МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Генпрокурором стане представник ДОНЕЦЬКОГО КРИМІНАЛЬНОГО КЛАНУ!?

11/10/2003 | Володимир
Обговорення кандидатури Г. Васильєва на посаду Генерального прокурора.
СТЕНОГРАМА -
http://www.rada.gov.ua/zakon/STENOGR/07110304_31.htm:

ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬ ПЕРШЕ

Сесійний зал Верховної Ради України
7 листопада 2003 року
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.

ГОЛОВА. Замість Луценка питання ставить Віталій Шибко, фракція Соціалістичної партії України.



10:57:40

ШИБКО В.Я.

Фракція Соціалістичної партії України, Шибко.

Геннадій Андрійович, у мене до вас два питання.

Перше питання, я гадаю, що краще, щоб ви на нього відповіли на своє майбутнє. Як ви гадаєте, чи вмотивована була позиція Президента, коли він звільняв Піскуна? Коли він не керувався законом і вимогами, які є в законі до звільнення Генпрокурора, а сказав, що просто прокурор зайнявся якимись там популістськими речами, політичними питаннями? Це я вам задаю питання при тому, що ми не голосували за Піскуна. Це перше.

І друге. Як ви будете реагувати на таку ситуацію. Ось є звіт прокуратури, я дивився колись за минулий рік, - там такий товстий фоліант, - і там різні показники є. От є Дніпропетровськ, де написано, що там багато передано справ до суду, вони виконуються, повернуто багато грошей за те, що там, по зарплаті, вони не виплачують і так далі. І є зовсім така область, як там Херсонська, Одеська, де зовсім мало передано справ до суду. Чи будете ви керуватися цими показниками, як далі будете визначати професійний рівень своїх підлеглих в областях?



ВАСИЛЬЄВ Г.А. Шановний Віталій Яковичу, що стосується мого попередника буде неправильно, якщо я зараз буду давати якісь оцінки щодо його роботи.

Показники в роботі прокуратури. Головне, на мій погляд, це не кількісні, а якісні показники.



ГОЛОВА. Михайло Добкін замість Олександра Ярославського питання ставить. Будь ласка.



10:59:26

ДОБКІН М.М.

Шановний Геннадій Андрійович. Я буду дуже коротко.

На нашій зустрічі з вами депутатська група отримала відповіді на всі запитання, які ми до вас ставили. Відповіді були змістовні, кваліфіковані. Тому зараз я хочу висловитись, що ми вас будемо підтримувати. Бажаємо вам пройти іспит при призначенні на цю високу посаду. А коли це відбудеться, ми вам бажаємо терпіння, у цей не простий для країни час бути справжнім Генеральним прокурором.



ВАСИЛЬЄВ Г.А. Дуже дякую.



ГОЛОВА. Це побажання.

Іван Мигович, фракція комуністів.



11:00:36

МИГОВИЧ І.І.

Дякую. Іван Мигович, фракція Компартії України, Закарпаття.

Шановний Геннадій Андрійович, ви тезисно торкнулися кадрової політики в органах прокуратури. Досі тут мали місце величезні перекоси. Скажу тільки, що в нашому регіоні кожні півтора року змінюється прокурор. Відповідно він проводить тасування кадрів у нижчих ланках. Це спричиняє серйозні і правові, і організаційні, і фінансові, і психологічні труднощі, різко знижує діяльність органів прокуратури. Крім того, загальновідомо, що обласні державні адміністрації продовжують втручатися всіляко в їхню діяльність. Тому просив би сказати, як в разі затвердження ви намірені перебудувати кадрову політику у цьому важливому органі. Дякую.



ВАСИЛЬЄВ Г.А. Дуже важливе питання. Це головне питання, що стосується будь-якого відомства - кадри.

Дійсно, дехто з прокурорів десь займається більше може політикою, ніж тим, чим потрібно йому займатися згідно з Конституції, згідно з Законом "Про прокуратуру" і в цьому треба наводити порядок.

Прокурор не може підкорятися місцевим будь-яким органам влади - він самостійний. Інакше він буде залежати від іншої думки, а для нього потрібен бути тільки закон - це критерії його діям.



