ;-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.29 | Ru

        А закон на что?

        Сначал разработать законадательную базу. Затем ввести контроль.
        Не так важно то, что вы себя защитите от спама, как то, что незащищенных пользователей больше. И потом спамеры используют, иногда, хорошую маскировку (сервер рассылок Subscribe в связи с тем, что появились спамеры пишущие от его имени изменил структуру писем).

        Индивидуальное письмо очень легко защитить используя PGP и повьрте мне это письмо прочтёт лишь тот у кого есть закрытый ключ.

        К тому же вы имеете право говорить всё что угодно за исключением того что незаконно. Сказать "Кучма м.д.к" - это оскорбление личности, а сказать, "В виду бездеятельности Кучмы во время начала конфликта вокруг острова Тузла, на мой взгляд, следует считать, что он не соответствует занимаемой должности" - есть обоснованная позиция, причем даже не оппозиционера.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".