МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ніна Карпачова задумалася над долею Керчі

10/29/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася з поданням до Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з приводу розгляду оптимального проекту розвитку транспортного коридору через Керченську протоку.

Перебуваючи з робочою поїздкою в Автономній Республіці Крим, де вона у вересні цього року проводила комплексний моніторинг стану дотримання прав і свобод громадян півострова, Ніна Карпачова, зокрема, побувала у місті Керчі.

Омбудсман зробила висновок, що географічна віддаленість цього міста від центру Кримського півострова і України загалом, ставить розвиток економіки та забезпечення конституційних прав його мешканців, зокрема, на працю та належні умови життя у значну залежність від функціонування переходу через Керченську протоку.

На думку Ніни Карпачової, саме Керченський транспортний коридор дозволить ефективно використати транзитні можливості України і створити найкоротший шлях з Європи через Україну на південь Російської Федерації та до країн Кавказького регіону, Центральної та Східної Азії.

Нині в рамках Керченського транспортного коридору вже функціонує автомобільно-пасажирська поромна переправа через протоку, однак вона не забезпечує повною мірою потреби Криму та Кубані у здійсненні перевезень. Тому протягом останніх років розглядалася низка проектів, спрямованих на розширення цього транспортного коридору. Це, зокрема, проекти побудови суміщеного залізничного та автомобільного мостового переходу, тунелю під дном протоки, гідровузла, який складається з греблі та підйомного прольоту в центрі моста, поновлення залізничного поромного сполучення.

Підтримуючи проект розвитку транспортного коридору, який дозволить повніше забезпечити конституційні права мешканців Керчі і Кримського півострова загалом, Уповноважений звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням дати доручення вивчити можливості укладення міжурядової угоди між Україною і Російською Федерацією, якою було б визначено порядок та умови фінансування, будівництва та подальшої експлуатації оптимального варіанту такого коридору.

Окрім цього, Уповноважений звернулася з поданням до Прем’єр-міністра, у якому пропонує під час доопрацювання проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік” передбачити 30 мільйонів гривень на фінансування будівництва водоводу до Керчі. Нинішню ситуацію із забезпеченням мешканців міста питною водою вона вважає грубим порушенням прав людини на безпечні для життя та здоров’я умови проживання.

У ході вересневої перевірки стану дотримання прав людини на півострові Ніна Карпачова отримала численні звернення від мешканців Керчі з приводу вкрай незадовільного забезпечення питною водою населення та підприємств міста. Проблема полягає у тому, що термін експлуатації водогонів, якими подається вода, давно перевищений, і через постійні аварії до споживачів доходить лише близько 30 відсотків води, що забирається на потреби міста. У результаті населення отримує воду лише по кілька годин на добу. Через її високу собівартість значно зростає й собівартість продукції місцевих підприємств, зокрема, суднобудівних.

У проекті Державного бюджету на наступний рік урядом вже передбачено виділення 2,5 мільйона гривень на фінансування робіт по ремонту водогону. Однак ситуацію із водозабезпеченням міста це принципово не вирішить, оскільки для повної заміни і введення в експлуатацію нового водогону необхідно 30 мільйонів гривень.

Це болюче для керчан питання Уповноважений порушувала 17 жовтня під час зустрічі з першим віце-прем’єр-міністром Миколою Азаровим. За результатом зустрічі Микола Азаров дав відповідне доручення Міністерству фінансів України розробити проект Програми соціально-економічного розвитку міста Керчі та представити його урядові протягом двох тижнів.

Омбудсман сподівається на розуміння урядом необхідності якнайскорішого розв’язання проблеми водозабезпечення Керчі і таким чином попередження екологічної катастрофи, яка назріває у місті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".