ГОЛОВА. Володимир Стретович фракція "Наша Україна".



11:02:23

СТРЕТОВИЧ В.М.

Володимир Стретович, фракція "Наша Україна", партія Християнсько-демократичний Союз.

Геннадію Андрійовичу, судячи із повідомлень преси, ви є віруючою і набожною людиною, бо пожертвували 450 тисяч доларів на дзвіницю Храму Покрови Святої Діви Марії, за свої кошти побудували церкву в селі Старий Комар. А як віруючий, ви не можете говорити неправди.

Тому скажіть мені: так, чи ні - одним словом. Ви вважаєте себе причетним до формування організованого злочинного угрупування в Донецькій області, що сформовано в останні роки в Україні? Так, чи ні? Дякую.



ВАСИЛЬЄВ Г.А. Що стосується першого запитання - я не буду на нього відповідати. Що стосується іншого - про причетність, чи не причетність. Ви знаєте, вже ось некоректно, м'яко кажучи, лінія поведінки деяких членів фракції "Наша Україна" і це стало вже візитною карткою її. І це в повній мірі відноситься і до вас.



ГОЛОВА. Олег Білорус, фракція Блоку Юлії Тимошенко.



11:03:40

БІЛОРУС О.Г.

Передаю слово відомому правнику і правозахистнику Василю Васильовичу Онопенку.



11:03:51

ОНОПЕНКО В.В.

Дякую. Геннадію Андрійовичу, я хочу сказати, що знаю вас...

Онопенко, я тут Геннадію Андрійовичу.

Я вас добре знаю, ми працювали над різними проектами, законами, і знаю, перш за все, як грамотного юриста і професіонала. Я знаю, що ви пройшли великий шлях прокурорський, і це теж немало для майбутньої високої посади.

Тому я хотів би вас запитати: " Чи маєте ви намір реформувати саме структуру орган прокуратури відповідно до нових вимог, до Конституції?" Адже, по суті, там мало ці реформи торкнулися відповідно до нинішнього часу, до нинішніх завдань.

І останнє. Кадрові питання. Адже, з одної сторони, там пішло дуже багато з посад прекрасних професіоналів, прекрасних людей, які не хотіли працювати на замовлення, на ті справи політичні, які були, і ви про це знаєте. Чи маєте ви намір, перш за все, повернути, очевидно, цих професіоналів, а , з іншої сторони, позбавитися тих прокурорських працівників, які працювали саме на політичні замовлення, і ми знаємо чим ці справи закінчувалися?



ВАСИЛЬЄВ Г.А. З другого питання. Що стосується мого відношення з кадрової політики? Я сказав, дійсно, які повинні бути критерії, - це фах, кваліфікація, це розуміння справ, це порядність людини, без цього не може бути. Знаєте, як кажуть, що до кожного закону ще голова потрібна бути. Так от, щоб ця людина, прокурорський працівник був ще з головою.

Що стосується реформування. Моє відношення тут у парламенті знають до будь-якої реформи: і судової, і органів прокуратури, і органів внутрішній справ, і Служби безпеки, і взагалі до правоохоронних органів. Критерій головний - щоб не стало гірше від цих реформ простій людини. Структура прокуратури повинна мінятися. Я вже сказав, у чотири рази збільшилася кількість керівних працівників у підрозділах прокуратури. Чи це нормально, скажіть, будь ласка? Чи може керівник прокуратури хоча б в обличчя знати своїх підлеглих? Ні, не може. Що це за...



Засідання веде ЗІНЧЕНКО О.О.



ГОЛОВУЮЧИЙ.Ярослав Сухий, будь ласка.



11:06:28

СУХИЙ Я.М. Місто Запоріжжя, фракція СДПУ(о). Шановний Геннадію Андрійовичу! Я особисто буду голосувати за вас, тому що знаю вас не перший рік по роботі ще в депутатській групі "Трудова Україна". В мене запитання слідуючого порядку. На фоні судового свавілля, яке сьогодні буквально мордує суспільство і руйнує основи правової держави, про що нас щоденно інформує громадськість в листах і в зверненнях, надії людей на правозахист частіше звертається саме до органів Прокуратури. Бо ви знаєте, на сьогоднішній день це, до речі, відповідь чому потрібен депутат мажоритарний, людина не може звернутись до суду, правди там вона не знайде. Сьогодні це не судова гілка влада, це вже якесь Закрите Акціонерне Товариство із інвестиціями від зацікавлених осіб.

