МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Полтава І ДОСІ БЕЗ ГОЛОВИ??

11/02/2003 | Морон
Знайшов в Інтернеті червневу статтю про перепетії з вибора... точніше, з ВІДСУТНІСТЮ мера в Полтаві, вибори якого нібито заблокували найманці СДПУо. Чи змінилась там у Полтаві ситуація зараз?

Ось ці дві статті.

*************************************************

http://www.prosvita.poltava.ua/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=107

Полтава без голови
Політика / 13 Чер, 2003 р. - 15:24


63 переглядів
0 коментарів
Як сказав начальник УМВС, у нашої міліції тепер нові підходи до критеріїв оцінки її діяльності: на перше місце ставиться оцінка громадськості. Тож і спілкування з журналістами цього разу було тривалими і максимально відвертим. Зокрема, журналістів цікавило

чим же увінчалася спроба прокуратури припинити порушення закону з боку Полтавської міської ради, котра не оголошує виборів міського голови, і полтавці ось уже ледь не рік живуть без батька рідного. Прокурор області Михайло Гаврилюк сказав, що припис секретареві міської ради Ігореві Михайлюкові про усунення порушень закону, скликання сесії, яка б призначила день виборів, не виконано. Відмовили, мотивуючи тим , що депутати вважають нинішній стан речей нормальним. Прокуратура Полтавської області надіслала ці матеріали до Верховної Ради. „Спільними зусиллями це питання буде вирішене”, -- запевнив прокурор.
Щодо щляхів вирішення, то поки що бачиться тільки один: розпуск Верховною Радою Полтавської міської ради, яка, всупереч Конституції, залишила місто без голови, щоб ним фактично правив народний депутат Анатолій Кукоба.
Після цього, що можна вимагати від пересічних громадян, якщо їхні обранці не шанують Основного Закону? І чи треба дивуватися тому, що в Шишаках бабусю вбив учень, чиє фото висіло в школі на дошці пошани? Розкольников колись ще запитував : „Тварь я дрожащая или право имею?” Сьогодні молодь не запитує, вона на прикладі старших бачить, що можна все: і відрубати голову бабці, і позбавити голови цілу міську громаду.

Ганна Дениско.
(Влас.кор.”Молоді України”).

*******************************************************

http://www.prosvita.poltava.ua/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=193

Призначення Удовиченка: коментар депутата Кульчинського
Політика / 31 Лип, 2003 р. - 15:12


27 переглядів
0 коментарів
Не треба довго думати, хто переміг від призначення Олександра Удовиченка губернатором. Це група "Приват" – попередньою посадою новобранця було керівництво офісом однойменного банку в області.

За словами огядача інтернет-сайту „Українська правда” Костя Бондаренка, "Полтавщина є ключем до Лівобережної України, і останнім часом відбувалася боротьба між різними силами за призначення нового губернатора".Голова полтавської обласної організації Народного Руху України, народний депутат від блоку Віктора Ющенка „Наша Україна” Микола Кульчинський вважає Удовиченка "достатньо інтелігентним і розумним чоловіком". І тому сподівається, що "він зможе бути більш-менш самостійним від колишнього мера Полтави Анатолія Кукоби" (сам Кукоба зараз є нардепом з фракції "ПППУ-Трудова України", але вплив у регіоні не втратив, і, по суті, в ручному режимі управляє обласним центром; нагадаємо, що депутати полтавської міськради відмовляються призначити позачеогові вибори нового міського голови і, таким чином, Полтава – єдине місто в України, де відсутній місцевий градоначальник).

Загалом Кульчинський остерігався, що позиції Кукоби ще більше підсиляться – новим губернатором міг стати кум Кукоби, глава полтавської райдержадміністрації Василь Степенко.

Нового ж губернатора рухівець знає ще з часів СРСР. "Удовиченко був секретарем обкому комсомолу. У нас було жорстке протистояння під час оксамитової революції. Але до реакційних партфункціонерів Удовиченко не належав. Рівень у нього вищий. І він – зовсім інше покоління".

Звільненого губернатора Євгена Томіна Кульчинський вважає "заручником ситуації": він є членом Аграрної партії, а боротьбу за область вели більш потужні сили: дніпропетровський клан (Трудова Україна), донеччани та есдеки.

"Томін був відкритою фігурою, ішов на співпрацю з різними силами, не робив реакційних кроків: "Наша Україна" на виборах мала на Полтавщині 20,5%… А зараз ситуацію в АПК використали, щоб його зняти. Селяни ж про нього добре відгукуються. І все, що міг, він робив".

За матеріалами сайту www.pravda.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua