МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ліберальні демократи невдоволені стосунками з "Нашою Україною"

10/30/2003 | Майдан
Із повідомлення Украпартінформу:


28 жовтня відбулось засідання Політичної Ради Ліберальної партії України, де було розглянуто питання "Про політичну перспективу Ліберальної партії України".
На засіданні було прийняте звернення до лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка з приводу подальших взаємовідносин блоку та ЛПУ і заява ЛПУ стосовно наближення виборів Президента України.
У заяві стосовно наближення виборів Президента України, зокрема, говориться:
“Сьогодні, коли до виборів Президента України залишився рік, будь-яка подія в суспільно-політичному житті країни вже розглядається виключно через призму президентських виборів. Політичні сили всього ідеологічного спектру вступили в запеклу боротьбу за майбутній перерозподіл влади і, не зважаючи на доцільність тих чи інших політичних та економічних рішень, розглядають їх тільки з точки зору власної вигоди напередодні президентських виборів...
... Ми закликаємо всіх потенційних кандидатів у президенти та політичні сили, які їх підтримують, зосередитись на вирішенні найважливіших стратегічних питань, а коли настане час агітувати людей, робити це не обіцянками майбутніх досягнень, а реальними справами, що стали їхніми здобутками на політичному олімпі.
Ліберальна партія України не залишиться осторонь головної політичної події наступного року і назве свого кандидата на посаду гаранта Конституції України, коли настане для цього час. Але вже зараз ми можемо заявити, що це буде кандидат, який відстоюватиме ліберально - демократичні цінності, принципи свободи, дотримання прав громадян, національної єдності та правової держави і забезпечить Ліберальній партії України гідну участь у вирішенні соціально-економічних проблем і побудові українського громадянського суспільства”.
У зверненні до лідера блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка говориться:
“Звернутись до Вас нас змусила ситуація, що склалась у відносинах Ліберальної партії України з блоком “Наша Україна”...
Наш шлях входження до блоку був непростий і сповнений сумнівів та перешкод. Партії навіть доводилось балансувати на грані внутрішнього розколу, але на VII з'їзді ЛПУ ми прийняли рішення і увійшли до складу блоку на правах рівноправних засновників-партнерів. Однак із самого початку ліберали відчули недоброзичливе ставлення до себе, як до конкурентів, другорядних партнерів, хоча Ліберальна партія і наш партійний актив зробили багато для спільної перемоги.
Ми не хотіли нагадувати всі образливі для нас події того часу і говорити про свої заслуги під час виборів. Сподівалися, що після виборів внесок кожної партії буде оцінений за її конкретними справами і робота Політичної Ради блоку, партій-партнерів буде продовжена в конструктивному дусі, що до думки і позиції колег тут будуть ставитись з повагою та розумінням. Та вже у перші дні роботи Верховної Ради ми відчули ті принципи “демократії і свободи” та подвійні стандарти, які взяли гору у депутатській фракції “Наша Україна”. За позитивне голосування по кандидатурі Голови Верховної Ради України Володимира Литвина був виключений з фракції Голова Ліберальної партії України Володимир Щербань, який відкрито і аргументовано, на відміну від інших, відстоював свою позицію (до речі, час показав, наскільки він був правий). І ніхто з керівництва блоку навіть не поцікавився думкою щодо цього питання самої Ліберальної партії. Більше того, без відповіді і будь якого реагування залишилася заява Президії Політради ЛПУ з цього приводу. Але ми не стали загострювати проблему наших взаємовідносин, сподіваючись, що Політрада блоку продовжить свою роботу на демократичних принципах згідно Угоди про утворення блоку.
Саме тому ЛПУ знов активно включилась у роботу і взяла участь у підготовці та проведенні у вересні 2002 року форуму “За демократичний розвиток України”. Ми розраховували на формування у парламенті здорової коаліції, яка б ефективно працювала над створенням законодавчої бази для поліпшення соціально-економічної ситуації в країні і не залежала від особистих політичних амбіцій окремих партійних лідерів. Але вже на другий день після форуму сама ідея була знищена і почалося зближення з комуністами та соціалістами, які називають себе “лівою опозицією”.
Після цього наші стосунки з керівництвом блоку стали суто формальними, а Політична Рада блоку фактично припинила свою діяльність, перемістивши центр політичної ваги у парламентські кулуари...
Не дивлячись на все це, Ліберальна партія України в жодному разі не дозволила собі публічних звинувачень на адресу партнерів по блоку, особисто його лідера.
Події цієї осені не залишають нам жодних ілюзій з приводу нашої подальшої політичної перспективи у складі виборчого блоку “Наша Україна”. За ініціативи фаворитів керівництва з ПРП вже розпочата робота зі створення прототипу майбутньої партії “влади”, де не знайшлося місця не тільки для ЛПУ, але і для інших партнерів по блоку – КУНу, РХП та партії “Вперед, Україно!”.
Дивною нам здається і таємнича підготовка з'їзду “Нашої України” 31 жовтня у Донецьку. Яка мета цього заходу? Чому в штабі блоку заявляють, що нічого про його підготовку не знають, а в областях нашим представникам пропонують місця у складі “офіційних” делегацій?
Підсумовуючи все вище викладене, Політична Рада ЛПУ заявляє, що ми не збираємося бути статистами в будь-якій політичній грі, навіть якщо вона має виключно “благі” наміри. Ми маємо власне бачення вирішення проблем в країні, маємо відданий ліберальній ідеї партійний актив і у відповідності з її суттю завжди обстоюємо своє право на самостійне визначення політичних перспектив Ліберальної партії України. У разі, коли блок “Наша Україна” не визначить чітких договірних умов нашої співпраці, ми вимушені будемо винести питання про подальше перебування у складі блоку на черговий з'їзд партії”.

Відповіді

  • 2003.10.30 | Тестер

    Re: Ой, аж серце тьохнуло.

    А не пішли би вони на..., або в ж...
    Іроди погані!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".