Скажіть, будь ласка, чи бачите ви як Генеральний прокурор, я саме так буду називати, шляхи зміни організації судової гілки влади, щоб ми цього монстра, якого ми тут породили в цьому залі, поставили на захист саме правової держави?



ВАСИЛЬЄВ Г.А. Дійсно, дуже болюче питання, що стосується роботи наших судів. 2001 рік, ми прийняли десь біля 10 законів, ми відбудували так звану малу судову реформу. І що ми отримали? Ми не приблизили, більше може відторгли людину від правосуддя. Декілька років треба стояти на черзі людині за тим, щоб розглянули її справу. Десятки тисяч справ зараз знаходяться і цивільних справ, і кримінальних справ знаходяться у Верховному Суді України. І черга коли дійде до них невідомо. Це теж торкається реформи. Тобто я хочу ще раз сказати, реформу треба проводити дуже виважено.

А що стосується судової гілки влади, треба повертатися до того, що ми наробили. Нам практика вже показала, що ми зробили помилку. Тому давайте її виправляти всі разом. Ось тут ми в цьому залі, в цьому парламенті допустили цю помилку, давайте її виправляти. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Відповіді на запитання закінчено. Сідайте, будь ласка. Переходимо до обговорення. Стретович, будь ласка. Підготуватися Нечипорук.



11:09:15

СТРЕТОВИЧ В.М.

Шановний головуючий, шановні народні депутати, шановні радіослухачі! Мій виступ буде складатися з двох частин. І в першій частині я хочу сказати про те, що звільнення Генерального прокурора відбулося всупереч основному Закону України Конституції.

Стаття перша Конституції говорить, що Україна є правовою держава, і що в Україні верховенство права. І коли ми відкриваємо статтю 122, то там написано, що Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор, який призначається Президентом України за згодою Верховної Ради та звільняється Президентом України з посади. Немає мотивів, коли прокурора можна звільнити з посади. Але у наступній статті читаємо, що організація і порядок діяльності Прокуратури визначається законом, і Закон про Прокуратуру сьогодні є, він не відмінений, він діє. У другій статті зазначено, що звільнення або відставка Генерального прокурора України протягом строку повноважень може мати місце лише у випадках вчинення ним злочину, порушення виконання службових обов'язків у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я, а також за власним бажанням. Саме у цих випадках Президент видає указ достроково, у межах п'ятирічного терміну про звільнення Генерального прокурора з посади. Інших випадків закон не передбачає.

І коли сьогодні Координаційний комітет указом Президента, отримавши повноваження дораджувати йому знімати прокурора, то я ще раз стверджую, що це зроблено незаконно, це зроблено указним способом, незважаючи на те, що стаття 19 Конституції говорить, що органи державної влади і місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах і у спосіб, передбачений Конституцією і законами України. У даному випадку керувалися Указом Президента, тому звільнення Генерального прокурора є незаконним.

Частина друга. Залишається одна хвилина. Шановний Геннадію Андрійовичу, я невипадково вам задав це питання, тому що у кожній цивілізованій державі є питання честі, питання честі державного службовця, питання честі кожного громадянина.

І коли сьогодні "Інтернет" і засоби масової інформації друкують такі статті - "В краю непуганных прокуроров", де чітко написано про ваші діяння на посту Донецької області, коли звідси можна взяти такі пасажі. Наприклад, приводя список донецких владельцев заводов, газет, почему-то политологи стыдливо замалчивают фамилию нашего героя, такого себе мини-олигарха с собственным банком, угольной корпорацией, телекомпанией и так далее, и так далее. То я недаром вам задав таке питання. Я хочу вам сказати, щоб ви набрали совісті, честі і сказали, що я не можу за своїми якостями бути Генеральним прокурором, тому що трошки замарований, у мене там є, про що сказати, і прийде час, ми про це скажем.

