МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

США пропонують Україні контракт по "Одеса-Броди" (/)

11/04/2003 | Shooter
США пропонують Україні контракт по "Одеса-Броди"
www.ПРАВДА.com.ua, 4.11.2003, 11:32

Посол США в Україні Джон Гербст пропонує Україні укласти контракт з американською компанією щодо підтримки використання трубопроводу "Одеса-Броди" у європейському напрямку.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті "День", повідомивши, що американські компанії вже ведуть переговори з українським урядом щодо можливостей використання потужностей трубопроводу "Одеса-Броди" для зберігання нафти.

"В інтересах України було б укласти контракт, який зараз перебуває в стадії переговорів між українським урядом і американською компанією", - відзначив посол.

Водночас він відмовився назвати компанію, яка проводить відповідні переговори з українським урядом. "Це не відповідає моїй ролі" – сказав американський посол.

Гербст вважає також, що використання нафтопроводу для транспортування каспійської нафти до Європи "покращило б динаміку європейської інтеграції України".

"Будівництво нафтопроводу, власне, й проводилося для транспортування каспійської нафти до Європи. Нафтопровід Одеса-Броди має безперечну цінність як для зміцнення енергетичної безпеки України, так і для інтеграції України до Європи", - підкреслив посол.

Крім того, сказав він, якщо буде ухвалено рішення стосовно використання нафтопроводу в реверсному напрямку, тоді до нього буде закачано нафту нижчої якості, що створить проблеми для підтримання його в робочому стані. Каспійська ж нафта, за словами посла, має вищу якість, що вимагає менших затрат для підтримання нафтопроводу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua