МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хочеться потицяти писком деяких дописувачів в це +

11/07/2003 | Боровик
Тут дехто виступав проти підвищення цін на хліб, зокрема виступали від імені якоїсь віртуальної і трохи недолугої молоді, що претендує на якусь надію України. (Упаси Боже від такої надії).
Подаю статтю з Контрактів. Цікаво, невже у "надійної молоді" і СДПУ(о) знову інтерес збігся в тому щоб приватні пекарні позакривались?
Стаття:

За тиждень-два хліб подорожчає в усіх регіонах
Упродовж останніх двох тижнів ціни на хліб зросли майже в усіх регіонах України відразу на 10—20%, а подекуди на 100% — до 2—3 грн. Стрибку цін передувало закриття багатьох приватних пекарень і погрози великих хлібокомбінатів припинити роботу через вимивання обігових коштів унаслідок подорожчання борошна до 1800 грн/т за вищий гатунок — майже вдвічі з початку року. Одним з останніх визнав свою неспроможність протистояти ринковій кон’юнктурі Київ. Минулого тижня тут теж подорожчали «соціальні» сорти хліба, щоправда, лише на 10%.

А з 15 листопада ціни на три основнi види хліба зростуть у Києвi до 1,3—1,5 грн. «У жодного з регіонів у бюджеті немає коштів для того, щоб тривалий час стримувати ціни на хліб», — зазначає директор аналітичної компанії «ПроАгро» Микола Верницький. Крім того, Київ не хоче забезпечувати дешевим хлібом сусідів. Столична влада заявляє, що з Києва вивозять 100—300 тонн хліба щодня. У крамницях прилеглих районів сусідніх областей київський хліб розкуповують дуже швидко, позаяк він і дешевший, і кращий, ніж продукція місцевих хлібозаводів. Як вважає директор київського представництва інформаційного агентства «АПК-Інформ» Андрій Ярмак, упродовж тижня-двох «ефект доміно» спричинить подорожчання хліба в усіх без винятку областях.

Надалі, прогнозують експерти, ціни стабілізуються. По-перше, 23 жовтня парламент дозволив пільгове ввезення продовольчого зерна і в першому півріччі наступного року. Відтак Микола Верницький переконаний, що активний імпорт зерна з усіх провідних країн-виробників відновиться вже найближчим часом. Це дасть змогу заробити не лише безпосереднім імпортерам, а й трейдерам «другого порядку».

Подальший розвиток подій на хлібному ринку, як очікують експерти, вже не буде таким драматичним. «Ціни на пшеницю 3-го класу на українському ринку перевищили 1200 грн за тонну і зробили вигідним імпорт з Північної Америки, де цього року зібрано хороший врожай», — говорить Микола Верницький. Отже, надалі імпортні поставки продовольчого зерна будуть стабільними. Характер зростання цін повторюватиме тенденції світового ринку, тобто буде поступовим, а не стрибкоподібним. Потенціал підвищення цін на хліб до кінця сезону респонденти «Контрактів» оцінюють як невеликий (10—20%), позаяк ціни на продовольчу пшеницю до весни зростуть не більше ніж на 100—200 грн/тонна. «Різкі стрибки цін можливі лише в тому випадку, якщо держава намагатиметься жорстко регулювати ринок», — вважає Андрій Ярмак.

Відповіді

  • 2003.11.07 | Роман ShaRP

    Боровику із неба Бог послав газети шмат...

    Боровик пише:
    > Тут дехто виступав проти підвищення цін на хліб, зокрема виступали від імені якоїсь віртуальної і трохи недолугої молоді, що претендує на якусь надію України. (Упаси Боже від такої надії).
    > Подаю статтю з Контрактів. Цікаво, невже у "надійної молоді" і СДПУ(о) знову інтерес збігся в тому щоб приватні пекарні позакривались?

    Гм. Мені здається, що тих, для кого і нинішні ціни на хліб зависокі -- і без їх підвищення немало, набагато більше ніж персоналу приватних пекарень і складу СДПУ(о), разом узятих. Будуть заперечення?

    > За тиждень-два хліб подорожчає в усіх регіонах
    > Упродовж останніх двох тижнів ціни на хліб зросли майже в усіх регіонах України відразу на 10—20%, а подекуди на 100% — до 2—3 грн. Стрибку цін передувало закриття багатьох приватних пекарень і погрози великих хлібокомбінатів припинити роботу через вимивання обігових коштів унаслідок подорожчання борошна до 1800 грн/т за вищий гатунок — майже вдвічі з початку року. Одним з останніх визнав свою неспроможність протистояти ринковій кон’юнктурі Київ. Минулого тижня тут теж подорожчали «соціальні» сорти хліба, щоправда, лише на 10%.

    Точніше, змінилися ціна лише на один сорт хліба, "білий круглий", раніше відомий як "Святошинський", а ніні -- як "Софіївський". Інших змін я щось не помітив.

    > А з 15 листопада ціни на три основнi види хліба зростуть у Києвi до 1,3—1,5 грн.

    Невже цьому треба аплодувати?