А по-друге, Геннадій Андрійович, ви ж порушуєте філософський закон, філософи сказали: не можна двічі вступати в одну і ту саму воду. Ви вже вступали в цю воду в 95-му році і хочете знову вступити в цю воду! А цього не можна. Закони філософії - це не закони України. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Нечипорук, підготуватись Рудьковському.



11:12:28

НЕЧИПОРУК В.П. Дякую.

Володимир Нечипорук, 194 виборчий округ, Хмельниччина.

Шановні народні депутати, шановний Голово! Позавчора на своєму засіданні Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності після обговорення одностайно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді дати згоду на призначення Васильєва Геннадія Андрійовича Генеральним прокурором України. Мені запропоновано рішення комітету довести до Верховної Ради.

Відмічалось, що по своєму практичному досвіді в органах прокуратури, професіоналізму, організаторським здібностям, працездатності, принциповості та притаманним йому почуттях відповідальності і культурі в роботі Геннадій Васильєв забезпечить покладені на нього обов'язки керівника органів прокуратури, утвердження законності в державі і створить настоящий правоохоронний орган.

Повинен сказати, що при обговоренні даної кандидатури зверталась увага на те, що новому генеральному прокурору необхідно буде вжити рішучих заходів по викоріненню серед працівників прокуратури і в першу чергу заступників Генерального прокурора фактів зловживань, очищенню центрального апарату від осіб, що своїми діями створили беззаконня.

Геннадій Андрійович запевнив, що ним будуть вжиті всі заходи по усуненню та недопущенню порушень законодавства працівниками прокуратури, в тому числі недбалого відношення до звернень громадян.

Геннадія Андрійовича ми знаємо ще з 1986 року. Працюючи начальником слідчого управління прокуратури області, заступником начальника слідчого управління Центрального апарату, а тоді посада начальника суміщалась з заступником прокурора України, потім займаючи посаду керівника підрозділу загального нагляду, він проявив себе виключно позитивно. Принциповість і непідкупність, служіння законові і нічим більше, завжди виділяли його. Він був непримиримим до будь-яких порушень законодавства і підкріпленням цього є факти. Якраз через принципову незгоду з керівництвом прокуратури тоді при розгляді одного з важливих питань, в якому був правий Геннадій Андрійович, він прийняв рішення про залишення роботи в Центральному апараті, а повернувшись в Донецьк за поданням прокурора області був призначений його заступником. При проголошенні незалежності України Васильєв був призначений прокурором Донецької області, а згодом і членом Колегії Генеральної прокуратури України. Принциповість та ініціативність завжди виділяли його на засіданні Колегії. Цій людині притаманні і такі особисті речі як порядність.

Впевнений, що в майбутньому ця людина в своїй діяльності буде сповідати принципи служіння закону.

П'ятидесятирічний вік, людина вихована, наділена культурою і відчуттям відповідальності, не може міняти барометр порядності, служіння державі та народу. Тим більше, що Геннадій Андрійович природно наділений мудрістю та розсудливістю. Прошу всіх вас, колеги, підтримати рішення нашого комітету і підтримати кандидатуру Геннадія Андрійовича Васильєва на цю високу посаду Генерального прокурора України. Дякую за увагу.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Рудьковський. Підготуватися Кармазіну.



11:16:15

РУДЬКОВСЬКИЙ М.М.

Шановний Геннадію Андрійовичу, шановні народні депутати!

Геннадій Андрійович іде в складний час на посаду Генерального прокурора, бо на сьогоднішній час останній прокурор перетворив Генеральну прокуратуру у виконавця замовлень певних олігархічних груп.

І, на жаль, Святослав Піскун - правильно його звільнили з посади чи ні, - якщо він має позицію, що не правильно, повинен звернутися до Верховного суду і оскаржити це рішення. Чомусь він цього не робить. Чи тому, що за собою має певні гріхи?

Святослав Піскун, з одного боку, розводив опозицію тим, що говорив, що завершить розслідування справи Гонгадзе, і ухилявся, щоб вийти на трибуну Верховної Ради і заявити про конкретних винуватців. Він розводив Президента і говорив, що посадить Юлію Тимошенко, а тим часом займався, як і всі українські високопосадовці, простим сімейним бізнесом.

І я вважаю, що рішення було прийнято правильне. Якщо б воно було прийняте не Президентом, та після заслуховування з цього питання прийняв би таке саме рішення зал Верховної Ради.

І тому, виходячи і того, що відбулося, Геннадію Андрійовичу, ви розумієте, що йдучи на посаду, ви повинні мати свою особисту думку, не думати: хто займає яку позицію, хто як думає. Бо безхребетних посада Генерального прокурора не витримує.

Для мене особистою якістю Геннадія Андрійовича, готовністю його зайняти посаду Генерального прокурора була справа щодо розслідування у нас, у Верховній Раді слідчою комісією ситуації із так званою фальсифікацією бюджетного процесу.

Я пам'ятаю, як на Погоджувальній раді Голова Верховної Ради наполягав, щоб Геннадій Андрійович сказав, що там нічого не було. Нащо він сказав: "Я як бувший прокурор не можу сказати іншого, аніж те, що елементи фальсифікації були. Якщо ви хочете почути інше, призначте того, хто буде говорити вам те, що ви хочете почути".

Я вважаю, що він пройшов екзамен на існування своєї думки. Чи вистачить йому сил на посаді Генерального прокурора - це питання дискусійне.

Наша фракція не визначилася, чи буде голосувати. Але якщо ви станете, Геннадію Андрійовичу, Генеральним прокурором, я вас прошу, до завершення конституційної реформи, поки Генеральний прокурор стане незалежним, "не лягати", ні під Банкову, ні під олігархів, ні під бізнес, а стояти на тій позиції, на якій ви стояли, на позиції одній - закону. І тоді ви буде не Генеральним прокурором і до реформи, і після, і до президентських виборів, і після. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармазін, підготуватися Томенку.



11:19:32

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, партія Захисників Вітчизни, "Солідарність", виборчий блок Віктора Ющенка "Наша Україна".

Шановні народні депутати, шановні громадяни України. Безперечно, сьогодні багато питань до найвищого по нагляду за законністю органу, яким є прокуратура України.

Ми, так опустили планку прокуратури, що підняти її буде зараз дуже нелегко. І мені в багатьох випадках імпонує те, що сказав зараз в своїй промові здобувача цю високу посаду - Геннадій Андрійович.

Я хочу, щоб ми, парламент і більшість, яка не давала заслухати Піскуна, подумала і зрозуміла, що вона відповідальна за ту ситуацію, яка склалася в Генеральній прокуратурі. Що вона відповідає за ту ганьбу, яка тиражується отак в газетах.

От газета "Хрещатик" за 14-те жовтня. Читаю одне з рішень, яке опубліковане Київською міською радою: "Про передачу Генеральній прокуратурі України та товариству з обмеженою відповідальністю "Альянс-центр" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-житлового комплексу на бульварі Дружби народів 14/16. Разом з товариством з обмеженою відповідальністю будуються офісно-житлові корпуси".

І що ви думаєте, один такий корпус планувалося будувати, чи зараз планується? Ні, не один.

Тут же ви побачите, що тут планується по Лабораторному, 7 забрати у спортсменів поле, де тренуються кидальники молоту, де тренувалася наша олімпійська слава і тренується. І, я думаю, буде тренуватися. І вся ганьба, 12 ділянок по моїм зараз перевіреним даним, 12 ділянок виділено, бо це саме прибуткове сьогодні, ділянки і земля у Києві. Що зроблено по цьому? Нічого.

Шановні! Я минулому Генеральному прокурору писав, що робиться у Харківській області, та й по Донецькій писав області, піднімав рішення з цієї трибуни.

Шановний Геннадію Андрійовичу! Якщо ви не повернетеся до цих фактів, до того, що сьогодні в Генеральній прокуратурі повно податківців, повно інших людей, але вам прийдеться конфліктувати з тими, хто сьогодні при владі, вам прийдеться конфліктувати з Прем'єр-міністром Януковичем, який вийшов, ви знаєте з якого середовища, яке середовище його виховувало? Бандитське середовище виховувало нинішнього Прем'єр-міністра. І це знає вся країна, і це засвідчено вироком суду.