    >«У жодного з регіонів у бюджеті немає коштів для того, щоб тривалий час стримувати ціни на хліб», — зазначає директор аналітичної компанії «ПроАгро» Микола Верницький. Крім того, Київ не хоче забезпечувати дешевим хлібом сусідів. Столична влада заявляє, що з Києва вивозять 100—300 тонн хліба щодня. У крамницях прилеглих районів сусідніх областей київський хліб розкуповують дуже швидко, позаяк він і дешевший, і кращий, ніж продукція місцевих хлібозаводів. Як вважає директор київського представництва інформаційного агентства «АПК-Інформ» Андрій Ярмак, упродовж тижня-двох «ефект доміно» спричинить подорожчання хліба в усіх без винятку областях.

    Порівняно з минулим подорожчанням хліба (98й чи 99й рік, точно не скажу ...), перед яким його дійсно не вистачало у крамницях, зараз він є.

    > Надалі, прогнозують експерти, ціни стабілізуються. По-перше, 23 жовтня парламент дозволив пільгове ввезення продовольчого зерна і в першому півріччі наступного року. Відтак Микола Верницький переконаний, що активний імпорт зерна з усіх провідних країн-виробників відновиться вже найближчим часом. Це дасть змогу заробити не лише безпосереднім імпортерам, а й трейдерам «другого порядку».

    А де були експерти, коли треба було прогнозувати подорожчання та щось із тим робити? Де були експерти, коли минулого року робилися приписки до врожаю, про які говорять зараз та проходив неконтрольований вивіз його за кордон (чи інші махінації, про які теж йде мова, в тому числі розпродаж стратегічних запасів)?

    В це нікого нічим не треба потикати?

    > «Різкі стрибки цін можливі лише в тому випадку, якщо держава намагатиметься жорстко регулювати ринок», — вважає Андрій Ярмак.

    А от багато людей вважає, що уряд працює погано, що він погано, м*яко кажучи, впорався і з попередженням кризи, і з боротьбою з нею. Що можливо, куплений у нас саме уряд, і в це треба потикати набагато більше народу, тому що це набагато більша проблема, аніж "купка молоді".

    Раджу вам, пане Боровик, коли вже натрапили на шмат газети, то спершу добряче потикатися в нього самому, а потім ще добряче подумати, кого, куди і за що треба тикати.
  • 2003.11.08 | Горицвіт

    якась реакція на подорожчання хліба мусить бути

    Бо для бідних людей це дуже істотно. А бідних людей дуже багато. Тому політичні сили мусять реагувати. Якось. Соціалісти, здається, починають серію мітингів, і це правильно, imho, бо влада винна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.08 | Боровик

      Re: якась реакція на подорожчання хліба мусить бути

      Так, звісно, що треба реагувати.
      Але ціни на хліб не виконують команди "стій, раз два", тим більше в окремо взятому регіоні однієї держави. А саме цього домагалися з "безнадійної молоді". В принципі, результат отримано - більшість невеликих хлібозаводів впало і не всі встануть.
      Влада винна. І є причини цього подорожання.
      Мені просто цікаво як так "молода надія" гарно підмахує владній СДПУ в знищенні конкурентів під час хлібної кризи.
      Невже після поваленнядрібних виробниуків хтось ще розраховує на падіння цін? Дульки. Навіть якщо зерно подешевіє, то це приведе до збільшення профіту великих комбінатів, а не до зниження ціни на хліб.

      Горицвіт пише:
      > Бо для бідних людей це дуже істотно. А бідних людей дуже багато. Тому політичні сили мусять реагувати. Якось. Соціалісти, здається, починають серію мітингів, і це правильно, imho, бо влада винна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.08 | Роман ShaRP

        Він мабуть власник пекарні.

        Боровик пише:
        > Так, звісно, що треба реагувати.
        > Але ціни на хліб не виконують команди "стій, раз два", тим більше в окремо взятому регіоні однієї держави. А саме цього домагалися з "безнадійної молоді". В принципі, результат отримано - більшість невеликих хлібозаводів впало і не всі встануть.
        > Влада винна. І є причини цього подорожання.
        > Мені просто цікаво як так "молода надія" гарно підмахує владній СДПУ в знищенні конкурентів під час хлібної кризи.
        > Невже після поваленнядрібних виробниуків хтось ще розраховує на падіння цін? Дульки. Навіть якщо зерно подешевіє, то це приведе до збільшення профіту великих комбінатів, а не до зниження ціни на хліб.

        Особисто мене не цікавлять, які вони -- великі, малі, квадратні, круглі, сині, чи жовті. Я гадаю, що для Києва проблема "дрібних пекарень" не дуже актуальна, еге ж? Скільки їх знадобиться, щоб нагодувати місто? Чи вони взагалі можуть це зробити?

        Мене цікавить та ціна яку я бачу в кіоску, яка залишалася незмінною 3 роки, а торік навіть знизилася приблизно на 10%.

        І якщо її збираються підняти на 30%-50% -- значить, хтось погано працює, і Омельченко -- теж.

        Ви ще для подорожчання проїзду об*єктивні причини пошукайте. А ви не думали про то що це буде підмахуваннямо Омельченко?
      • 2003.11.08 | Горицвіт

        Re: якась реакція на подорожчання хліба мусить бути

        Незалежно від "безнадійної молоді" протест проти підвищення цін на хліб – цілком нормальний. Навпаки, ненормально, що протестів і нема (безнадійна молодь – це імітація протесту, спрямована персонально проти Омельченка). Зрозуміло, що ціни не стануть по команді. Але на те і уряд, щоб керувати процесами і пропонувати рішення.

        Хай дадуть доплати бідним. Збільшать на цю суму пенсії, наприклад.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".