Тому, шановні народні депутати, вимоги для прокуратури зараз дуже серйозні мають бути, і Генеральний прокурор, щоб зберегтися Генеральним прокурором, має служити українському народу, Українській Конституції, українському закону.

Я буду голосувати так. Як буде голосувати фракція. Я дуже багато років працюю з Геннадієм Андрійовичем, знаю його по спільній роботі і у прокуратурі, і у комітеті. Рішення фракції ще поки не прийнято. Дякую вам за увагу.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Томенко, підготуватися Надразі.



11:23:08

ТОМЕНКО М.В.

Микола Томенко, фракція Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".

Шановні колеги! Я один з небагатьох народних депутатів, який голосував проти призначення Генеральним прокурором Святослава Піскуна. Таких у нашій Верховній Раді аж 11. 347 народних депутатів проголосували за призначення Святослава Піскуна Генеральним прокурором.

Коли я слухаю сьогоднішнє обговорення, у мене складається враження, особливо, коли колеги з Об'єднаної соціал-демократичної партії виступають, що вони вже років шість один папірець зачитують, тільки прізвище кандидата га Генерального прокурора міняють. У мене є текст обговорення нашого попереднього, де колеги СДПУ( о) говорять: "Ми маємо справу з високим професіоналом і принциповою людиною Святославом Піскуном. Тому пропонуємо його підтримати". Колеги з регіонів подібний текст. Колеги комуністи кажуть: "Свята київська земля дає таких гідних людей на посаду Генерального прокурора, як Святослав Піскун". В мене виникає питання. Де ці 347-м народних депутатів? І де Президент України, який казав, що вищої за моральністю і професіоналізмом людини, як Святослав Піскун, в Україні немає? Хто буде нести політичну відповідальність за те, що сьогодні український народ слухає на всіх каналах телебачення, що більшого бандита, більш аморальної і не професійної людини чим Святослав Піскун в Україні немає?

Тому позиція фракції "Наша Україна" є принципова і однозначна. Ми повинні тут заслухати тих, хто рекомендував Святослав Піскуна, включно з Президентом, і самого Генерального прокурора, який повинен сказати, чи він разом з цими 347-ми народними депутатами і з Президентом діяв аморально, займався сімейним бізнесом, бандитизмом? Чи він сам це робив, а всі решта не знали, що відбувалося в Україні півтора року? Для нас принципово важливим є те, що сьогодні поки немає нового Генерального прокурора, в нас випустили ключових свідків по справі Гонгадзе. В нас сьогодні генерал Ферол Коміс знаходиться, ключовий свідок по звинуваченню і дай бог, щоб він вижив. В нас сьогодні два свідки Володимир Кисіль, який ледве вижив і генерал Пукач, якого випустили, вони можуть ближчим часом не дійти до свідчень. Позиція нашої фракції однозначна. Історія з Гончаровим і сьогодні ми маємо факти, що він загинув не своєю смертю. Історія Малєва показує, що правоохоронні органи повинні взяти свідків під охорону і ми повинні довести справу Гонгадзе до завершення, а не закопати її в землю і забути про її існування.

Я думаю, що Геннадій Андрійович добре знає справу Александрова, як прокурор донецький і ми повинні почути прізвища не тільки тих, хто знищив Александрова, а хто замовив донецької.

І насамкінець хочу сказати, на нашу думку, Геннадій Андрійович який був на фракції не витримав екзамену. Тому що якщо йому професіоналу треба пояснювати чи СС - це фашистська символіка і хто такий був Гітлер, то я думаю, коли він не міг сказати, що пропаганда фашистської символіки в Донецьку це злочин, за яким треба відповідать по Кримінальному кодексу? То як він буде судити тих людей, які будуть порушувати Кримінальний кодекс?

Тому фракція визначиться, але нас турбує дві принципові речі. Перша принципова річ, що призначення Васильєва може повести ротацію цієї Президії і введення надзвичайного стану в парламенті, про це треба подумати? І про те, щоб КПК, над яким працював Геннадій Андрійович, не став тим документом по введенню прокурора з надзвичайним повноваженням у надзвичайному стані в Україні. Дякую. (Оплески)

Відповіді

 • 2003.11.10 | Гайди До Байди

  Re: Рівнобіжності Інструкції АП з голодомором 1932-33

  Виписка з Джеймс Мейс Політичні причини голодомору в Україні (1932—1933 рр.)

  http://ukrlife.org/main/evshan/meis.html


  Отже, міт зазнав повної модифікації: недостатня клясова пильність комуністів дозволила проникнути в їхні ряди націоналістам.

  25 листопада 1932 р. Наркомюст УРСР видав розпорядження прокурорам на місцях про репресивні заходи при проведенні хлібозаготівель, в яких органи юстиції і прокуратури «зобов'язуються за всяку ціну:
  а) забезпечити найскоріше проходження цих справ (три дні);
  б) забезпечити найефективнішу репресію в цих справах з тим, щоб вона дійсно могла дати перелом і рішуче усунути всі елементи, що зривають виконання плану хлібозаготівель» 5І.

  Репресивна машина набирає страхітливих обертів. На українське село були кинуті уповноважені, робітничі загони, так звані «буксирні бригади» і т. д.
  ....

  Буксирні бриґади тепер складають Кучма і Медвечук з загнаних учнів і купців. У місцевих прокуратурах і головній прокуратурній дух виконавців донині не змінився.


  Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
  Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
  Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.10 | Гайди До Байди

   Re: Рівнобіжності Інструкції АП з голодомором 1932-33

   Виписка з Джеймс Мейс Політичні причини голодомору в Україні (1932-1933 рр.)

   http://ukrlife.org/main/evshan/meis.html


   14 грудня 1932 р. у гру вступає сам «головнокомандуючий» — «надхненник і організатор всіх перемог» Й. Сталін. Під його головуванням у Москві проходить оперативна нарада, на яку викликано членів ЦК КП(б)У, крайкому Північного Кавказу та обкому Західної (Смоленська) області. Західна область тут фігурує явно для маскування, щоб хоч таким чином прикрити протиукраїнську спрямованість операції. У Постанові ЦК ВКП(б) та РНК СРСР про хлібозаготівлі на Україні, Північному Кавказі та у Західній області участь Західної області обмежена простою вказівкою закінчити план заготівлі зернових до 1 січня 1933 р. і план заготівлі льону до 1 лютого 1933 р.52.

   Фактично ж вістря цієї постанови спрямоване навіть не на організацію хлібозаготівель, а на організацію, під прикриттям хлібозаготівель, знищення всіх форм економічного, політичного та культурного відродження України, найяскравішим виявом якої була українізація. У цій постанові під прикриттям партійно-схоластичної лексики давалась однозначна вказівка припинити українізацію: «ЦК й СНК отмечают, что вместо правильного большевистского проведения национальной политики в ряде районов Украины украинизация проводилась механистически, без учета конкретних особенностей каждого района, без тщательного подбора большевистских украинских кадров, что облегчило буржуазно-националистическим злементам, петлюровцам й пр. создание своих легальних прикрытий, своих контрреволюционньїх ячеек й организаций»53.

   Приблизно через шість тижнів після появи на Україні П. Постишева—як другого секретаря ЦК КЩб)У і фактичного диктатора — стало ясно що «правильное большевистское проведение национальной политики» означає фактичний кінець українізації, її заборону.


   Другий аспект цієї постанови — прямий заклик до репресій проти керівників низових ланок парторганізацій. Називалися прізвища колишніх секретарів райкомів, головрайколгоспсоюзів, головвиконкомів, і т. д. як організаторів саботажу хлібозаготівель, називалися навіть строки їх ув'язнення в концентраційних таборах—від 5 до 10 років.
  • 2003.11.10 | Володимир

   Re: Рівнобіжності Інструкції АП з голодомором 1932-33

   Ви, як і завжди маєте рацію, пане Гайди.
   А особливо чудовим є узагальнюючий висновок:
   "Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам".
   ПІДТРИМУЮ!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua